Wody Polskie chcą zamienić część Tarnobrzega i powiatu w poldery. W Starostwie odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie

Członkowie Zespołu ds. Poprawy Bezpieczeństwa Powodziowego na Obszarze Dorzecza Wisły w Rejonie „Wisły Sandomierz” spotkali się w miniony poniedziałek, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Organizatorem spotkania był wicestarosta Jacek Rożek, a tematem były poldery przeciwpowodziowe, których plany powstały na zlecenie Wód Polskich.

Problem nad którym pracuje zespół to zmiana granic polderów, które zostały wyznaczone w miejscach, gdzie istnieją osiedla mieszkalne, tereny rolnicze, zabytki, a nawet droga wojewódzka.

Samorządowcy z regionu wspólnie z przedstawicielami zarządów zlewni ze Stalowej Woli i Sandomierza wraz reprezentantami nadzoru wodnego z Sandomierza i Tarnobrzega po krótkim spotkaniu wprowadzającym w starostwie wyjechali na wizję lokalną obszarów, w których planowane są poldery.

Objazd rozpoczął się od Tarnobrzega, gdzie planowane lokalizacje polderów mogą zahamować rozwój budownictwa jednorodzinnego, rewitalizacji obiektów zabytkowych i historycznych, a także wiązać się z utratą terenów rolniczych, często stanowiących jedyne źródło utrzymania wielu rodzin. Polder, który został zaplanowany na osiedlu Zakrzów dodatkowo koliduje z głównym, strategicznym dla miasta kolektorem kanalizacyjnym doprowadzającym ścieki do oczyszczalni.
Jak się okazało wskazana lokalizacja polderów na obszarze Tarnobrzega uniemożliwi też poprowadzenie trasy szybkiego ruchu – S74, co zablokuje rozwój miasta.

Wiceburmistrz Marek Barszcz, w takcie wizyty w gminie Baranów podkreślił m. in. że polder „Babulówka I” jest przecięty drogą wojewódzką łączącą Tarnobrzeg z Mielcem, czyli dwie strefy ekonomiczne. Mówił także o tym, że granice polderu „Babulówka II” przylegają bezpośrednio do Zespołu Zamkowego w Baranowie, co oznacza że polder jest planowany w znacznej części w strefie konserwatorskiej ochrony zabytków, a dodatkowo jego część zaplanowano na udokumentowanych złożach siarki.

O podobnym problemie dotyczącym złóż siarki mówił także wójt Padwi Robert Pluta, bowiem i w tej gminie polder „Młodochowski” sięga do siarkowych terenów. W gminie Padew, co także podkreślał wójt, poldery zaplanowano również na terenach, na których istnieje infrastruktura wodno – kanalizacyjna, gazowa oraz budynki mieszkalne i gospodarcze.

Gospodarz spotkania wicestarosta Jacek Rożek, prócz uwag dotyczących przebiegu granic polderów mówił o tym, że terenom które reprezentują członkowie komisji nie zagraża tylko Wisła, ale też mniejsze rzeki, więc przechwycenie wody z jej dopływów poprzez budowanie m. in. zbiorników retencyjnych, będących też cennym źródłem wody dla rolników, byłoby dobrym rozwiązaniem.

O tym, że zbiorniki retencyjne mogłyby rozwiązać problem zagrożenia powodzią mówił też wójt Robert Pluta i przekonywał, że retencja, lepsza niż poldery, mogłaby uchronić wiele terenów. Podkreślił też, że deklaracje wsparcia w budowie zbiorników retencyjnych złożyła Agencja Rozwoju Przemysłu.

W spotkaniu wzięli udział: Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, zastępca burmistrza Baranowa Sandomierskiego Marek Barszcz, wójt Padwi Narodowej Robert Pluta, referent ds. gospodarki przestrzennej UG w Padwi Narodowej Karolina Kmuk, zastępca naczelnika wydziału spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego w Tarnobrzegu Przemysław Rawski, dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli Witold Bielecki, starszy specjalista Nadzoru Wodnego w Tarnobrzegu Jacek Nowak, zastępca dyrektora Zarządu Zlewni w Sandomierzu Dariusz Gorzkiewicz oraz kierownik Nadzoru Wodnego w Sandomierzu Bogusław Domka.

foto&info: KSP/Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
165 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anna
11 miesięcy temu

czy dariusz Gorzkiewicz oszalał ??!!! zalewać zakrzów sielec a na południu Baranów Sand ?? Gdzie tu jakaś logika ???

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  anna

Poldery przeciwpowodziowe to bardzo sensowne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku Tarnobrzega, którego spory obszar jest narażony na wylanie Wisły (ale także mniejszych rzek). Zresztą eksperci chyba lepiej znają temat i wiedzą co mówią. Proszę się nie martwić, że ktoś na tym ucierpi – od tego jest Pan Prezydent, żeby reprezentować interesy miasta. Nawet jeśli będą wywłaszczenia, to za odpowiednią rekompensatą, którą przewidują w takich wypadkach przepisy prawa. Sianie paniki jest bezcelowe i tak wszelkie decyzje będą podejmowane przez osoby kompetentne, które najlepiej orientują się w tym temacie. Zresztą, na chwilę obecną trwają dopiero rozmowy, więc nic nie jest przesądzone. Jednak sądzę, że te poldery powstaną, gdyż przechwytywanie wody jest bardzo ważne nie tylko w kontekście przeciwdziałania powodziom, lecz także zwiększania ewentualnych zasobów wody dla naszego kraju. Do tej pory nikt o tym nie myślał i na tle innych krajów wypadamy bardzo blado mimo, iż mamy sporą ilość opadów w ciągu roku jak i dużą liczbę rzek. Trzeba myśleć globalnie, a nie tylko w swoich prywatnych interesach.

Pytający
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

W Stalowej na Sanie tez można zrobić poldery, dlaczego tam nie będą robione? tylko wytną 1000 ha lasów, gdzie ekologia? gdzie globalne myślenie? A wracając do Tarnobrzega to gdzie interes miasta – aby się zwijać? Chcemy rozwoju miasta a nie zwijania! Chcemy zakładów pracy. Chcemy tu mieszkać. Komu zależy na zniszczeniu miasta, koniom trojańskim?

