Nowe palmy przy wjeździe nad Jezioro Tarnobrzeskie

Przy wjeździe nad Jezioro Tarnobrzeskie stanęły trzy nowe, pięciometrowe palmy. Kosz ich wykonania, montażu i transportu wyniósł 15 tys. 498 zł brutto. Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta.

Pierwszą palmę przy wjeździe nad jezioro ustawiono w lipcu 2012 r. za kadencji prezydenta Norberta Mastalerza i z jego inicjatywy. Po każdym sezonie letnim dostawiano nową, w sumie pierwotnie na Wisłostradzie „wyrosło” ich pięć. W ostatnich latach dwie palmy zostały usunięte, jedna po kolizji drogowej, druga po wichurze. Z kolei w miniony wtorek pracownicy Rejonu Dróg Miejskich usunęli ostatnie trzy palmy.

– Zdecydowała kwestia estetyki. Palmy, które przez lata stały się niejako symbolem Jeziora Tarnobrzeskiego, które powinny zapraszać nad jezioro, były już mocno zniszczone – wyjaśnia NW24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

Czy zdemontowane palmy zostaną odnowione? Tego jeszcze nie wiadomo. – Decyzja nie została jeszcze podjęta. Na pewno pod uwagę brane będą między innymi koszty ewentualnych napraw dodaje W. Lis.

W miejsce usuniętych palm, firma Greg z Wąbrzeźna ustawiła nowe trzy. Koszt ich wykonania, montażu i transportu wyniósł 15 tys. 498 zł brutto.

************************************************************************************************************

Przypomnijmy, w kwietniu br. kierownik Biura ds. Promocji i Współpracy z Mediami, wnioskował do Rady Miasta o przyznanie 130 tys. zł na promocję jeziora.

– Wykonanie palm nad jeziorem, szacowana kwota to 40 tys. zł, wykonanie tablicy promującej nad jeziorem – 35 tys.zł, wykonanie nowej strony internetowej 30 tys. zł, i wykonanie napisu podświetlonego promującego nad jeziorem – 25 tys. zł – wyliczał podczas sesji W. Lis, dodając cyt: W tej chwili nad Jeziorem Tarnobrzeskim dokonują się zmiany epokowe, i jeżeli my w tej chwili myślimy o promocji jeziora, to musimy zadbać także o jego estetykę, o to, co tam się dzieje.

Część radnych była jednak przeciwna takiemu wydatkowaniu pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach, a radny Łukasz Nowak, skwitował tę propozycję stwierdzając, iż cyt: Palmy to wisienka na torcie absurdu który widzimy.

Ostatecznie uchwała została wycofana z obrad.

Subskrybuj
Powiadom o
85 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PAULINA
11 miesięcy temu

Ja bulę za wodę,a wy palmy kupujcie oszołomy!!!Ludzie woda po 14,20!!!CZY LECI Z NAMI PILOT???

Komar
11 miesięcy temu
Reply to  PAULINA

Pilot już dawno sie katapultował 😉

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  PAULINA

Tak – nauczyciel historii, figurant, mieszkaniec z Krosna, kłamcą, oszust , lanser, zwany burmistrzem – całkiem mu palma odpierd ..ła .
Na dopłaty dla mieszkańców nie ma a pajac mówił ” że woda nie zdrożeje a tu drożeje , ciepło z ECO o 20 procent a chwalą się że ( ECO razem ze
z prezesami spółdzielni) że robią inwestycje celem zmniejszenia zużycia ciepła – kłamcy i oszuści bo wszystko z kieszeni mieszkańców .

