Dodatkowe pieniądze na inwestycje dla Tarnobrzeskich Wodociągów

Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o., pozyskały środki finansowe w wysokości 4,3 mln zł na realizację zadań inwestycyjnych związanych z budową sieci kanalizacyjnej, przy konieczności zabezpieczenia własnych środków w wysokości jedynie 450 tys. zł.

– Jako spółka miejska podejmujemy liczne działania mające na celu pozyskanie dodatkowych, bezzwrotnych środków finansowych na realizację potrzeb inwestycyjnych zgłaszanych przez mieszkańców Tarnobrzega, związanych z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w poszczególnych osiedlach miasta – mówi Witold Wiśniewski, Prezes Zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów.

– Możliwość pozyskania dodatkowych środków pojawiła się w związku z  oszczędnościami jakie zostały wygenerowane w programie obsługiwanym przez NFOSiGW w Warszawie. Spółka musiała jednak podjąć pilne działania, aby szansa, która się pojawiła została wykorzystana, bowiem środki te musiały być szybko rozdysponowane i zagospodarowane – dodaje.

Zarząd Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o.,  odbył ostatnie konsultacje w NFOSiGW w Warszawie w dniu 14 czerwca 2021 roku, a 16 lipca złożony został wniosek o rozszerzenie zakresu rzeczowego i  finansowego, wraz z Aneksem do studium wykonalności i wszystkimi wymaganymi załącznikami, w tym dokumentami wydawanymi przez organy administracyjne. 10 sierpnia do Tarnobrzeskich Wodociągów dotarły informacje z NFOŚiGW w Warszawie o  pozytywnej decyzji, a 20 sierpnia został już podpisany Aneks do umowy o  dofinansowanie.

– Cieszymy się, bowiem spółka pozyskała dodatkowe środki w wysokości 4,3 mln zł na realizację inwestycji liniowych, które były planowane w latach 2021-2023. Dzięki pozyskanym, dodatkowym środkom przyspieszona zostanie budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Siarkowej, Onufrego i Litewskiej.  Wkład własny, który musimy wygospodarować, jako Beneficjent nie jest duży, bo wynosi tylko 450 tys. zł – podkreśla prezes Wiśniewski.

W ramach pozyskanych środków zrefundowane zostaną także nakłady inwestycyjne poniesione przez Spółkę w związku z budową sieci kanalizacyjnej do strefy przemysłowej w Machowie. Zadanie to było finansowane w 100% ze środków pożyczki udzielonej przez WFOSiGW w Rzeszowie. Dzięki pozyskanym środkom Spółka dokona spłaty pożyczki w WFOŚiGW w Rzeszowie w wysokości ok 1,7 mln zł.

– Warto podkreślić fakt, bardzo dobrej współpracy Tarnobrzeskich Wodociągów z NFOŚiGW w Warszawie, zaangażowania pracowników i wsparcia jakie uzyskiwaliśmy na każdym etapie mimo, że trwał on tylko 1 miesiąc. Proszę pamiętać, że nasza aplikacja złożona została w okresie wakacyjnym, czyli zmożonych urlopów i pomimo tego na wysokości zadania stanęliśmy jako spółka oraz jako pracownicy wodociągów – zauważa W. Wiśniewski.

Pozyskane środki wpłyną pozytywnie na sytuację finansową i inwestycyjną spółki, przyspieszą budowę i podłączenia mieszkańców do kanalizacji sanitarnej, a więc umożliwią im zamieszkanie w nowo-wybudowanych domach. Działania te wpisują się także w politykę prowadzoną przez miasto Tarnobrzeg w zakresie umożliwienia mieszkańcom budowę domów i poprawę warunków lokalowych. Mogą także wpłynąć na decyzje – nie tylko mieszkańców Tarnobrzega, związane z podejmowaniem decyzji o budowie domu w danej lokalizacji” – informuje prezes Wiśniewski.