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Pytający

Zacznijmy od tego, że obszar Tarnobrzega podlega pod właściwość terytorialną zlewni Sandomierz, która wchodzi w skład Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Stalowa Wola z kolei podlega pod Zlewnię Stalowa Wola, należącą do obszaru działania RZGW w Rzeszowie. Organy decyzyjne są więc różne więc porównywanie nie ma sensu. Nikt też nie powiedział, że w Stalowej Woli (czy okolicach) polderów nie będzie, jednak powódź na obszarze Tarnobrzega/Sandomierza skutkowała w poprzednich latach większymi stratami. Lokalizacja na terenach Tarnobrzega jest w pewien sposób logiczna, gdyż są to tereny o małej gęstości zaludnienia, retencjonowanie wody na tym odcinku mogłoby uchronić przed zalaniem tereny przemysłowe w Sandomierzu, które nie mają zapewnionej należytej ochrony przed powodzią, ale także w Tarnobrzegu (Park Przemysłowo-Technologiczny). Jestem przekonany, że poldery będą zlokalizowane w taki sposób, aby dalszy rozwój Tarnobrzega nie został zahamowany.

Wodnik
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Proszę już nic nie pisać w obronie Bozka
To jest na żenującym poziomie

stalowiak
11 miesięcy temu
Reply to  Pytający

Głosujcie dalej na PO,a nic z was nie zostanie,buhahahahaha,Unas rzadzi PIS i miasto sie rozwija ,daje prace ludziom z TBG

Ewa
11 miesięcy temu
Reply to  Pytający

Władze nic nie robią tylko biorą udział w spotkanich . Jak zostana wydane decyzje będzie po ptakach w mieście. Jakie jest stanowisko wladz miasta ?

Tarnobrzezanin
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale uczony, żołnierz Bozka Ręce opadają

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tarnobrzezanin

To jest półtora magistra ( sam się swego czasu chwalił Julcio Cezio)
zatem pomyślnie mieszkańcy co to będzie jak będzie pełną gębą podwójny magister ???
Jakie studia taki i urzędas , tylko ciekawe jakie : politologia, historia, socjologia, marketing i zarządzenie ??
Pewnie studia w tej tarnobrzeskiej szkole wyższej , kuźni bezrobotnych lub kużni kadr urzędu miasta Tbg , czyli praca po rodzinie, układach, znajomościąch.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A Ty co osiągnąłeś w życiu? Maturę masz chociaż? Pochwal się swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym. Prawda jest taka że obrażasz Pana Prezydenta, Pana Wiceprezydenta, Pana Rzecznika oraz urzędników, bo sam jesteś zakompleksionym malkontentem i awanturnikiem, który ma braki w podstawowej wiedzy dotyczącej funkcjonowania samorządu terytorialnego. Czytając Twoje wywody zażenowanie miesza się z politowaniem wobec poziomu jaki prezentujesz. Zamiast obrażać ludzi lepszych od siebie zastanów się lepiej nad sobą, bo wiele mógłbyś się nauczyć od Pana Prezydenta czy innych osób pracujących w UM.

Lucyfer
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Taaa, rekompensaty takie same jak przy likwidacji działek ROD

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

A do kogo te działki należały? To nie była prywatna własność działkowiczów, więc proszę nie mącić.

Polaczek biedaczek
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale ludzie w nie inwestowali kasę. Państwo polskie „dutka” ludzi od wielu wielu lat, gdzie się tylko da.

kamila
11 miesięcy temu

Jak mozna w czyjąś własnośc inwestować? trzeba być chorym psychicznie

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu

Chcieli to inwestowali, natomiast nie byli właścicielami tych terenów i byli tego świadomi, zresztą o obwodnicy mówiło się już od wielu lat i wiadomo było, że będzie ona przebiegać przez działki.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale bredzidz – działki należą tylko do ROD ( związku) i nie kłam bezczelnie nieuku że do działkowców , w tej materii jesteś tak mówiąc, pisząc zwykły oszust i kłamcą.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ignorancie, masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, wróć do szkoły podstawowej, bo się ośmieszasz jak zwykle, specjalisto od siedmiu boleści. Napisałem, że działki nie były prywatną własnością działkowców, tylko właśnie ROD, więc zanim coś napiszesz, to uruchom swój móżdżek, bo żal czytać te brednie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To idź zapytaj się tych prezesów z ogródków działkowych co wmawiali i wmawiają ludziom , czy przypadkiem ta czerwona chołota nie wmawiała i wmawia im ” że to ich”.
To tak jak oszuści kłamcy z tarnobrzeskiej spół dzielni wmawiają , że ” spółdzielcze własnościowe ” jest własnością tych co tam mieszkają ( tak jak zakłamane oszustki w Siarkowcu), tylko po to aby ludzie nie wyodrębnili lokali i udziały w nieruchomości wspólnej – .na siebie.
Znając fakt że adwokacina z urzędu i Siarkowca świadczy usługi dla Kapitana Nemo to nie byłbym zdziwiony że w urzędzie też takie opinie chodzą.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Prawo do korzystania z działki było „ich”, ale sam grunt do nich nie należał, to chyba oczywiste, a jeśli nie, to źle świadczy o tych naiwnych biedakach. Spółdzielnia też nie kłamie, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu należy do tych osób, które są członkami spółdzielni, jednak to nie jest to samo co prawo własności. Jak ktoś chce, to może sobie wyodrębnić lokal w odrębną własność. Zawsze można zwrócić się do niezależnego adwokata czy radcy prawnego o poradę i się dowiedzieć o swoich uprawnieniach, a nie bazować na informacji pani ze spółdzielni. Tego też ci ludzie nie wiedzą?

kamila
11 miesięcy temu
Reply to  Lucyfer

bez aktu własnosci ,nic nie powinno być!

Asterix
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czasami jak czytam Pana wypowiedzi to zastanawiam się czy Pan to tak na serio ? Ja mam myśleć globalnie ? To ciekawe czemu parking przy Urzędzie jest tylko dla celów pracowniczych. Przecież parkometry powstały właśnie po to aby przeciwdziałać takim praktykom. Petent niech zapłaci najważniejsze aby władza miała pełno w kieszeniach. Jest Pan żenujący. Wyobraź sobie człowieku, że ktoś ma 50 czy 70 lat i ma się na nowo budować ? Co mu z rekompensaty ? Da Pan pracownika UM żeby budowę domu ogarniał ? Kolejna bzdura

