LIVE: Debata w sprawie utworzenia Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Lasy Zwierzyniec i Jasień” (zdjęcia oraz video)

O godzinie 13 w Tarnobrzeskim Domu Kultury rozpoczęła się debata ws. utworzenia zespołu przyrodniczo – krajobrazowego „Lasy Zwierzyniec i Jasień” .

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Imię
8 dni temu

Powinna być debata rozwalona droga J Długosza dalej nie robimy nic .

Roman
8 dni temu

Radnego Ogorzałka to się nie da słuchać . .

obywatel
8 dni temu
Reply to  Roman

I też gość przez tyle lat był i jest radnym – ludzie opamiętajcie się , kogo wybieracie do rady miasta ???
Z niego korzyści nie było, nie ma i nie będzie a tylko zbędne koszty.

Gość
8 dni temu

To że las Zwierzyniec został praktycznie wycięty wie każdy. Dziś to spotkanie to chyba tylko po to aby radna Kapuściak pokazała się w nowej kiecce (bo co zrobiła do tej pory w sprawie Zwierzyńca?) Las wycięty a oni będą robić rezerwat przyrody na młodniku? Ewenement w skali kraju? Tylko refleksu pogratulować 🙂

ANALOGICZNIE:

To że kolejni nieudolni prezydenci i bezradni z kolejnych rad miasta doprowadzili Tarnobrzeg do ruiny wie już każdy, nawet przedszkolak bo od urodzenia skazany jest na emigrację do innego miasta. Pozostaje to tylko potwierdzić przez rząd przy kolejnej reformie administracyjnej kraju. Po której Tarnobrzeg będzie nic nie znaczącą gminą w powiecie Stalowowolskim albo Mieleckim. Ciekawe czy wtedy wysoka rada 🙂 zorganizuje posiedzenie w obronie powiatu tarnobrzeskiego ?! Ciekawe czego będą bronić?! Wszystko sprzedali. Niczego nie obronili nawet szpitala. Informacja z ostatniej chwili jest taka że największy pracodawca w mieście czyli szpital już oficjalnie ogłosił likwidację pierwszych oddziałów ! Ubrał to ładnie w słowa i nazwał reorganizacją. Fakt faktem pod nóż jako pierwsza poszła chirurgia dzieci. Gratuluję władzom miasta, radnym i p. o. dyrektora szpitala dobrego samopoczucia.

Niech żyje Tarnobrzeg!
8 dni temu
Reply to  Gość

przykre to co piszesz

obywatel
8 dni temu

Ale prawdziwe . Tylko konferencję, spotkania o du…e Marynie nic do spraw nie wnoszące, debaty, wizje , strategie , inwestycje na pokaz – dla turystów ( zalew), nasadzenia ( tylko koszty generują – plewienie), inwestycje dla hobbystów ( ścianka wspinaczkowa), wizję miasta podwodnego z tunelami ( dla turystów), A GDZIE w tym MIESZKAŃCY – miejsca pracy, małe opłaty ( woda, ogrzewanie, śmieci) , czystość w mieście ( trawniki poddane, wywozy odpadów z altan śmietnikowych na papierze – terminy wywozu).???
DLA KOGO TO MIASTO MA BYĆ ??? dla mieszkańców czy dla turystów ???
Teraz park i w tym temacie konferencje gonią konferencję, debaty gonią debaty jakby bez tego nie dało się żyć .

Urzędnik
8 dni temu
Reply to  Gość

Stasiak uciekł ze strachu przed odpowiedzialnością.
Tylko nie zabral ze doba dalszyvh szkodników szpitala Gdzie jest radny Mikrut?

Dywizjon
8 dni temu
Reply to  Urzędnik

To trzeba ich wygonić, piąta kolumna won z miasta.

obywatel
8 dni temu
Reply to  Urzędnik

Stasiak uciekł do burmistrza bo ostatnio często w towarzystwie swoim.

obywatel
7 dni temu
Reply to  obywatel

Ale pozostawił spadek – nowego kierowniczka – oj będzie się działo ??

