Zakaz odwiedzin pacjentów w szpitalu w Tarnobrzegu

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu ponowie wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów. W ostatnim czasie chorych mogły odwiedzać tylko osoby zaszczepione, z ujemnym testem lub po przechorowaniu COVID-19.

Zakaz odwiedzin dla wszystkich, bez żadnych wyjątków, tarnobrzeska placówka wprowadziła dzisiaj, tj, we wtorek 21 września br.:

W związku z z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, oraz w Województwie Podkarpackim dotyczącą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 z dniem 21.09.2021 roku wprowadzamy zakaz odwiedzin pacjentów oddziałów Szpitala, oraz zakaz przebywania na terenie Szpitala innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu – czytamy w komunikacie wystosowanym przez szpital.

Od dzisiaj do odwołania wstrzymane są również odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu.

Subskrybuj
Powiadom o
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Siusiuś
1 miesiąc temu

Oho zaczyna się łamanie podstawowych praw pod pretekstem ściemnionej pandemii 😀 Każdy ma prawo do odwiedzin swoich bliskich w szpitalach i ch*** to kogo obchodzi na CO I KIEDY się szczepiłem

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Siusiuś

Art. 5 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku praw pacjenta:
„Kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych lub upoważniony przez niego lekarz może ograniczyć korzystanie z praw pacjenta w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, a w przypadku praw, o których mowa w art. 33 ust. 1 (Prawo pacjenta do kontaktu z innymi osobami), także ze względu na możliwości organizacyjne podmiotu.”.

Ciekawy
1 miesiąc temu
Reply to  Siusiuś

jesteś debilem,najdelikatniej to ujałem

Edi
28 dni temu
Reply to  Ciekawy

Zakładasz szmatke na buzię? Czy może szprycowałeś się już kolejna dawka bo Niedzielski Ci rozkazał ? 😀

Siusiuś
1 miesiąc temu

„Przepisy prawa nie stoją na przeszkodzie w ograniczeniu odwiedzin dla niezaszczepionych, o ile nie jest to ogólna zasada. – Regulacje wewnętrzne placówki trzeba zawsze dostosować do każdej indywidualnej sytuacji. Na oddziałach intensywnej terapii, onkologicznych, może to być uzasadnione, ale na innych już niekoniecznie – wyjaśnia. Dorota Olczyk w piśmie do Lega Artis wskazuje, że zarówno przepisy, jak i wydane dotychczas rekomendacje, nie zawierają zakazu odwiedzin pacjentów przez osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19. A indywidualne decyzje kierowników poszczególnych placówek w tym zakresie powinny być podejmowane w sposób uzasadniony dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, ale jednocześnie z poszanowaniem praw pacjenta.”

Tom
1 miesiąc temu

Dlaczego zdrowy człowiek nie może odwiedzić chorego pacjenta? Szpitalom kolejny raz odpierd…a? Odwiedziny dla starszej osoby działają w procesie leczenia bardzo pozytywnie. Mało ludzi umarło z powodu chorych procedur? Ponad 100 tys nadmiarowych zgonów. Nikt nie czuje się za to odpowiedzialny? Przejdzie czas rozliczeń i będziecie siedzieć!!! Sqrwysyń…two. Łapy wystawiacie po dodatek covidowy? Sztucznie pandemię chcecie przywrócić? Tylko kasa się liczy. jesteście dla mnie ZEREM

rozsądny
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

Odwiedzający pacjentów nie zawsze przestrzegają higieny. Sami przynoszą zarazki, mogą przynieść i inną chorobę. Siadają na łóżkach, przygotowanych dla następnych pacjentów. Polacy mimo,że mają dostęp do środków czystości nie myją często rąk i nie zawsze dbaja należycie o higienę, niestety. Niechaj przybędzie ktoś przeziębiony i już może wpłynąć negatywnie na stan pacjentów.

Co do kontaktu z rodziną to dzisiaj istnieje taki przyrząd jak telefon komórkowy. Dawniej za czasów PRL-u takiego wynalazku nie było. Nieco wyrozumiałości by się przydało, zanim się coś napisze.

Jak wygląda przestrzeganie obostrzeń covidowych to wystarczy popatrzeć w sklepach jak nie ma dystansu między ludźmi, nie noszą masek i nie odkażają rąk. Sądzisz, że to będą czynić w szpitalu?
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Czasem wyleczyć się niestety nie da, bo jest za późno.

smile
1 miesiąc temu

Po co się szczepili, jak się boją niezaszczepionych???…….:))))))))

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  smile

Szczepili się po to by zarażać nieszczepionych . Przecież to MUTANTY SZCZEPIONKOWE ZARAŻAJĄ .

Cyk,cyk mutant nieszczypiony,hahahahaha
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

lepszego mutanta od ciebie szympansie nie ma,hahahahaha

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  smile

Szczepili się by zarażać nieszczepionych . Niedługo nie wyjdą z domów z uwagi na tych co myślą i nie biorą EKSPERYMENTU .