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix

A pracownicy UM którzy pracują przez 8 h dziennie to gdzie mają zostawiać samochody? Mają płacić codziennie za parking? Mieszkańcy załatwiają sprawę w UM raz na kilka miesięcy, czasem jeszcze rzadziej, to nic się nie stanie jeśli za tę godzinkę parkingu zapłacą. Celem strefy płatnego parkowanie jest większa rotacja samochodów, a co za tym idzie – bardziej efektywne korzystanie z miejsc parkingowych. A co do wywłaszczeń to takie mamy prawo, nie trzeba się od nowa budować, obecnie są oferty kupna domu pod klucz. Pana wypowiedź to poziom kreta na Żuławach Wiślanych. Z takim podejściem to nie byłoby żadnej inwestycji, bo ciągle byłby problem z naruszeniem jakiejś posesji prywatnej. A co do kwestii umiejscowienia polderów, to jeśli Baranów Sandomierski nie będzie mógł, to my jako Tarnobrzeg musimy wziąć ten ciężar na siebie. Ja staram się dostrzegać pozytywne aspekty takiej inwestycji dla miasta. Retencja wody jest bardzo ważna, ale niektórzy tego nie rozumieją i myślą o czubku własnego nosa. Skoro lokalizacja polderów jest taka a nie inna, to widocznie dla regionu i kraju jest optymalne, aby takie poldery powstały właśnie w Tarnobrzegu. Pan oczekuje żeby władze miasta szły na wojnę z instytucjami państwowymi? Proszę oprzytomnieć, bo takie głupoty ciężko czytać. A najlepiej… Czytaj więcej »

Asterix
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak już nie raz Pan pokazał to nawet na swoim stanowisku nie jest Pan fachowcem, ale to inna sprawa. Proszę przypomnieć sobie słowa Pana szefa. Ludzie przyjeżdżają do pracy i blokują parking na 8h. Parkometry mają to udrożnić. Przecież ktoś kto jedzie do centrum nie zostawia tam auta na kilka godzin. Teraz szlachta będzie miała swój parking. Wy podatnicy płacić a najlepiej nie zawracać głowy. Przelew za podatek można przez neta. JUŻ NIEDŁUGO WYBORY !!!

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix

Jak ktoś często korzysta ze strefy płatnego parkowania, to sobie może wykupić abonament – 10 zł miesięcznie dla mieszkańca! Proszę nie histeryzować, bo to naprawdę nie są duże pieniądze. Nie wiem o co kruszyć kopię, nikt od tego nie zbiednieje, a miasto zainwestowało w parkomaty spore pieniądze, więc inwestycja musi się zwrócić i na siebie zarabiać. To normalnie, jeśli Pan ma z tym problem to proszę mieć pretensje do Rady Miasta, gdyż to radni uchwalili ostatecznie uchwałę.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Mogą sobie pracownicy abonament wykupić – nie zbiednieją urzędasy . Reszta ma płacić a tu proszę moralne zero to nawet nie jest , to jest zwykłe bezczelne zbydlęcenie urzędasów tarnobrzeskich dlatego trzeba to wszystko , co do jednego wypierd…ć może wtedy zrozumią .
A ty urzędzie to Julcio cezio czy Joanna b. – ponoć to ta sama osoba, urzędas .

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie wszyscy urzędnicy są mieszkańcami Tarnobrzega, więc nie każdemu przysługuje abonament mieszkańca. Zostaw sobie dla siebie swoje mądrości, bo nikt ich nie będzie brał pod uwagę. I zacznij jakąś terapię, bo wypisywane teorie spiskowe świadczą o symptomach pewnej choroby. Może warto się w końcu przebadać?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To fakt że nie wszyscy są mieszkańcami – to co oni kur…a tam jeszcze robią ??? Okupują urząd przybłędy ???

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To samo, co tarnobrzeżanie dojeżdżający do pracy w Mielcu czy Stalowej Woli. Żeby być urzędnikiem danej gminy nie trzeba być jej mieszkańcem czy mieć w niej stałe zameldowanie.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ta tarnobrzeżanie pracują w urzędach miasta w Mielcu, Stalowej – oj , oj . To jeszcze wice mają z Tbg albo naczelnika ( zaopatrzeniowca) z Nowej Dęby – aleś wykombinował ??

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Manipulatorze, pisałem o osobach dojeżdżających do innych miast do pracy, Być może są i tacy co pracują w urzędach, tego nie przesądzam. Wypowiedziałem się ogólnie. Jak ktoś nie jest mieszkańcem danej gminy to sobie nie wykupi abonamentu mieszkańca.

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliusz Cezar to urzędnik w osobie Pani Jolanty z I piętra To co pisze to mowi nie tylko w urzędzie
Osóba zaufana kadrowemu miejskiemu. Muza wszystkich prawników
UWAGA TO JEST INFORMACJA NIE WYMYSLONA TYLKO Z SSMEHP URZĘDU

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Pisze ostatnio także pod bokiem Jolanta B – prawda kłuje w ślepia urzędasów.

Jola
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jolu zamilcz
Zamij sie robota bo tyllo siedzisz w sekretariacie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zakłamany urzędzie inni przyjeżdżając do pracy mają płacić codziennie s urzędach nie ( pierd…na kasta) – czyli od początku wersję w sprawie płatnych parkingów to jedno wielkie oszustwo i kłamstwo wymyślone na potrzeby zarabiania na wszystkich oprócz urzędów

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To niech sobie abonament wykupią, będą płacić raz na miesiąc. Jak ich stać na utrzymanie samochodu to na 10 zł miesięcznie na kartę parkingową również mogą wydać.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Podpowiedź to burmistrzowi – pracusie z urzędu z Pluto na czele też mogą abonament wykupić.
Czyżby Pluto i inni byli aż tak pazerny , co 10 zł im szkoda?? Nie stać ich.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Sam możesz napisać wniosek, obrońco uciśnionych. Jedyne co potrafisz to pisać na forum, gdzie każdy ma Cię już dość.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tylko oni a reszta ma bulić kasę a mogą na piechotę zapierd… bo czym się różnią od reszty pracujących ludzi a i mogą sobie kombinatorze abonament wykupić – nie zbiednieją.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak ktoś dojeżdża np. z Nowej Dęby czy Gorzyc to nie wykupi sobie abonamentu mieszkańca (10 zł) czy przedsiębiorcy (50 zł), bo nie należy do żadnej z tych grup. Czyli urzędnicy mieliby codziennie płacić standardową stawkę za parkowanie obok miejsca codziennej pracy?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale nic na przeszkodzie nie stoi aby opłacali koszty parkingu tak jak np. przedsiębiorcy, mieszkańcy – jak nie wiedzą jak to się robi to przykład jest niedaleko – parking przy szpitalu ale trzeba mieć odrobinę przyzwoitości i poczucia moralnego.
Jak tu niektórzy pisali – przecież jest transport publiczny – MKS, PKS,.
Nie widzę powodu dlaczego nie płacą i mają nie płacić – albo wszyscy , albo nikt
Jest to zwykłe cyniczne okradanie mieszkańców , bo miasto jest dla mieszkańców a nie dla przyjezdnych a tu kur.. wszystko na odwrót – wszystko dla przyjezdnych, turystów, wczasowiczów a dla mieszkańców w sumie tylko koszty – priorytetu komuś tu się popierd…ły ale tak to jest jak wice, przybłęda, zaopatrzeniowiec z Nowej Dęby i reszta bandy z PO , PZPR – SLD ściągniętą z nadania oszustów z partii z całego powiatu, ościennych gmin i wsi.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No to napisz oficjalną skargę do Pana Prezydenta – brakuje odwagi?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Napisz jeszcze czy podoba ci się pojeba ..y pomysł Kapitana Nemo , czyli :
– miasto podwodne z tunelami???
– komu do łba wpadł taki popierd ..by pomysł ???

