Tarnobrzeg: Część z dawnych miejsc parkingowych zostało wyłączonych z użytkowania. Dlaczego?

W związku z wprowadzeniem w centrum Tarnobrzega Strefy Płatnego Parkowania część dawnych miejsc parkingowych zostało zamalowanych i wyłączonych z użytkowania – napisał w e-mailu do naszej redakcji internauta, z prośbą o wyjaśnienie. Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do rzecznika.

NadWisłą24.pl:  Dlaczego miejsca parkingowe w nowo powstałych strefach parkowania w bliskim sąsiedztwie przejść dla pieszych zostały zamalowane pasami i wyłączone z użytku?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Wynika to z Ustawy o Ruchu Drogowym.

NadWisłą24.pl:  Jeżeli wynika to z przepisów ruchu drogowego to dlaczego dopiero od 1 sierpnia 2021r zostały wyłączone te miejsca parkingowe z użytku?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Każda zmiana oznakowania wymaga opracowania projektu bądź jego aktualizacji. W związku z wprowadzenie strefy płatnego parkowania została zlecona aktualizacja projektu, która uwzględniała zmiany do obowiązujących przepisów.

NadWisłą24.pl:  Czy w ostatnim czasie zmieniły się przepisy? Jeżeli tak to kiedy?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: Ostatnia aktualizacja Ustawy Prawa o Ruchu drogowym nastąpiła w 2021 roku.

NadWisłą24.pl:  Ile miejsc parkingowych zostało wyłączonych z użytku?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: W związku z aktualizacją projektu zmniejszyło się 6 miejsc postojowych, natomiast przybyło 15 miejsc postojowych.

***************************************************************************************************************

Przepis o którym (lakonicznie) wspomniał rzecznik, to Artykuł 49 Prawa o ruchu drogowym „Zatrzymanie i postój”. Zgodnie z jego treścią: 

„Zabrania się zatrzymania pojazdu:

1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;
2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;”.
 
Przepis ten obowiązuje od 20 czerwca 1997 r.
 
Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dziubek
1 rok temu

Dobrze ze tak to zrobili Będzie mniej wypadków Ciągle przy pasach stał jakiś gruchot z reklamą żaluzji Strach bylo wejsc na pasy albo wyjechać z bocznej ulicy Nic nie bylo widac

Bolek
1 rok temu
Reply to  Dziubek

Pełna zgoda.Niekórym kierowcom trzeba biało na czarnym namalować by zaskoczyli o co chodzi .Tak powinno być wszędzie a nie tylko w płatnej strefie

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Dlatego zastanawiam się czy ten internauta co pyta o te miejsca wyłączone z ruchu ma mózg bo sam nie raz jadąc przez miasto ktoś nagle mi wszedł na pasy zza zaparkowanego tuż przy przejściu samochodu (jak stał jakiś dostawczak to już w ogóle nic nie było widać) ale jako że jeżdżę max.50 po mieście to zawsze zdążyłem zahamować i przepuścić pieszego jednak gorzej bo nadal jeżdżą po mieście 80-100 /h wariaci jak ten z podświetlaną reklamą żarcia z dowozem.

Rowerzysta
1 rok temu

Czyli teraz w Tarnobrzegu przestrzega się przepisów dotyczących organizacji ruchu? W takim razie czekam na usunięcie pozostałych nieprawidłowości, m.in. przycisków dla rowerzystów przy przejazdach dla rowerzystów, zbyt wąskich przejść dla pieszych przy przejazdach dla rowerzystów i innych wad.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Rowerzysta

Tych przycisków to chyba nikt nie kontroluje, tylko jak jest zgłoszenie , przejazdy – śluzy rowerowe malowane raz do roku przed zimą – tylko po co , w lecie nie widać przejazdów – śluz . Kto podejmuje takie głupie decyzje o malowaniu pasów , zebr , przejazdów rowerowych na zimę , totalna głupota .