Mafioso
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Świat polega na kłamstwie, oszustwie, wojnach, dokuczaniu bliźniemu. Oszukują na usługach, w sklepach na jakości towaru, na datach ważności towaru, na cenie, na wadze,. Pojawiło się pojęcie „promocja” a to równa się pojęciu oszustwo. Byle pod siebie tylko zgarnąć.
Jedyne kto rozdaje to PiS, ale innym niestety musi zabrać w formie podatków.

odp
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

sam za pewne go wybierałeś skoro po 3 latach jego kadencji się czepiasz że ci zabiera a nie daje do kieszeni?
teraz miasto ma małe udziały w firmach co im zyski przynosiły wiec zaczeli w inny sposób zabierać tylko nie sobie tylko biednym mieszkańcom i dlatego maja na premie
i jeszcze nie dodałeś ze prąd też poszedł w górę……

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  odp

Pewnie że się czepiam bo oszust i kłamcą – wygrał bo kłamał i zapewniam że nie tylko ja tak sądzę , wielu okłamał , co innego mówił i jego komitet a co innego robi , jak szmatławiec ( Pluto jest , ponton jest , komunista Stępień jest – a miało tego bolszewickiego dziadostwa nie być).

Don Daro
11 miesięcy temu
Reply to  PAULINA

Oglądam teraz film Gommorra

Alf
11 miesięcy temu

Kiedyś , to byli sponsorzy , którzy aby wejść do miasta mieli propozycję ewentualnego stawiania palm albo wspierania lokalnej drużyny. Ale może to tylko ploty

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Panie alf – jacy sponsorzy ??? Wodociągi, PEC , KS Machów – przecież to wszystko z kieszeni mieszkańców i ich majątku ( miasta).
Sponsorzy co dostają dotacje z miasta ???

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale to taka ” dobrowolność ” przecież była . Naprawedę nie pamiętasz już ?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha – dawali bo ważne były stołki i KASA .
Na placu czerwonym stoi fontanna , jednym z darczyńców są wodociągi ( ponoć w darze dla mieszkańców)
– teraz kur-..a płacą za wodę takie rachunki ( genialny pomysł : za wasze, dla was i płacić też wy będziecie).

Gigant intelektu
11 miesięcy temu

Palmy w stylu „wieś tańczy i śpiewa” są potrzebne jak wrzód na tyłku – tymczasem Papa Smerf zdziera kasę za wszystko – woda 14,20, płatne parkingi, wysokie podatki od nieruchomości. A w zamian zniszczone drogi, zamykane i sprzedawane szkoły, syf i brud w mieście. Ten człowiek nie ma wstydu i kompetencji do zarządzania czymkolwiek. Nieudacznik stymulowany przez siostrę i kilka starych bab z miasta niszczy wszystko błyskawicznie.

obywatel
11 miesięcy temu

A miasto jak było zadłużone tak jest i jeszcze kłamcą sprzedał (zbył) udziały w Wodociągach jak ostatni menel.

Piotrek
11 miesięcy temu

Nie zagłosowałem na Bożka na podstawie samej liczby wystąpień jako radnego, nie wchodząc w program wyborczy itd. (3 wystąpienia w latach 2016-2017). Jednak większość głosujących uznała inaczej (wygrana w pierwszej turze). Teraz widać kto miał rację.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Ci co nie poszli . Jakby był inny kandydat niż Kalineczka to mogło być inaczej bo wielu poszło tylko po to aby zagłosować na innych byleby nie na Kaliniaka

M.M.
11 miesięcy temu

Tego mieszkańcom miasta potrzeba było najbardziej żeby żyło nam się lepiej

Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Komuś chyba nieźle odbiła palma

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

A komu – burmistrzowi , marny jako nauczyciel a jeszcze bardziej marny jako burmistrz co wybory wygrał dzięki kłamstwu .

