Władze Tarnobrzega chcą wybudować Centrum Sportu za ponad 36 mln zł. Zobacz projekt

Tarnobrzeski magistrat zaprezentował projekt utworzenia Tarnobrzeskiego Centrum Sportu – Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tarnobrzegu, przy ul. Zwierzynieckiej.

Co chcemy podkreślić, pytania o szczegóły dotyczące tego projektu do rzecznika UM wysłaliśmy 17 sierpnia br. Odpowiedź otrzymaliśmy dzisiaj, wraz z oficjalnym komunikatem rozesłanym do wszystkich, lokalnych mediów.

– Zapytania wysłano do czterech Biur Projektowych w dniu 06.04.2021 r.: Biuro Projektów PANINŻYNIER Roman Regulski , 39-400 Tarnobrzeg ul. Moniuszki 20,, Biuro Projektów PTASZYŃSKI ARCHITEKTURA Roman Ptaszyński 15-611 Białystok ul. Bałtycka 2/9, Biuro Projektów WB PROJEKT Magdalena Brzezowska-Wasik , 39-400 Tarnobrzeg ul. Targowa 2 oraz Biuro Projektów Łukasz Górzyński 00-187 Warszawa ul. Nalewajki 5/141 – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis.

– Najkorzystniejszą ofertę złożyło Biuro Projektów PTASZYŃSKI ARCHITEKTURA, Roman Ptaszyński ul. Bałtycka 2/9, 15-611 Białystok – dodaje.

Pieniądze w kwocie 20 tys. zł na opracowanie koncepcji TCS, pochodzą z tzw. wolnych środków, z budżetu miasta. Koncepcja ma być pierwszym etapem, na realizację kolejnego władze miasta chcą pozyskać fundusze z zewnątrz.

– Następnym krokiem będzie wykonanie dokumentacji projektowej i pozyskanie środków na budowę centrum. Z uwagi na wartość inwestycji przewidujemy podział zadania na etapy. Będziemy poszukiwać możliwości dofinansowania przedsięwzięcia z różnych programów m.in.: planujmy zgłosić wniosek do II-go naboru wniosków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Potencjalnymi źródłami dofinansowania mogą być również: Program Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027,który opracowuje samorząd województwa oraz Programy Ministerstwa Sportu – informuje NW24.pl rzecznik Lis.

*************************

Projekt przewiduje budowę kompleksu boisk, w tym kilku do piłki nożnej, do hokeja na trawie i siatkówki plażowej, zadaszenie kortów tenisowych, budowę stadionu lekkoatletycznego oraz siłowni zewnętrznych. Pomyślano także o infrastrukturze towarzyszącej, o parkingu, trybunach, zapleczu szatniowym. W planach także hotel dla 52 osób. Będzie to największy tego typu kompleks w regionie.

W centralnej części Centrum zaprojektowano piętrowy budynek szatniowo-hotelowy. W budynku ma powstać zaplecze treningowe z 6 szatniami z natryskami oraz pomieszczeniami na sprzęt sportowy. W tej części uwzględniono także pomieszczenia dla trenerów i sędziów oraz salę wielofunkcyjną. Z kolei w części hotelowej na parterze zlokalizowano hol z recepcją oraz salę restauracyjną z zapleczem kuchennym. Pomyślano też o pomieszczeniach gospodarczo-garażowych, technicznych oraz toaletach ogólnych dostępnych od zewnątrz. Na piętrze zaprojektowano 26 pokoi hotelowych 2-osobowych. W budynku znalazły się także pomieszczenia biurowe wraz z salą wielofunkcyjną (konferencyjną) oraz zapleczem socjalnym. Są tam także pomieszczenia do ćwiczeń (dwie sale sportów siłowych oraz dwie sale fitness).
Inne, mniejsze obiekty jakie uwzględniono w projekcie koncepcyjnym, to m.in.: pawilon ze stanowiskiem sędziowskim oraz stanowiskiem dla spikera na boisku głównym, pawilon kasowy, sanitariaty dla widzów. Projekt przewiduje także budowę parkingu dla samochodów osobowych z miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, a także stanowiska dla autobusów. Wybudowane mają zostać trybuny. Przy boisku głównym kryta na około 800 widzów oraz dodatkowa dla gości na około 50 widzów, przy jednym z boisk treningowych na ok. 300 widzów. Z małej architektury prócz ławek i stojaków rowerowych zaplanowano budowę m.in. betonowych stołów do ping-ponga i piłkarzyków.

Najważniejsze obiekty to oczywiście te sportowe. W ramach centrum sportu wybudowane zostanie boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej wewnątrz areny lekkoatletycznej z kompleksem urządzeń lekkoatletycznych, z bieżnią okrężną 4-torową i prostą 6-torową (możliwe konkurencje do rozgrywania: biegi na różnych dystansach, z przeszkodami, przez płotki, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem, skok w dal i trójskok, skok wzwyż, skok o tyczce). Powstaną także trzy boiska treningowe, w tym jedno wielofunkcyjne, także do hokeja na trawie, ze sztuczną nawierzchnią oraz z zadaszeniem pneumatycznym, boisko do siatkówki plażowej, siłownie przystosowane dla osób niepełnosprawnych, pomyślano też o pneumatycznym zadaszeniu istniejących kortów. Ze względu na przeznaczenie obiektu jako Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich przewiduje się dostosowanie wszystkich obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powierzchnia planowanego Tarnobrzeskie Centrum Sportu to ponad 64 tysiące metrów kwadratowych. Szacunkowy koszt realizacji takiej inwestycji to ponad 36 mln 600 tys. zł brutto.

