W Tarnobrzegu nie spisało się jeszcze ponad 20 tys. mieszkańców

Od 1 kwietnia do 30 września br. w Polsce odbywa się realizowany raz na 10 lat Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Na dziś w Tarnobrzegu spisanych zostało 58% mieszkań. Pozostało jeszcze ponad 7 tysięcy adresów i 20 tys. mieszkańców do spisania.

– Z uwagi na fakt, że zebrane informacje są pomocne przy planowaniu i podejmowaniu działań na rzecz naszych mieszkańców zachęcam do szybkiego spisywania się, zarówno samodzielnie poprzez aplikację internetową czy infolinię spisową, jak i za pośrednictwem rachmistrzów spisowych, którzy od kilku miesięcy prowadzą spis w naszym mieście. Każdy z rachmistrzów posiada identyfikator i może zostać zweryfikowany w Urzędzie Miasta (pod nr tel. 571 313 710). Nie zamykajmy przed rachmistrzami naszych drzwi. Pozwólmy im wykonywać swoją pracę. Przypomnę, co jest bardzo ważne, że dokonanie przez nas spisu jest obowiązkiem, który każdy mieszkaniec musi spełnić, aby chociażby uniknąć groźby nałożenia dotkliwej kary finansowej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

– Przypomnę również, że od kwietnia do końca spisu działa w Urzędzie punkt, w którym również możemy się spisać. Mieści się przy ul. Mickiewicza 7a, (za budynkiem Urzędu, obok siedziby Straży Miejskiej, przy wewnętrznym parkingu). Będąc w pobliżu warto tam zaglądnąć. Sam spis trwa jedynie kilka minut. Musimy jedynie mieć ze sobą dane wszystkich domowników. Nie czekajmy na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że nie będzie można spisać się w wyznaczonym terminie – apeluje prezydent.

Na dziś w Tarnobrzegu spisanych zostało 58% mieszkań. Pozostało jeszcze ponad 7 tysięcy adresów i 20 tys. mieszkańców do spisania. Z kolei jak podał Główny Urząd Statystyczny na razie spisało się 13,5 mln Polaków. To tylko 35% spośród wszystkich do tego zobowiązanych.

info: UM Tarnobrzeg, Główny Urząd Statystyczny

Subskrybuj
Powiadom o
97 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz nic nie potrafię
11 miesięcy temu

Papa Smerf jak zwykle straszy – dotkliwa kara finansowa. Tyle potrafi stary belfer – kara, groźba, foch, opłata, inwigilacja – taki typ. Warto jednak zrozumieć, że tych 20 tys. mieszkańców już dawno nie ma w naszym mieście. Są tylko puste mieszkania wynajmowane lub nie, a ich właściciele mieszkają już od dawna w normalnych miastach i gromko szydzą z Tarnobrzega i historyka.

obywatel
11 miesięcy temu

Popatrz do czego to doszło – oszust i kłamcą ( woda nie podrożeje ) straszy ludzi . Ludzie zapierd….ją za granicą na życie a ten ciul ich jeszcze bezczelny straszy.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu

To nie jest żadne straszenie, tylko informowanie przez Pana Prezydenta o skutkach prawnych odmowy wzięcia udziału w spisie powszechnym. Wielu mieszkańców być może nie wie o takim obowiązku, więc wizja nałożenia dotkliwej kary powinna na nich zadziałać mobilizująco. Jak marchewka nie zadziała, pozostaje kij – to mieszkańcy decydują jak się zachować.
Poza tym znaczna część mieszkańców miasta nie życzy sobie, aby nieustannie obrażać Pana Prezydenta zwrotami typu „Papa Smerf”, „oszust”, „kłamca”, „burmistrz” itp. Obrażając władze miasta obrażacie Państwo również to miasto, a więc i samych siebie. Nie ma władzy idealnej, każda popełnia jakieś błędy. Będą wybory w 2023 roku to każdy wyborca się wypowie, teraz ten hejt jest bez znaczenia, gdyż i tak niczego nie zmienicie. Pogódźcie się z tym. I tak jest dużo lepiej niż w poprzednich kadencjach.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szkoda tylko że mieszkańcy to nie miasto dla burmistrza, radnych, urzędasów nie liczących się z ich faktycznymi potrzebami tylko prywatny folwark służący zaspakajaniu swojej kieszeni i swoich wizji tworzących miasto dla rozrywki na koszt ich mieszkańców, nakładając podatki ( zalewowy i parkingowy) .
Nic się nie zmieniło w tej kadencji , jest to tylko kontynuacja poprzedników : wyprzedaż majątku miasta ( mieszkańców), pijar, lans, propaganda sukcesu (nasadzenia, ścianka itp…), zadłużanie miasta, inwestycji na kredyt który służy wyłącznie na pokaz.
Zamiast jechać na pokazy mody , wycieczek do krajowe aby sobie zrobić zdjęcie ) niech się weźmie za robotę.
Od kiedy pisanie prawdy jest obrażaniem ???