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jeśli uzyskamy dofinansowanie unijne to trzeba przystąpić do działania, to unikalna szansa na jedyne w swoim rodzaju naturalne oceanarium w regionie! Sporo osób z Polski i zagranicy byłoby zainteresowanych spacerem tunelami na dnie jeziora i obserwacji życia wodnego w naszym akwenie. Prezydent ma jakieś pomysły na to miasto i coś robi, aby było lepiej – a Ty kim jesteś i co robisz dla miasta? Nemo bardziej pasuje do Ciebie, awanturniku.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A wkład własny to niby z skąd ???
Jesteś bezczelnym cwaniaczkiem z urzędu . Przyjdzie czas aby ciebie od koryta wypier….ć. Siedzisz na forum aby tylko ogłupiać ludzi – zakłamany do cna miernota moralna.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zawsze jest jakaś część wkładu własnego ze środków własnych. Jednak to są inwestycje, które się zwrócą. Poza tym nie jestem żadnym cwaniaczkiem i radzę się uspokoić. Twoje zdanie nikogo nie interesuje i już wielokrotnie się ośmieszyłeś. Idź sobie pobiegać i rozładuj emocje, a Panu Prezydentowi do pięt nie dorastasz i to Cię boli. Chcesz czy nie, ale rządzi Prezydent Bożek, on został wybrany (w I turze!) i ma pełne prawo realizować swoją wizję miasta. W 2023 roku mieszkańcy ocenią tę kadencję, ale takich jak Ty jest garstka, większość mieszkańców docenia działania Pana Bożka, więc wracaj do budy i przestań szczekać, czas uprzejmości wobec Ciebie się skończył.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ten twój burmistrz to zwykły oszust i kłamcą – woda podrożała ??? dopłaty są ?? Zakłamany oszust zawsze otacza się podobnymi do siebie .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Burmistrz niech się zacznie leczyć bo ta łepetyna coraz głupsze rzeczy wymyśla a z tym miastem podwodnym i tunelami to tylko łepetyna chorego intelektualnie ( na własne życzenie) może uroić.
Z unii była kasa na nasadzenia które kosztują mieszkańców a pożytku z tego ani ch..ch….
Teraz burmistrz chce się pobawić w Kapitana NEMO ( jak Nemo skończył – sam w samotności). Wcześniej był pajac co przebierał się w mundurki ( górniczy) bo chociaś stary to chciał spełnić marzenia z dzieciństwa a teraz papa Smerf, mieszkaniec z Krosna, figurant, kombinator , popierd…c na koszt mieszkańców i podatników spełnić chce swoje marzenia dziecięce. Dołączył do tych pajaców co przebierali się w mundurki( górnicze), co bawi się w rycerzy i szlachtę ( a ma rodowód typowo komunistyczny)i tylko jeszcze im grodu brakuje – oczywiście wszystko na koszt mieszkańców i podatników.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Czego by nie robił, to Twój w tej sprawie nie ma znaczenia. Mieszkańcy oceniają Prezydenta bardzo pozytywnie, więc Twoje wysiłki na nic. Jak się nie podoba to się wyprowadź, nikt płakać nie będzie po takich awanturnikach.

4wieś.
11 miesięcy temu

Komuś tutaj bardzo zależy, zeby do reszty pogrążyć Tarnobrzeg, komu? Niech każdy odpowie sobie sam.

taka jest prawda
11 miesięcy temu
Reply to  4wieś.

tarnobrzeg to mala galicyjska miescina sztucznie wypromowana za czasow prl

Odyseusz
11 miesięcy temu

Odezwał się wieśniak. Jakie promowanie – tbg rozwineło się dzięki przemysłowi jak dziesiątki innych miast choćby Stalowa wola, Mielce , więc puknij się w ten swój głupi dekiel

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Tak rozwinęło się dzięki przemysłowi a przemysł się zawinił a wraz z tym zwija się miasto – zwykła kolej rzeczy a więc wróci tam gdzie było zanim przemysł się tu rozwinął.

zilobi
11 miesięcy temu

Fakt

stalowiak
11 miesięcy temu
Reply to  4wieś.

Trnobrzeskim wyborcom PO

Mieszkaniec TBG
11 miesięcy temu

U nas będą zalewać tereny więc na inwestycję czy budowlankę nie ma co liczyć a w Stalowej Woli wylesiają 1000h lasu pod tereny inwestycyjne. Rozumiecie coś z tego?

Chalabala
11 miesięcy temu

Skurw…..ny. Jeb…..e.

ziemianin
11 miesięcy temu

Rozumiem. Wszystko zmierza ku samozagładzie. Wycinka lasów to zatrute powietrze.

wojto z sando
11 miesięcy temu

tak rozumiemy zazdrosc przemawia

Maryjan
11 miesięcy temu

Zalać wszystko!!! Morze tarnobrzeskie powstanie i OK kto za ???!!!

Dariusz
11 miesięcy temu
Reply to  Maryjan

Ostatecznie mamy jezioro to niech powstanie Morze Tarnobrzeskie A co? teren rekreacyjny obejmnie dawną Kopalnie Siarki Siarki i ubogie Miasto Tarnobrzeg , Zostanie tylko Dzików i starczy . Historyk się z tym pogodzi . Po kadencji Muzeum odkupi pamiątki po prezydencie Bożku . To mam mieszkańcom tarnobrzega musi wystarczyć po tej kadencji.