Cyk,cyk mutant nieszczypiony,hahahahaha
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Niedługo ty nie wyjdziesz z domu,tzn,wyjdziesz,ale kopytami do przodu,buhahahahahahaha

rozsądny
1 miesiąc temu
Reply to  smile

Szczepienie nie daje 100% gwarancji. Można przejść, po szczepieniu, łagodniej zakażenie.

Bolek
1 miesiąc temu

Zamiast wylewać swoje żale na tym forum które nic nie dają podpowiadam
,że jest to temat dla Rzecznia Praw Obywatelskich,Rzecznika Praw Dziecka i Podkarpackiego Rzecznika Praw Pacjenta.E-mail do nich wystarczy by podjęli działania w tym temacie bo rzeczywiście na te chwile i stan epidemiczny podejmujący taką decyzję nieźle odleciał

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Wczoraj na Podkarpaciu zakażeń – jak podaje MZ – 31 przypadków.W Tarnobrzegu -0 ( ZERO!!! ) .Jakie zagrożenie ja się pytam by wprowadzać przepisy ograniczające prawa chorych i zdrowych klientów szpitala

rozsądny
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Takie, że ludzie podróżują, przemieszczają się z miejsca na miejsce, nie przestrzegają zasad i dzisiaj na tę chwile nie ma zakażenia a za godzinę, dwie może być ktoś zakażony. Czy to takie trudne do zrozumienia?

śMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  rozsądny

dla bolka tak,bardzo trudne

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  rozsądny

Oczywiście że rozumem trudno Bolkowi zrozumieć.Na stadionach piłkarskich kilkadziesiąt tysięcy ludzi siedzi obok i krzyczy podobnie na meczach koszykówki czy siatkówki.Granice otwarte,nic nie zamknięte a przecież piszesz ,, ludzie podróżują,przemieszczają się z miejsca na miejsce, nie przestrzegają zasad i dzisiaj ba tę chwilę nie ma zakażeń a za godzinę,dwie może być ktoś zarażony.Czy to takie trudne do zrozumienia,, A no trudne do zrozumienia dla człowieka który korzysta z rozumu i samodzielnie wyciąga wnioski

rozsądny
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

I to jest najgorsze, że na stadionach, widowniach jest dużo ludzi i nie ma kogoś kto to by zmienił i przypilnował, aby co drugie, trzecie krzesło było zajęte. Tylko czekać na wysyp zarażonych.

Nawet w telewizji w studiu ludzie zbyt blisko siebie siedzą. Jeden, najczęściej polityk, „pluje” drugiemu w twarz. Stoły wystarczająco mają duże, aby ludzi rozsadzić na bezpieczne odległości.

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Te wszystkie zalecenia idą z góry żeby nakręcać spirale strachu ale oczywiście w kościołach żadnego wirusa nie ma.

śMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

MYLISZ SIE ,WIRUS JEST W ŚRODOWISKU,CZYLI MOŻE BYĆ WSZEDZIE

Odyseusz
1 miesiąc temu

corona cyrk czas zacząć !!! Wyszczepili połowę bydła i dalej swoje, przecież gołym okiem widać że zmierzamy do szczypawkowego holocaustu !

wypierdalajć.jpg
PLANDEMISTA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

A TEN GŁUPEK DALEJ SWOJE,NIE BÓJ SIĘ STRZYKAWKI OSLE!

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  PLANDEMISTA

Baran pozostanie baranem mimo faktów

konowały ukrywają prawdę.jpg
śMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

IGŁA CORAZ BLIZEJ CIEBIE NIE UCHRONISZ SIĘ,MOGE SIE ZAŁOZYĆ,HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  śMIERCIONKA

Ja przynajmniej nie biorę udziału w eksperymencie medycznym . Kupię colę i pop corn i będę obserwował was covidian, niczym seans w kinie 🙂

Znowu ten srovid i srovid
1 miesiąc temu

Znowu ten srovid i srovid. Co za debile pracują w tym szpitalu. Przecież jest oczywiste,że w sezonie grypowym LUDZIE CHORUJĄ NA RÓŻNE CHOROBY ,kaszlą ,roznoszą wirusy i NIE MOŻNA SIĘ KONCENTROWAĆ TYLKO NA JEDNYM!!!
Ta ideologia JEST ŚLEPA , prowadzi do nikąd. Testując ,szczepiąć nie unikniecie ani zakażeń w szpitalu, ani nie zlikwidujecie ognisk, ani chorób. Nic z tego. Ludzie zaszczepieni na srovid roznoszą wirusy jak wszyscy inni. I to jest fakt UDOWODNIONY.

IGŁA,SZCZYKAWKA I ŚMIERCIONKA
1 miesiąc temu

NADCHODZE ,AHAHAHAHAHAHAHA

naprawiacz świata
1 miesiąc temu

Ocierasz się o kodeks karny. Publiczne wyzwiska to przestępstwo.
Zaszczepieni faktycznie mogą roznosić wirus, ale łagodniej będą chorować. Dlatego trzeba dmuchać na zimne.