Cud nad Jeziorem
11 miesięcy temu

Czy urzędnicy prezydenta myślą, że mieszkańcy i radni to kretyni? Że nie potrafią wyciągnąć prostych wniosków? Na palmy urzędnicy chcieli 40 tys a postawili je jak widać za 15 tys zł. na stronę internetową chcieli 30 tys zł a zrobili ją za 1800zł. Czy gdyby radni przeznaczyli dużo większe pieniądze o które wnioskowali urzędnicy prezydenta to wtedy ktoś ugryzł by przy okazji duzy kawałek samorządowego tortu? Skąd urzędnicy wzięli te 40 i 30 tys? To już dawno przestało być śmieszne dla ludzi myślących i potrafiących liczyć. Tak to k. jest gdy wydaje się nie swoje pieniądze…

obywatel
11 miesięcy temu

A na dopłaty za wodę dla mieszkańców NIE MA a na pić, gadżety to kasa jest – OSZUST i KŁACA.

ubek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

leżak dostałem ale pękł

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  ubek

Ha, ha, ha – ciekawe czy w zimie też będą one nad zalewem ???
Najwidoczniej te leżaki tylko do 50 kg ?

Piotrek
11 miesięcy temu

Żeby wiedzieć takie rzeczy trzeba się trochę zainteresować tym, co się dzieje w mieście. Tymczasem ilu mieszkańców przegląda projekty uchwał zgłaszane pod obrady, ilu sprawdza które z nich zostały przyjęte itd.? Większość nawet o tym nie wie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Nawet radni nie wiedzą jakie są projekty i nad czym głosują a mieszkańcy mają wiedzieć.
Mieszkańcy wybrali radnych aby kontrolowali burmistrza a tu burmistrz kontroluje ich tylko .

trend
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A Ty jak wybrałeś wyborco Bożka? Czemu przed wyborami nie byłeś tak przenikliwy jak teraz, gdy ustawicznie krytykujesz obecne władze miasta? Jak mieszkańcy nie będą się interesować sprawami miasta, to znowu wybiorą jak ktoś kiedyś napisał „mniejsze zło” zamiast „większego dobra”.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  trend

Właśnie dlatego tego zakłamanego człowieka i jego środowisko trzeba wypierd…pić . Pluto , Ponton, Stępień jest a zakłamany komitet w kampanii twierdził że takiej opcji nie ma a stare ryje znowu przy korycie.
Podwyżki wody miało nie być a są, miały być dopłaty dla mieszkańców a zakłamany oszust z całym tym środowiskiem woli Palmy nowe kupić a jeszcze niedawno Julcio cezio pisał że jest ” trudna sytuacja finansowa miasta”.
To tak jak Vel Partyka z prezesami spółdzielni ( z kasy spółdzielców) festyn robi na Kopernika i bawi się pajac w rycerzyka a kur .a prezesiki ściągają ludzi w sądach ( za zadłużenie bo ich nie stać na opłaty) .
Jeszcze ścierwa ze spółdzielni (z zarządu , rady) wynajmują hieny adwokackie a tu pierd…by działacz ( niby społecznik) bawi się że złodziejami że Siarkowca).
Teraz wiadomo dlaczego Vel Partyka miał ekstra- prędko parking zrobiony i burmistrzowi i preziom nawet brak tej inwestycji w planach ( budżecie był zbędny).
Hołota bawi się a że ściga po sądach aby bydło mogło się bawić to nikogo nie obchodzi a lokalne media się te łajdackie bale promuje .

chamowaty
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

no no nawet jest opłata na kulturę w TSM. Tarnobrzeg i kultura to dwie sprzeczności. Rzeczywiście bawią się za ludzi kasę. Pora wypier… prezesików z tymi radami nadzorczymi. Tylko kto to zrobi i jak?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  chamowaty

Prostaków i chamy w kulturę się bawią ??? Ciekawe wiadomości.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  chamowaty

A w Siarkowcu też jest tylko jak wskazał lustrator nie były podejmowane uchwały przez WZCz w sprawie określenia kierunków rozwoju działalności kulturalni oświatowej ( protokół za lata 2010-2012 i do tej pory członkom nie przedstawiono do uchwalenia takiej uchwały) a zarząd, członkowie rady i reszta złodziei tam pracujących rozpierdala kasę na festyny zabawę i propagandę ( tak jak 10 tys. Na byłą telewizję miejską aby helikopter mógł się promować w wyborach).
A najzabawniejsze jest że kasta z miejscowego sądu zasądza tym oszustom i złodziejom kasę ( na zabawy i festyny) bez podstaw prawnych – złodzieje i oszuści przy współudziale hien adwokackim którzy tam świadczą usługi ( dwie kancelarie prawne z Tbg biorą w tym udział i wspólnie okradają ludzi ).