Ada
6 dni temu
Reply to  obywatel

Sam do siebie piszesz i załatwiasz osobiste porachunki? Zwykle świństwo!

obywatel
6 dni temu
Reply to  Ada

To tylko stwierdzenia – ma to ma i to żadne porachunki ani mnie to grzeje ani ziębi – tylko dlaczego ktoś w wieku emeryta a nie młody Tarnobrzeżanin i to w dziwny sposób – ani ogłoszenia o etacie , po cichu ???

obywatel
6 dni temu
Reply to  Ada

Stasiak poszedł na emeryturę – jego wola tylko dlaczego pcha się na afisz, niech emeryt odpoczywa . Świat się nie zawali, szpital też ani Kopalnia Machów .

obserwator
6 dni temu
Reply to  Gość

…..nowa kiecka z lumpeksu….:)

bezradna
8 dni temu

Radna Kapuściakowa kolejny raz popłynęła. Mówi, że ona nic z tego nie wie, nie rozumie ale bez sensu wypowiedzieć się musi. Wg. niej jedna strona mówi z sensem i druga 🙂 Kapuściakowa show, tak bym jej wystąpienie skwitował. Wstydu nie ma?

obywatel
7 dni temu
Reply to  bezradna

Grunt że Kopuściak ponoć ma pracę w szpitalu ( ponoć dobrze płatną ) , oj będzie wesoło .

Grzybiarz
8 dni temu

Wizja nadleśniczego, że zaatakowane sosny przez kornika ostrozebnego zabije wszystkie sosny w lesie jest żałosna. Jak nadleśnictwo walczy z tym kornikiem? Normalnie – wycinając drzewa i wywożąc je z lasu zostawiając na miejscu korę z owadem. Tak wygląda walka albo kornik zabije drzewo, które uschnie i będzie stało jeszcze długie lata albo wytnie je leśnik i wywiezie 😀

akustyk amator
8 dni temu

Kiepska akustyka sali. Następno razo poproszę o nałożenie na mikrofon osłony. Mikrofon będzie bardziej kierunkowy, nie będzie wychwytywać szelestu z sali.

zainteresowany uważny słuchacz
8 dni temu

Dziś przewodniczący RM Potański powiedział, że otrzymał zwrotkę z RDOŚ w celu uzupełnienia a gdy prezydent Bożek był przewodniczącym RM i RDOŚ 3 lata temu wysłało zwrotkę w celu podania współrzędnych wczoraj twierdził, że o niczym nie wiedział zwalając winę zaniechania na obecne władze. Przez trzy lata z naszego Zwierzyńca wyjechało na ciężarówkach setki starych, pięknych drzew, które były jego ozdobą 🙁

obywatel
8 dni temu

I ludzie mieli do kominków , każdy mógł kupić jeśli tylko chciał .

brzoza
7 dni temu

bo to jedna wielka farsa

Ada
6 dni temu

To jest las z nasadzeń leśników. Wycinają drzewa i sadzą nowe. Normalne. Tarnobrzeg nie może sobie poradzić z odbiorem odpadów, które szpecą osiedla, a Wy chcecie zająć się Zwierzyńcem? Żeby tam zrobić wysypisko? Sprawdźcie, co zostawiają tam po sobie tarnobrzeżanie. „Oszczędni” nawet popiół rozsypują po lesie. Wstyd!

NZT
8 dni temu

W latach 90-tych byliśmy miastem powyżej 50000, a dzisiaj NadLeśniczy dobitnie powiedział, że Tarnobrzeg nie ma więcej niż 50000 i to jest prawda, ciekawe ile w tym roku straciliśmy już mieszkańców? 500 czy 1000 – kiedy zatrzymamy ten trend? czy ktoś w ogóle o tym myśli? Wyludniamy się najszybciej na podkarpaciu, wiecie o tym?

Likwidacja oddziałów w szpitalu bez żadnego protestu -skandal. Ciągle to samo, wszystko likwidujemy w ciągu ostatniego dwudziestolecia. Gdzie obrona na etapie likwidacji, a nie po całkowitym zlikwidowaniu.

Pacjent
8 dni temu
Reply to  NZT

Co się dzieje Kto odpowie za zaoranie szpitala?

BmwmTg
8 dni temu
Reply to  Pacjent

Nikt nie odpowie. Cz ktoś za coś odpowiedział w tym mieście? Nie, bo na tym polega niszczenie tego co miasto osiągnęło w XX wieku, przykro patrzeć na taką degradację.

odp
6 dni temu
Reply to  Pacjent

dla najlepszy miejscem jest zaoranie mu a potem tam gdzie sa najwieksze dziury czyli bym to zrobiło od pdb

myśliciel
3 dni temu
Reply to  Pacjent

Jeśli PO na najwyższych szczeblach dojdzie do władzy to nie będzie szpitala w Nowej Dębie i w Tarnobrzegu. Słuchajcie wypowiedzi Grodzkiego koperciarza. Dziadka przed grobową deską co chce pozbawić ludzi szpitali.