Opis planowanych obiektów sportowych

BOISKA DO PIŁKI NOŻNEJ

1. Boisko główne o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 70x110m (w tym pole gry 64x100m) wewnątrz areny lekkoatletycznej. Na boisku głównym zostaną wykonane barierki oddzielające strefę zawodników od strefy widzów. Także trybuna kibiców oraz trybuna kibiców gości zostaną wydzielone ogrodzeniem od pozostałej części terenu. Oświetlenie płyty boiska zostanie zapewnione przez montaż 12 słupów oświetleniowych wokół bieżni.
2. Boisko treningowe wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy sztucznej o wymiarach 74x115m (w tym pole gry 68x105m) przeznaczone do piłki nożnej a także do hokeja na trawie. Hala pneumatyczna nad boiskiem będzie zapewniała możliwość uprawiania sportu przez cały rok.
3. Boisko treningowe o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 74x115m (w tym pole gry 68x105m).
4. Boisko treningowe o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 74x115m (w tym pole gry 68x105m).
Na obydwu boiskach treningowych możliwe jest wyznaczenie mini boisk o wymiarach: orlik – 30x56m (2 boiska), żak – 30x46m (2 boiska), skrzat – 22x30m (4 boiska).

BOISKO DO HOKEJA NA TRAWIE

Na boisku treningowym wielofunkcyjnym o nawierzchni z trawy sztucznej projektuje się boisko do hokeja na trawie o wymiarach pola gry 55×91,4m. Boisko wyposażone w dwie bramki o rozmiarach 3.66m x 2.14 m oraz chorągiewki narożnikowe.

BOISKO DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Projektowane jest boisko do siatkówki plażowej o wymiarach 18x26m z polem gry 8x16m z nawierzchnią piaskową.

STADION LEKKOATLETYCZNY

Projektowana jest bieżnia lekkoatletyczna wraz z zestawem urządzeń lekkoatletycznych oraz nawierzchnia sportowa z podbudową. Projektowana arena lekkoatletyczna będzie spełniać wymagania WA oraz PZLA dla stadionów o kategorii VA, dzięki temu możliwe będzie organizowanie imprez lekkoatletycznych o randze mistrzostw Polski w biegach długich i mityngi ogólnopolskie. Stadion lekkoatletyczny będzie posiadać urządzenia lekkoatletyczne o następujących parametrach:

– bieżnia okrężna 4-torowa o dystansie 400 m z oraz bieżnia prosta 6-torowa o dystansie 100 i 110 m (nawierzchnia syntetyczna bieżni oraz rozbiegów posiadająca certyfikat WA),
– rów z wodą do biegu z przeszkodami znajdujący się wewnątrz bieżni z barierą stałą o regulowanej wysokości,
– skocznia do skoku wzwyż (rozbieg 20m, zeskok 6x4x0,7),
– dwie skocznie do skoku o tyczce dwuścieżkowe dwukierunkowe ze skrzynką na każdym końcu rozbiegu (rozbieg 45m, zeskok 8x6x0,8m),
– skocznia do skoku w dal i trójskoku z zeskocznią na każdym końcu rozbiegu, dwustronna (dwukierunkowa) dwuścieżkowa (rozbieg podwójny 45m),
– rzutnia do pchnięcia kulą – sektor rzutów 25m,
– rzutnia do rzutu dyskiem i rzutu młotem wraz z klatką ochronną dostosowaną do rzutu młotem – sektor rzutów dysk 80m, sektor rzutów młot 90m,
– dwie rzutnie do rzutu oszczepem – rozbieg 30m, sektor rzutów 90m.
Konkurencje, jakie mogą być rozgrywane na stadionie to: konkurencje techniczne – pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem, skok w dal i trójskok, skok wzwyż, skok o tyczce; konkurencje biegowe – biegi na dystansach: 60m, 60m przez płotki, 80m przez płotki, 100m, 100m przez płotki, 110m przez płotki, 150m, 200m, 200m przez płotki, 300m, 400m, 400m przez płotki, sztafeta 4x100m, 600m, 800m, sztafeta 4x400m, 1000m, 1500m, 1500m z przeszkodami, 2000m, 1mila, 2000m z przeszkodami, 3000m, 3000m z przeszkodami, 5000m, 10 000m.

ZADASZENIE KORTÓW

Istniejące korty do tenisa ziemnego zostaną przykryte zadaszeniem pneumatycznym (balonem).

SIŁOWNIA DOSTOSOWANA DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (zewnętrzna i wewnętrzna)

We wschodniej części działki zlokalizowana jest siłownia zewnętrzna oraz ścieżka zdrowia typu Street Work Out z urządzeniami: bieżnia, drabinka, drabinka pozioma, łuk drabinkowy, rowerek, urządzenie do wiosłowania, zestaw płotków. Siłownia wewnętrzna zlokalizowana jest w budynku szatniowo-hotelowym.

Subskrybuj
Powiadom o
138 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
11 miesięcy temu

Idzie ku dobremu Przetarg na koncepcję przegrała firma projektowa Brzezowski.
Tak trzymać.

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Nie rozumiem, dlaczego bieżnia lekkoatletyczna ma tylko 4 tory. W Mielcu zrobili pełnowymiarową bieżnię, a u nas co – będą puszczać po 4 zawodników w danym biegu? Prowizorka i propaganda. Poza tym jeśli ma to być zlokalizowane przy ul. Zwierzynieckiej to przecież tam nie ma wielu miejsc parkingowych. Będzie jakaś impreza lekkoatletyczna, przyjadą goście i zawodnicy z innych regionów Polski i gdzie zostawią samochody? Ma ktoś tam mózg w tym Urzędzie Miasta? Albo robić coś porządnie, albo w ogóle. Taki „stadion lekkoatletyczny” to wersja minimalistyczna, żadnych poważniejszych zawodów na nim nie będzie. Z 8 torami i budową dużego parkingu przy takim centrum inwestycja miałaby sens, ale w obecnym kształcie to lepiej wydać środki na inne rzeczy.