Piotrek
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No i? Niech zostanie po staremu, czy co masz na myśli? Podaj lepsze rozwiązanie, niż zainteresowanie mieszkańców sprawami miasta oraz głosowanie w sposób obiektywny i rozsądny?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Przecież to wszystko jest po staremu od kilkunastu lat, bez ciągle ci sami decydują a tylko od czasu do czasu na miejsce starego wchodzi niby nowy ale z tego samego środowiska – potomstwo.
Tu trzeba wypierd…lić wszystkich działaczy lokalnych partyjek i ich potomstwo bo dla nich samorząd to oznacza wszystko dla siebie.
Mieszkańcy nie są dopuszczani do decydowania o mieście – przykład właśnie te poje…nie PALMY przez popierd…mych ludzi dla których ważniejszy jest lans niż faktyczne potrzeby mieszkańców a sposób przeprowadzenia wymiany ich jednoznacznie wskazuje na debilizm.

Odyseusz
11 miesięcy temu

Jakie zaradne władze takie inwestycje !

Maryjan
11 miesięcy temu

Słabo widać wjazd Trzeba na pniach palm zawiesić tysiace lampek choinkowych i niech mrygaja cały rok

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Maryjan

A na szpicy DZiadka Mroza (bo podobny do Mikołaja).

Gines
11 miesięcy temu

A stare palmy po remoncie powinny być ustawione ponownie, będziemy mieli 6 sztuk to już prawie Ameryka.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gines

Jeszcze bananowca, pomarańcze, cytryny , kiwi, ananasy, mango, daktyle
i już Bożek figurant , burmistrz POMYŁKA mogłyby się pochwalić
dżunglą , nakręcić film jak o nasadzeniach i promować,

Bolek
11 miesięcy temu

Nowe palmy przypadły mi do gustu.Są znakiem rozpoznawczym przy wjeździe na Jezioro.Dobrze że ktoś pomyślał i dokonał wymianu starych szpetnych na nowe.Teraz czekam na ,,zachwty,, dyżurnych hejterów po moim wpisie.

Gines
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Co z 3 zdemontowanymi palmami ? Chyba ich nie oddacie za darmo jakiemuś zbieraczowi?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gines

Za odpady się płaci .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

A tam – o gustach się nie dyskutuje , tylko te też będą szpetne za jakiś czas i tylko patrzeć jak kokosy będą z nich spierd…ć , tak jak młodzi.

Lolek
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Jestem za i nawet nie przeciw. Tyż tak uważam, że sygnalizują, że jest wjazd do miejsca spoczynku (jeszcze nie wiecznego), rekreacji.

Lolek
11 miesięcy temu
Reply to  Lolek

Amen

smile
11 miesięcy temu

Komuś w urzędzie nieźle palma odbiła….:))))

maniek z dwikoz
11 miesięcy temu

tarnobrzeg mial juz swoje 5 minut teraz czas na innych nic nie trwa wiecznie

697
11 miesięcy temu

Jeden pedryl z pławo pisał dokładnie tak samo, teraz widać ile masz wspólnego z parasolami pedałkowolski trolu 😀

maniek z dwikoz
11 miesięcy temu
Reply to  697

j23 znowu nadaje

Tom
11 miesięcy temu

Mam pytanie. Kiedy będzie kontynuowany program „SOWA” bo na to miały zostać zastawione wodociągi. Gdzie jest ta kasa?

Tarmon
11 miesięcy temu
Reply to  Tom

jaka kasa, dlaczego hejtujesz

Tom
11 miesięcy temu
Reply to  Tarmon

Nie hejtuje . Pytam tylko.