Rowerzysta
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Przyciski dla rowerzystów są po prostu nielegalne.
https://www.transport-publiczny.pl/mobile/przyciski-na-przejazdach-rowerowych-nielegalne-1759.html
Na dodatek są bezsensownie rozmieszczone, tzn. w większości z lewej strony przejazdu dla rowerzystów, kiedy w Polsce obowiązuje prawostronny ruch pojazdów, oraz większość jest starego typu (wciskane, nie na dotyk) a część uszkodzonych.

Ale skoro teraz w Tarnobrzegu przestrzega się przepisów dotyczących organizacji ruchu, to rozumiem, że przez najbliższe kilka miesięcy te i inne wady zostaną usunięte.

Sztywnomyślący debile!
11 miesięcy temu
Reply to  Rowerzysta

Polecam zainteresować się sikorskiego/warszawską i brakiem jakichkolwiek znaków i brakiem linii dla oddzielenia ścieżki rowerowej od pieszej. To jest dopiero absurd, reszta to pikuś

Rowerzysta
11 miesięcy temu

A dlaczego ja mam się tym interesować? Teraz w Tarnobrzegu przestrzega się przepisów dotyczących ruchu drogowego, więc niech odpowiednie służby działają. Są od tego ludzie w urzędzie, którzy są zatrudnieni bynajmniej nie za darmo, więc niech pracują. Najbliższe miesiące pokażą co z tego wyjdzie.

tyż z rowerem
11 miesięcy temu

Ni ma znaków, ni ma drogi rowerowej. Ot co. Widocznie tam jest przewidziany tylko chodnik dla pieszych.

Róża
1 rok temu

Znowoz Klamia Mówią przepis z 2021 Prawda z 1997
Caly urząd Miasta

mach
11 miesięcy temu
Reply to  Róża

a teraz przeczytaj sobie jeszcze raz i ogarnij, że urząd zasłania sie słowem aktualizacja wiedząc, ze kilkanaście lat temu dał 4 litery i wytyczył miejsca parkingowe obok przejść dla pieszych, rzecznik nie twierdzi, że przepis wprowadzono w 2021,musiał jakoś wybrnąć i wyszło żenująco

F31
1 rok temu

Mieszkańcy niektórych bloków np z Dekutowskiego do tej pory mieli na prawdę przeje**ne, żeby spokojnie postawić swoje auto przed swoim blokiem, a teraz to jest jakiś kosmos „nie licząc rodzin na swoi” które „potrafiły” naruchać sobie szlaban, p Bożek będziemy pamiętać przy urnie wyborczej.

Sztywnomyślący debile!
11 miesięcy temu
Reply to  F31

Przeciez cała Dekutowskiego to jeden wielki parking połączony z dwukierunkową drogą i popiep..onym skrzyżowaniem. Tam nie ma ani jezdni ani chodnika ani ścieżki dla rowerów, tylko jedziesz slalomem. Ale tam aktualizacja nie dosięgła, więc ich to nie obchodzi

asta slawista
1 rok temu

Czy lokowanie zjazdów na skrzyżowaniach jest zgodne z ustawą? Czy na tarnobrzeskich drogach jest bezpiecznie i zgodnie z ustawą? Kiedy miasto naprawi dziury w drogach? Kiedy miasto wykona zalecenia z kontroli? bo termin ucieka

Mendropausa
1 rok temu

Kiedy na Kopernika zamontujecie separatory bo busy stoją na chodnikach?

Linia
11 miesięcy temu
Reply to  Mendropausa

Powinni uwzględnić miejsca dla busów przy malowaniu linii na parkingach.