pozdrawiam
7 dni temu
Reply to  NZT

przewidywana liczba ludnosci tarnobrzegu za kilkanascie lat to okolo 20 tys

Zdrowie
6 dni temu
Reply to  pozdrawiam

Trochę się zaszczepiło….to umrą wcześniej….

obywatel
6 dni temu
Reply to  Zdrowie

Szybciej wyjadą .

odp
7 dni temu
Reply to  NZT

no to w pore to odkryłeś na swietokrzystkim bo był ostrowiec ale nie widac az tak tego co się dzieje w tbg-u a ze emeryci i starsi ludzie wybieraja taki skład jaki jest to sie nie dzwicze ze wszyscy uciekaja z najdroszego miasta w całej polsce

Neltah
8 dni temu

Jaka szkoda że nie miałem ze sobą żadnej kartki i ołówka i nie zanotowałem tego steku kłamstw jakie prezentował pan nadleśniczy. A bym go zaorał lepiej niż radny Ogorzałek. Dobrze powiedział ,ale nie wystarczająco merytorycznie. A kłamstwo na kłamstwie o korniku, o wycince sanitarnej, o dbaniu o las, o selekcji drzew. Gadał rzeczy które były sprzeczne z tym co oni faktycznie zrobili w ciągu ostatnich 10 lat. Tyle zła ,destrukcji, żaden owad, żaden człowiek, żadne zwierze nie byłoby w stanie tak zniszczyć lasu jak nadleśnictwo Nowa Deba.
Ja bym mu to powiedział prosto w oczy, ale nie było jak bo radny zajął cały czas. Ale będzie jeszcze okazja na kolejnej debacie.

obywatel
8 dni temu
Reply to  Neltah

Bredzidz .

wasyl
6 dni temu
Reply to  obywatel

Niestety nie bredzi , na początku tego roku była ekipa TV , kręcili film o niby drzewach z dziuplami . Mieli pocięte kawali pnia na talarki , chyba udawadniali o potrzebie wycinki . Sprytnie to zrobili , nie wiem dla KOGO , ale byłą kobieta z Nadleśnictwa , bo ona decydowała co mówić . Jak przechodziliśmy grupą ok . 10 osób – przerwali udając ,że patrzą w głąb Lasu Zwierzynieckiego od strony działek na drodze asfaltowej . Potem na dugi dzień od strony wjazdu do lasu była kupa ze 4m3 wyciętego dęba i chyba w extra klasie . Tam nie było dziupli , to samo ułożone było od strony cmentarza – trochę więcej – kilkanaście sągów. Sosna to byłą cięta pod niby obwodnice , ale wystarczy przejechać się ścieżką przez las do cmentarza to poznaczone są modrzewie i dalej przy PKP Sobów dęby podpadające pod OCHRONĘ. Niech się ci co oznaczali pomniki przyrody nie ośmieszają , kto przybiją tabliczkę na topoli jako pomnik przyrody , to relikt komuny a dęby w centrum lasu są wycinane . Chore podejście do ochrony przyrody .

obywatel
6 dni temu
Reply to  wasyl

Tak aby uzmysłowić – pod Kozienicami też jest park i co ???
Tną co chcą , jak chcą i kiedy chcą .
Jedżcie zobaczenie co taki park jaki chcą zrobić daje ???

Roman
7 dni temu
Reply to  Neltah

Ale prawda jest taka że las był jest i będzie.

obywatel
6 dni temu
Reply to  Roman

Pod zarządem Nadleśnictwa z Nowej Dęby a Tarnobrzeg lasu Zwierzynieckiego nigdy nie miał i nie ma , oby nigdy go nie miał .

Dziedzictwo
7 dni temu
Reply to  Neltah

Na co komu las w ceglano-styropianowym mieście? Nie można sprzedać ani wprowadzić opłaty za wjazd, to po co się wysilać?

Tomek
7 dni temu
Reply to  Dziedzictwo

Za wjazd? Raczej za wejście.