Tom
11 miesięcy temu
Reply to  Tarmon

Pytam, bo swego czasu tak się Papa wypowiadał że będą oszczędności na prądzie jak wymienią na lampy LED . Dlatego sprzedał wodociągi bo nie miał kasy. Dlatego moje pytanie, bo wymienił arę lamp i na tym stanęło

bono
11 miesięcy temu

To już za przeproszeniem nie maja na co kasy rozp……lać!!!!!

Tarmon
11 miesięcy temu
Reply to  bono

wymyślają głupoty, przepychają marne ale swoje projekty, nie rozwojowe dla maista i nie dla mieszkańców

Tarszket
11 miesięcy temu

teraz czas na drzewa oliwne, są w sprzedaży

Roman
11 miesięcy temu

Co wy tak się podniecacie palmami za 15 tysięcy. Od palmiło wam ???? jest to jasny drogowskaz gdzie należy skręcić nad jezioro dla nie tubylców. Co ci jeden z drugim, ubędzie w budżecie ten koszt palm?? . Trzepiecie się wszyscy jak nastolatek nad krzyżówką. Te palmy to już wrosły w krajobraz Tarnobrzega. A wy to , tamto, siamto , burmistrz , mierny , urwał co za publika je b ana.

Tarmon
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

mosz rocję Rumku, Tarnobrzeg to miasto gdzie narzekamy, ale musi być lepiej

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

Wrosły ??? Tak jak Mastalerz ?? Zatem dbajcie o te pojeb…nie palmy pojeba…mych miernot politycznych którzy pomnik sobie postawili .
Palmy ważniejsze bo wzrosły w popierd…ne łepetyny miejscowych inteligentów .
Dla was palmy ważniejsze niż mieszkańcy i ich faktyczne potrzeby.
Bez wątpienie pisze to kolejny urzędas lub lokalna miernota polityczne o wiadomym zabarwieniu .
A co tam 15 tysięcy mieszkańców – to może zasponsoruje kolejne trzy TYLKO ZA SWOJE.

Real
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

Ubędzie, bo na palmy i inne zbytki kasa jest, a na chodniki i inne podstawowe rzeczy nie ma.
https://www.youtube.com/watch?v=t6NLtZXwG-Y&ab_channel=TelewizjaLokalnaTVL

komitet
11 miesięcy temu
Reply to  Real

Ciężko wskazać minusy tej kadencji? Nie wyszło przekonująco…

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  komitet

To może wskaże komitet :plusy ( o ile są) ???

komitet
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Chodziło mi o to, że radnemu ciężko było. Ale plus dla redaktora, że podsunął sugestie, bo minusów nie brakuje.

komitet
11 miesięcy temu
Reply to  komitet

Errata: chodziło mi o to, czy radnemu ciężko było.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  komitet

No pusty słowotok , bezmyślne klepanie , ba nawet za sukces uznał to nad zalewem a to zasługa poprzedników.
Typowa miernota – ale tacy właśnie są . Kur .a kawałek remontu ul. Gwarków sukces na miarę burmistrza i radnych .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Real

To jest właśnie przykład radnego , który zielonego pojęcia nie ma i tylko banały pierd…li.
Nawet plusów nie potrafi wymienić !

szklarz z krosna
11 miesięcy temu

A nasza Krosnienska Tajna Rada Grillowa po wczorajszym burzliwym posiedzeniu nad ranem postanowila nadać takie tytuły
1.Za calkowitą nieudolność, brak pomysłow i kierowanie całej energii na parcie na krosnieńskie szkło : DARIUSZ KROSNIENSKI OSTATNI, MISZCZ PARCIA NA SZKŁO, KROL NIEUDACZNIKOW.
2 Za bezczelny , nieukrywany nepotyzm i totalny brak gustu :DRUZYLLA STARA, SMIESZNIE SEPLENIACA, KROLOWA SECOND-HANDOW
Tytuł niehonorowy : za wspieranie wyłącznie swojakow, nawet najbardziej niekompetentnych : WODZ TŁUSTA KITA.
A wy jakie macie propozycje ?
:

