Tarnobrzeg: Kolejne utrudnienia na ul. Orląt Lwowskich

Wykonawca zadania inwestycyjnego „Przebudowa drogi powiatowej nr P1110R w Tarnobrzegu poprzez przebudowę ul. Orląt Lwowskich”, Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. oddział w Kotowej Woli gmina Zaleszany informuje, że względu na przystąpienie do kolejnego etapu prac jakim jest położenie masy bitumicznej, konieczne będzie czasowe wyłączenie z ruchu remontowanej ulicy.

Ulica Orląt Lwowskich zamknięta dla ruchu zostanie 19 sierpnia od godz. 8.00, a utrudnienia potrwają do 20 sierpnia włącznie. Kolejne zamknięcie planowane jest na 23 sierpnia. Ostatnich tak dużych utrudnień spodziewać się należy jeszcze w dniach 26-27 sierpnia.

Zamknięcie modernizowanej ulicy spowoduje znaczne utrudnienia w dojeździe do ul. Rolnej i Machowskiej. Dojazd do ul. Krzywej możliwy będzie od wjazdu z ul. Mickiewicza przy kościele. Główny objazd do ul. Orląt Lwowskich i dalej do miejscowości Chmielów wyznaczony będzie ulicami: Wisłostrada, Zakładowa, Strefowa, Kolejowa. Wykonawca przeprasza za utrudnienia, jednocześnie sugeruje, by z proponowanych objazdów korzystać nie tylko w dni wyłączenia z ruchu ul. Orląt Lwowskich. Zagwarantuje to bezpieczeństwo kierowcom i pracownikom drogowym, a także znacznie usprawni postęp prac.

Zgodnie z harmonogramem przebudowa ul. Orląt Lwowskich potrwać powinna do połowy października br. Zakres realizowanej inwestycji obejmuje min. normalizację szerokości jezdni, wzmocnienie jej istniejącej konstrukcji, przebudowę oraz budowę chodników i budowę ciągów pieszo-rowerowych, odwodnienie i odprowadzenie wód z korpusu drogowego do projektowanego i istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej oraz istniejących rowów otwartych, wykonanie zjazdów (obustronnie) z kostki na posesje przyległe do drogi, zabezpieczenie lub przebudowę istniejących sieci podziemnych i naziemnych kolidujących z inwestycją, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi, budowę i przebudowę zatok autobusowych i peronów przystankowych.

Całość prac kosztować będzie ponad 7 milionów złotych, z tego 3 miliony 548 tysięcy 664 złotych pokryje dofinansowanie pozyskane przez Miasto z Funduszu Dróg Samorządowych.

Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Abiturient
11 miesięcy temu

Remonty Papy Smerfa to porażka. Kawałek drogi remontowany a utrudnienia przez kilka miesięcy. Cóż, koleś nie rozumie, że to nie tak prosto jak wstawiać same szóstki uczniom z historii w szkole. Beznadziejny nauczyciel i tragiczny prezydent.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Abiturient

Dziwnym trafem nie jesteś pierwszym uczniem który się w ten sposób wypowiada o burmistrzu .

Kiendybał
11 miesięcy temu

Tragedia, dopiero co otwarli już zamykają. Tam pracuje 5 osob z czego 2 robotników, 1 kierowca wywrotki, 1 operator koparki i 1 operator koparko ładowarki. Ta robota stoi jak chooj na weselu. Gonić to to.

wasyl
11 miesięcy temu

W pierwszej kolejności muszą najpierw wyprodukować ASFALT , potem położą kawałkami a na wiosnę dziury i dziurki a potem poprawa . Tak to wykonują firmy tego typu , jak po powodzi w 2010 r drogę z Trześnia do Gorzyc gdzie nawierzchnia nie wytrzymała 3 miesięcy .

Komar
11 miesięcy temu

Robota sie im poli w rękach 😉

Krasnal Kindybała
11 miesięcy temu
Reply to  Komar

Przy dwóch osobach pracujących rękami to nawet pożar nie pomoże.

inspektor
11 miesięcy temu

oho… zlecieli sie malkontenci z liderem obywatelem na czele, same pierdoły bez pojęcia w temacie, w chałupie nie potrafisz jeden z drugim wbić gwoździa a o budowlance sie wypowiadasz tylko dlatego że ci sie nie podoba Prezydent?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  inspektor

Oho : dołączył gamoń inspektor ds cenzury z urzędu z rodowodem z PO
i będzie nieuk po pitoligii uczył jak gwoździe wbijać ! To ci powiem matole gwoździe to sobie wbijaj w domu i swoimi pętackimi docinkami racz burmistrza, figuranta, nauczyciela historii oraz jego zaplecze i komitet wyborczy .
Z ciebie taki inspektor jak z nauczyciela historii , figuranta – prezydent.

