Tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 mistrzami zmian!

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły” zostało laureatem konkursu na najlepsze projekty RPO WP 2014-2020 – Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany. Organizatorem konkursu na najlepszy projekt sfinansowany z funduszy unijnych, jest Urząd Marszałkowski.

Tytuł Mistrza zmian w kategorii „Zielony region” przyznany został za projekt pn.”Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu”.

To prestiżowe wyróżnienie w skali województwa jest dla nas wielkim zaszczytem i docenieniem całego projektu, który trwa już ponad 7 lat. Pierwsze 5 lat w murach pięknego Zamku w parku Dzikowskim pozwoliło zapoczątkować i wdrożyć szereg pomysłów na edukację ekologiczną. Lata 2019 i 20 były przełomowe dla Centrum Natura 2000. Doskonale przygotowany wniosek przez wydział rozwoju miasta i funduszy pomocowych pozwolił zdobyć środki na remont nowych pomieszczeń i ponowne otwarcie jednostki w nowych, przestronnych pomieszczeniach w budynku niegdyś należących do rodu Tarnowskich. Fundusze europejskie pozwoliły stworzyć nową, większą przestrzeń ale duszę temu miejscu dali ludzie, którzy od początku z pasją i wielkim zaangażowaniem realizowali misję jaką jest edukacja ekologiczna. Centrum Natura 2000 realizuje wiele projektów, współpracuje z licznymi instytucjami co pozwala otwierać się na nowe wyzwania i stawać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla tysięcy mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Nie było by to możliwe gdyby nie zgrany zespół oraz osoby które na co dzień i spontanicznie wspierają nas swoją pracą w utrzymaniu jednostki oraz pozwalają cieszyć oko pięknymi fotografiami naszej polskiej przyrody. Za to wszystko pięknie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i doceniają naszą działalność, to Wy jesteście Mistrzami„- komentuje wyróżnienie Centrum Natura 2000.

„Mistrzowie Zmian” w II edycji konkursu:

  • W kategorii: Inteligentny Region została firma Vianat Sp. z o.o. za projekt „Żywność dla przyszłości – innowacje w zgodzie z Naturą”;
  • W kategorii: Zielony region został Tarnobrzeg za projekt „Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu”;
  • W kategorii: Kreatywny region został Mielec za projekt „Poszerzenie i wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców MOF Mielec poprzez rozbudowę i modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu”;
  • W kategorii: Przyjazny region został Rudnik nad Sanem za projekt „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na terenie gminy i miasta Rudnik nad Sanem – budowa kompleksu żłobkowo-przedszkolnego – etap I”;
  • W kategorii: Bezpieczny Region została firma SoftSystem Sp. z o.o. za projekt „Prace B+R nad opracowaniem ekspertowego systemu do analizy danych pozyskanych z tkanek raka piersi metodą obrazowania przy użyciu magnetycznego rezonansu jądrowego”;
  • „Mistrzem Zmian” w głosowaniu internetowym został projekt: „Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki” zrealizowany Radomyśl Wielki. Internauci oddali na niego: 7230 głosów.

foto: Urząd Marszałkowski

info: Centrum Natura 2000, Urząd Marszałkowski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mirekmotylek
12 dni temu

Serdeczne Gratulacje!…..:)

głodny
12 dni temu

Ta blondyneczka mmm… jakie apetyczne mięsko, mniam. Buziak dla Pani :-*

jozin
10 dni temu
Reply to  głodny

nie usraj sie

kulturalny
9 dni temu
Reply to  jozin

Nieco kultury by ci się przydało.

Anka
10 dni temu

Gratulacje dla Centrum za działalność i dla wydziału UM za wyróżniony projekt.

Gość
10 dni temu

Cranie w banie

Pomysł od ludu
10 dni temu

Pora zająć się tym budynkiem straszydłem na terenie parku obok arboretum. Pora zając się alejkami w okolicy tego budynku i murkami. Bo to wszystko nieestetycznie wygląda.

Luzak
9 dni temu

Pora tez zeby sie zajeli krzywymi slupami,przy dawnej ,,kozyrowce”.Chodzi p pergole, ktore stoja na krzywych drewnianych slupach.Cala ta partacka , robote odbieral Kalinka z urzedesami z u.m.

Mam pomysł,
5 dni temu

propozycję dla emerytów. Miasto dało wam pomieszczenie w budynku dawnej szkoły. Vis a vis bramy wjazdowej do parku w Dzikowie. proponuje zamiast siedzieć w budynku chwycić za grabki, mietły (drapagi) wiaderka i hejka, uporządkować park. W ramach zajęć „ruch to zdrowie”. Korzyść znaczna, uporządkowany park bo widzę znowu brak kasiory, tym razem na jego pielęgnację.

Sykutator
5 dni temu

Kuchnia dworska sypie się na prawo i lewo, ale nie ma chętnych na nią. Może jak się zawali komuś przypomni się o remoncie.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content