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pan Prezydent w swoim czasie prywatnym ma prawo robić to na co ma ochotę i jeździć gdziekolwiek chce. W godzinach pracy zajmuje się sprawami miasta, podobnie zresztą jak inni pracownicy UM. Nikt nie będzie pracował 24/7, bo kilku malkontentów sobie tak ubzdurało. Przyjdą wybory, zagłosuje Pan na innego kandydata, a na chwilę obecną tylko traci Pan czas swoimi wywodami.

ten z rowerem
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Niechaj se pojeździ rowerem po tych pseudo drogach rowerkowych. Niechaj mu tyłek wytrzęsie, zobaczy co wybudowali.Takich jak on i jego poprzednicy znam, to nawet jak mu tyłek na rowerze wytrzęsie to i tak powie, że drogi są poprawnie wykonane a zawsze się malkontenci znajdą. .

Oliwier
11 miesięcy temu
Reply to  ten z rowerem

masakra jest ! Wszedzie robia z asfaltu w tbg z kostki A na chmielow znowu robia ścieżkę rowerowa z kostki!!!

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  ten z rowerem

Te drogi to KATASTROFA , nierówne , dołki , zapadnięcia w jezdniach i do tego jeszcze malowanie pasów na zimę w jesieni . Kiedyś za komuny zaczynała się wiosna drogowcy byli na posterunkach , łatali dziury i BYŁY MALOWANE PASY NA JEZDNI < PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH , a teraz BURDEL – nie ma nikogo kto by tego dokonał wcześniej . Potem spadnie śnieg i po co te pasy ? Chodniki też z koleinami , bo sprzęt za ciężki do odśnieżania . Może Polska była trochę zacofana ale dbała o w/w rzeczy wzorowo .

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przyjdą wybory?! A co do tego czasu?! Miasto zaorane?! Bo nieudacznicy pchają się na stanowiska dla swoich korzyści?! Nie kompromituj się jak oni takimi wpisami. PREZYDENT STALOWEJ WOLI U PREZYDENTA KRAJU ZAŁATWIA POTĘŻNE INWESTYCJE DLA SWOJEGO MIASTA A PREZYDENT TARNOBRZEGA (już jako drugi taki wybitny włodarz) „SADZI” PALMY NAD JEZIOREM. Te zdemontowane niech postawi przy dworcu PKP będą znakomicie pasowały. Postawi się jeszcze popiersia prezydentów i radnych z okresu tzw. wolnej Polski i będzie tarnobrzeskie muzeum demokracji albo jak kto woli demokratycznej zagłady Tarnobrzega.

Komar
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Stalowa Wola ma dobrze wyposażony i dobrze działający Zakład Komunalny-my nie mamy nic bo sprzedane!!!Ma nowiutkie autobusy-u nas jeżdżą 20 letnie prywatne!!!Można wszystko stworzyć od nowa i pozyskać na to kase ale trzeba mieć do tego zdolnych ludzi i chęci,ale u nas jest wegetacja w UM.W Stalowej jest konkretna ekipa i kase pozyskują skąd sie da.Wzięli by tych naszych urzędników do siebie na staż i czegoś ich nauczyli 😉

Komar
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

Nam ogrzewanie zapewnia spółka z Opola,w której duże udziały mają Niemcy i gdyby nie PiS to już by ją przejęli w 100%.Tak więc biedni mieszkańcy Tbg sponsorują bogate Niemcy.

