Ponad 13,5 mln rządowych pieniędzy na budowę parkingów nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Miasto Tarnobrzeg otrzymało decyzję z Ministerstwa Finansów o przyznaniu dotacji w wysokości 13 mln. 600 tys. zł, na zadanie pn. „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Zadanie to będzie realizowane w latach 2021-2023, a jego całkowita wartość wyniesie 17 mln 70 tys. zł.

Zadanie pn. „Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą, to drugi etap rewitalizacji terenów nad akwenem. Wniosek o dofinansowanie tego zadania, miasto złożyło do Ministerstwa Finansów w marcu tego roku.

Parkingi mają być zlokalizowane w trzech punktach wzdłuż ulicy Plażowej oraz Żeglarskiej.

  • pierwsza strefa parkingowa została zaprojektowana na 174 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 28 dla motocykli,
  • druga strefa parkingowa została zaprojektowana na 1114 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 40 dla motocykli,
  • trzecia strefa parkingowa została zaprojektowana na 265 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla motocykli.

Przy każdym z parkingów zostanie wybudowany budynek toalet publicznych oraz elementy małej infrastruktury oraz monitoring. Łącznie powstanie 1553 miejsc postojowych.

W bieżącym roku przewidywana dotacja wyniesie 1 mln 600 tys. zł, zaś planowane wydatki wyniosą 2 mln 70 tys.zł, z czego 470 tys. zł to wkład własny do zadania. Pieniądze na wkład własny mają zostać przesunięte z zadania pn. „Budowa drogi wewnętrznej łączącej ul. Sienkiewicza z ulicą Dominikańską w Tarnobrzegu”.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odyseusz
10 miesięcy temu

Jak się nie ma czego lubi tj zakładów pracy trzeba cieszyć się tym co dają !

Juliusz Cezar
10 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Czyli tym razem PDB zły, bo załatwił miastu ponad 13 mln? Przecież to jest bardzo dobra informacja! Jest dofinansowanie, można robić parkingi. Będzie dofinansowanie, będzie można robić hotele, spa, tunele podwodne i inne atrakcje, na których Miasto będzie mogło zarobić. Lepiej siedzieć i odliczać dni do końca kadencji, czy wykazywać jakieś działania?

Jeziorne finanse
10 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

1) Przez okres trwałości projektu jezioro będzie generowało straty. Wynika to jasno z szacunków przedstawionych w projekcie uchwały.
2) Przez okres trwałości projektu żaden prywatny inwestor nie zbuduje nad jeziorem hotelu, spa itp., gdyż spowodowałoby to naruszenie warunków trwałości projektu.
3) Gmina nie ma funduszy na nowe dochodowe projekty nad jeziorem, gdyż nie ma na wkłady własne do planowanych inwestycji (dla przykładu przebudowa ul. Skrajnej) oraz jest potężnie zadłużona i nie ma już za bardzo czego sprzedać, zastawić itp. aby pozyskać dodatkowe fundusze.
4) Wątpliwe jest pozyskanie funduszy z zewnątrz na nowe projekty nad jeziorem, których celem byłoby czerpanie zysków przez gminę (dla porównania projekt farmy fotowoltaicznej). Ale nawet gdyby do tego doszło, wątpliwym jest aby instytucja dotująca wyraziła zgodę na taką działalność bez żadnych ograniczeń.
5) W związku ze stanem opisanym w pkt 2-4, jezioro będzie generowało straty również po upływie okresu trwałości projektu.
Tak więc czas pogodzić się z tym, co nieuchronne.
Obecnie jedyne rozsądne wyjście to zaprzestanie jakichkolwiek inwestycji nad jeziorem. Tylko bieżące utrzymanie, aby jak najbardziej zmniejszyć straty na jeziorze, które czekają gminę przez najbliższe lata.

Plebejusz
10 miesięcy temu

Zaorane.