Paweł
11 miesięcy temu

Żenada żenada żenada

Palmy naszą tożsamością
11 miesięcy temu

Brawo, dziękujemy!
Prezydent stanął na wysokości zadania i tak jak poprzednik wykonał to na co czekaliśmy i co było NIEZBĘDNE dla przyszłości tego miasta i co zasługiwało zbudowanie i doinwestowanie! Palmy są symbolem naszej lokalnej tożsamości ,naszej kultury, od palm pochodzi nasze miasto, w okół nich toczy się nasze życie. Gdyby nie palmy, nie byłoby i jeziora! Dziękujemy!

obywatel
11 miesięcy temu

I sukces na miarę burmistrza – osiągnięcie na miarę XXI wieku a rozwój miasta zapewniony .
Skąd się biorą tacy wybitni specjaliści samorządowcy ???. Głosujcie dalej na nauczycieli, pracowników spółdzielni, urzędasów, ludzi ze stowarzyszeń (co działają tylko dzięki dotacjom z kasy mieszkańców), milicjantów itp zarazy – będziecie mieli co podziwiać, oglądać i na tym koniec.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A na kogo tu możesz głosować ? Prawie wszyscy młodzi ambitni , wykształceni i kreatywni wyjeżdżają stąd na zawsze.

Alfie
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jak nie ma się na kogo zagłosować, to głosuje się na kandydatów z najmniejszym poparciem sondażowym. Jeśli wszyscy nieprzekonani do nikogo będą tak robili, to topowi kandydaci będą otrzymywać mniej głosów i będą musieli się bardziej starać. Dodatkowy plus to oddanie głosu przeciw topowym, a więc brak pośredniej współodpowiedzialności za ich decyzje w przypadku ich wyboru.

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Alfie

Albo na tych co zgłoszą najwięcej interpelacji. Bądźmy poważni proszę. Wystarczy popatrzeć na osiągnięcia zawodowe kandydatów. Szału nie ma. Szkoda ,że ktoś z młodego pokolenia , kto wyjechał z miasta i odniósł sukces nie wystartuje dla dobra tego biednego dosłownie i w przenośni miasta .To powinien być menadżer z krwi i kości , a nie ktoś na państwowej posadzie

Bolek
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Szanowny Alfie menadżer z krwi i kości za oferowane pieniądze na stanowisku Prezydenta palcem mie kiwnie

Alfie
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Aha, czyli Ty na poważnie z tym menadżerem? To i tak postęp w porównaniu do opinii, że w ostatnich wyborach Bożek był najlepszym wyborem i że przy podobnym składzie ma reelekcję w kieszeni. Ja proponuję rozwiązanie realne, bo nie łudzę się, że w tym czerwonym mieście ktoś młody i odnoszący sukcesy porzuci dużą karierę w sektorze prywatnym dla ratowania gminy.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jest mnóstwo ludzi poważnych, mających doświadczenie w zarządzaniu, kierowaniu ludźmi ( czego brak w urzędzie ), potrafiący wymagać od pracowników , mających swoje zdanie ( w tym także wielu emerytów ) ale ci ludzie stoją z boku, nie chcą się pakować w te różnej maści stowarzyszenia – z tymi ludźmi co startują tylko dla koryta i kasy.
Jak ich zachęcić tego chyba nikt nie wie??
Ale wiem że dalsze pozostawienie obecnych i byłych nic nie zmieni a wręcz przeciwnie ci byli i obecni burmistrzowie, radni i ich otoczenie jest coraz bardziej bezczelne w okłamywaniu mieszkańców, działające coraz bardziej cynicznie dla osiągnięcia zysku dla siebie i swoich a miasto służy do jego dojenia.