Mar
11 miesięcy temu

Jak widać wszystko zmierza w Tarnobrzegu w odpowiednim kierunku, więc mój komentarz zbędny 🙂

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Gdzie się podziewałeś tyle czasu ?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Podróżowałem w głąb siebie 🙂 Miasto przez ten czas świetnie sobie radziło i jak widać wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, więc nie będę psuł radości z sukcesów moimi komentarzami 🙂

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Ktoś oszalal
Dlaczego na spotkania takie nie ma osoby decyzyjnej Pana Pluty Mirosława

do Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

w jakim to kierunku zmierza aktualna władza. Bozek nawet merytorycznie się nie doniósł do sprawy . wziął doradcę z urzędu w liczbie jednego ? tak się starają

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  do Mar

Pisałem już wiele na temat miasta i tej kadencji, więc nie będę się powtarzał. Tym bardziej, że dostawałem niemało minusów i bywałem wyśmiewany w związku z moimi komentarzami, co świadczy o tym, że moje poglądy nie przypadły do gustu. Skoro więc bez moich opinii i propozycji miasto świetnie sobie radzi, mieszkańcom żyje się co raz lepiej i wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, to proszę się delektować tym dobrobytem 🙂

zTbg
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jeśli się prawdę pisze to prawda w oczy kłuje. Tak poza tym to do kogo pisać i mówić, skoro nikt nie reaguje by stan poprawić?

mag
11 miesięcy temu

Wody Polskie powinny natychmiast zgłosić wstrzymanie budowy obwodnicy powstaje na terenach zalewowych……….

Chalabala
11 miesięcy temu

Chcą wyludnia Tarnobrzeg, a najgorzej, że w zagładzie miasta pomagają miejscowi i szuje z ościennych miast typu stw. Jebać ich,na pohybel zdrajcom Tarnobrzega. Los jest cierpliwy ale się zemści. Ogień piekielny czeka na zdrajców wszelkiej maści szuje, gnidy itp. ludzkie gadziny.

Alf
11 miesięcy temu

Dlaczego nikt ani słowem nie zająknie się o kwestii wywłaszczeń i odszkodowań ? Ludzie zostaną ograbieni z majątku bo nagle ich tereny staną się bezwartościowe ?. Tak wyglądają rządy prawa i sprawiedliwości w tym kraju.

Logo
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Za PO byliby zapewne bogatsi ;-). Tylko krętacze, złodzieje, oszuści. Gdyby rządziło przez ostatnie lata PO to więcej w POlsce byłoby zniszczonych budynków, dziurawych dróg, więcej biedy. Niedobrze, że w Tbg rządzi PO.

antoni
11 miesięcy temu

Prawda jest taka, że za 2 lata skończy się kadencja tych dwóch nieudaczników i sztandar miasta będzie można wyprowadzić.Nie widzę tu przyszłości dla dzieci i dla siebie niestety też nie. Liczyłem na Konfę i referendum ale widzę że ich skuteczność jest taka jak rządzącego Gangu Olsena. To raczej Konferencja Prasowa niż Konfederacja

Prawda
11 miesięcy temu
Reply to  antoni

Jak chcesz, aby Konfederacja pokonała układ PiS i PO w mieście? Konfederacja robi co może, aby dotrzeć z prawdą do ludzi, którzy są manipulowani przez lokalne media. Skoro lokalny PiS wszystko co robi władza w mieście aprobuje i firmuje, to jak tak młoda siła polityczna jak Konfederacja ma przebić głową ten mur. Na to trzeba czasu. Zadaj sobie pytanie dlaczego lokalny PiS nie chce takiego referendum? Im jest dobrze tak jak jest. Nie miej pretensji do Konfederacji, ale do rzekomo prawicowego PiS, bo to on tak naprawdę jest odpowiedzialny za to co się dzieje w naszym mieście. Rządzący miastem są ich marionetkami , zresztą marionetkami dla wojewódzkich struktur PiS są tez lokalni działacze PiS w Tarnobrzegu, których nie stać na walkę o nasze miasto. Siedzą jak myszy pod miotłą. Kolo się zamyka. Czy tarnobrzeżan stać na zmianę tego układu? Odpowiedz sobie na to pytanie. Ostatnie wybory samorządowe raczej na to nie wskazują.

obraz
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Prawda jest taka, że Tarnobrzeg został sztucznie nadmuchany za komuny przez siarkę. Funkcje decyzyjne i kierownicze sprawowali ludzie tamtego systemu, a siłę roboczą stanowiła głównie ludność napływowa ze wsi. Po upadku siarki powietrze uszło i został rozciągnięty balon. Dodając do tego dziedziczenie pozycji społecznej, otrzymujemy to co mamy, czyli zabetonowane miasto podzielone społecznie na socjety i lud pracujący. Różnice partyjne itp. są w tym nieistotne.

Styropian
11 miesięcy temu
Reply to  obraz

Dziedziczenie pozycji społecznej ale i awans społeczny niektórych zasłużonych po transformacji ustrojowej.

Trąba
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

Ludzie stale są robieni w… trabę. Na każdym kroku: sklepy, spółdzielnie, urzędy, usługi…

4wieś.
11 miesięcy temu

Wychodzi na to, że „Ktoś” z zewnątrz(z ościennego miasta!) myśli bardziej dalekosiężnie od papy smerfa i spółki i ma świadomość w którą stronę Tarnobrzeg może się rozwijać dlatego działa za wczasu i stara się to blokować. Niech sobie szkodniki robią poldery ale pod JAMNICĄ!

Odyseusz
11 miesięcy temu

Wody polskie czyli kolejna kłamliwa sitwa. W tym kraju coraz większe patologie !!!

TBG moje miasto!!!!
11 miesięcy temu

Jeżeli nie zatrzymamy polderów miasto Tarnobrzeg zginie!!! Poldery tak w, ale lasach za Jamnicą!!! Od Tarnobrzega wara!!!

taka jest prawda
11 miesięcy temu

jest jeden problem tam nie ma wisly apropo co mial panz ortografii?

spoko
11 miesięcy temu

uspokój się urzędniku z urzedu miasta tarnobrzeskiego i zacznij studiować Prawo Wodne , bo nic nie rozumiesz

TGA
11 miesięcy temu

Dlaczego ktoś chce zabić Tarnobrzeg?

myśluncy
11 miesięcy temu
Reply to  TGA

Żeby rozwijać inne mieściny.

taka jest prawda
11 miesięcy temu
Reply to  TGA

liczba ludnosci tej miesciny mam wynosic za 20 klika lat okolo 25 tysiecy takie sa wyliczenia