Ja ty my
11 miesięcy temu

Zeby byl parking wytnie sie las w Zwierzyńcu, spokojnie

Ziutek
11 miesięcy temu

Przecież to ma być ośrodek szkoleniowy dla
Przyszłych olimpijczyków reprezentujących nasz kraj a nie stadion na eventy sportowe, na które ściągać będzie pół świata, człowieku… świetna sprawa, wychowałem się niedaleko i codziennie grało się w piłkę pod lasem a teraz tylko stoi i marnieje, liczę ze pomysł wypali trzymam kciuki

Biegaczka
11 miesięcy temu

Z jednej strony tak ale lepszy rydz niż nic.

Miro
11 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Tak, kierunek ciekawy, oby udało się to zrealizować, oby młodzież garnęła się do sportu, oby tylko potem nie porastały tam chwasty .

walt
11 miesięcy temu

fajna inicjatywa… już dekadę temu o tym myślano i gdyby nie dziedzic z mastalerzem i klaszczący im klakierzy to być może nawet by się udało 🙂

może za 10 czy 20 lat dożyjemy takich obiektów miejskich ale też wielkim optymistą patrząc na to ile zrobiono nad jeziorem w ostatniej dekadzie być nie można 😉

Joanna B
11 miesięcy temu

Na miejscu Miasta to bym Wam nic już nie wysłał nie zaslugujecie na publikowanie żadnych informacji jako portal. Siejecie nienawiść i Hejt, pozwalacie aby obrażano ludzi. Mówie tutaj o redakcji tego portalu o Panu Piotrze i Pani Agnieszce którzy zezwalaja aby wylewały sie tony pomyji na ludzi na tym forum. Jak można pozwolić aby taki Obywatel swobodnie pisał i tak poniżał ludzi. To jest portal informacyjny ?
Nie to jest zwykły Rynsztok interentowy pod płaszczykiem redakcji Pani Agnieszki i Pana Piotra

Panczo
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

Sam pracuję w mediach internetowych. Tutaj zarabiamy dzięki kliknięciom, a taki jeden, czy drugi nienawistnik psioczący w komentarzach pod każdym możliwym artykułem będzie tu wracał i sprawdzał, czy mu ktoś odpisał. Od taka smutna twarz tego biznesu.

ps. ja tego nie praktykuje, nie mam sił użerać się z ludźmi i zablokowałem możliwość komentowania. Trolle i nienawistnicy wygrali.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Panczo

A może liczysz na mieszkanie w TBS?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Panczo

To jest właśnie według ciebie ” wolność słowa” – skoro zablokowałeś to znaczy że to żadne media a tylko i wyłącznie prywatną strona internetowa .
Zatem wprowadziłeś cenzura aby klepać kasę – a kysz, a kysz, a kysz.

Panczo
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ech… prowadzę stronę, na którą bardzo często wchodzą dzieci. nie chcę żeby pod postem dotyczącym np. powrotu do szkoły miały wysyp linków do stron pornograficznych. to jest przyczyna zablokowania przeze mnie komentarzy.

Wolność
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

Pani Joanno tu nie Korea lub Białoruś. Jeszcze mamy wolność słowa. Jeszcze, bo rządzący chcą wszystkim zamknąć usta i pozamykać ludzi pod płaszczykiem walki z pandemią.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

Jeszcze nic nie napisałem a tu już chrześcijanka nadaje niczym JĘDZA .
Ostatnio jaka pierwsza będzie podobny tekst napisałaś – dobrze że wpis jędzy skasowano bo nawet nie wiadomo do kogo był skierowany.
Za to przez ciebie przebija sama miłość co można nawet wyczytać z tego wpisu.

Jedzunia
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przecież za pisanie mi płacą A ze napisze coś nie na temat lub przed czasem to moj mocodawca na to nie zważa i tak zapłaci

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

W rynsztoku to chyba pani pracuje. Niech się pani nie dziwi że ludziom nerwy puszczają i w ostrych słowach krytykują poczynania tarnobrzeskich władz. Osób które bez żadnych kwalifikacji i honoru pchają się na najważniejsze stanowiska w mieście. Trwają tam i tym samym niszczą nasze miasto. Ludzie już nie są tacy głupi i widzą jak sąsiednie gminy i miasta nam odjeżdżają a my z beznadziejną władzą zostajemy w tyle. BARDZO DZIĘKUJĘ TEMU PORTALOWI ŻE JAKO JEDYNY W REGIONIE NIE STOSUJE CENZURY ZA KTÓRĄ NIELICZNI JESZCZE TĘSKNIĄ. PANI AGNIESZKO I PIOTRZE TAK TRZYMAĆ. POWODZENIA.

Mumia
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

I TAK. TRZYMAC.!!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Piję do ” Obywatela ” a tu taka sama , jakby z rynsztoka wypłynęła ale tego JĘDZA nie zauważyła ???

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

No, no, no – ale co prawda to prawda.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

Skoro to rynsztok – to dobrze trafiłaś a po tym w jaki sposób piszesz to w sam raz coś dla ciebie .
WITAJ JĘDZO WŚRÓD SWOICH..

Mumia
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

A KTO CI KAZE. CZYTAC.?? Pismo Sw, rozaniec, I do Kosciola.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Mumia

Za czytanie i pisanie JEDZY płacą , także daj jej zarobić ( bo wstydu nie ma)
Do kościoła jej nie wysyłaj bo i po co ?? Tu jest jej miejsce ” w rynsztoku „.

Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Joanna B

Jesteś widać za demokracją jak u Pawlaka i Kargula „racja musi być po twojej stronie”

Wiedziałem, że tak będzie
11 miesięcy temu

Centrum sportu to właśnie to, co miastu niezbędne.
Miasto się starzeje, młodzi przy pierwszej lepszej wyjeżdżają GDZIEKOLWIEK, bo Tarnobrzeg jest 100 lat za … wiadomo kim.
Miasto, które nawet nie potrafi przez rok naprawić zniszczonej przez nie same drogi, które nie potrafi zawalczyć o inwestorów, państwowych i prywatnych. Za chwilę każde miasto powiatowe zaraz będzie miało połączenie z jakąkolwiek drogą ekspresową, a Tarnobrzeg? Siedzi skapcaniały tarnobrzeski Biden na stołku wraz z wygodną radą wiejską i podtrzymują Status Quo.
Rzeczywiście warto było sprzedać udziału w wodociągach dla ośrodku sportu, na którym będziemy widywać na zmianę emerytów/wandali i libacje alkoholowe (zresztą identycznie jak przy WSPANIAŁYM parku centralnym przy Kopernika).

Brawo
11 miesięcy temu

Doskonałe określenie adekwatne do naszej tarnobrzeskiej rzeczywistosci
Tarnobrzeski Beden
Wiejska Rada
To ich owoce tej kadencji widoczne a właściwie ich brak polegaja na sprzedazy i zakupu po raz drugi po wielokrotnej cenie tego sameho czyli udziałów w spółce wodociągi.

adam
11 miesięcy temu

Trafione – kolejny idiotyczny pomysł w naszych realiach.

Miasto Sportu
11 miesięcy temu

Czyli bogaci emeryci i ustawieni w wieku produkcyjnym będą kursować między jeziorem a tym kompleksem. To może powstanie chociaż jakiś normalny łącznik Zwierzynieckiej z obwodówką i Curie-Skłodowskiej w końcu wyremontują. Bo reszta dróg, obiektów gospodarki odpadami itp. będzie musiała poczekać jeszcze kilka dekad. Ale w sumie jak liczba mieszkańców spadnie do 20 tys. to nie będzie trzeba tyle wszystkiego, infrastruktura będzie się wolniej zużywać itd. Może nawet będzie zostawało jeszcze na premie co pół roku?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Miasto Sportu

Na wózkach, o laskach – chyba że burmistrzowi objawi się kolejna WIZJA : metro albo kolejka podmiejska .
MKS już był i się nie sprawdził ( chyba zarządzający i właściciel tzn. urząd).

Polon
11 miesięcy temu
Reply to  Miasto Sportu

Nadzór budowlany nakazał remont na ulicy Skłodowskiej-Curie w terminie do dnia 31 sierpnia bieżącego roku. Odbiór powinien być po weekendzie.

Tygrys północy
11 miesięcy temu
Reply to  Polon

Nakazał dobrze napisałeś, nakazał, to zrobią przed wyborami.

kalendarz
11 miesięcy temu

31 sierpnia już był.

Marek
11 miesięcy temu
Reply to  Polon

Póki co nie co odbierać, nic nie poprawili!

walt
11 miesięcy temu

weselej bo mówi się,że zarządzać tym mieliby geszefiarze,którzy wyprzedali siarkowy majątek.

paradne byłoby gdyby kiełbasa sprzedał drugi raz za bezcen te tereny hrhrhrhrh

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  walt

Ha, ha ha – zarządzać ???
Nie potrafili sobie rady dać zarządzając PEC- en, Mks-em, Zakładem Komunalnym , Mariną ( itd.. sprzedali ) a Ośrodkiem sportu dadzą radę zarządzać ??? Dobre.
Najpierw wybudują za publiczne ( mieszkańców) a później sprywatyzują albo wydzierżawią !!!

Roman
11 miesięcy temu

Niektóre z pomysłów władzy popierałem na inne przymykałem oko, jeszcze o innych myślałem że może ja się nie znam. Ale co chwile wyskakuje kolejny wspaniały pomysł było już: Centrum tenisa stołowego nad jeziorem, centrum sportów wolnych teraz centrum sportów olimpijskich . . . (ścianka wspinaczkowa). Może ktoś by wpadł na wspaniały pomysł jak ściągnąć inwestora do Tarnobrzega, jak obniżyć koszty wody, jak ułatwić ludziom życie! Rozumiem że kilkanaście dzieci z Tarnobrzega może tam się kształcić sportowo. Morze i bieżnia sportowa jest potrzebna ba 47 tys miasto. Ale to nie spowoduje rozwoju miasta.

z obserwacji
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

Gdzie niby ci inwestorzy mieliby zacząć swoją działalność? Pozostaje tylko Machów. Jest tam jeszcze wolne miejsce na firmy?