OTBG
11 miesięcy temu
Reply to  Linia

A kierowcy busów i dostawczaków, nie powinni parkować na miejscach dla aut osobowych

pieszy
11 miesięcy temu
Reply to  OTBG

To gdzie mają zaparkować? Miasto jest od tego, aby im to zagwarantować.Nie mam samochodu, ale staram się zrozumieć i kierowców a nie tylko pieszych.

maciejko
11 miesięcy temu

przez 24 lata czytali ustawę i w końcu doczytali. W takim czasie można nauczyć się kilkunastu języków, ale w Tarnobrzegu mają czas.
Pierwsze co się czyta w pracy to ustawę o swoim zakresie uprawnień. Strach się bać jak drogi są projektowane jak tu takie kwiatki wychodzą.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  maciejko

To im ktoś podpowiedział , ktoś kto zna ustawę – tu żaden urzędas z tym nie ma nic wspólnego.

Jan
11 miesięcy temu

Tarnobrzeg tez się zmienia,ale nie tak….

Jan
11 miesięcy temu

Szkoda tego parkingu przy kwiaciarni ,wygodnie było podjechać,nawet w niedzielę , teraz ciężki wieniec trzeba będzie targać(,byle jak najrzadziej).

OTBG
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Ale Jan, zawsze możesz zaparkować na przejściu dla pieszych, jak dla Ciebie to nic nie zmieni. Zgodnie z przepisami nigdy tam nie wolno było parkować (10m od skrzyżowania), a teraz tylko dla takich jak Ty, został wzmocniony przekaz, gdzie nie można parkować.

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  OTBG

Może byś tam stał w mundurku ORMO,przekaz byłby jeszcze bardziej wzmocniony.

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  OTBG

W punkt.Lepiej wytłumaczyć nie można

Oli
11 miesięcy temu
Reply to  OTBG

Teren oznakowany pasami że nie wolno parkować to dla większości kierowców za mało Parkują tam bo kto bogatemu zabronione i policji nie ma ZASIEKI TRZEBA ZROBIC I PRADEM RAZIC

leon
11 miesięcy temu

Na skrzyżowaniu Szkolna Kościuszki Jachowicza brakuje lustra przy wyjeździe od strony liceum płot zasłania wszystko od „placu czerwonego” – tylko czekać na pierwszego „DZWONA” i powinna być zmiana pierwszeństwa od strony „placu czerwonego” też powinien być stop

Dorota
11 miesięcy temu
Reply to  leon

Głupota tam było robić miejsca parkingowe i jednokierunkowa.

julek
11 miesięcy temu

to kiedy zniknie znak ustąp pierwszeństwa – przy wjeździe na dwupasmówkę ze ślimaka w strone TBG???????

julek
11 miesięcy temu

kiedy postawione zostaną lustra na zwierzynieckiej przy wyjeździe koło dentysty?? jadących od strony lasu zasłaniają zaparkowane auta (parking jest równy z wyjazdem) !!!

Oliwier
11 miesięcy temu

Kiedy w tbg znajdzie sie jakis ,,mądry,,, i zarządzi żeby wszystkie drogi rowerowe w tbg byly jednokierunkowe Ten ciemny lud jedzie na Kopernika pod prąd to samo na sienkiewicza
A mogło by być prościej WSZYSTKIE SCIEZKI ROWEROWE JEDNOKIERUNKOWE !!!

Drogowskaz
11 miesięcy temu

W Tarnobrzegu znowu masa wypadków, zwężajcie dalej drogi w mieście. Tarnobrzeg się strasznie korkuje. Brak myślenia do przodu !!!!

obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Drogowskaz

Tarnobrzeg to stan umysłu. To się nie dziw.

obserwator
11 miesięcy temu

Urzendnicy niech sobie sprawdzą parking tuż przy urzędzie. Vis a Vis wyjścia z budynku jest przejście dla pieszych a po lewej stronie parking. Ile metrów jest od tego przejścia? Podejrzewam, że dwa stanowiska powinny pozostać a reszta zamalowana jako strefa nie do parkowania.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Najciemniej pod latarnią – przepisy są dla mieszkańców – urzędasów nie obowiązują .
A straż miejska tuż tuż ale ślepa bo aby widzieć to trzeba coś wiedzieć a tu bezużyteczne miernoty .
Burmistrz tamtędy chodzi, rzecznik też – nie widzą znowu kur..a, audyt trzeba zlecić mimo że przepisy obowiązują od 1997 roku jak urzędas twierdzi – czyli przedtem i teraz to w sumie w urzędzie w Tbg głąby, w straży miejskiej głąby a milicja im nie odbiegała . Radni bezradni co niektórzy od lat , klepią wszystko bo zielonego pojęcia o niczym nie mają
– przez lata nikomu to nie przeszkadzał o nagle olśnienie jak parkometry zamontowali.

