Za ponad 6,7 mln zł Sandomierz kupił nowe autobusy dla komunikacji miejskiej

Do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sandomierzu dotarło 6 nowych autobusów niskopodłogowych firmy Solaris. Są to pojazdy z silnikami diesla, jednakże będą emitować ograniczoną ilość spalin, spełniając jednocześnie normę EURO 6.

Autobusy pomieszczą 60 pasażerów, dla siedzących będzie przeznaczonych 17 miejsc.Kolorystyka pojazdów jest w barwach biało-pomarańczowych nawiązująca do strategii marki Sandomierza. Na pojazdach pojawi się jeszcze logotyp miasta.

Zakup kosztował ponad 6,7 mln zł, z czego 85 procent tej kwoty stanowią fundusze w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

foto&info: UM Sandomierz

Tabletki na cellulit – które wybrać

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piwko z kaprysu
10 miesięcy temu

OOO nie do wiary budowlankowo-kaprysowe dziennikarstwo przypomniało sobie o Sandomierzu ? Nie bywałe.

Szczepan
10 miesięcy temu

Lepiej by dofinansowanie na buty dali dla potrzebujących. Sandomierz jest taki mały, że nie trzeba autobusami jeździć. Wszędzie można dojść w kilkanaście minut. Jakiś bon do ccc albo po parze butów/chodaków dla mieszkańca.
a dla tych, którzy nie mogą chodzić zrobić miejską taksówkę co by zabierała z domu i odwoziła do miejsca gdzie ktoś chce dotrzeć. ekologicznie i zdrowo.

Stalówka
10 miesięcy temu

Nie ma się czym chwalić, w Stalowej Woli to jest coś normalnego od dawna, poza tym Stalowa Wola ma autobusy elektryczne, więc Sandomierz nie ma się czym szczycić, że kupił diesle, bo w całej Polsce komunikacja miejska już jest na wyższym poziomie. A to malowanie to też zbyt piękne nie jest.

Balon
10 miesięcy temu
Reply to  Stalówka

Wy to jesteście moherowe lizodupy Kaczyńskiego to macie, Dieses nie diesel w Sandomierzu jest czym oddychać nie to co u was te – „na wyższym poziomie” eko autobusy nie wywieją smrodu ameliniowo-wysypiskowośmieciowego w mieście.

Piwko z kaprysu
10 miesięcy temu

Budowlankowe dziennikarstwo podnieca się wybiórczą informacją nt Sandomierza aby dyskredytować miasto. Jak to miło jak się sra we własnego gniazdo.

walt
10 miesięcy temu

w Tarnobrzegu tego problemu nie ma bo styropianowcy z pisu od dziubka MKS swoimi znanymi zresztą menażerami położyli na łopatki i rozprzedali 🙂

Trombocyt
10 miesięcy temu

A w Tarnobrzegu nadal wstyd i niemoc w tym temacie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Trombocyt

Jaki burmistrz, jacy radni takie i miejskie autobusy.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content