Znowu ten srovid i srovid
1 miesiąc temu

Ty chyba próbujesz użyć precedensu z radnym Wolanem z Nowej Dęby że nazwał debilami funkcjonariuszy publicznych . I BARDZO DOBRZE ,ale prawa nie złamał. To jest wyrażenie opinii a nie obrażenie i to opinii o charakterze politycznym. Działania szkoły tak jak i szpitala mają charakter polityczny, ograniczają prawa uczniów, tutaj pacjentów, odwiedzających w sposób bezprawny, ale podparty pewnym przyjętym założeniem. Ale jednak prawo łamią

śMIERCIONKA
1 miesiąc temu

I dlatego 80% Nowojorczyków sie zaszczepiło?

naprawiacz świata
1 miesiąc temu

W polskim prawie nie ma precedensu.

Paweł
1 miesiąc temu

ja pierdole!!

Paweł
1 miesiąc temu

Niech przez telefon strajkują

zaszczepiony
1 miesiąc temu

Po ch. się szczepiłem skoro nie mogę nikogo odwiedzić? Miało być inaczej, zaszczepieni nie mieli być tak traktowan a okazuje się, że zarażają tak samo jak nie zaszczepieni. Kłamcy, byle tylko przekonac do szczepieień jak najwięcej osób 🙁

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  zaszczepiony

Po prostu wziąłeś udział dobrowolnie w eksperymencie medycznym !

foliarze.jpg
IGŁA,SZCZYKAWKA I ŚMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

NIE UNIKNIESZ SZCZYPIONKI TCHÓRZU,BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Człowieku czy Ty w ogóle pracujesz, masz jakieś obowiązki w domu, hobby? Czy całymi dniami siedzisz na necie i wypisujesz te bzdury o eksperymentach i ludobójstwie?

śMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

DOKŁADNIE,POWIELANIE GŁUPOT TO JEGO SPECJALNOŚĆ,LUB RUSKIE MU PŁACĄ,HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Omg baranie net jest na tyle mobilny ze mam go w telefonie a nie jak ty jeszcze w kafejce internetowej.

dziwne szczepienia 3.jpg
śMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

szykujemy dla ciebie specjalnie taka gruba igłe,zeby było ziazi.buhahahahahahahahahahahahaha

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  śMIERCIONKA

Ty lepiej szykuj się na 3,4,5 6, itd dawkę eksperymentalnej substancji i tak do usranej śmierci…!

Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Spokojnie twoja rozczochrana o moje hobby . Raczej bój się o siebie i swoją „ostatnią prostą „

Waldi
1 miesiąc temu
Reply to  zaszczepiony

Zawsze możesz sie odszczepić

Odyseusz
1 miesiąc temu
tbg
1 miesiąc temu

Polskie Radio 24 online: Ta 3 dawka przeciw covid19 to tak naprawdę to jest druga dawka. Bo, jak pokazał Izrael, drugą dawkę podano za wcześnie, więc to tak jakby była wciąż pierwszą. I, dlatego tą trzecią dawkę trzeba traktować jak drugą.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  tbg

haha i później będzie 4 jako 3 i 5 jako 4 i tak do usranej śmierci !

IGŁA,SZCZYKAWKA I ŚMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

TAK,TY DOSTANIESZ 7 DAWEK NA RAZ,BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

ordynator
1 miesiąc temu

lekarze, którzy boją się choroby… a gdzie przysięga którą składają? są lekarzami czy bardziej pracownikami szpitala?

emil
1 miesiąc temu
Reply to  ordynator

wow!mocarz intelektu z ciebie ;)))))) czy w szpitalu nie ma pacjentów ? tak tylko pytam

M.M.
1 miesiąc temu

Curwa ale kyrk!!!

Bozo
1 miesiąc temu

Hahahaha pelikany się wyszczepily bo im obiecali przywileje a tu taki wal heheheh

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Dokładnie tak, zrobił ich system totalnie w *uja !

kłamstwo kłamstwo.jpg
śMIERCIONKA
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

NIEMCY TAKIM PELIKANOM JAK TY WSTRZYMUJA WYPŁATĘ CHOROBOWEGO,TAK ŻE IGIEŁKA CORAZ BLIZEJ,MASZ ZALEGŁE 2 DAWKI,MAM NADZIEJE,ZE W POLSCE TEZ TAK ZROBIA,NIE SZCZEPIONY,NIE MA KASY,BUHAHAHAHAHAHAHAHAHA,WKRÓTCE NASTAWISZ GRZECZNIE RACZKE DO KUJ,KUJ, BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Bozo
1 miesiąc temu
Reply to  śMIERCIONKA

Masz nieźle zryty czerep gościu. Aż nie do wiary co TV jest w stanie zrobić z człowieka ubogiego umysłowo

do zrytego łba
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

to sa fakty ,a nie brednie ,poczytaj i wyłacz tvn

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Odyseusz
29 dni temu
Bardzo ciekawy
28 dni temu

Co się stalo ze Stasiakiem?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
61
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content