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zombie covid
11 miesięcy temu

znając zarządzanie w tym burdelu za parę miechów woda znowu w górę

KOSMITA
11 miesięcy temu
Reply to  zombie covid

pojutrze ,niestety

Gosc
11 miesięcy temu

A biedni ludzie znowu będą płacić za tzw.pozyskane środki

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gosc

Wizja Kapitana NEMO w postaci miasta podwodnego i tuneli nad lub pod zalewem kosztuje , już teraz za wizje-koncepcje wydano około 100 tyś., aż strach się bać jak burmistrz zleci projekt.

Dziwne
11 miesięcy temu

Co to znaczy pozyskały pożyczyły dostały darowiznę Roben Hood im dostarczył może alkapone bimber sprzedał a osiołki będą musiały spłacać .Ciekaw ile pójdzie na premierę podwyżki dla zarządzających tym lukratywnym biznesem

zombie covid
11 miesięcy temu
Reply to  Dziwne

to wie tylko siwy bajerant

hajs
11 miesięcy temu

Co z tego, skoro ustalone taryfy przewidują systematyczny wzrost stawek za wodę i ścieki?

KOSMITA
11 miesięcy temu
Reply to  hajs

od 1 wrzesnia zaczynamy

KOSMITA
11 miesięcy temu
Reply to  KOSMITA

o niedowiarek nawet sie znalazł,tak od 1 wrzesnia nowa cena

Bozo
11 miesięcy temu

Czekamy na komentarz naczelnej parówy um tego forum – Juliusza. Przemów parobku nieś chwałę tym nieudacznikom. I pamiętaj ci właśnie nieudaczni płacą ci 50 groszy od wpisu. Jak się postarasz to może uzbierasz na jakieś skomne śniadanie na jutro

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Albo Joanny B .

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Zaciąłeś się jak stara płyta – pod każdym artykułem będziesz zamieszczał ten pomawiający wpis? Zaczynasz w swoim maniackim zachowaniu dorównywać „obywatelowi”. No ale jak się nie ma nic merytorycznego do przekazania, to się obraża, pomawia, konfabuluje. Tylko tyle potraficie. Na szczęście większość mieszkańców nie jest oszołomami i popiera działania Pana Prezydenta, dostrzegając w nich pozytywne skutki dla rozwoju naszego miasta. Musicie się z tym pogodzić. Jak w 2023 roku Pan Bożek zostanie wybrany na kolejną kadencję, to chyba Was coś trafi 😀

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nas trafi a ty orgazmu dostaniesz. Hehe

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nas dwóch nawet ciebie jednego nie przebije w tych wpisach. Zacznij od siebie wazeliniarzu.

KOSMITA
11 miesięcy temu

woda po 14,20 ,hura

Kurka
11 miesięcy temu

Kto tam mieszka? Czy biedacy? Czy może ….

obywatel
11 miesięcy temu

A więc za inwestycje w Machowie zapłacili także mieszkańcy miasta w kosztach wody – a tu cud , bolszewicką propaganda.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie mąć ludziom w głowach, zajmij się czymś pożytecznym. Już nikt Cię nie traktuje poważnie i jeśli myślisz, że tymi głupimi wpisami spowodujesz, że mieszkańcy się odwrócą od Prezydenta to jesteś w błędzie i jedynie sam sobie schlebiasz. Tworzenie alternatywne rzeczywistości to objawy pewnej choroby więc apeluję raz jeszcze, abyś poszedł na konsultacje lekarskie dla własnego dobra – im szybciej, tym lepiej.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zadam ci teraz pytanie. Czy potrafisz wymienić choć kilka błędów/porażek obecnego prezydenta naszego miasta?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ha, Ha, Ha – nie było, nie ma i nie będzie oczywistą oczywistość . Ha, Ha, Ha .
Same sukcesy tylko .

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Hm – dogadał kocioł gatunkowi .
Najpierw sam skorzystaj a później udzielają rad a tak to kolejny tekst bez pokrycia.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content