Tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 mistrzami zmian!

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły” zostało laureatem konkursu na najlepsze projekty RPO WP 2014-2020 – Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany. Organizatorem konkursu na najlepszy projekt sfinansowany z funduszy unijnych, jest Urząd Marszałkowski.

Tytuł Mistrza zmian w kategorii „Zielony region” przyznany został za projekt pn.”Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu”.

To prestiżowe wyróżnienie w skali województwa jest dla nas wielkim zaszczytem i docenieniem całego projektu, który trwa już ponad 7 lat. Pierwsze 5 lat w murach pięknego Zamku w parku Dzikowskim pozwoliło zapoczątkować i wdrożyć szereg pomysłów na edukację ekologiczną. Lata 2019 i 20 były przełomowe dla Centrum Natura 2000. Doskonale przygotowany wniosek przez wydział rozwoju miasta i funduszy pomocowych pozwolił zdobyć środki na remont nowych pomieszczeń i ponowne otwarcie jednostki w nowych, przestronnych pomieszczeniach w budynku niegdyś należących do rodu Tarnowskich. Fundusze europejskie pozwoliły stworzyć nową, większą przestrzeń ale duszę temu miejscu dali ludzie, którzy od początku z pasją i wielkim zaangażowaniem realizowali misję jaką jest edukacja ekologiczna. Centrum Natura 2000 realizuje wiele projektów, współpracuje z licznymi instytucjami co pozwala otwierać się na nowe wyzwania i stawać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla tysięcy mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Nie było by to możliwe gdyby nie zgrany zespół oraz osoby które na co dzień i spontanicznie wspierają nas swoją pracą w utrzymaniu jednostki oraz pozwalają cieszyć oko pięknymi fotografiami naszej polskiej przyrody. Za to wszystko pięknie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i doceniają naszą działalność, to Wy jesteście Mistrzami„- komentuje wyróżnienie Centrum Natura 2000.

„Mistrzowie Zmian” w II edycji konkursu:

  • W kategorii: Inteligentny Region została firma Vianat Sp. z o.o. za projekt „Żywność dla przyszłości – innowacje w zgodzie z Naturą”;
  • W kategorii: Zielony region został Tarnobrzeg za projekt „Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu”;
  • W kategorii: Kreatywny region został Mielec za projekt „Poszerzenie i wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców MOF Mielec poprzez rozbudowę i modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu”;
  • W kategorii: Przyjazny region został Rudnik nad Sanem za projekt „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na terenie gminy i miasta Rudnik nad Sanem – budowa kompleksu żłobkowo-przedszkolnego – etap I”;
  • W kategorii: Bezpieczny Region została firma SoftSystem Sp. z o.o. za projekt „Prace B+R nad opracowaniem ekspertowego systemu do analizy danych pozyskanych z tkanek raka piersi metodą obrazowania przy użyciu magnetycznego rezonansu jądrowego”;
  • „Mistrzem Zmian” w głosowaniu internetowym został projekt: „Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki” zrealizowany Radomyśl Wielki. Internauci oddali na niego: 7230 głosów.

foto: Urząd Marszałkowski

info: Centrum Natura 2000, Urząd Marszałkowski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mirekmotylek
10 miesięcy temu

Serdeczne Gratulacje!…..:)

głodny
10 miesięcy temu

Ta blondyneczka mmm… jakie apetyczne mięsko, mniam. Buziak dla Pani :-*

jozin
10 miesięcy temu
Reply to  głodny

nie usraj sie

kulturalny
10 miesięcy temu
Reply to  jozin

Nieco kultury by ci się przydało.

Anka
10 miesięcy temu

Gratulacje dla Centrum za działalność i dla wydziału UM za wyróżniony projekt.

Gość
10 miesięcy temu

Cranie w banie

Pomysł od ludu
10 miesięcy temu

Pora zająć się tym budynkiem straszydłem na terenie parku obok arboretum. Pora zając się alejkami w okolicy tego budynku i murkami. Bo to wszystko nieestetycznie wygląda.

Luzak
10 miesięcy temu

Pora tez zeby sie zajeli krzywymi slupami,przy dawnej ,,kozyrowce”.Chodzi p pergole, ktore stoja na krzywych drewnianych slupach.Cala ta partacka , robote odbieral Kalinka z urzedesami z u.m.

Mam pomysł,
10 miesięcy temu

propozycję dla emerytów. Miasto dało wam pomieszczenie w budynku dawnej szkoły. Vis a vis bramy wjazdowej do parku w Dzikowie. proponuje zamiast siedzieć w budynku chwycić za grabki, mietły (drapagi) wiaderka i hejka, uporządkować park. W ramach zajęć „ruch to zdrowie”. Korzyść znaczna, uporządkowany park bo widzę znowu brak kasiory, tym razem na jego pielęgnację.

Sykutator
10 miesięcy temu

Kuchnia dworska sypie się na prawo i lewo, ale nie ma chętnych na nią. Może jak się zawali komuś przypomni się o remoncie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content