Dziedzictwo
7 dni temu
Reply to  Tomek

Mogłoby być za wejście, nie zmienia to istoty rzeczy. Przecież nad Wisłą można było zasadzić mnóstwo drzew tworząc np. alejki między szpalerami. Nie chodzi więc o drzewa.

obywatel
7 dni temu
Reply to  Dziedzictwo

Można i na Serbowie , w tych alejach nocy i dni + czy jakoś tam) .

wasyl
6 dni temu
Reply to  obywatel

Wyprowadzą pieski i chodzenie po odchodach . Nieliczni tylko sprzątają po swoich pupilach a po zwróceniu takiemu uwagi by sprzątnął – DARCIE RYJA .

obywatel
6 dni temu
Reply to  wasyl

To prawda , czym bardziej ma wygląd na Wielką Panią lub wielkiego Pana czy bardziej DRZE RYJA . Patrzy takie tylko czy przypadkiem ktoś nie patrzy i na trawnik i balkon bloku obok a nie pod swoim .
Tak na marginesie – urzędasy z urzędu też nie sprzątają po swoich psach.

wasyl
6 dni temu
Reply to  Dziedzictwo

CHODZI O CZYSTE POWIETRZE i trochę ciszy od tego zgiełku jadących i smrodzących samochodów ,

obywatel
7 dni temu
Reply to  Dziedzictwo

Jakby burmistrz z tą ekipą dostali las to kto wie kiedy biletomaty by postawili.
W tym mieście wszystko jest możliwe bo w urzędzie najgłupsze rzeczy mogą się uroić w urzędniczych łepetynach, zwłaszcza u burmistrza z takimi wizjami

??????
7 dni temu
Reply to  Neltah

Zainteresować CBŚ, CBA?

wyborca
7 dni temu

Las składający się ze starego drzewostanu to nie to samo co las wg. leśników. Co z tego że po wycięciu za chwilę go zasadzą? Na prawdę to sadzą maciupkie patyczki w miejsce wcześniej głęboko zaoranym dokładając przy okazji kilometry siatki ogrodzeniowej, która „chroni” sadzonki. W papierach jest las. Który bedzie wygladał jak las za około 100 lat. Mamy czekać bo w papierach nadleśnictwa jest las, super fajny, wypielęgnowany, drogi do niego rozjeżdzone itd. Ludzie już przejrzeli na oczy( z wyjątkiem radnej Kapuściak) i dadzą się omamić pięknymi słowami jak to leśnicy chronią lasy i przyrodę, że to dla nich najważniejsze. Na przykładzie sporu o Puszczę Białowieską cały świat poznał się na nich a prawdziwi naukowcy nie zostawili na nich suchej nitki. Tam w rezerwacie ścisłym leśnik nic nie robi a las jest przepiękny. Jedne drzewa umierają a w ich miejsce wyrastaja nowe. Wszystko odbywa się tam bez ingerencji leśnika. Ten sam lesnik z Nowej Dęby próbuje wmówić mieszkańcom, że las może nie przetrwać, wszystko wymrze itd. APOKALIPSA

Bolek
7 dni temu
Reply to  wyborca

Z czystej ciekawości zapytam jak rozróżnić prawdziwego naukowca od nieprawdziwego bo chyba nie z tego w jakiej tv wygłasza swoje mądrości.

Pytanie do nadlesniczego
7 dni temu

Zbierając grzyby, patrząc pod nogi widzę tysiace samosiejek – sadzonek przeróżnych drzew(wiekszych i mniejszych). Z tych sadzonek wyrastają normalne drzewa bo tak czesto zamieniają się pola przy lasach w lasy – samoistnie. Po kiego grzyba leśnik musi rozpierd…ć kawał lasu głęboko$drogo$ go orając i sadząc $kupione$ sadzonki oraz grodząc za kupę kasy te uprawy leśne zwane lasem $robota i materiał$? Dlatego, że biznes musi się kręcić? Czy tak ktoś wam każe i nikt z tą głupotą nie dyskutuje?

wasyl
6 dni temu

Teraz to NISZCZĄ LAS WYCINKĄ SPRZĘTEM MECHANICZNYM , czy tak postępuje leśnik dbający o drzewostan . Wytną jedno niszcząc 20-50 x więcej młodnika . Dawniej ręczna robota , teraz na HURRA , byle więcej wyciąć i sprzedać . Nadleśnictwa i pracujący tam ludzie z poparcia PiS nie mają ZIELONEGO POJĘCIA o gospodarce leśnej , to ludzie oderwani od rzeczywistości i bardziej niszczący drzewostan niż go leczący . Jestem stałym odwiedzającym ten Las Zwierzyniecki , ale przyglądając się wyciętym drzewom nie zauważyłem szkodników w ich korze oprócz TYCH CO JE WYCINAJĄ.

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content