09.10 (sobota) „Noc Bibliotek 2021” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu

 

nocnowa

Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegać będzie pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Pokazuje ono inną perspektywę postrzegania czytania, nie tylko, wyłącznie jako rozrywkę, ale także jako „narzędzie” służące szeroko pojętemu wzmacnianiu, a bibliotekę jako wyjątkowe miejsce, w którym można zadbać o dobrostan i dać wzajemne wzmocnienie sobie oraz społeczności.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka, chcąc jeszcze bardziej otworzyć się na Czytelnika, w sobotnią Noc Bibliotek, 9 października 2021r, otwiera Wypożyczalnię dla dorosłych, Oddział dla dzieci i młodzieży oraz Czytelnię Główną w godzinach popołudniowych i wieczornych. Czytelnicy będą mogli przyjść by wzmocnić się książką, rozmową, a także zaplanowanymi, na ten dzień formami skierowanymi, zarówno do dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży.

Oddział dla dzieci i młodzieży przygotował zabawę czytelniczą „Czytamy-Wzmacniamy”, podczas której dzieci będą mogły poddać się testowi czytelniczej mocy, wylosować niespodziankę oraz wypożyczyć wzmacniający pakiet książek. Urozmaiceniem zabaw będzie faceboard z bohaterami posiadającymi niezwykłe moce takimi jak Pippi, Asterix i Papaj.

Na sali odczytowej, o godz. 16.00 będzie można wziąć udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Natomiast o godz. 18.00, rozpocznie się spotkanie z Marcinem Soją – obserwatorem natury i autorem zdjęć przyrodniczych, który opowie o swojej fotograficznej pasji, i jak wzmacnia ją czytaniem.

Nocy Bibliotek towarzyszyć będzie kiermasz „Książka za cegiełkę” oraz akcja bookcrossingowa. Na specjalnie przygotowanym regale można będzie pozostawić swoją, już przeczytaną książkę, i wybrać z niego inną.

Przewidziane są także atrakcje na fanpage’u biblioteki. Pojawi się na nim rozmowa z psychologiem o wzmacniającej mocy książek oraz sonda uliczna „Czy książka może wzmacniać”, którą na prośbę biblioteki przeprowadzi Telewizja Lokalna.

info: MBP

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
10 miesięcy temu

Czyli biblioteka będzie otwarta do 6:00 nad ranem?

myśliciel
9 miesięcy temu

Jaka to noc bibliotek, skoro najpóźniej do 19:00 imprezy? Nie róbcie sobie jaj.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content