Tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 w konkursie „Mistrzowskie zmiany”. Głosować można codziennie, do poniedziałku 27 września br.

Projekt pn. „Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu” znalazł się w gronie 25 finalistów w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, organizowany przez Departament Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Konkurs ma na celu promocję funduszy unijnych.

Za kwotę niemal 1,5 mln zł, z czego dotacja unijna wyniosła ok. 850 tys. zł wyremontowano obiekt oraz powiększono powierzchnię ekspozycyjną i edukacyjną. Zwiedzając wystawę, goście mogą w przystępny i atrakcyjny sposób zapoznać się z bogactwem przyrody w Tarnobrzeskiej Dolinie Wisły, która objęta jest programem Natura 2000, sieciującym chronione obszary przyrody na terytorium Unii Europejskiej.

Po rozbudowie powstały nowe sale, m.in. akwarystyczna z żywymi okazami ryb, gadów i płazów oraz archeologiczna z autentycznymi kośćmi mamuta. Urządzono też salę interaktywną i pracownię biologiczną. Centrum oferuje bogaty program edukacyjny obejmujący m.in. pikniki ekologiczne, warsztaty na temat zmian klimatu i spacery z przewodnikiem.

Głosy na Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły” oddawać można codziennie, do poniedziałku 27 września br. włącznie. Link tutaj

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tok
1 miesiąc temu

Wspaniale. Przechodząc do następnego tematu, wydział techniczny najwyraźniej wciąż bardzo zapracowany, bo w przetargach pojawiło się zaproszenie do składania ofert w postępowaniu pn.:
„Przeprowadzenie sprawdzenia warunków widoczności oraz pomiaru natężenia ruchu drogowego na 18 przejazdach kolejowo-drogowych w mieście Tarnobrzeg wraz ze sprawdzeniem prawidłowości i czytelności ich oznakowania”.

fach
1 miesiąc temu
Reply to  tok

Ooo, nikt więcej się tym nie zainteresował? A odnośnie przeglądów dróg taka dyskusja była. Ciekawe czy to jeszcze zrezygnowanie w rodzaju „szkoda gadać” czy już tolerancja w rodzaju „tak to już jest” lub akceptacja w rodzaju „to normalne” 😀 Oj, po następnych wyborach będzie raczej powtórka z rozrywki.

obywatelski
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Lud tarnobrzeski jest zdumiewająco cierpliwy i wyrozumiały.

Odyseusz
1 miesiąc temu

Głosujmy ! Każda inicjatywa na rzecz miasta pożądana …! coś na poprawę humoru

lodzik syrenki.jpg
wojciech sandomierz
1 miesiąc temu

dlaczego obszar wisly od polanca do sandomierza nazywa sie tarnobrzeska dolina wisly? my sandomierzanie sprzeciwiamy sie takiemu nazewnictwu

Panczo
1 miesiąc temu

a my Tarnobrzeżanie mieszkamy w parafii sandomierskiej. 1:1 🙂 wrzuć na luz, to tylko nazwa.

Panczo
1 miesiąc temu
Reply to  Panczo

ups… Diecezji 🙂

wojciech sandomierz
1 miesiąc temu
Reply to  Panczo

napiszcie skarge do papieza

smile
1 miesiąc temu

Parasol, uspokój się!…..:)))))

Ignacy Sosna
1 miesiąc temu

Ja to w szoku jestem że taki intelignętny Pan jak Pan Wepsięć brata sie z konfederacja i Panią Zych, nie szkoda Panu reputacji ? tak szczerze mówiąc, tyle Pan sie zapracował na swoje stanowisko a tu tak je popsuć bratając sie z takimi ludźmi ?.

Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Ignacy Sosna

Gdyby nie ta Konfederacja to nasz prezydent dalej udawałby, że nic się w sprawie Zwierzyńca nie można zrobić… Z każdym miesiącem drzew w lesie ubywa… Ty czekał byś aż nasza bezradna władza coś zrobi? Dawno temu można było ustanowić ten Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy ale władze wolały politycznie umniejszyć zasługi Zychowi niż zrobić coś dla dobra lasu i jego mieszkańców.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content