Ja potrzebuje poprawy dróg rowerowych bo te są spieprzone. Naprawy, wreszcie, ul. Długosza, bo tam jest zdarty asfalt a nie słyszę czy i kiedy ta ulica będzie remontowana, posprzątania Tarnobrzega, bo gdzie by nie popatrzeć , pełno śmieci. Dzisiaj stwierdziłem, że w pobliżu cmentarza, (obok dworca PKS) w miejscu gdzie są szachownice. Siedzieć i grać w szachy w takim miejscu, gdzie jest pełno śmieci nie jest przyjemnie. W innych miejscach jest podobnie. Nie wywożą w ustalonych terminach śmieci wielkogabarytowych.W pobliżu śmietników poskładane, czasem byle jak porzucone. Najważniejsze są jezioro i sport, ścianka wspinaczkowa.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  z obserwacji

A na placu targowym z daleka to tylko trawę i chwasty widać – jest ponoć gospodarz i ten co kasę bierze a wygląda to mizernie.
Jak burmistrz nie wie jak ma wygłądać plac targowy to nich się przejedzie do Połańca, Grębowa itd.. ( o Krośnie nie wspomnę ).

z obserewacji
11 miesięcy temu
Reply to  z obserwacji

Dodam, że trawy nie pokoszone. Nie widzę ludzi sprzątających Tarnobrzeg. Jedynie pod Urzędem Miejskim zadbane trawniki, tak poza tym to wszędzie potrzebna kosiarka. Nad Wisłą na terenie rekreacyjnym też. Trawami zarasta. Po wykonaniu czegokolwiek, zapomina się, że to co wykonane wymaga pielęgnacji, konserwacji.
Pracy Ci u nas dostatek, tylko dlaczego nie pracują? Pińcset + zrobiło swoje? Nie opłaca się pracować?

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  z obserewacji

500 tu nie ma nic wspólnego .
Gospodarz potrzebny w tym mieście a nie lanser na pokaz, dla lansu i dla poklasku, taki co zagoni to dziadostwo w urzędzie do roboty.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

ZA TRUDNE – Masz marzenia : inwestorzy a reszta to już niepoprawna wizja .Z tymi ludźmi u sterów, w radzie , urzędzie ???
Ocipiał…ś Panie ?

Przecież to jest kopiowanie innych , którym się udało coś takiego ale też kasę mieli

Paweł
11 miesięcy temu

Tylko po co?

Feliks
11 miesięcy temu

Super ale ja mam inne marzenie. Pan prezydent obiecał wyremontować ul. WRYNSKIEGO na która aż się prosi po 69 latach użytkowania . Byl oglądał naobiecywal i dalej nic. Może zacznijmy od małych rzeczy.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Feliks

I uwierzyliście ???

Odyseusz
11 miesięcy temu

Zamiast tworzyć miejsca pracy w Tarnobrzegu, tym samym zatrzymując młodych przed wyjazdem. Inwestują w coś co jest ostatnim ogniwem w potrzebach ludzkich, przynajmniej 99% tarnobrzeżan !

Prawda
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Kto będzie biegal po tych bieżniach
Seniorzy bo tacy zostaną w tym mieście

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

A tam biegać będą ??? Będą na wózkach Inwalidzkich się ścigać .
Kolejna wizja, Hm. Tylko komu??

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Waść może wie czy :
ścianka wspinaczkowa to już otwarta, zakończone roboty ???
Ile to już burmistrz buduje, bo końca nie widać, odbioru nie było ??
Jak to budują tyle czasu to ciekawe ile zejdzie z tym centrum ???

ST1957
11 miesięcy temu

Wszystko ok ,ale mogli by w końcu oświetlenie zrobić na stadionie Siarki!!!!

Roman
11 miesięcy temu
Reply to  ST1957

Własnie miały być kończone wcześniejsze inwestycje co jest dobrym pomysłem to wyskakują z nowym prawdziwkiem.

Marek
11 miesięcy temu
Reply to  ST1957

Po ch…re? Dla 3 ligii ? Niech sami znajdą sponsorów, a nie kasę z mieszkańców darmozjady drą!!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Marek

Jaka trzecia liga ??? To jest tylko czwartą liga.

Diktarek
11 miesięcy temu

Piękne. Aż się chce żyć. Pozdrawiam pomysłodawcę. Na takie coś Tarnobrzeg czeka od lat. Oby się udało i nikt nie przeszkodził. Malkontenci do wora.

Prawda
11 miesięcy temu
Reply to  Diktarek

Ile masz lat?

Diktar
11 miesięcy temu
Reply to  Prawda

A co ty cymbale tu robisz na tym forum, może czas zagrać na cymbałkach.

wrażliwy
11 miesięcy temu
Reply to  Diktar

Bez wyzwisk proszę.

swojak
11 miesięcy temu
Reply to  Diktarek

Świetnie. Będzie praca dla swoich.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  swojak

I koszty dla mieszkańców co do koryta się nie załapali.

GOŚĆ
11 miesięcy temu

Nie podniecajcie się bo to tylko projekt dla projektu. Nikt na to nie da pieniędzy. No chyba że Tusk na białym baranie do Tarnobrzega przyjedzie z walizką pieniędzy. W to bardzo wątpię. Sprzedać też już nie mają co no chyba że dwa budynki po urzędzie miasta oraz urzędników i radnych do domów uciech w Niemczech? Ale czy to wystarczy? Liczą tylko na to że ich wyborcy to kupią i będą narzekać ze ten zły PiS nie dał na to pieniędzy. Nie da bo nie może. Ma ważniejsze rzeczy do roboty np. inwestycje prorozwojowe w Stalowej Woli. W Tarnobrzegu Bożek organizuje juz(?) międzynarodowe zawody wspinaczkowe i na razie to wystarczy.

DONEK
11 miesięcy temu
Reply to  GOŚĆ

MY Z TATO WIEMY,ŻE TO LIPA

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  GOŚĆ

Biały ( czy siwy) baran już jest ale czy Rudy zajrzy ??? – Niby po co ???

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  GOŚĆ

Ten dom uciech to mogliby a czy nad zalewem czy w centrum to bez różnicy bo w każdym mieście rozrywki , nastawionej na turystów burdel jest .

kamila
11 miesięcy temu

CENTRUM BIEDY WYBUDUJCIE,BO OPŁATY MAMY JAK W PARYZU!

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  kamila

Bieda to miasto omija – wie co robi , tu nie wyżyje , no chyba że w urzędzie albo spółdzielni jej pracę zagwarantują wizjonerzy.

