Tarnobrzeg: Dziesięciu dyrektorów szkół i przedszkoli nadal na stanowiskach. Zmiany w dwóch przedszkolach

Nastąpiła zmiana na stanowiskach dyrektorskich w dwóch tarnobrzeskich placówkach oświatowych, w dziesięciu skorzystano z możliwości przedłużenia kadencji. Przedłużono powierzenie stanowisk dziewięciu dyrektorom i jednemu pełniącemu obowiązki dyrektora.

Powierzenie stanowisk, a także przedłużenie powierzenia prezydent Tarnobrzega wręczył dyrektorom tarnobrzeskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych 30 sierpnia br. Wszystkie obowiązują od 1 września br.

Zmiany na stanowisku dyrektorskim zaszły w dwóch tarnobrzeskich przedszkolach, nr 4 i 17. W drodze konkursu stanowiska dyrektora powierzono: w Przedszkolu nr 4 – Bożenie Dryce (do 31 sierpnia 2026 r.), w Przedszkolu nr 17 – Annie Zybale (do 31 sierpnia 2025 r.).

W przypadku dziesięciu innych placówek oświatowych, w których kończyły się kadencje dyrektorom, skorzystano z możliwości jakie daje § 11ha ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i przedłużono powierzenie stanowiska dyrektorom, w jednym przypadku przedłużono powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora. Powyższy przepis dopuszcza bowiem przedłużenie powierzenia stanowiska po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratorium oświaty oraz zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną, radę szkoły i organizacje związkowe zrzeszające nauczycieli.

Powierzenia stanowiska dyrektora przedłużono w dziewięciu placówkach w Tarnobrzegu. W Przedszkolu nr 3 – Bogumile Wysockiej (do 31 sierpnia 2026 r.), w Przedszkolu nr 12 – Alinie Cholewie (do 31 sierpnia 2026 r.), w Szkole Podstawowej nr 3 – Mirosławowi Holukowi (do 31 sierpnia 2026 r.), w Szkole Podstawowej nr 6 – Wilhelminie Kropornickiej (do 31 sierpnia 2025 r.) w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Kard. St. Wyszyńskiego – Marcinowi Pilarskiemu (do 31 sierpnia 2026 r.), w Zespole Szkół nr 2 im. B. Głowackiego – Markowi Szczytyńskiemu (do 31 sierpnia 2026 r.), w Zespole Szkół nr 3 im. gen. Wł. Sikorskiego – Rafałowi Sawickiemu (do 31 sierpnia 2026 r.), w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika – Tomaszowi Stróżowi (do 31 sierpnia 2026 r.), w Centrum Kształcenia Zawodowego – Józefowi Surowańcowi (do 31 sierpnia 2024 r.). Zgodnie z zapisami wspomnianego rozporządzenia przedłużono również powierzenie pełnienia obowiązków dyrektorowi Przedszkola nr 1 w Tarnobrzegu Agnieszce Grębowiec (do 31 sierpnia 2022 r.).

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nauczyciel
11 miesięcy temu

Po ile woda od dzisiaj?

zdezorientowany
11 miesięcy temu
Reply to  nauczyciel

Podpisanie przedłużenia kadencji na piśmie z powodu covid to też powód do lansu
Brr!!! Byle zdarzenie a tu powód do: telewizji , zdjęc , uśmiechów i pierwszy plan miłościwie nam panującego .

STANISŁAW
11 miesięcy temu
Reply to  nauczyciel

PO 14,20 RAZEM ZE ŚCIEKAMI,OT TAKA MAŁA PODWYZKA,KTO BOGATEMU ZABRONI?

wypowiedz
11 miesięcy temu
Reply to  STANISŁAW

woda to nie jest aż taki dłuży problem tylko ten że miasto się wyludnia

Paweł
11 miesięcy temu

Gdzie Ci państwo mają maski? Dzieci muszę w szkole chodzić a oni?

Neltah
11 miesięcy temu
Reply to  Paweł

ideologia noszenia masek przez dzieci w szkole pomału upada, no chyba że rodzice im każą, ale im starsze tym mądrzejsze i myślą samodzielnie

Alf
11 miesięcy temu

Jestem zdania ,że wszędzie powinna być rotacja. Max 2 kadencje. Inaczej tłuste koty tworzą koterie i spoczywają na laurach.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu

Następny dzień i następny sukces. Jak nie w bibliotece to gdzie indziej. Za kilka dni skończy się remont mojego śmietnika pod blokiem. Nie zdziwie się jak z rana będę śmieci wrzucał a spotkam tam prezydenta celebrującego kolejny sukces. Poda mi rękę a w drugiej będę trzymał worek ze śmieciami. Na następnych fotkach będzie jak przecina wstęgę do śmietnika, a ja wrzucam ten worek do śmietnika jako pierwszy po otwarciu. Będę czekał w oknie w workiem w ręce. Zamówiłem kwiaty w kwiaciarni aby mu jutro wręczyć przy tym ważnym ale jakże uroczystym wydarzeniu

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Trochę słabe podszywać się pod innych.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Bardzo słabe, oczywiście ja nie pisałem tego komentarza, nie zdziwiłbym się, gdyby na tak genialny pomysł wpadł „obywatel”, „Bozo” czy inny nikczemnik, po wielu dyskusjach wiedzę, że dla pewnych osób nie ma żadnych barier moralnych. Zresztą styl tego komentarza wskazuje na pewne zaburzenia psychiczne, więc wszystko by się zgadzało. Każda okazja jest widać dobra, żeby opluwać Pana Prezydenta…brak słów na tych hejterów…

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj no pętaku – nie posądzaj jak nie wiesz.
Nie muszę się ukrywać pod innym nickiem, co mam napisać to piszę jako obywatel
Twoje ograniczenia intelektualne pozwoliły tylko na takie wnioski i domysły , chyba że sam tak robisz.
Jednak jesteś moralne bydle.
Najwyraźniej wiesz jak to się robi skoro o tym pomyślałeś.
Jednak jesteś pizdeczka.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

O, jak się zagotował! Jakbyś miał czyste sumienie, to byś nie wpadł w taką furię 🙂 Wszystko jasne, Twoje obelgi nie są w stanie mnie obrazić, świadczysz sam o sobie i każdy ma wyrobione zdanie na temat Twojego stanu psychicznego. Relanium sobie kup i może maść na pewną część ciała, ostatnio Bozo polecałem, pewnie Ci pożyczy, bo to Twój kumpel 🙂

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Łoł. No co tu się porobiło lolek sam widzisz. Swoimi absurdalnymi wpisami doprowadziłeś do tego że podszywają się pod ciebie – wazelinę numero uno i wymyślili akcje ze śmietnikiem hehe. Ktoś dobrze wymyślił. Ludzie się z ciebie śmieją. Taką prześmiewczą maskotką tego portalu jesteś

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ja również się śmieję – z ciebie i obywatela. Swoimi wpisami dostarczacie sporo rozrywki, może nie najwyższego gatunku, ale jednak wasze gorzkie żale są na swój sposób zabawne. Zamiast wypisywać te swoje brednie, wybierzcie się kiedyś za rączkę na sesję RM, tam będziecie mogli prosto w oczy powiedzieć, co Wam leży na sercu. Odwagi brakuje? Na forum nic nie zdziałacie, no chyba, że nie zależy Wam na zmianach tylko ciągłym opluwaniu Prezydenta to nic nie zmieniajcie, jesteście bardzo wytrwali w swoich działaniach.

Asterix
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy wypada urzędnikowi szczególnie na stanowisku Rzecznika Prasowego odpowiadać w ten sposób ? Jeśli wpis jest niegrzeczny nie cenzuralny ma Pan kilka wyjść. Podpowiem bo widać słabo ze znajomością tego typu tematów. 1.Przemilczeć 2.Zarządać od admia usunięcia wpisu 3.Wystąpić z pozwem o obrazę na drogę sądową. Może Pan również stosować kombinację 1+2+3, 1+3, 2+3, 1+2. Proszę nie dziękować.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix
  1. Nie jestem urzędnikiem, ani rzecznikiem prasowym. Nieładnie tak kłamać i sugerować coś, o czym nie ma się pojęcia.
  2. Rady się udziela, gdy ktoś o nie prosi. Ja nie prosiłem.
  3. Znam swoje prawa, a dowody przeciwko „obywatelowi” i kilku innym osobom są na bieżąco zabezpieczane i archiwizowane. Na chwilę obecną nie chce mi się tracić czasu na postępowania sądowe. Zresztą te ich obelgi i kłamstwa mnie nie ruszają, jedynie współczuję tym osobom sytuacji psychicznej, w jakiej się znajdują.
  4. Nie wymienił Pan wszystkich mechanizmów prawnych przeciwko mowie nienawiści, oprócz drogi cywilnej i administracyjnej istnieje też karnoprawny tryb dochodzenia roszczeń w przypadku popełnienia przestępstw z art. 212 i 216 k.k.
  5. Zgodnie z prośbą – nie dziękuję (bo i nie ma za co).
obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zbierasz dowody jak kiedyś SB, UB, Milicja – ciekawe !
Mechanizmy prawne o których piszesz wymyślili i wprowadzili komuniści z PZPR aby pozamykać ludziom usta , aż dziw że to jeszcze jest zapisane.
Korzystają z tego przede wszystkim komuniści, ich potomkowie oraz tacy co coś chcą ukryć .
Jak byś wiedział znawców prawo trzeba potwierdzić oskarżenie i aż dziw że ty zbierasz materiały a wpisy dotyczą burmistrza – czyżbyś był TW ( tajnym współpracownikiem) co za kasę podpiera…a ???
To może wyjaśnij dlaczego woda podrożała a miała zdaniem burmistrza nie podrożeć ???
Czyste jawne kłamstwo i oszustwo..

