138 interwencji na wodzie, jedna akcja ratunkowa, 80 mandatów – policyjni wodniacy podsumowali działania nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Policyjni wodniacy podsumowali letnie miesiące swoich działań nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

– Było bezpiecznie, nikt nie utonął, nie było rannych osób – informuje Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu, dodając, iż łącznie policja nałożyła 80 mandatów.

Tarnobrzescy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pełnili służbę zarówno na wodzie jak i na brzegu. Patrolowali rejon Jeziora Tarnobrzeskiego mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, quady i najnowocześniejsze łodzie.

– Policyjni wodniacy przeprowadzili nad Jeziorem Tarnobrzeskim 138 interwencji na wodzie, wylegitymowali 379 osób, przeprowadzili jedną akcję ratunkową, skontrolowali 97 obiektów pływających, 121 osób, które usiadły za sterami jednostek pływających zostało poddanych kontroli na stan trzeźwości – wyjaśnia Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu. – Policjanci nałożyli 80 mandatów – dodaje.

Od początku czerwca policjanci prowadzili także różnego rodzaju akcje profilaktyczne, w tym pikniki, promując w ten sposób bezpieczny wypoczynek nad wodą. W podejmowanych przedsięwzięciach wspierani byli przez strażników miejskich, państwową straż rybacką i WOPR.Oprócz codziennych zadań wodniacy udzielali pomocy jednostkom pływającym. Kontrolowali rejony zagrożone kłusownictwem.

– Mimo że wakacje już za nami, policjanci w dalszym ciągu pełnią służby nad jeziorem. Kontrolują teren przybrzeżny i akwen, dbają o bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu wodnego oraz prowadzą kontrole rejonów zagrożonych kłusownictwem – dodaje oficer prasowy policji.

foto&info: Policja

 

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan Szczepiony
6 dni temu

Mało na wjazdach żeście złodzieje nakradli? Jeszcze sprawdzacie tych co pożyczają kajaki za pieniądze? wjazd – pieniądze! Kajak – pieniądze! mandat bo ktoś łyk wódki się napił po ciężkim dniu pracy – pieniądze! bandytierka w biały dzień!

tak myślę.
1 dzień temu

Jeśli jest ktoś po pracy to alkohol może pić poza wodą. Alkohol + woda (jeziora, zalewy) to tragedie.

Szczepan
1 dzień temu
Reply to  tak myślę.

Zawszę piję nad wodą i jeszcze nigdy się nie utopiłem.

inter
15 godzin temu
Reply to  Szczepan

Do czasu tak będzie.

walt
6 dni temu

ale żeby karać za wódkę ? no kto to widział ?!
policja ! proszę przyjechać w internety !

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content