Diktar
11 miesięcy temu

Basen pasowałby do tego

bajkopisarz
11 miesięcy temu
Reply to  Diktar

spoko cos jeszcze ?

Apel do władz Tarnobrzega
11 miesięcy temu

Panie prezydencie jak tak bardzo się Pan nudzi z radnymi i urzędnikami to proszę się zainteresować tarnobrzeskim szpitalem. Jeśli go nikt nie obroni (jak wiele innych instytucji które zlikwidowano w naszym mieście) to w najlepszym przypadku zostanie przekształcony w jedno branżowy. Choć coraz głośniej się mówi o jego likwidacji. Coś jest na rzeczy bo brak dyrektora i lekarzy. Zlikwidowali tarnobrzeskie pogotowie ratunkowe bez żadnych protestów radnego sejmiku czyli Dziubińskiego. Bożek z radnymi wydali jakiś łabędzi śpiew ale po fakcie i nic to nie dało bo było już wszystko pozamiatane. Tarnobrzeskich chorych wozi teraz mieleckie pogotowie jeszcze do tarnobrzeskie go szpitala. Czy będzie wozić do mieleckiego? Czas i bezradność tarnobrzeskich władz pokażą.

Tygrys Północy
11 miesięcy temu

Baron podkarpacki coś znowu kombinuje i niszy Tarnobrzeg, niech go szlag, nie dla likwidacji szpitala wojewódzkiego, bo część kasy przejmą powiatowe w Mielcu i Stalowej, a u nas zostanie powiatowy typu Dęba lub Kolbuszowa.

Hodak
11 miesięcy temu

A jaki to wojewódzki ten szpital?Zwykly wiejsko gminny.O województwie to na szczęście wspomnienia

anna
11 miesięcy temu
Reply to  Hodak

Taki z niego wojewódzki,ze na MR kaza czekać ponad 2 miesiace ,a w Sandomierzu tydzień

duma cop
11 miesięcy temu

w czym tarnobrzeg jest lepszy od kolbuszowej?

Tygrys Północy
11 miesięcy temu
Reply to  duma cop

Dupa cupiona a nie cop

duma cop
11 miesięcy temu

brawo stalowka ruszam z euro parkiem wielkie brawa tysiace mijsc pracy i rozwoj

jasno / czarnowidz
11 miesięcy temu

Jeśli PO do najwyższych szczebli władzy dojdzie , to nic nie pomoże, bo szpital w Tbg ani chybi zlikwidują.

Kierownik
11 miesięcy temu

To się nie opłaca i nikt nie da pewności że zostanie zbudowane już w Stalowej Woli mieli ogromne problemy przy podobnej inwestycji . Swoją drogą to się nie opłaca . W Stalowej Woli np chcą budować zadaszoną halę lekkoatletyczną z widownią i bieżnią unikalną na skalę Podkarpacia. Czy w Tatnobrzegu jest takie zapotrzebowanie na LA bo np w Mielcu czy Stalowej Woli lekkoatletyka stoi na dobrym poziomie i jest kilka klubów i znanych olimpijczyków min Jóźwik Sarna Wielgosz wszystkie trenowały w Stalowej Woli

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Kierownik

Człowieku wyjdź wieczorem na miasto albo w okolice lasu zwierzynieckiego i zobacz ile ludzi biega zresztą sam niedawno zacząłem biegać żeby zrzucić parę kg. Oby pomysł wypalił przynajmniej ten stadion lekkoatletyczny a jak dostaną dofinansowanie z totolotka to jest szansa tylko trzeba chcieć.

Kuzka
11 miesięcy temu

Skoro wladze sie chwali, tzw. wolnymi srodkami, to powinna w koncu wyremontowac chodnik przy szaletach miejskich.Chyba ze to kolejna propaganda, nieudacznikow z urzedu.

Tygrys Północy
11 miesięcy temu

Lepiej mieszkać w Tarnobrzegu niż w Ameliniuminiowej Woli, bo tam żyje się krótko, amelinium jest we krwi. Tarnobrzeg PANY. Mówię to ja Tygrys Północnego Podkarpacia.

Dyktator
11 miesięcy temu

dziś obelgi jutro felgi jak większość mieszkańców TBG

Tygrys Północy
11 miesięcy temu
Reply to  Dyktator

Sam żeś felga, a jak nie to załóż sobie ją na łeb, jesteś ludziem z lasu czyli dla tubylców dzikusem.

Dyktator
11 miesięcy temu

Jestem Panem większość mieszkańców TBG pracuje u stalowowolskich oligarchów i u Niemców w Stalowej

Dyktator
11 miesięcy temu
Reply to  Dyktator

Jesteście tanią siłą roboczą taka prawda

Mumia
11 miesięcy temu
Reply to  Dyktator

Gdyby. nie ta ,,tania. sila. robocza” to. bys. sloma tylek sobie podcieral.