Venom
11 miesięcy temu
Reply to  TGA

Bo Tarnobrzeg od 14 lat nie ma swojego posła.
Bo Tarnobrzeg od 14 lat głosuje na ludzi ze Stalowej, Mielca i Kolbuszowej.
Bo Tarnobrzeg to miasto upadłe, które bez wysiłku rozgrywają sobie okoliczne miasta, zabezpieczając swoje interesy.
Bo Tarnobrzeg to stan umysłu, w którym łapówkarz robi najlepszy wynik w historii na radnego, a radni wybrani z listy obecnego prezydenta, wybierają go na przewodniczącego komisji rewizyjnej, która ma kontrolować działania tegoż prezydenta.

heniek
11 miesięcy temu
Reply to  Venom

w tarnobrzegu trzeba posadzic japka

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Venom

Pisowiec który nie może pogodzić się z tym że Kalinkom nie udaje się zawłaszczyć miasta ideogia PiS

mietek
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

ale mundry Ubek

Ewaryst
11 miesięcy temu
Reply to  mietek

tych spod znaku PZPR najwięcej jest w PiS

mietek
11 miesięcy temu
Reply to  Ewaryst

TAK WIDAĆ TO NA MANIFESTACJACH TYPU 'WOLNE SADY’GŁUPI CZY Z MILICJI?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Venom

Burmistrza i radnych miejskich dobrych wybrać nie potrafią a posłów i senatora wybiorą – oj , oj popatrz na co się dzieje w tym mieście , z niczym poradzić sobie nie mogą a ty karać chcesz wszystkich Polaków takimi ?
Miej litość .

zefir
11 miesięcy temu
Reply to  Venom

Tak to stan umysłu. Tylko tutaj siostra burmistrza zwana celnie sepleniącą Druzyllą chamsko zwraca się do oponentów brata i jawnie wydaje mu polecenia. Na całym śiecie to się nazywa nepotyzm i jest ostro piętnowane. Swoją drogą warto chyba wysłać do ogólnopolskich mediów jej fejsbukową twórczość to zabawa będzie na calego.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  TGA

Żeby wyplenić komunistów a tych jest mnóstwo w Tbg .

Los Jezioros
11 miesięcy temu

Tarnobrzeg w przyszłości będzie znaczył tyle co jezioro, już tak jest w znacznej mierze. Dominują inwestycje pod to: zabudowa jeziora, droga obwodowa, ul. Mickiewicza, ul. Orląt Lwowskich. Jeszcze żeby było jako tako w centrum, a osiedla mogą być zaniedbane lub nawet zalewowe – tam turyści i tak nie pojadą, bo nie będzie do czego. Za wszystko będą płacić mieszkańcy w rosnących opłatach za wodę itd. Nowe zakłady pracy, budownictwo społeczne itp. nie będą potrzebne, bo bogaci emeryci lub ustawieni młodzi nie będą się martwić o mieszkanie czy pracę.

mietek
11 miesięcy temu
Reply to  Los Jezioros

woda po 14,20 od wrzesnia,to tak dla przypomnienia wyborcom Platformy UBywatelskiej

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Los Jezioros

Zostanie nam relaks nad jeziorem. Tylko że nie będzie nas stać na atrakcje nad tym jeziorem z gastronomią włącznie. Będą przyjeżdzać ze Stalowej Woli i Mielca a Bożek będzie ich gościł w altankach nad jeziorem .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

W domkach na wynajem – jak już .

wizja
11 miesięcy temu
Reply to  Los Jezioros

Co przy tym czeka zwykłych mieszkańców?

Los Jezioros
11 miesięcy temu
Reply to  wizja

Jak to co? Dziadostwo w mieście i bieda w domach.

BORYNA
11 miesięcy temu

Kupię furmankę z gnojem

Ewaryst
11 miesięcy temu
Reply to  BORYNA

z dostawą pod Kościuszki 32?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Ewaryst

Z stamtąd jest do wywiezienia .

Wojna
11 miesięcy temu

P prezydencie pora w końcu ruszyć zupę nie tylko do fotek przy otwieraniu rond itp. i zacząć coś działać dla dobra(ratunku!) tego miasta!!! Tu jest potrzebne pierd(*&^nięcie na momencie a nie pitu pitu i ciche pod nosem morały bo oni mają pana i nas w nosie liczy się tylko to kto dał im prikaz i w łapę!

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Wojna

On sobie może palcem w bucie poruszać… 🙁

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Burmistrz teraz budować będzie miasto podwodne z tunelami , nad lub pod zalewem .
Jest niczym Kapitan NEMO
( Po łacinie tj. NIKT) tylko zapomniał o NAUTILUSIE a te pierdoły nad zalewem coś 100 tysięcy – tyle za wizję burmitrza- kapitana NEMO.

Ewaryst
11 miesięcy temu

Tarnobrzeg powinien przystąpić do programu zgodnie z udziałem gminy w doprowadzaniu wód do Wisły. Solidarność powinna być, ale nie powinniśmy się godzić by być polderem np. dla Sandomierza jeśli tamże nie zostaną przewidziane tereny o odpowiedniej pojemności. Albo np. dla Krakowa. Tereny nad głównymi rzekami nie mogą też cierpieć za tereny przez które przepływają dopływy. Nie dajmy się wyruchać!

Nie Tarnobrzega tylko gminy
11 miesięcy temu

PROSZĘ NIE NAZYWAĆ TARNOBRZEGIEM tego czegoś co leży na północ od ulicy Słomki na południe od jeziora, bo to jest żenada. Te części są WYRAŹNIE ODDZIELONE od miasta lasami,polami, a niektóre nawet chodnikami. Nic ich nie łączy z Tarnobrzegiem poza rysunkiem na mapie jakichś szalonych urzędników, którzy se tak narysowali ileś lat temu.
Oczywiście współczuje mieszkańcom MIEJSCOWOŚCI Zakrzów że wody polskie traktują ich jak swoje prywatne ranczo ,ale niestety pretensje kierować do prezydenta miasta, który również nie poczuwa się aby tu coś pomóc.

obywatel
11 miesięcy temu

Słuchaj no Kapitan NEMO nie nic z tym wspólnego i nie ma nic do gadania poza wyrażeniem tylko opinii bo burmistrz – Kapitan NEMO to NIKT .

TGC
11 miesięcy temu

Dum spiro spero – rzekł Tarnobrzeg.

TGD
11 miesięcy temu
Reply to  TGC

Kto uśmierca miasto? Pyta mieszkaniec Serbinowa

TGD
11 miesięcy temu
Reply to  TGD

Bardzo źli ludzie- odpowiedział mieszkaniec Ocic.