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Niech towarzysz nie kieruje się treścią wpisu obserwatora bo On mija się z prawdą a wystarczy zapoznać się z definicją przejścia dla pieszych a tak bredzisz 3×3 nie wnosząc nic odkrywczego do dyskusji bo urzędas to a,strażnik tamto to zwykłe bicie piany w której przyznaję z pewną nieśmiałością towarzysz jest doprawdy mistrzuniem.Spokojnej nocy bo ponoć jakiś Lucyfer nadciąga

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ty towarzyszu bo bez wątpienia twoje wpisy o tym świadczą to może wyjaśnij dlaczego dopiero teraz w mieście wprowadzone w czyn zostały przepisy z 1997 roku ???

A zatem gdzie przez lata byli : burmistrzowie , tarnobrzescy urzędnicy, straż miejska, milicja , radni ????
Czy po roku 1997 kolejny, następny jest rok 2021 ???

Czy przez 24 lata w Tarnobrzegu nie obowiązywała ustawa ????

Zanim zaczniesz zwracać uwagi to może od siebie towarzyszu urzędniku zacznij .

obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A czymże różni się miejsce parkingowe przed UM od tego co jest na zamieszczonej fotografii (powyżej)?
Odnoszę wrażenie, że są różne interpretacje przepisów dla różnych miejsc parkingowych. .

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Słusznie prawisz pisząc tylko o podejrzeniach bo jak mniemam nie jesteś pewny czy tak jest.Twoja ocena jest błędna a zrozumiesz to jak zapoznasz się z definicją przejścia dla pieszych którą znajdziesz w kodeksie drogowym.Niestety zrozumienie jej wymaga jednak pewnej wiedzy w tym zakresie i tu niespodzianka akurat mityczny urzędas ją miał czy ma.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Zastanów się co piszesz co do tego ma jakiś tarnobrzeski urzędnik : czytaj teks ” zlecona aktualizacja”
– tarnobrzeski ciemnogród urzędniczy nie ma nic z tym wspólnego ??? Zapamiętaj to cwaniaczku , najpierw poczytaj , pomysł a później pisz towarzyszu a zanim coś puścisz na forum to przeczytaj tekst artykułu.

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zupełnie nie rozumiem awersji do określenia -towarzysz .Przecież w słowniku eżyka polskiego znajdzież jakże piękne określenie towarzyszą jąk np kompan czy kolega.Więcej optymizmu towarzyszu

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jedynie co potrafisz to przytoczyć jakiś tekst lub podać przepis – jak to towarzysz a z resztą masz problemy .
Akurat w Polsce słowa ” towarzysz” kojarzy się negatywnie towarzyszu

Pablo
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Toś zapodał. Definicja:
„11) przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;”.
Czyli w uproszczeniu pasy. I co to niby wnosi? Nie komplikuj czegoś, co jest proste. Tu jest pokazane na obrazkach:
https://www.poznan.pl/mim/komunikacja/news,1185/parkowanie-10-metrow-od-przejsc-dla-pieszych-i-skrzyzowan,158947.html

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Pablo

Jest proste dla mnie i dla Ciebie ale najwyraźniej nie dla obserwatora który sugeruję że przepis o odległości 10 m od przejścia dla pieszych dotyczy innego elementu składowego drogi / zatoka parkingowa/ a przecież z definicji skrzyżowania i załączonej przez Ciebie grafiki wynika ,że przepis ten dotyczy tylko pojazdów parkujących na JEZDNI a nie poza nią.Uwagi dotyczące komplikowania prostej sprawy proszę kierować do obserwatora a nie do mnie