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Uwaga AGENT , TAJNIAK – zbiera dowody Julcio Cezio ,. Uważajcie kapuś i podpiera…cz – zbiera, archiwizuje, zabezpiecza dowody – ciekawe ile za to dostaje ???

Asterix
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie masz kolego honoru i taktu za grosz. Rozmowa z Tobą jest na poziomie zero. Twoje bzdury, które wylewasz na tym portalu o Twoim „bożku” są tak słabe, że głowa mała. Najgorsze, że ty chyba w nie wierzysz 🙁 pozdrawiam

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Asterix

Wypada nie wypada a co za różnica , typowy urzędzie z tarnobrzeskiego magistratu robiący karierę za panowania Kapitana NEMO – straszyć, kłamać, oszukiwać, kombinować byleby wyjść na swoje i pozostać przy korycie .
Pierwsze odpada ( kłamać, kłamać, kłamać a zawsze coś z tego pozostanie).
Drugie odpada ( media niezależne w przeciwieństwie do reszty lokalnych , mediów co dostają dotacje z urzędu, jeszcze się nie sprzedali, administrator nie usuwa komentarzy nieprzychylnych władzy).
Trzecie raczej też odpada , bo jak tu udowodnić że prawda to obraza a kij ma dwa końce ( bezpodstawne oskarżenie jest przestępstwem i pomówieniem).
Reasumując – kombinator chyba nic nie wykombinuje aby pozamykać hejterom usta.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A tak na marginesie Julcio Cezio „następny dzień, następny sukces”
– podzielam pogląd autora a oddałbym od siebie ” na miarę i skalę burmistrza ” i możesz to spokojnie dopisać Julcio Cezio do listy zasług i osiągnięć Kapitana NEMO ( lista coraz dłuższa) a bez wątpienia ubierzesz to w piękne słówka .
Na końcu z tych jedenastu dyrektorów ( obecnych lub byłych ) bez wątpienia najsłabszy ” Odrealniony Dziadzio Siwobrody”.

STANISŁAW
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A W NAGRODE DOSTANIESZ KOLEJNA PODWYZKE OPŁAT ZA ŚMIECI

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  STANISŁAW

Ale dostanie też premie ekstra , zwyczajową więc się nie przejmuje. Urzędnicy sobie zrekompensują podwyżkami, premiami, dodatkowymi zleceniami ( chociaż to mają w obowiązkach ).

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To Lepiej wyrzuć śmieci wieczorem

zombie covid
11 miesięcy temu

siwy bajerancie oddawaj za wodę kłamco

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  zombie covid

A kto – burmistrz, kapitan Nemo, czy Julcio cezio ??
Bo bez wątpienie kłamcą kombinował i wykombinował : nie dał rekompensaty za wzrost wody ( chociaż obiecał a woda podrożała a kłamał że nie podrożeje) ale za to 100 tyś dał kapitan Nemo na wizję :
Podwodne miasto z tunelami nad lub pod zalewem ( na to miał ).

STANISŁAW
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

a palmy?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  STANISŁAW

Faktycznie – Ha, Ha, Ha ale to plagiat po helikopterze .
To stan umysłu – urzędników z Tarzanem na czele.

aka
11 miesięcy temu

No to chyba widać po zdjęciach że nie brano pod uwagę ich dokonania tylko lizanko!

lol
11 miesięcy temu
Reply to  aka

znasz każdego z nich i szkoły które prowadzą?

te kwiaty na środku
11 miesięcy temu

sprawiają że prezydent jest widziany z każdego punktu sali na ich tle podczas gdy stoi a inni siedzą. Zupełnie jak ten pomnik przed urzędem miasta, tam też są kwiaty. W tym podniosłym klimacie nikt nawet nie myśli aby mieć jakiekolwiek uwagi ,bo od razu zostałby okrzyknięty malkontentem. Wszystko jest wspaniale a cała sala składa oklaski

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content