TGD
11 miesięcy temu
Reply to  TGD

Musimy walczyć z tymi złymi – krzyknął mieszkaniec Wielowsi.

TGD
11 miesięcy temu
Reply to  TGD

A Tarnobrzeg jest już bardzo słaby, ale jeszcze oddycha.

TGD
11 miesięcy temu
Reply to  TGD

Walczy o miasto bo biada tym co uśmiercają Tarnobrzeg. Krzyknęli wszyscy zgodnie najgłośniej Zakrzów. Sobów idzie po kosę do Bartosza. Będziemy bronić Cię jedyny Tarnobrzegu.

Trampek
11 miesięcy temu
Reply to  TGD

Co to elegia?

lipodesta
11 miesięcy temu

Kupie dom lub dwa mieszkania w Stalowej Woli.Sprzedam w Tarnobrzegu mieszkanie .

Adios
11 miesięcy temu
Reply to  lipodesta

I krzyż na drogę, bo Głupiś i do tego pustyś. Ceny mieszkań w stalowej to kosmos a do tego czasu gdy PiS wyprowadzi sztandar a Lucjan osiedli się w swoim gdniazku pod Warszawą ostanie się tam syf kiła i mogiła, dług nie z tej ziemi i smród amelinium(ktory nota bene już zżera to miasto)

mietek
11 miesięcy temu
Reply to  Adios

ALUMINIUM DAJE PRACE LUDZIOM Z TBG,BO BY Z GŁODU POZDYCHAŁY

Trampek
11 miesięcy temu
Reply to  lipodesta

Szybki dojazd z Tarnobrzega nie wchodzi w grę bo zawsze się korkuje na wiadukcie gdzie traci się ok. 10-15 minut w korku. Polski ład tego nie zmieni bo budowa nowych dróg w Tarnobrzegu nie została zgłoszona, gdyż nie jest w interesie rządzących, porażka.

wojto z sando
11 miesięcy temu

tarnobrzeg polderem zalewowym dla nas no wreszczcie dobra wiadomosc

hjk
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

w sandomirzu mota oddział zamkniety,zgłos sie pilnie!

Gość
11 miesięcy temu

A gdzie jest rzeszowski-tarnobrzeski poseł Poncyliusz z Platformy Obywatelskiej ? Znajdzie się dopiero na plakatach przed następnymi wyborami ? Chyba jeszcze nic nie zrobił dla Tarnobrzega ale po co skoro tarnobrzeska „inteligencja” i tak na niego zagłosuje 🙂 🙁

Sabina
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Na Brauna chyba też Tarnobrzeg głosował.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Sabina

Ale Konfederacja Bożka na prezydenta nie popierała i nie popiera w RM a Platforma to i owszem.

DURACIOK
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

tak przyjedzie na parking do chmielowa naganiać CIEMNOTE!TAK

zorientowany
11 miesięcy temu

Kochani dziwię się jak łatwo dajecie się wypuścić. W tym przypadku Stalowa Wola nie ma nic do rzeczy bo leży w zlewni Sanu a nie Wisły nad którą mają powstać foldery. Problem leży gdzie indziej – czy poldery powstaną w Tarnobrzegu czy w gminie Baranów. Stawiam piwo temu kto odgadnie jaka będzie decyzja Pana Zastępcy ….

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  zorientowany

Ja zgadnę! Plutka nie ma na spotkaniu bo nigdy nie zezwoli na to aby jego piękny domek znalazł sie w terenie zlewni , Dlatego wysłał Bożka i urzędnika kryzysowego.
Gołym okiem widać nieudolność tej władzy.
Mam nadzieję ,że do końca kadencji Wody Polskie nie zrobia z miasta Tarnobrzeg „morza tarnobrzeskiego” obok „jeziora tarnobrzeskiego.”

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Płytka z Tbg tylko kasa i koryto dla siebie łączy .Był posłem to tylko od imprezy do imprezy , obskakiwał koła gospodyń, strażaków, działkowców i wszelkie dni miast i wsi .
Poseł co nic dla miasta nie zrobił i jeszcze do koryta się wpierd…ł bo w Baranowie mieli już go w dupie .

jacek
11 miesięcy temu
Reply to  zorientowany

Teoretycznie mogłaby się sprzeciwić siostra ale w praktyce mogłoby to wywołać taki kryzys władzy że potrzebne by były wcześniejsze wybory.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  jacek

Czyli jest figurant mieszkaniec z Krosna , tu siostra, tam z Dymitrowa , tam zaopatrzeniowiec ze szpitala w Nowej Dębie – oj , oj władza w obcych rękach , czyżby okupacja miasta przez przybłędy ????

lipodesta
11 miesięcy temu

Oprucz podpisania dokumentow o utworzeniua Wielkiej Strefy Gospodarczej w Stalowej Woli to oglosi tez ze Tarnobrzeg od dzis oficjalnie jest dzielnica Stalowej Woli. 🙂 Wszyscy tarnobrzezanie maja zezwolenie na prace w stalowowolskich zakładach pracy.

Mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  lipodesta

Nie do śmiechu Tak zdziadowac miasto w 2lata to trzeba mieć talent.
Żal Nie mamy szczęścia do Prezydentów

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzeba być nie lada fajtłapą ale cóż Papa Smerf to tylko w bajce dobrze wypadł.

osa
11 miesięcy temu
Reply to  lipodesta

Najsmieszniejsze jest to ,ze Stalowa jest w Tarnobrzeskiej strefie przemysłowej,hahahaha

Dymają nas
11 miesięcy temu
Reply to  osa

Bo prezes arp Tarnobrzeg to znajomy królików, koło że stalowej woli, tam wszystko pchają, a do nas styropian praca dla 15-20 osób lub jakieś magazyny. Śmiać się czy płakać? Jak nazwać dymanie bez naszej zgody?

Radek
11 miesięcy temu
Reply to  Dymają nas

Prezes ARP Tarnobrzeg Tomasz Miśko to mąż stalowowolskiej radnej Pauliny Miśko

Kuba
11 miesięcy temu
Reply to  Radek

I wszystko jasne jak słoneczko.

