Podaruj drugie życie niepotrzebnym rzeczom. W Tarnobrzegu odbędzie się I Pchli Targ

Podaruj drugie życie książkom, ubraniom, bibelotom i antykom – w Tarnobrzegu po raz pierwszy odbędzie się Pchli Targ. Organizatorzy zapraszają na plac targowy w niedzielę 26 kwietnia.

Pchli Targ przeznaczony jest dla osób prywatnych – mieszkańców Tarnobrzega i okolic, turystów, łowców okazji. Każdy może w niedzielę 26 września przyjechać, by wymienić się, bądź sprzedać meble, bibeloty, naczynia, ubrania, książki, płyty, stare sprzęty…

– Chyba każdy ma w domu przez lata gromadzone rzeczy, których nie używa i nie wie, co z nimi zrobić. Dla jednego są bezużytecznymi klamotami, dla kogoś innego mogą być prawdziwym skarbem. Dlatego zachęcamy, by wystawić je do sprzedaży i podarować im drugie życie – mówi pomysłodawczyni przedsięwzięcia Justyna Uchańska.

Organizatorzy zapewniają, że będzie można tu będzie złowić świetną okazję, ale także miło spędzić czas, spotkać się i porozmawiać z innymi pasjonatami rzeczy „z duszą”. Będzie to też świetny pretekst, by zrobić jesienne porządki w szafach, ogrodach, piwnicach, czy na strychach.

– Pomysł oczywiście nie jest nowy, bo przed laty można było na targu kupić niemal wszystko. W wielu krajach popularne są tzw. wyprzedaże garażowe, czy „wystawki”. Przy takich okazjach można zdobyć świetne sprzęty, cenne antyki, czy rzadkie książki za symboliczną złotówkę – dodaje współorganizatorka Renata Domka.

Pchli Targ rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 14.00. Wystawcy powinni przyjechać odpowiednio wcześniej, by przygotować swoje stoisko. Sprzedawcy bezpłatnie będą mieć do dyspozycji stoły i teren targowiska. Przyjść może każdy – nie obowiązują zapisy, czy wcześniejsze rezerwacje. Miejsca zajmowane będą wg zasady „kto pierwszy…”. Organizatorzy proszą także wszystkich sprzedawców, by zachowali porządek i po zakończeniu sprzedaży posprzątali swoje otoczenie. Wszyscy uczestnicy proszeni są też o przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych – dezynfekcję dłoni, zachowanie odstępów, a jeśli to niemożliwe – założenie maseczek.

To już kolejna akcja promująca ten – coraz bardziej popularny w Polsce i na świecie – trend pod hasłem zero waste, czyli dążenie do zmniejszenia ilości odpadów i ograniczenia konsumpcjonizmu. W Tarnobrzegu działa już jadłodzielnia (foodsharing), a niedawno ruszył bookcrossing.

W ten sposób promujemy w naszym mieście ideę niemarnowania żywności i rzeczy codziennego użytku, które mogą być ponownie wykorzystane, a dzięki temu można zmniejszyć produkcję śmieci. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom zwiększy się też świadomość mieszkańców i dbałość o środowisko, o naszą wspólną przestrzeń – wyjaśnia Uchańska.

Jeśli Pchli Targ spodoba się mieszkańcom, w planie jest cykliczne realizowanie takich akcji.

Organizację wydarzenia wspierają Zakład Działalności Gospodarczej Klubu Sportowego „Siarka” i Tarnobrzeski Dom Kultury.

rd

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Neltah
9 dni temu

Organizacją powininna się zajmować spółdzielnia mieszkaniowa i PSZOK, bo tam mają tysiące przedmiotów które mogliby wystawić na targu. Ale tego nie robią, bo dla nich to są odpady.W Tarnobrzegu punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Następny pchli targ powinien się odbyć we współpracy z PSZOKIEM,a samych mebli to mają tysiące, z tego co ludzie tam przywoża i to nieraz całkiem dobrych

Panczo
7 dni temu
Reply to  Neltah

dobry pomysł.

seba
6 dni temu
Reply to  Neltah

Tebeg to jest caly z uzywanych rzeczy prawie jak na targu w Kabulu 😉

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content