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W samo sedno trafione. I właśnie tak jest, przy władzy nie są ludzie kompetetni, ci którzy powinni być, tylko osoby reprezentujące niszę ,o dziwnych przekonaniach, dziwnych ideach, nie do końca nadających się na zajmowane stanowiskach ,ale za wszelką cenę pragnących władzy. Tak niestety jest w Tarnobrzegu i co chwila jesteśmy świadkami kolejnych absurdów w przestrzeni publicznej. I tak będzie nadal. Niezbędna jest opozycja oraz media które ostudzą te szaleństwa i będzie trochę mniej szalonych pomysłów.

Plan
11 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Wystarczy posłuchać co jest istotne zdaniem Prezydenta.
https://rzeszow.tvp.pl/55494074/konsultacje-regionalnej-strategii-innowacji-w-tarnobrzegu
Turystyka i transport zbiorowy przed przemysłem, drogownictwem, gospodarką odpadami itp. – sztos.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Neltah

Rzecz w tym, że o media lokalne są w większości (poza wyjątkami) w rękach ludzi powiązanych z urzędem (dotacje z urzędu) lub na garnuszku (ludzie powiązani z urzędem i lokalnymi politykierami – telewizja Spółdzielcza) i z góry rzeczy zainteresowane aby było tak jak było, promujące lokalne miernoty bez moralności (mierni ale wierni), realizujący swoje potrzeby (milicjant Alfred, Nowaczek, kalineczka, szwagier, vel Partyka, burmistrzowie, zegarek i cała reszta) .
Faktycznie aby opierać miasto na turystyce, muzeach to trzeba być popierd…ym a jednocześnie bredzić o rozwoju (takie rzeczy to stagnacja) .

Joanna B.
11 miesięcy temu

Chamstwo tego portalu sienga zenitu. Niestety do tego przyczynia sie redakcja która świadomie pozwala i zezwala na takie wpisy. Oby i Was takie pomyje dopadły !

nie chamowaty
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B.

Racja Joasiu. Chamstwa tutaj nie brakuje za przyzwoleniem redakcji.Wyzwiska osób są na porządku dziennym a to jest przestępstwo.Do lochu tych wyzywających trzeba wrzucić.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B.

To przenieś się do tych co dostają dotacje od miasta albo rodzinka pracuje w urzędzie.
Nie pasi to nie zaglądaj – tu jest forum dla ludzi bez fałszywej lewicowej poprawności politycznej .
Tacy jak ty i tobie podobni sami by decydowali co kto ma napisać, powiedzieć i jak zwykle innym by usta pozamykali a zatem czerwoni , lewicowi , komunistyczni aparatczycy są wśród nas .

kierownik Ryszard
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

przerwa w pracy obywatelu? leczysz tu swoje frustracje i nie pomaga?

obywatel
11 miesięcy temu

Przerwa w pracy to jest na posiłek ale skąd ty możesz o tym wiedzieć a o moje zdrowie to się nie martw od tego są lekarze pajacyku.

Prawda
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oni stosują inne metody tzw. „chamstwa w białych rękawiczkach” wykluczania i pomijania tych którzy są da nich niewygodni stosując rożne metody w tym wykorzystując do tego usłużne im media.

Alf
11 miesięcy temu

I tak z tematu palm zrobiła się gównoburza na ponad 80 komentarzy. A mówimy o kwocie 15 000 PLN. W mieście , które ma kilkuset milionowy budżet roczny.

Lucas
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Żeby wyznaczyć brakujący odcinek drogi pieszo-rowerowej na ul. Sikorskiego między ul. Sandomierską a ul. Borów trzeba powiedzmy 10.000 PLN. Zostałoby jeszcze 5.000 PLN, a powstałoby coś, co możnaby użytkować a nie tylko widzieć. To tylko jeden z wielu przykładów lepszego spożytkowania tych pieniędzy. Teraz rozumisz?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Trochę chodnika by się zrobiło i z tego by korzystali ludzie a nie kurz.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
85
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content