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

POlszewiki wszystko sprzedaja niemcom

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

Dlatego śmieci odbiera stalowa,3 razy drozej niz u nich,brak słów,o wodzie nie wspomne 14,20 za m szescienny od 1 września

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

NARZEKALI NA SZLĘZAKA , ALE TO BYŁ BARDZO DOBRY GOSPODARZ , TO ZA NIEGO WIELE SIĘ ZMIENIŁO . Tam nie żałują kasy na utrzymanie miasta i terenów na strefie .

neutralny
11 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Przynajmniej wygarnął parę słów jeśli ktoś zasłużył a o politykach w Warszawce też niepochlebnie się wypowiedział. Jeśli się jest z zewnątrz to się więcej widzi.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Masz tupet ???
Nie ma drugiego takiego nie było drugiego takiego co tak gardzi mieszkańcami miasta jak on : woda zdrożała „???
„Pogódźcie się z tym ” – kur… jaśnie wielmożny PAN będzie panował wiecznie ???
Tobie coś się pomyliło miasto to mieszkańcy a nie burmistrz, urzędnik, radny – właśnie takich co tak piszą to trzeba tępić . Wam tam w głowach się poprzestawiało ?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj no gościu : na miejskich słupach ogłoszeniowych wisi apel ” rebeliantów podkarpackich” w sprawie protestu w tzw ” obronie sędziów ” na dzień 18 sierpnia , czy zatem ci tzw rebelianci podkarpaccy uiścili opłaty ( a podlegają opłatom takie rzeczy) za umieszczenie tego plakatu w urzędzie czy nie , czy może tak na krzywy ryj to umieścili , czyli okradają miasto – mieszkańców .
Jakby burmistrz nie wiedział gdzie tych ludzi szukać celem wyegzekwowania należnej miastu – mieszkańcom kasy to niech przeczyta gdzie i kiedy ma zgłosić się po kasę i do kogo ( tam ciągle ci sami protestują).
Jeżeli nie mają zgody , nie uiścili należnej opłaty to jak tacy ludzie mogą protestować w imię czegokolwiek , chyba tylko po to aby uniknąć odpowiedzialności i wniesienia opłaty , przecież jeśli nie zapłacili to złodzieje okradli miasto-mieszkańców.

miastowy
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W obronie sędziów będom stawać? Dokąd nie będom mić z nimi kontaktu podczas rozpraw sądowych. Baby niech się wezno do garów, grabek a chłopy do łopat.Pora zrobić porzondek z trawnikami w Tarnobrzegu , bo tego nie ma kto zrobić. Miasto zaśmiecone, kosze pełne, nie ma się kto tym zajonć. Czekam na takie ogłoszenie o sprzontaniu miasta.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeszcze Wojtek powiedz gdzie Ty marchewkę tu widzisz ?

Łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Brat pracuje za granicą i sie nie wymeldował z domu rodzinnego to co ma sie spisywać bo jakiś urzędas mu tak każe i straszy karą ? Takich jak on jest pewnie więcej co są tylko w papierach a fizycznie ich już dawno w Tbg nie ma.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Łysy

Zgodnie z wytycznymi – w miejscu zamieszkania a nie zameldowania ( takich informacji udzielają pracownicy GUS) – życzę mu powodzenia .
Mogą go w du ..pocałować jak posiedzi do października

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Łysy

Jeśli wyjeżdża się za granicę na stałe, należy to zgłosić w Urzędzie Miasta: https://www.gov.pl/web/gov/zglos-wyjazd-za-granice
Wówczas taka osoba jest wymeldowywana z miejsca stałego pobytu w Polsce i nie podlega spisowi powszechnemu.
Pana brat nie dopełnił tego obowiązku prawnego, dlatego też dla UM jest on nadal mieszkańcem Tarnobrzega posiadającym zameldowanie stałe. Ma zatem obowiązek się spisać.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A gdzie tam jest mowa o karaniu ???