Gadżet, ale Pani
11 miesięcy temu
Reply to  inspektor

To roboty na budowę, może przyspieszy, bo ludzi denerwuje to ciągłe zamykanie tej drogi. Nie każdy będzie nadrabiał przez Wisłostradę kilka km, bo ktoś wali w ch…..ja.

obywatel
11 miesięcy temu

To taki urzędas Inspektor – tylko w biurze pracuje , zielonego pojęcia o budowlance nie ma, może tylko o niej pogadać nierób jeden a tylko w biurze pracuje bo budowlańcy już na jego widok się śmieją bo tylko papiery ma a oprócz tego gów…no się zna.
Jak zawsze urzędem nieuk inspektor przy okazji tej drogi wspomina o gwaździach – ciekawe do czego – matoł.

M.M.
11 miesięcy temu

Długotrwały remont jednej z krótszych ulic tbg porażka eladzy

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  M.M.

A czemu się Dziwisz jak tacy nadzorują jak ten wyżej matoł inspektor ?

rowerowy
11 miesięcy temu

Co do tempa zawsze się znajdzie jakieś wytłumaczenie. Ale czy to coś z kostki, co widać na zdjęciu, to ma być ten ciąg pieszo-rowerowy na ul. Orląt Lwowskich? Bo jeśli tak, to apeluję o wykorzystanie przedłużenia prac do przebudowania tej części drogi. Jeśli chodzi o standard, to chodzi mi o taki, jak w przypadku ścieżek rowerowych nad jeziorem, plus niwelacja poprzecznych krawężników na 0. Odzyskana kostka przyda się przy szaletach na ul. Piłsudskiego oraz na innych wybrakowanych chodnikach w mieście.

tyż z rowerem... Bobo
11 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Standard budowy dróg rowerowych w Tarnobrzegu to brak standardu.
Niestety nie mają pojęcia z czego budować drogi rowerowe albo mają w tym jakiś interes np. coby rowerzyści po nich nie jechali bo mandatów można wypisać więcej jeśli jeździć będa po jezdni (państwo zarobi) albo coby się kostka nie wytarła. Może jakieś inne?

Ostatnia droga rowerowa jaka jest do spieprzenia przez UM w Tbg to planowana droga do cmentarza w Sobowie. Wtedy PO-wcy możecie ogłosić sukces.

Lucas
11 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

W Baranowie zrozumiano.
https://leliwa.pl/baranow-sandomierski-sciezka-z-asfaltu-dla-pieszych-i-rowerzystow/
W Tarnobrzegu nie (zdjęcie powyżej).
W programie wyborczym rozwój infrastruktury dróg rowerowych, a w realu co? Przy odbiorze drogi nad jeziorem Pan Prezydent mówił o cudownym chodniku-ścieżce rowerowej. Czyli jednak ścieżka asfaltowa lepsza, bo nie słyszałem, żeby o innych tego typu ciągach mówił, że są cudowne. To dlaczego na Orląt Lwowskich będzie gorsze z kostki? Chyba, że nastąpiła już zmiana zdania i chodnik-ścieżka rowerowa nad jeziorem już nie są cudowne.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lucas

Bo nad zalewem to dzieło POPRZEDNIKÓW a tu nauczyciela historyka – proste.

Lucas
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

I tak i nie, bo odwodnienie na drodze nad jeziorem dało się jakoś przeprojektować. Ale przy temacie przebiegu ciągu pieszo-rowerowego za Mariną było już tłumaczenie typu „projekt poprzedników”. Generalnie brakuje jednolitych standardów odnośnie ścieżek, chyba że regułą są ścieżki pieszo-rowerowe (nie mylić z rowerowymi) z kostki, a te nad jeziorem czy na Kopernika to tylko wyjątki. Tylko skoro ciągi pieszo-rowerowe nad jeziorem zostały uznane za cudowne, to dlaczego gdzie indziej zaniżać standardy i robić gorsze? Miał być równomierny rozwój obszarów jeziora, strefy i osiedli, tymczasem nie jest on równomierny ani ilościowo ani nawet jakościowo.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Lucas

Parking dla radnego VEL Partyka też się zrobiło .

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu

Tytuł: „Tarnobrzeg: Kolejne utrudnienia na ul. Orląt Lwowskich”Odpowiedź: Tarnobrzeg to jest jedno wielkie utrudnienie.