Kasa
10 miesięcy temu

Jak żąda się opłat za wjazd autkiem, coby było przynajmniej na bieżące wydatki związane z utrzymaniem obiektu to wielkie larum robią a korzystać by chcieli.

Plebejusz
10 miesięcy temu
Reply to  Kasa

Gdyby określili opłatę zgodnie z rzeczywistością jako opłatę za przyjazd pojazdem samochodowym, a nie tak jak teraz jako opłatę wjazdową za korzystanie z terenów (rowerzysta lub pieszy też korzysta, a nie musi płacić), to może i byłaby ona zasadna.

3 obszary
10 miesięcy temu

Nawet w tym artykule dowód, że to prawda, konkretnie punkt 3:
„Pieniądze na wkład własny mają zostać przesunięte z zadania pn. „Budowa drogi wewnętrznej łączącej ul. Sienkiewicza z ulicą Dominikańską w Tarnobrzegu”.”.
Co z tym równomiernym rozwojem obszarów jeziora, strefy i osiedli prezydencie Bożek? Bo po raz kolejny mamy rozwój, a właściwie rozbudowę jeziora kosztem rozwoju osiedli, w tym przypadku samego centrum.

mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

dodaj i jeszcze trzeba się będzie z tego wszyskiego tłumaczyc ,Nie tylko przed Bogiem ale przed mieszkańcami.
Na szacunek trzeba długo pracować a stracić mozna przez jedną kadencję. Miejsca parkingowe nie zatrą nieudolności, nepotyzmu i niezgodnych z prawem zarządzeń a także w szczególności narcyzmu i braku pokory .

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Tu nie będzie nigdy szacunku chyba że u tych co są przy korycie

Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Brawo to kolejna dobra informacja. Tak trzymać i kieruje te słowa do rządzących miastem.

Ile na parkingi? 13 milionów???
10 miesięcy temu

Ile na parkingi? 13 milionów??? CZY ICH CAŁKIEM POPIE..IŁO???
Czy położenie płyt betonowych jedna obok drugiej kosztuje 13 milionów? Przecież TO JEST MARNOTRASTWO!

Te pieniądze można przeznaczyć na ścieżki rowerowe ,na kładki dla pieszych, na boiska, na poprawienie niecki jeziora. Przecież rowerzyści i piesi nie mają którędy dojść , idą żwirem,błotem, trawnikami, tak się idzie.
A te głupole z UM i bezmózgi chcą wywalić miliony na parking. No niesamoti. Budynek toalet koło każdego parkingu? Nawet sto razy lepiej rozwinięta Stalowa Wola nie rozpiernicza milionów na budynki toalet. Przecież tam jest więcej atrakcji ,ale tam NIE MA TAKICH IDIOTÓW JAK W TARNOBRZEGU!!!
To się w głowie nie mieści co to je..ane lewactwo wybrane do rady miasta ODPIER.ALA! Nie mieści się to w pale po prostu. Tyle rzeczy co brakuje nad jeziorem, a oni myślą o toaletach. Jakby to była najważniejsza rzecz na świecie, a g..no ważna rzecz. Są toi-toie i wystarczy, nikomu nie przeszkadza, a budynek toalet jest jeden i całkiem wystarcza.
MAM NADZIEJĘ ŻE NIE DOSTANĄ TEJ KASY Z RZĄDU na ten projekt!

Bolek
10 miesięcy temu

Bardzo dobra informacja.Te pieniądze są przeznaczony na określony cel i nie można je przeznaczyć na inny.Marzenia nic nie kosztują więc co najwyżej możesz sobie tylko puszczać wodze fantazji na co to można przeznaczyć.l