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Art. 57 ustawy o statystyce publicznej: Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Idź już spać .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To niechaj rachmistrze chodzą po domach i spisują ???
Przywołujesz przepis ze starej ustawy bezmyślnie i go przytoczyłeś .
Na razie to szlachta siedzi i czeka zamiast chodzić jak dawniej .
Przepis pusty ( jak wiesz co to oznacza).

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ty geniusz a jak rodzina liczy np pięć osób , w tym troje dzieciaków ( lat 5, 8, 10) to którego dzieciaka będą karać ??? Może wszystkich ??? plus rodziców??

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Daj już sobie spokój , nie wstyd ci , zielonego pojęcia nie masz a głos zabierasz ” spisuje się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania – co za trudne ???
Tak na marginesie – co burmistrzowi do tego ilu się spisało ???

I już się nie spiszą
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

ty naprawdę żyjesz w alternatywnej rzeczywistości i wierzysz w jakieś bzdury,które są bublem prawnym bez pokrycia w rzeczywistości. To tak jak z tym zamalowaniem parkingów, co to ekipa prezydenta nagle odkryła po 24 latach że jest taki zapis gdzieśtam

obywatel
11 miesięcy temu

Razem z bożkiem. Informacje spisowe nie są dla bożka – ciekawe skąd ma te dane i kto mu je przekazał i na jakiej podstawie prawnej je głosi ???
Niech pajac zacznie robić to za mieszkańcy mu płacą – w GUS -e go nie zatrudnili

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przeczytaj najpierw wytyczne dotyczące spisu : gdzie się spisuje ?? Czy ważne jest zameldowanie czy też zamieszkiwanie i co oznacza zamieszkiwanie.
Urzędasy tarnobrzescy często podpierają się danymi zameldowania a to nie ma nic wspólnego z zamieszkaniem ( a tego dotyczy spis bo ma wpływ na dotacje dla miasta, gminy).
Ciekawe ile osób faktycznie zamieszkuje w Tbg???

Stach
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Spisuje to sie… bydło., a nie wolnych ludzi.
Jak jutro wymyślą powszechne dymanie w tyłek, to też polecisz się wypiąć pierwszy?
Poziom zsowietyzowania i zbydlęcenia +1000.

wasyl
11 miesięcy temu
Reply to  Łysy

Rodzina go spisze i po problemie .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wizję swoje zachowaj dla siebie a burmistrz niech też zachowa dla siebie.

I już się nie spiszą
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wiemy że to program rządowy ,a nie samorządowy, sam prezydent ma z tym niewiele wspólnego. Ale ciekawe jak zamierza nałożyć karę na 20 tys osób o nieaktualnych danych i nieznanych adresach i kto ma nałożyć ,prezydent? urząd skarbowy? jak oni chcą zmusić ludzi do spisania się ,skoro ci nie chcą ujawniać swoich danych poza tym gdzie juz figurują?

Oli
11 miesięcy temu

Masz rację 20 tys mieszkańców pracuje za granicą.
BO TU NID MA ŻADNEJ PRACY !!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Oli

A pomyślałaś o tym że mogą mieszkać w Rzeszowie, itd a tu są zameldowani.

obywatel
11 miesięcy temu

Nie historyka tylko i jedynie nauczyciela historii – to jest ogromna różnica bo historyk zajmuje się badaniem historii, opisywaniem i pisaniem na temat historii a w tym przypadku mamy tylko i wyłącznie z nauczycielem historii i chyba uczył jeszcze chyba tzw nauki o społeczeństwie ( dawniej wychowanie obywatelskie) – ot tyle .

Sabina
11 miesięcy temu

Ludzie myślą, że przycwaniaczą na opłacie za śmieci. Ale nie tędy droga. Jak nie przepadam za Papą Smerfem to niestety może on mieć rację co do konsekwencji dla tych, którzy wzbraniają się przed spisem. Na pewno jest jakiś nieznaczący procent ludzi, którzy mają w Tbg mieszkanie i wynajmują je a mieszkają np w Krakowie czy Rzeszowie i w związku z tym tam się spisują.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Nie wiadomo czy kłamca kłamał czy prawdę mówi – mieszkańcy go olewają i to co on mówi , jest zupełnie niewiarygodny oszust i kłamcą.