Komentator
11 miesięcy temu

To się wyprowadź jak ci nie pasuje Tarnobrzeg. Średnia IQ napewno pójdzie w górę.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Komentator

Następny popierd..ec co doradza innym wyprowadzkę – bez wątpienia urzędas lub z komitetu wyborczego figuranta.
Skąd takie byd…łko się bierze w tym mieście???

Komentator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Bydło to jesteś ty, do narzekania pierwszy ale żeby coś zrobić to nie ruszy dupy z przed telewizora.

Pomysł:
11 miesięcy temu
Reply to  Komentator

Tacy w Tbg są ludzie, gdzie coś co jest oczywiste, dla nich nie jest oczywiste. Zamiast czynić coś co ludziom ułatwi życie to taki typ poleca się wyprowadzić. Może trzeba innych rozwiązań niż wyprowadzka. Może lepszych projektów, lepszych wykonawców?
Sprawdź sobie swoje IQ.

Wstyd!
11 miesięcy temu

A dziura na Sienkiewicza jak była tak jest!!!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Wstyd!

I końca nie widać – może przed zimą RDM zdąży ????
Chociaż teraz szuka pracowników (bo rozliczać nie ma kto).

Gines
11 miesięcy temu
Reply to  Wstyd!

Dziura zalesiona.

Gommora
11 miesięcy temu

Daro a ulica J.Długosza dalej jak po bombardowaniu zdarty asfalt doły dziury . Nie lubisz swoich wyborców

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gommora

A kogo on lubi ??? Kasę , lans, pijar, fotki ze sobą , mode, palmy nad zalewem , kolekcje, ściankę wspinaczkową – i to by było tyle.
Obiecał że woda nie podrożeje a co – tylko ktoś jest do tego zdolny kto nienawidzi mieszkańców.
Obiecał dopłaty i co ???? – woli nowe palmy nad zalewem niż pomóc mieszkańcom … itd..
tak to tylko postępuje ktoś kto gardzi mieszkańcami .

Komentator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Każdy twój komentarz mówi o tym jaki to prezydent nie jest zły. Rusz sobie konikiem i idź spać, to jest temat dotyczący remontu drogi a nie biografia złego prezydenta.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Komentator

Jaki burmistrz taka i droga i jej remont.
Śpij spokojnie a przed snem zrób sobie dobrze tak jak zawsze , skoro radzisz innym to wiesz jak to się robi
– powodzenia tylko konia nie zajedź.

Komentator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Widzę że dla Ciebie męczenie freda na dobronoc to też nie pierwszyzna, wątpię że masz od tego ludzi tak jak ja i jesteś skazany z tym tylko na siebie. Pomyśl o prezydencie gdy będziesz to robił.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Komentator

Nie przypinaj tego co sam robisz innym .
A skoro ty masz ludzi do tego to twoja i tych ludzi sprawa ale o burmistrzu tego się nie spodziewałem , no cóż chyba wygląda na to że ty jemu a on tobie ale to wasza sprawa , ja bym z tym się nie obnosił .
Tylko prośba , nie zajeb..IE tych koni .

Komentator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Napier$!@#$? w internetach na wszystkich a w realu pizdeczka z ciebie pedałowata co zdania po polsku nie umie skleić. Chłopie wyłącz pakiet internetu wszystkim to wyjdzie na dobre.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Komentator

Rozrasta się wydział propagandy i pogardy dla zwykłych obywateli w tym pierd ..bym urzędzie przez Partię Oszustów – tylko ciekawe czy na etacie czy zleceniu .
Za kasę pierd…ne potomstwo komunistów, UB- ów, SB- ów, Milicjantów , TW za kasę z kieszeni mieszkańców będą wychwalać a innych , którzy krytykują lub niepochlebne piszą o miernocie z tarnobrzeskiej inteligencji mają ich niszczyć, ośmieszać jak to ma w zwyczaju ścierwo z bolszewickim rodowodem .
Ty pomio…cie bolszewickiego ścier ..a , ci-po zapiździała możesz tylko konia sobie zwali ć, ściągnąć skórkę z siurka a za kasę jak prostytutka pisać jak ci każą CIOTO urzędniczą z wydziału propagandy.

Komentator
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tak myślałem- niedojebanie mózgowe. To częsta diagnoza wystawiana kuglarzom twojego pokroju. Ciekawe czy w realu byłbyś równie wyszczekany, czy boisz się z domu wychodzić.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Komentator

Trzeźwy – to chyba masz na myśli Juliusza Cezara – adresy pomyliłeś
– HA HA HA – bo dla niego ” nie jest zły” – jaki wpis taki komentator , no cóż , ale pytanko co takiego trzeba się napić aby tak odlecieć ( przeczytaj to co napisałeś tylko na trzeźwo o ile to możliwe i postaraj się zrozumieć ).