Tygrys Północy
11 miesięcy temu
Reply to  Dyktator

Bałwanek

Mumia
11 miesięcy temu
Reply to  Dyktator

Na pana to trzeba miec, WYGLAD I POCHODZENIE.!!

mariusz sandomierz
11 miesięcy temu

jak tarnobrzeg chce miec jakies budowle to niech sobie buduje ale za swoje pieniadze dosyc pompowania poblicznych pieniedzy w te miejscowosc juz wystarczajaco tu wybudowano za pobliczne pieniadze w czasach gdy niewidziec czemu ktos zrobil tu wojewodztwo

Tygrys Północy
11 miesięcy temu

Weź się sznur i odpierdol się kurwo od Tarnobrzega, jesteś zerem.

wrażliwy
11 miesięcy temu

Bez wyzwisk proszę.

mariusz sandomierz
11 miesięcy temu

przypomne tu monstrualnych rozmarow sad i inne budynki dosyc dosyc dosyc

Tygrys Północy
11 miesięcy temu

Mniej niż zero

mariusz sandomierz
11 miesięcy temu

dziekuje kochanie kocham cie caluski przesylam

TPPod
11 miesięcy temu

Amelinowy burok

łysy
11 miesięcy temu

Gdzie tu jest jakiś sad ? Sady z tego co wiem to okolice Sandomierza parasolu jeden

Mumia
11 miesięcy temu

A do jakiej inwestycji ty dolozyles??, jak tobie sloma z buta wychodzi, wiejski ,,znosku”.

mariusz sandomierz
11 miesięcy temu
Reply to  Mumia

do kibli

AbulIhnAbneh
11 miesięcy temu

Wieśniaku z pławo, żal ci dupe ściska bo przy tym twoje pożal się pcpn będzie wyglądało niczym tania imitacja

LokBiz
11 miesięcy temu

To jest stadion lekkoatletyczny dla szkół a nie do zawodowego sportu. I żadnych imprez mistrzowskich tam nie będzie, jedynie szkolne. Taki stadion lekkoatletyczny kiedyś miał powstać w prymasówce ale nie powstał bo mokradła. Ktoś tam napisał że brak parkingu. Na fotkach widać że parking jest wewnątrz i drugi będzie na zewnątrz po prawej stronie Zwierzynieckiej. Terenów jest multum.

Tygrys Północy
11 miesięcy temu
Reply to  LokBiz

Stadion lekkoatletyczny na który czekamy w Tarnobrzegu od czasów II Wojny światowej, powinien spełniać normy imprez międzynarodowych, a nie stadionu w Nowej Dębie czy Baranowa Sand.

Maryjan
11 miesięcy temu
Reply to  LokBiz

Tarnobrzeg miasto emerytów!!! Na co komu pełnowymiarowe boiska bieżnie. Dla dziadków wystarczy wszystko mini

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Maryjan

Marian mylisz sie bo emeryci odchodzą na tamten świat a młodemu pokoleniu trzeba robić wszystko żeby dobrze sie w tym mieście mieszkało i mieli i robote i rozrywke

finansista amator
11 miesięcy temu
Reply to  łysy

Pracy Ci9 u nas w Tarnobrzegu dostatek, tylko nikt nie potrafi jej zorganizować albo czegoś brakuje, tylko czego?
Brakuje ludzi do pracy przy trawnikach, chodnikach, drogach rowerowych (wymagają poprawki), drzewach, remontach dróg. „Piniendzy ni ma i nie bendzie”? Czyżby to stwierdzenie mistrza od finansów Rostowskiego miało zastosowanie w Tarnobrzegu

Dzikovia Tarnobrzeg
11 miesięcy temu

Fajnie w końcu reaktywujemy Klub Sportowy Dzikovia Tarnobrzeg

Hutnicza
11 miesięcy temu

Kiedyś gdzieś czytałem że mieliście jeszcze żydowski klub makabi czy jakoś tam.

Total
11 miesięcy temu
Reply to  Hutnicza

U was też było macaniu Rozwadów ale skąd możesz wiedzieć, przecież mieszkasz w puszczy.

bastion
11 miesięcy temu

Czytam komentarze i widzę wśród nich takie, które chwalą ten koncept. Myślałem, że po poprzednich kadencjach i połowie obecnej się czegoś nauczyliśmy, ale jednak nie. Znowu nastąpi wybór ,,najlepszego kandydata”, a później wielki zawód I narzekanie…

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  bastion

Bo to tak ma być – chwalcie wizję burmistrza i urzędasów , innej opcji nie ma .
Sami się wychwalają a mieszkańcy to statyści i eksponaty.

fach
11 miesięcy temu
Reply to  bastion

Polecą obietnice epickich inwestycji na kredyt, część ludzi nie będzie w stanie dodać 2 do 2 i będzie jak było. Wzniosłe hasła, wspaniałe obietnice, piękne przemowy i zacne osobistości mają ogromną moc przekonywania 🙂

Podkarpacki los
11 miesięcy temu
Reply to  fach

Liczą się czyny a nie puste obietnice.

janwdupowkręt
11 miesięcy temu

jakieś wybory się zbliżają????..

Alf
11 miesięcy temu

No i kolejny raz z abstrakcyjnego tematu zrobiło się ponad 80 komentarzy. Wy naprawdę wierzycie ,że jest szansa na powstanie czegoś takiego ? Naiwność ludzka nie zna granic.

Mumia
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

MASZ. Racje, nieudacznicy z urzedu jakis czas temu chwalili sie galeriamii jakie to mialy byc w Tarnobrzegu.Propaganda komunustyczna znowu. powraca.

TPPod
11 miesięcy temu

Musiałoby ministerstwo sportu to nadzorować to wtedy bylaby szansa na powstanie, ale przy tym układzie politycznym i notorycznym niszczeniu Tarnobrzega nie ma szans, ludzie ze stalowej i Mielca nie pozwolą na rozwój Tarnobrzega, dlatego nie wolno ich wybierać, nigdy przenigdy.

maniek z dwikoz
11 miesięcy temu
Reply to  TPPod

tarnobrzeg jak izrael otoczony przez samych wrogow

Tygrys północy
11 miesięcy temu

O rany!! Coś w twojej głowie jest niedobrego, idź pomódl się.

maniek z dwikoz
11 miesięcy temu
Reply to  TPPod

dlaczego nikt was nie lubi?