Ile na parkingi? 13 milionów???
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Chodzi o to że jakiś kretyn napisał taki projekt ,w którym jako podstawową potrzebę ujął parking i toalety. Nie wpisał do projektu rzeczy PRIORYTETOWYCH ,takich jak wymienione sprawy. Sam parking nie wymaga napisania projektu o takiej skali jak tu ujęto. Ktoś oszalał i skupił całą swoją uwagę na durnotach nie widząc o WIELE WAŻNIEJSZYCH spraw na które należy zdobyć dofinansowanie na najbliższy sezon. Kto pisał projekt? Tego nie wiemy, ale w ten sposób ZMARNOWALIŚMY SZANSE na otrzymanie dofinansowanie na inne WAŻNIEJSZE potrzeby nad jeziorem. Kasa pójdzie na toalety ,a ludzie nadal będą chodzić po kamieniach

Mieszkaniec II
10 miesięcy temu

To projekt autorski Bozka

mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec II

To On się zna na projektach .?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Jak odbiera inwestycje budowlane to projekt przy tym pikuś a jeszcze jak się roją we łbie popierd…e wizję to tym bardziej historyk się na tym zna

Oszczedny
10 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ale nie w takiej kwocie 13 milionów!!!

Krzaczek
10 miesięcy temu

Budynków toalet jest dwa. Wcześnie zamykane. Tak poza tym są krzaczki w okolicy, zawsze można użyźnić glebę :-))

Zielony
10 miesięcy temu

Jakoś nikt nie myśli o zainwestowaniu w zieleń w tym miejscu. Są potrzebne drzewa osłaniające Wisłostradę od terenu jeziora, drzewa między plażami a ciągami pieszo-rowerowymi, drzewa przy parkingach, ziemia i zasianie trawy tam gdzie jej brakuje, krzewów i żywopłotów.

mieszkaniec
10 miesięcy temu

zadnych parkingów nie trzeba nie będzie niszczenia zieleni wycinania drzew i tak za blisko parkuj aplaży bo sie im chodzi cnie chce to teraz n a plaży powinny być parkingi

Mam pomysł
10 miesięcy temu

13 mln?
CBA. CBŚ, Policja powinny się przyjrzeć wydatkom.

Koszty budowy parkingów można zmniejszyć i to znacznie. Wystarczy przenieść (nie zniszczone) płyty betonowe służące za drogę wokół zalewu. Jest takie miejsce, gdzie płyty są w doskonałym stanie i jest ono w pobliżu cmentarza z I wojny. Ta droga była mało uczęszczana i dlatego płyty są w bardzo dobrym stanie. Między płytami można ułożyć kostkę i już byłby ciekawie wykonany parking.

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Mam pomysł

O fachowiec się znalazł

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Urzędas nie wiesz że w mieście fachowców dużo w przeciwieństwie do urzędu.

Mam pomysł
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Fachowiec to nie, ale myślę ekonomicznie. Tego w tym i nie tylko tym mieście brakuje.Z niczego można zrobić coś ciekawego minimalnym kosztem.

ZENOBIA
10 miesięcy temu

SUPER wypoczynek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w spalinach z tysiecy samochodow PROPONUJE ZROBIC PARKONGA NA SRODKU JEZIORA ZEBY BLIZEJ BYLO HOP!!!!!!!!!!!!!!!!!! I PLUSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zefir
10 miesięcy temu

A ja proponuje wszystkim narzekającym psychoterapię. Naprawdę można być szczęśliwym człowiekiem i dostrzegać pozytywne strony.
Super, że miasto otrzymało kolejne dofinansowanie. Proponuję zlikwidować miejsca parkingowe przy Drozdze nad jeziorem żeby łatwiej mogly poruszać się po niej służby np. Pogotowie ratunkowe. Za 13 mln można zrobić imponująca zabudowę parkingową. Gratuluję

Tytus
10 miesięcy temu
Reply to  Zefir

Daj rozpiskę tej psychoterapii

13 milionów na toalety
10 miesięcy temu
Reply to  Zefir

To tak jakbym budował dom,ale nagle w środku budowy wymyslił sobie że kupię złote przewody, jakieś podłogi z granitu , ale nie miałbym pieniędzy na dokończenie budowy domu, na tynki, na wykonczenia,bo całą kase wydałem na podłogi. Tak wygląda sytuacja z jeziorem. PO tak rządzi, oni rozumu nie mają