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Zamiast słowa ,,skrzyżowania,, powinno być ,, przejścia dla pieszych,, Moja niezamieżona pomyłka

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Panie Bolek nie wchodząc w dyskusję na temat przejścia dla pieszych uwadze wszystkim unika fakt że za to wszystkim fakt że za te wszystkie pomysły urzędników tarnobrzeskich płacą podatnicy – mieszkańcy (parkometry i i wszystkie sprawy z tym związane) podpierając się tylko czysto zyskami manipulacyjnymi dla miasta których nie da się policzyć .
Wszystko jest na koszt mieszkańców i to w sumie mieszkańcy za to zapłacili – ale czy warto było instalować parkometry i ponieść koszty z tym związane skóra i tak w sumie mieszkańcy korzyści z tego nie mają ???

Pablo
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

W przypadku stanowisk postojowych wyznaczanych poza jezdnią nie obowiązuje przepis o 10 m od przejścia, bo znaki sprzeczne z przepisami ogólnymi je znoszą. Czyli ten przepis stanowi wskazówkę przy wyznaczaniu stanowisk postojowych. Ale na zdjęciach z ul. Mickiewicza widać, że powierzchnie wyłączone z ruchu wymalowano tam na stanowiskach postojowych poza jezdnią. Czyli przed budynkiem Mickiewicza 7 też powinny być zlikwidowane 2-3 stanowiska położone najbliżej przejścia dla pieszych.

Wiktor
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Parking przed byłym pałacem ślubowi i naprzeciw,(widoczne na zdjęciu powyżej)są w zatoczce,dlaczego zamalowane.Powinieneś urzedasie zębami zrywać farbę.

Paweł
11 miesięcy temu

Macie swoje lewicowe władze i zielone łady itp chodzić pieszo a władza niech jeździć limunizami Będzie jeszcze gorzej Czynsze coraz droższe opłaty inflacja Tak PiS załatwił Polskę

Brak słów jak niszczycie to miasto.
11 miesięcy temu

Proces niszczenia i szpecenia Tarnobrzega ciagle postępuje …

Sztywnomyślący debile!
11 miesięcy temu

Ta banda obecnych radnych ma tak sztywne myślenie i tak ograniczoną wyobraźnie, że dosłownie traktują wszystko co przeczytają. Te same absurdy wprowadzili zamalowując znaki poziome na ścieżkach rowerowych, bo tumany coś źle przeczytały. Czy oni mają w ogóle mają jakiegoś prawnika,który im pomoże rozumieć przepisy? No chyba nie, idą za ciosem, ROBIĄ Z MIASTA CYRK!
Przy okazji kłamstwo rzecznika wyszło na jaw. Przepis jest od 1997 a nie od 2021, natomiast parking był budowany później. Gdyby ten „przepis” był słuszny, to poprzednie władze już by to dawno zamalowały. Ale gdzie tam, ekipa od Bożka jest mądrzejsza od poprzedników i będą wdrażać swoije idiotyzmy, a jakże!
A poza tym na Mickiewicza jest ze 20 metrów od przejścia. Ktoś źle policzył. PARKUJCIE NA TYM I PIERD..CIE TYCH BARANÓW Z UM, bo szkoda nerwów.

obywatel
11 miesięcy temu

Ta banda to startowała do koryta tylko bo do czego innego ich inteligencja nie powołała!!!!
Z organów myślowych trzeba umieć korzystać ale są wyjątki w postaci radnych – tu nic nie pomoże .