Tygrys północy
11 miesięcy temu

Nas nie lubią nas kochają – Tarnobrzeg PaNy. A kto lubi aluminium? tylko śmierć.

mariusz sandomierz
11 miesięcy temu

stalowa wola sandomierz mielec wszyscy przeciwko

łysy
11 miesięcy temu

A ciebie czego nikt nie lubi ?

maniek z dwikoz
11 miesięcy temu
Reply to  łysy

bo ja nie jestem od lubienia

łysy
11 miesięcy temu

Nawet w szkole siedziałeś sam w ostatniej ławce

Racjonalny
11 miesięcy temu

Dwie rzeczy do poprawy:
1. Bieżnie nie robić na pół gwizdka więc 8 torów żeby było. Tak aby zawody o randze kwalifikacji olimpijskich mogły się odbywać.
2. Część hotelowa jest za mała. W przypadku zawodów czy innych impr z sportowych taka ilość pokoi nie jest wystarczająca. Przecież nawet w przypadku wynajęcia jednego boiska na trening przez dwie przeciwne drużyny to mamy 2×11 + trenerzy i reszta ekipy to wychodzi minimum 40 miejsc noclegowych. Nie bać się i pójść w górę jeszcze jedno piętro. Może część restauracyjna na części dachu.
Jedna najważniejsze to uwaga z pierwszego punktu.

Biegaczka
11 miesięcy temu

Stadion lekkoatletyczny miał być już za Dziubińskiego, potem obiecywał go Mastalerz i też nic z tego nie wyszło a szkoda bo wiele stadionów lekkoatletycznych m.in w Baranowie Sandomierskim i wielu innych małych miejscowościach powstało z dofinansowania Totalizatora i wystarczyło tylko opracować projekt i złożyć dokumentację niestety nikomu w Tarnobrzegu na tym widocznie nie zależało a szkoda bo już dawno mielibyśmy stadion lekkoatletyczny a biegaczy jest u nas dużo.

Mandela
11 miesięcy temu

Nic nie powstanie to są bajki Bożek tego nie zrealizuje plus raczej nie dostanie kasy z ministerstwa bo ktoś z Mielca czy Stalowej wykona odpowiednie telefony do kolegów

To to
11 miesięcy temu
Reply to  Mandela

Z tym ostatnim się zgodzę, że to ludzie z tych miast hamują Tarnobrzeg

Karol
11 miesięcy temu

Brawo Brawo Brawo. Świetny pomysł i mocno potrzebny. A Hejterami proszę sie nie martwić. Jak pojawia się jakiś pomysł to aż ich trześie z zazdrości

Tygrys północy
11 miesięcy temu
Reply to  Karol

Otóż to, to jest dobry pomysł dla miasta, z tym, że powinien on być finansowany w co najmniej 80 proc ze środków zewnętrznych, bo mieszkańcy Tarnobrzega nie udźwigną już kolejnych danin. Brakuje mi w planach miasta spalarni śmieci np. w spółkę z jakims prywatnym podmiotem na zasadzie partnerstwa.

mariusz
11 miesięcy temu

przewidywalna liczba ludnosci tarnobrzegu za okolo 20 lat to 20 tysiecy

TBG>STW
11 miesięcy temu
Reply to  mariusz

przewidywana Stalowej W. za 15 lat to max 10 tys., amelinium zrobi swoje.

vivo
11 miesięcy temu

Jedyny stadion lekkoatletyczny ktory spelnia wymogi na mistrzostwa kraju to jest w Stalowej Woli.I tyle.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTW
11 miesięcy temu
Reply to  vivo

i będzie w Tarnobrzegu czy tego chcesz czy nie. Tarnobrzeg to miasto dla wszystkich, bez dzielenia na pół mieszkańców jak u was.

TBG>STW
11 miesięcy temu
Reply to  vivo

Tarnobrzeg czas na lekkoatletykę

vivo
11 miesięcy temu
Reply to  TBG>STW

No tak z czterema torami.Buuuuuu

srivo
11 miesięcy temu
Reply to  vivo

to się poprawi, twój gul będzie do końca twojego marnego żywota 🙂

koniec kropka
11 miesięcy temu

jak wladze tarnobrzega chce to niech wybuduja

Marek
11 miesięcy temu

A mieszkańcy chcą/rzadaja wyremontowania dróg w mieście, z których korzystają wszyscy a nie jednostki jak że ścianki wspinaczkowej!!! Kiedy remont Curie Skłodowskiej i Długosza, oraz koło grzyba ?????

też prawda
11 miesięcy temu
Reply to  Marek

Droga, krótka obok wieży ciśnień zwanej grzybem (ul. Rusinowskiego) nie była remontowana od czasów PRL-u. Krótki odcinek, ale pieniędzy na to nie ma!!! Za to jest łata na łacie. Skandal.

DONEK
11 miesięcy temu

GŁOSUJCIE NA PO ,MOZE W KOŃCU PODNIOSA WRESZCIE TEN WIEK EMERYTALNY I ZLIKWIDUJA 500 PLUS

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  DONEK

Nie wiem ile masz lat, ale zakładając ,że na emeryturę przejdziesz później niż za 10 lat to szykuj się głodową emeryturę. Na całym świecie podnosi się wiek emerytalny co jest naturalnym następstwem faktu ,że coraz dłużej żyjemy. U nas natomiast populistyczny rząd obniżył ten wiek nie patrząc na konsekwencje .W efekcie dziś osoba przechodząca na emeryturę dostanie 55 % swoich ostatnich poborów .Za kilkanaście lat jedynie 25 %.

ogr
11 miesięcy temu

Ależ wspaniale urzędnicy odliczają czas na odpowiedź mediom….

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
138
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content