Marycha
11 miesięcy temu

Następna ścieżka rowerowa z kostki!!!! Czy w tbg nie ma mądrego, który by wiedział zw powinny mieć nawierzchnie asfaltową??!!!

Lucas
11 miesięcy temu
Reply to  Marycha

Dziwne to, bo w „platformianych” samorządach raczej dba się o rozwój infrastruktury rowerowej z prawdziwego zdarzenia.

neutralny
11 miesięcy temu
Reply to  Lucas

Sorry, ale platformersi w ogóle o nic nie dbali. Żądzili (?) państwem na zasadzie „jakoś to będzie”. Nic ich obywatel i Polska nie interesowała tylko jak się nachapać na konto bankowe. Nigdy więcej PO u władzy!!!
Nie jestem z PiS-u.Gdyby ktoś pytał to pytanie uprzedzam.

KaniaMania
11 miesięcy temu
Reply to  neutralny

Rządzili. Ortografia

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  KaniaMania

Napisał jak pisze Komorowski .

neutralny
11 miesięcy temu
Reply to  KaniaMania

Racja, powinno być przez rz, sorry, moje niedopatrzenie.

ze zrozumieniem
11 miesięcy temu
Reply to  neutralny

Jemu chodzi o samorządy, nie rząd, a w sporej części z nich władają ludzie związani z PO, np. Radom, Warszawa.

Lucas
11 miesięcy temu

Dokładnie. Apropo w Radomiu powstaje w ostatnich latach naprawdę dobra infrastruktura rowerowa.
https://www.youtube.com/watch?v=IfgQghiRlkc&ab_channel=BractwoRowerowe

Rowerzysta
11 miesięcy temu
Reply to  Lucas

To co na filmie z Radomia to po prostu należycie wykonana ścieżka rowerowa. Ale mnie uderzył opis pod filmem, skopiuję tylko co lepsze fragmenty:

„Droga dla rowerów z Budżetu Obywatelskiego 2020 wzdłuż ul. Aleksandrowicza. (…) Projekt był konsultowany z naszym stowarzyszaniem dzięki czemu udało się wprowadzić kilka drobnych ale istotnych zmian. (…) Dodatkowo chwalimy MZDiK za rozszerzenie zakresu projektu, przede wszystkim za wyremontowanie chodnika wzdłuż całej długości drogi dla rowerów oraz za realizację dłuższego odcinka ścieżki niż wynikało to z projektu. (…) Warto przypomnieć, że dzięki tegorocznym głosom mieszkańców oddanym na kontynuacje projektu w przyszłym roku powstanie droga dla rowerów na pozostałym odcinku ulicy czyli do skrzyżowania z Warszawską.”.

Porównajmy Tarnobrzeg…

tyż z rowerem
11 miesięcy temu
Reply to  Lucas

Może mafie lokalne nie maczały w tym palców.

rowerowy
11 miesięcy temu
Reply to  tyż z rowerem

Co jak co, ale na kostkę betonową jest duże zapotrzebowanie w Tarnobrzegu.

Tak się zastanawiam
11 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Trzeba sprawdzić z czyjej firmy i czy są jakieś powiązania.

Bunkier
11 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Betonowe (niereformowalne) rządy od wielu lat w tbg,to i zapotrzebowanie na betonowom kostkie.

Neltah
11 miesięcy temu

Dobrze że jest alternatywna droga równoległa przez Chmielów i Machów. Sytuacja wygląda lepiej niż w Sobowie, gdzie zablokowano drogę zmuszając do 10 km objazdu. Tam jest to skandal, a tutaj tylko utrudnienie w ruchu.

Wojciech
11 miesięcy temu

Ktoś to nadzoruje?Podbudowa tragiczna,ktoś badał gęstość i grubość podkładu ?

Tubafazi
11 miesięcy temu
Reply to  Wojciech

Po co ten hejt, a po co mają nadzorować przecież ładnie to wygląda, choć na chwilkę.

Ciro Sawastano und Patrycja Kotowa
11 miesięcy temu

Gommorra

Józiek
11 miesięcy temu

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że firma, która to realizuje to partacze?

ass
11 miesięcy temu
Reply to  Józiek

masz rację, w dniach 19-23 sierpnia, wykonają i będą wykonywać roboty końcowe (asfaltownie) bez obsadzenia niektórych rzeczy, coś nie pyka poprawnie.

Tak się zastanawiam
11 miesięcy temu
Reply to  Józiek

Może majstry z łapanki ? ? ? ? ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
56
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content