Lucyfer
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mam nadzieję że przy następnych samorządowych lud zapamięta to. Że zagłosuje na każdego innego niż on lub innego kandydata przez niego popieranego.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

Chyba że znowu będą chodzić kłamcy i kłamać.

Olo
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Hahaha Bo kłamców i ich prawdy nie da się zrozumieć .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Olo

To się nazywa ” paradoks kłamcy” .Ha Ha Ha.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

A nie możesz go zabrać tam do siebie , posadzić gdzieś gdzie ciepło ??? Byłby spokój a mieszkańcy by trochę odetchnęli .

Olo
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A Ty co chcesz?, żeby Lucyferowi piec rozmontował .
Lucyfer nie daj się!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Olo

Ha ha ha – dobre . Lucyferowi jeszcze by burmistrz kłamcą wmówił że piec wyremontuje za swoje , wyremontował by a remontem zadłużył Lucyfera zastawiając piekło bez wiedzy Lucyfera .
Rzeczywiście , Lucyfer może się obawiać. Ha ha ha.

zilobi
11 miesięcy temu

W Tarnobrzegu nie spisało się jeszcze ponad 20 tys. mieszkańców ? to w Tarnobrzegu jest wiecej niz 20 tys mieszkańców?wow.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  zilobi

Przecież ci ludzie muszą zapierdal…ć za granicą aby opłacić kłamcę co im fundnoł wzrost kosztów wody i na jego zbędne wynagrodzenie i wynagrodzenie ludzi z ościennych gmin (Pluto) bo w Tarnobrzegu nie ma gdzie , nie ma pracy.
Kłamcą i oszust straszy uczciwych ludzi – pajac jeden , jak komunista czemu się dziwić z nie można

ŚWIADOMY PACJENT
11 miesięcy temu

Prezydent straszy dotkliwymi karami. Nie wie lub wie ale nie powie o tym, że kara może zostać nałożona za odmowę spisania się a nie za niespisanie się. Mówił o tym w internecie adwokat Wilk, nawet książkę o tym kolejnym bublu prawnym napisał 🙂

obywatel
11 miesięcy temu

Przecież to tylko nauczyciel historii a jego ostatnim hobby są pokazy mody.

Odyseusz
11 miesięcy temu

Spis trzody chlewnej, bo tak można określić cały ten spis. !!!

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

zastanawiają się nad wprowadzeniem obowiazkowych szczepień,dziś była mowa o takich bojazliwych ludziach jak ty

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Mogą mnie cmoknąć ludobójcy !

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Otwórzcie oczy , mamy do czynienia z zaplanowaną plandemią !

proroctwo kadafiego.jpg
Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

…. !

proroctwo kadafiego.jpg
Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

wzór do naśladowania,gratuluje

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Czyli lewackie USA i UE to według Ciebie wzór demokratycznych cnót ? hahahah nie rozśmieszaj bo dostanę zajadów

Odyseusz
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Może to dotrze to Twoich smutnych , szarych zwojów mózgowych

prawda pfizera.jpg
Gość
11 miesięcy temu

Urzędasy wymyślili sobie spis. Po ch.. to komu? Co będą premie za jego analizy?

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

a co masz do ukrycia?kto nic nie ma już dawno sie spisał!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jak ma to jego sprawa a ty zajmij się sobą.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Tu nie chodzi o ukrywanie czegokolwiek tylko o to że siedzi armia darmozjadów w urzędach statystycznych i wymyślają sobie spisy aby mieć z czego słupki i tabelki rysować. Rozpieprzyć te urzędy niech się przekształcają albo do Merkel na szparagi.

kabareciarz
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Potrzebne to dla Głównego Urzędu Satyrycznego 🙂

Tarnobrzeżanin88
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase 🙂
Patrząc na to jakie są pytania to spis przygotowuje władze do wprowadzenia co najmniej dwóch nowych podatków:
1) nowy podatek dla osób pracujących zagranicą
2) podatek katastralny tzn od podatek od warunków w jakich się mieszka

Jan
11 miesięcy temu

Dać kazdemu kto sie nie spisał po 5 tys kary i moment się spisza,a tym co maja dochody ponad 200000 tys rocznie 20 tys. kary i po problemie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Od razu rozstrzelać ????
Bezrobotnych i tzw niebieskich ptaszkom
to sobie nakładaj .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Spisuje się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania ale skąd ty możesz o tym wiedzieć .
Spora grupa jest zameldowana ale faktycznie zamieszkuje gdzie indziej np, tam gdzie pracuje.

Łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Ty stary ormowcu byś tylko karał bo nic innego nie potrafisz.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Łysy

Dalej wydaje mu się że pracuje w UB, SB lub egzekutywie PZPR w Tarnobrzegu – geny to geny dają znać.

Europa
11 miesięcy temu
Reply to  Łysy

Ciebie pierwszego, zlamany k…..e.

Marycha
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

A może by dać coś tym co się spisali ???? I zaszczepili A nie do dopy wchodzić tym anty !!!!

Stach
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Janek – GUS już głosił powszechny obowiązek zagonienia trzody chlewnej do chlewów. Pakuj się!

Alf
11 miesięcy temu

Ja nie spisałem się i nie zamierzam tego robić. Kar się nie boję bo to martwy przepis. Drażni mnie ,że państwo próbuje wchodzić w moje prywatne życie. To co ich interesuje mogą sprawdzić numer PESEL wpisując .Tu nie chodzi o statystyki a o kontrolę obywateli.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Państwo ma dostęp wszędzie: do PIT, do ksiąg wieczystych, w urzędzie się melduje, kto pracuje można w ZUS- sprawdzić , kto i gdzie się uczy w szkole, uczelni , urząd miasta rozsyła podatki lokalne itd itp … a tu sztuka dla sztuki aby pracownicy mieli pracę zbędną.

niunia
11 miesięcy temu

ten tu „obywatel” to jakaś pyerdoła życiowa, pod każdym artykułem wpisuje te swoje żale do świata, a doucz się matole, doczytaj, zainteresuj, bo tępy jesteś

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  niunia

Ciamajdo życiową zanim zaczniesz pisać to się doucz miernoto urzędniczą . Wiele osób może się nie spisywać i kary żadnej nie poniosą , nie muszą ani spełnić obowiązku przez internet , ani w inny sposób , ale debilu trzeba wiedzieć , że spisu dokonuje się w miejscu zamieszkania ( a nie zameldowania) a jakże może to zrobić jedna osoba w wypadku wspólnego zamieszkania przez kilka osób ( np w rodzinie pięcioosobowej wystarczy że jedna osoba się spisze i poda że zamieszkuje w tym miejscu pięć osób). Zabierają głos matoły a zielonego pojęcia nie mają o czym .. Jest mnóstwo osób co jest zameldowanych w Tarnobrzegu ( mieszkańcy sobotnio- niedzielni) a cały tydzień zamieszkują w Warszawie w wynajętym mieszkaniu i tam pracują , mogą się spisać w W-wie jako że tam więcej czasu zamieszkują i Bożek z bandą urzedasów ch…a im zrobi. Ale zanim ryja się otworzy to coś trzeba wiedzieć. Stare bolszewickie nawyki urzędasów pozostały – tylko karać . U sąsiadki niby zameldowana cała rodzina ( cztery osoby) a zamieszkuje tylko ona jedna ( reszta już prawie rok zapierd ..La za granicą) to nieuku urzędniczy napisz co ma wpisać w spisie : zamieszkuje w Tbg : jedna osoba czy cztery… Czytaj więcej »

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  niunia

Jak jesteś taka mądrala to napisz odpowiedź na pytanie :

1 czy mieszkańców miasta zamieszkałych w lokalu że spółdzielczym prawem do lokalu spisują jako najemców lokali czy też jako właścicieli lokali ???

2. czy właścicieli lokali wyodrębnionych spisują tak samo jak tych co mają spółdzielcze tytuły do lokalu ( czyli jako najemców)????