Tulipan
11 miesięcy temu
Reply to  Dymają nas

Moim zdaniem zgoda była bo to w ramach darkowego czwórmiasta. Troje dyma jednego. Tylko dlaczego tych fantazji burmistrz nie realizował za młodu w sypialni tylko na stare lata przerabia na mieście.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Tulipan

Bo w sypialni kapitan NEMO , papa Smerf nie rządzi , tam ma gów..o do gadania a tarnobrzeżanie wybrali figuranta na burmistrza ????

hjk
11 miesięcy temu
Reply to  Dymają nas

zarobki od 2030 do 2500,a w stalowej od 3300 do 6,po gimnazjum oczywiscie

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  osa

Wszędzie strefa się rozwija : Wrocław, Stalowa a Tarnobrzeg jeden wielki ch…j bo tylko zalew lokalnym miernotom politycznym był i jest we łbach i koryto – i się nic nie zmienia.
Inwestycje, zakłady pracy tym nierobom urzędniczym są zbędne w tym mieście.

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

galony tarnobrzeski8e zazdrosc przez was przemawia

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a tarnobrzeg juz wystarczajaca nadoil sie kosztem innych w czasach gdy nieslusznie zostal wojewodztwem

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

To miasto było wojewódzkie tak na pokaz – a wojewodowie, sekretarz PZPR to byli z Tbg ???
Nawet egzekutywa miejska była ch…j skąd ( np. taki karkut).

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  osa

brawo stalowka stolica innowacji

hjk
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

chyba stolica amelinum

RTA
11 miesięcy temu

To powinno być w Tarnobrzegu za zniszczony przemysł siarkowy przez pseudosolidarnosc.

Radek
11 miesięcy temu
Reply to  RTA

Tylko z Tarnobrzegiem nikt się nie liczy bo nie ma tutaj polityków z wejsciami tylko zwykłe szare myszki

wojto z sando
11 miesięcy temu
Reply to  RTA

siarka w machowie upadla bo byla za gleboko towarzyszu

obywatel
11 miesięcy temu

I żale, ścianka wspinaczkowa, park linowy a teraz ku..a miasto podwodne z tunelami Kapitan NEMO z załogą z urzędu będzie fundował.

stan
11 miesięcy temu

W innym mieście przy takim zarządzaniu odbywałyby się regularne protesty pod urzędem. Ale nie w czerwonym Tarnobrzegu, gdzie albo jestem swój, albo podoba mi się wizja miasta jeziornego, albo boję się zaprotestować, albo mi się nie chce, albo nie interesuje mnie co się dzieje z miastem.

Myślący inaczej
11 miesięcy temu
Reply to  stan

… albo brak wiary, że może być lepiej. Patrzta na tzw. drogi rowerowe. Ileż było komentarzy na forach, pism do prezydencików i… NIC. Dalej budujo z kostki zamiast z ancfaltu. Jest jeszcze jedna do spier… a. To ta co ma ponoć być budowana w kierunku cmentarza w Sobowie. To już będzie ostatnia. Jak ostatnia droga rowerzysty stukniętego samochodem podczas jazdy drogą o znacznym natężeniu ruchu samochodowego. Wieczny spoczynek w tym przypadku, rowerzystom racz dać Panie !!!

megi
11 miesięcy temu

Fakt jest taki ze Tarnobrzeg to dzielnica Stalowej Woli.Wszystkie ważniejsze dla rozwoju decyzji podejmowane sa w Stalowej Woli.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  megi

Zaplecze mieszkalne (sypialnie) dla zakładów produkcyjnych w Stalowej.

obywatel
11 miesięcy temu

To się nazywa BETONOZA a dziwić się nie ma czemu jak w TBG u sterów beton rodem z PZPR.

rowerowy
11 miesięcy temu

Przy rondzie obwodnicy obok stacji kolejowej chodnik i ścieżka też budowane z kostki. Niech jeszcze oznakują całość jako drogę pieszo-rowerową, tak jak na Sikorskiego przy skrzyżowaniu ze Zwierzyniecką, i będzie tarnobrzeski standard w pełni. Jak się okazuje w jezioro inwestowane są większe ilości nie tylko środków finansowych ale i myśli technicznej.

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Robią na jedno kopyto wszystko. Albo oznaczą albo nie oznaczą, będzie jak na Warszawskiej koło MC Donalda i nikogo z nich nie obchodza żadne standardy. Te same firmy kłada kostkę ,z wyjątkiem jeziora ,bo turystom trzeba się pokazać z lepszej strony. Ale mieszkańcy mają być oswojeni z kostką albo niech sie wyprowadzą gdzie indziej. Takie jest myślenie tych władz i takich tu wybrano

wojciech cezar
11 miesięcy temu

Mam dla Państwa znakomitą wiadomość otóż w ramach czwormiasta a w zasadzie jego nowego formatu z gminą Baranów Sandomierski udało nam się pozyskać nową inwestycję – polder w Zakrzowie. Wkład wlasny jedynie 50%, reszta to środki zewnętrzne.Nikogo chyba nie trzeba przekonywać że tak wielkie cywilizacje jak egipska uzależnione były od wylewów rzek, dodatkowo pozyskamy ryby i trzcinę na ekologiczne pokrycia dachowe. Polecilem moim służbom przygotowanie projektu fillii Jeziora Tarnobrzeskiego w Zakrzowie i akcję promocyjną Tarnobrzeg -Wenecja Podkarpacia. Dodaotkowo te działki w gminie Baranów S, które były na mapach zalewowych można będzie odrolnić i sprzedać..W kolejnej kadencji przewidujemy budowę polderów w Wielowsi, Sielcu i Dzikowie

Prawda
11 miesięcy temu
Reply to  wojciech cezar

Brawo To jest wizja przyszłości miasta

Losik
11 miesięcy temu

Biedne miasto Tarnobrzeg skopią i sponiewierają, niech ich szlag.

Łoś
11 miesięcy temu

Zniszczą nasz Tarnobrzeg, a miało być tak pięknie w naszym mieście, jest bida, ubóstwo+ wyzysk.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Jak się wybiera takich burmistrzów, radnych to i nie dziwota.

wojto z sando
11 miesięcy temu

prezydent podpisal ustawe prawo stalowka duma cop idziemy do przodu

wielowsiok
11 miesięcy temu
Reply to  wojto z sando

a u nos nic bida pot lzy i wyzysk

Stach
11 miesięcy temu

Kolejny etap rewolucji. Samozwańczy urzędas, będzie decydować o cudzej własności. Absurd!
Trzeba zdecydować – albo rodziny swoją ciężką pracą dochodziły do własności ziemi i to właściciel decyduje co na swojej ziemi buduje, to jego praca, jego pieniądze, jego budowla, jego odpowiedzialność. Albo pan „nikt”, którego szwagier z partyji zrobił ober-urzędasem będzie dyktował właścicielom z całego powiatu co mają robić ze swoją własnością.
Co to? Okupacja?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
165
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content