Alf
10 miesięcy temu

Moim zdaniem determinacja i głupota władz przypomina trochę historię ścianki wspinaczkowej. Pompuje się miliony a w tym wypadku pewnie dziesiątki milionów ,żeby poprawić estetykę obiektu i nic więcej. Ktoś napisze ,że są to środki zewnętrze . Zgoda , ale można by je było wydatkować bardziej rozumnie ,żeby miasto w przyszłości na tym zarabiało a nie tylko dokładało. Cały czas władze miasta w swojej naiwności widzą tu drugie Las Vegas. A to nigdy nie powstanie. Zamiast tego można by inwestować w strefę. Tam nadzieja na mitycznego inwestora jest jednak znacząco większa , niż na hotelarza na jeziorem

13 milionów na toalety
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

wpakują miliony w ściankę, a obok będzie stał basen który jest wyspiskiem śmieci I NIKOGO TO NIE OBCHODZI ,bo NIMA PINIENDZY na wywiezienie tego na wysypisko i przynajmniej pomalowanie basenu żeby jakoś wygladało.
Czytam se echo dnia, t.info, tygodnik, jaka mają pidnietę te 13 milionów, ale każdy ma klapki na oczach i nie widzi tej otoczki. Jedynie nadwisla24 ma oczy szeroko otwarte i widzi ten cały cyrk

Tytus
10 miesięcy temu

Może spalarnie smieci w Machowie uruchomić to byłby zysk dla miasta i mieszkańcow

czuły nosek
10 miesięcy temu
Reply to  Tytus

Od Machowa i tak czasem cuchnie. Wystarczy.

Gość
10 miesięcy temu

Tak się zastanawiam czy na ten czas kolejne parkingi są niezbędne. Czy kilkugodzinny „turysta” za miedzy z reklamówką piwa i kiełbasy z biedronki musi parkować aż w tak komfortowych warunkach? Jak już to czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na zrobienie pola namiotowego i miejsc na przyczepy kempingowe z toaletami i natryskami. Tak aby osoby przyjezdne mogły tu zawitać na kilka dni. Zobaczyć miasto i jego atrakcje turystyczne. Zostawić parę groszy w mieście i nad zalewem a nie tylko puste puszki po piwie. A te toalety przy parkingach to po co? Po to aby przywieść w sobie odchody czy nie zawozić ich do domu? No chyba że w ramach czwórmiasta oszczędność wody dla mieszkańców Sandomierza, Stalowej Woli i Niska? 🙂

Logiczny
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Toalety przy parkingach to kolejny bezsensowyny pomysł. Toalety są potrzebne , ale tam gdzie się wypoczywa. Coby nie ganiać za potrzebą w kierunku parkingu. Tam gdzie się kończy logika, zaczyna się Tarnobrzeg.

wyborca
10 miesięcy temu

Wydamy 11 tys zł za jedno miejsce parkingowe, które będzie używane ok 3 miesiące w roku. Czy władze w mieście nie widzą ważniejszych potrzeb? Parkingi na 3 miechy można wysypać ładnym kamieniem i będzie. Po co taki rozmach? Więcej ludzi niż było obecnie nie zmieści się na plażach

kostka
10 miesięcy temu
Reply to  wyborca

Bo tu musi być kostka, asfalt i beton. Ot taka norma w Tbg-u

Ewa
10 miesięcy temu

Ciekawe czy ów zadanie znów będzie realizowane w sezonie? Może coś jeszcze innego za te pieniądze zrobić, żeby było miłe dla wypoczywajacych a nie tylko parkingi i wc.

Pan bez butów
10 miesięcy temu
Reply to  Ewa

jeżeli w sezonie to znowu będą ogromne straty dla miasta, znowu będziemy dokładać do interesu robionego bez głowy

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content