Bolek
11 miesięcy temu

Zamiast kozaczyć na tym forum i zachęcać ludzi do łamania przepisów drogowych sam daj przykład i tam parkuj a potem podziel się info ile Cię to kosztowało.

zamalowanie nielegalne
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Widać Bolek że jesteś z PO tak jak ci co to zrobili. To jest polityka a nie kozaczenie. Nie odróżniasz pojęć? Masz problem. Ja czekam aż ktoś zaparkuje i sprawa trafi do sądu z udziałem mediów ,prawnik rozstrzygnie kwestie w odniesieniu do całego miasta i wyjdzie kto ma tutaj racje. I wtedy sie przekonasz że to nie przepisy są tutaj górą ,tylko opcja polityczna która je interpretuje na swój sposób. Dajmy przykład, od dzisiaj zamalowujemy parkingi w całym mieście, te które są poniżej 10 metrów od przejść. Co otrzymamy? dojdzie do chaosu. Prawnie jest to proste do udowodnienia, ale jak się jest tylko urzednikiem i czyta sie dosłownie jakiś paragraf wyjęty z kontekstu ,nie czytając całości, bo się nie wie do czego to sie odnosiło, to potem mamy takie kwiatki.

Bolek
11 miesięcy temu

Dlatego posłuchaj mnie i zaparkuj tam a nie innych wysyłasz bo w sądzie jak mniemasz wygrana pewna.Odwagi.Zdziwienie może Cię ogarnąć jak Sąd powie że sala sądową to nie polityka i dosłownie będzie interpretował przepis nie patrząc na szerszy kontekst.

zamalowanie nielegalne
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Nie mam czym zaparkować. Tak sie składa że przeważnie mam rację, podobnie jak większość tu komentujących nie zostawiło suchej nitki na tym pomyśle. Sąd nie może nie wziąć pod uwagę takich argumentów i czytać dosłownie, oczywiście pod warunkiem właściwej obrony

Bolek
11 miesięcy temu

Podziwiam pewność siebie nie mając pojazdu a znajomość przepisów drogowych zna jak mało kto.Ba, wie nawet co Sąd postanowi co weźmie pod uwagę czego nie i przeważnie ma rację. Uwaga ogólna – co Sąd postanowi wie on sam i pewnie Pan Bóg o czym niejeden już się boleśnie przekonał mając kontakt z tą nieomylną instytucją.Co do większości tu komentujących którzy ponoć mają rację choć emocje przysłaniają im rozum to dopuść możliwość że rację może mieć milczącą przytłaczając większość nie zabierająca tu głosu

zamalowanie nielegalne
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Oczywiście że nie wiem co postanowi, jednak obserwując wiele podobnych procesów i rozpraw oraz podobne przypadki w innych miastach domniemam jak by wyglądała taka sprawa. Ty Bolek oczywiście nigdy nie byłeś nigdzie indziej, chyba że na wakacjach.
Tak się składa że większość uczestników jest REPREZENTATYWNA dla miasta i mają rację za każdym razem .Nie emocje tylko ROZUM, LOGIKA I PRAWO. Wniosek jest jasny-zamalowanie było błędem, z którego należy jakoś wybrnąć

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Słuchaj no tam gdzie dwóch adwokatów tam dwa różne zdania, zresztą co do sądów co sąd to inna interpretacja przepisu a na koniec ani adwokat, ani urzędnik nie jest od interpretacji przepisu.
Jako osoby postronne to każdy może interpretować po swojemu .

julek
11 miesięcy temu

15 sierpnia minął, więc co z ul. orlat lwowskich w Miechocinie??
kiedyś będą wcześniej jakiekolwiek informacje na temat tej drogi???

furman
11 miesięcy temu
Reply to  julek

Może firmy piniendzy nie majo dla majstrów. Ciekawe czym prezesy jeżdżo furą za 100 tyś zł czy furmanka za 1000 zł.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  julek

A tam będą się przejmować jakąś uliczką w urzędzie – teraz burmistrz płynie na fali ” tzw obwodnicy ” (drogi obwodowej) a reszta niech czeka ,……..

zamalowanie nielegalne
11 miesięcy temu
Reply to  julek

Nie będzie, bo w Tarnobrzegu pracują tylko do 15-tej ,potem robota stoi. Tymczasem w Stalowej Woli roboty trwają od rana do zmroku. Tam widać że robota idzie. Różne miasta, różne standardy

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
63
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content