I już się nie spiszą
11 miesięcy temu

Spis powszechny w tym roku nałożył się na narodowy program wyszczepiania Polaków. Tak więc dane ze spisu mogą posłużyć do rozsyłania nakazu szczepień na aktualne adresy ze spisu. To jest proszenie się o kłopoty. Tym razem spis powszechny się nie powiedzie, bo sytuacja w kraju i na świecie jest napięta a dane osobowe nie są chronione, są różne wycieki, są różne zakusy wykorzystania danych do różnych programów.
Niech prezydent Tarnobrzega nie robi sobie nadziei

Jan
11 miesięcy temu

nie bój sie igły

PAULINA
11 miesięcy temu

Sytuacja jest napieta przez takich bałwanów antyszczepionkowych,powinien byc obowiazek szczepień,lub zwrot za leczenie plus 30 tys. kary dla zaboboniarzy nie zaszczepionych,ale na szczęście już pracują nad obowiązkiem szczepień!OBY JAK NAJSZYBCIEJ!

Pytający
11 miesięcy temu
Reply to  PAULINA

Chcesz, aby populacja ludzka cała wymarła w krótkim czasie?

konsekwencja
11 miesięcy temu

Skoro El Presidente poucza mieszkańców o groźbie nałożenia dotkliwej kary finansowej, to niech teraz pouczy też urzędników o odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązków itd. Odnoszę się do rozpoczętego porządkowania parkowania na tarnobrzeskich ulicach (parkowanie dalej niż 10 m od skrzyżowań i przejść dla pieszych). Proszę podać, do kiedy urzędnicy czas mają na uporządkowanie parkowania na pozostałych ulicach w mieście i co im grozi za niezrealizowanie tego.

Pablo
11 miesięcy temu
Reply to  konsekwencja

Tym bardziej, że przepisy o 10 m od skrzyżowania i przejścia obowiązują od 1998 roku.

Helka
11 miesięcy temu
Reply to  konsekwencja

Tak, czekamy na taki komunikat Panie Prezydencie.

oliwa
11 miesięcy temu
Reply to  Helka

Do tej pory nie ma komunikatu o rzekomym sukcesie finansowym przebudowanego jeziora (zysk na czysto), więc nie ma co liczyć na komunikat o obowiązkach i terminach dla urzędników.

Zainteresowany
11 miesięcy temu

Interesi mnie, jak przyjadą Talibanki czy ich też ktoś będzie spisywał.

wojto z sando
11 miesięcy temu

czyli wszyscy?

Światowid
11 miesięcy temu

Zadaj sobie sam pytanie Darosławie czy ty jesteś bez żadnej winy chodzący diament ? Jak mówił Feliks Dzierżyński dajcie mi człowieka paragraf się znajdzie

Obatelka
11 miesięcy temu

Tyle,że ten punkt spisowy rzadko bywa otwarty kilka razy próbowałam i nie mogłam się dostać bo był zamknięty niby w godzinach otwarcia.

U nas tylko biegają
11 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

to idź na straż miejską , otworzą ci i przypilnują czy się spiszesz. Jak nie to od razu mandat

JoKeR
11 miesięcy temu

Skoro wiedzą ile mieszkańców się nie spisało, to po co spis skoro wiedzą.

PAULINA
11 miesięcy temu
Reply to  JoKeR

ZA TRUDNEDLA CIEBIE,CO MASZ DO UKRYCIA?

janwdupowkręt
11 miesięcy temu

odmowa udziału w tej szopce może być karalna
a nie nie wzięcie udziału
to różnica
https://www.youtube.com/watch?v=puZmECBwfz8

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  janwdupowkręt

No więc będą musieli rozesłać ponaglenia do wszystkich niespisanych i potem UDOWODNIĆ że wysłali na właściwy adres, po to aby ta osoba się spisała. Jak sie nie spisze to albo zły adres albo świadoma odmowa. Będzie szopka z tym spisem w tym roku

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Neltah

To nie jedyny prawnik który tak twierdzi – karać można za odmowę – i tylko tyle . Ciekawe czy GUS, burmistrz udowodni osobom które się nie spisały , że ODMÓWIŁY ???
Podstawową zasadą prawa mówi ” winę trzeba udowodnić ale w państwie demokratycznym w których jest sprawiedliwe i niezawisłe sądownictwo.

Stach
11 miesięcy temu

Co za krnąbni niewolnicy!
Dobrzy niewolnicy spisali się już dawno.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
97
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content