Tarnobrzeg: Budżet obywatelski 2022. Zobacz na co można głosować

Remonty ulic i chodników, modernizacja placu zabaw i wykonanie ujęcia wód siarczkowych – to tzw. projekty duże zgłoszone do tarnobrzeskiego Budżetu obywatelskiego 2022, które zostały pozytywnie zweryfikowane. Głosowanie potrwa od 24 października br. do 5. listopada br.

Do budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2022 rok wpłynęło łącznie 33 projekty mieszkańców, w tym: 24 projekty w kategorii „projekt mały” (do 20 tys. zł);
oraz 9 projektów w kategorii „projekt duży” (powyżej 20 tys. zł).

Wszystkie projekty zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. W wyniku dokonanej oceny pozytywnie zweryfikowanych zostało 19 projektów, w tym: 13 projektów w kategorii „projekt mały” i 6 projektów w kategorii „projekt duży”.

14 projektów otrzymało negatywna ocenę (11 „małych” i 3 „duże”).

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty rozpocznie się dnia 24 października i potrwa do dnia 5 listopada 2022 r. , przy czym 24 października (w niedzielę) głosowanie odbędzie się w formie tradycyjnej – papierowej na miejskich osiedlach. W pozostałych dniach głosowanie odbywać się będzie elektronicznie poprzez system informatyczny na stronie: https://tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org. Aby oddać głos poprzez internet należy na podanej stronie wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu, poprzez który otrzyma się kod weryfikacyjny. Na jeden nr telefonu przypada jeden kod weryfikacyjny. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega. Przypominamy, że głosować można tylko jeden raz, oddając jeden głos na projekt w kategorii „projekt duży” i jeden głos na projekt w kategorii „projekt mały”.

PROJEKTY DUŻE ZWERYFIKOWANE POZYTYWNIE

 

 

wyniki_weryfikacji_projektow_tbo_2022_-_projekty_duze_-_ocena_pozytywna-1

PROJEKTY MAŁE ZWERYFIKOWANE POZYTYWNIE

wyniki_weryfikacji_projektow_tbo_2022_-_projekty_male_-_ocena_pozytywna

PROJEKTY DUŻE ZWERYFIKOWANE NEGATYWNIE

wyniki_weryfikacji_projektow_tbo_2022_-_projekty_duze_-_ocena_negatywna

PROJEKTY MAŁE ZWERYFIKOWANE NEGATYWNIE

wyniki_weryfikacji_projektow_tbo_2022__-_projekty_male__-_ocena_negatywna

UWAGA! Zgodnie z § 14 ust. 4 i 5 Uchwały Nr XI/110/2019 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega (z późn. zm.) autorowi negatywnie zweryfikowanego projektu przysługuje odwołanie do Komisji Głównej Rady Miasta Tarnobrzega, za pośrednictwem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości list projektów z wynikami dokonanej oceny. Odwołanie powinno zawierać uzasadnienie. Odwołania przyjmowane są do 18 października 2022 r.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
1 miesiąc temu

niestety nie widzę nic co by mnie przytargało do urzędu.
może te stacje dla rowerzystów ale mam jakieś dziwne przekonanie,że po kilku tygodniach będą wyglądać jak nasze orliki czyli będą zniszczone i zdewastowane a części sprzętu nikt nigdy nie użyje jak nie używa się pryszniców przy orlikach.

A ja czekam...
1 miesiąc temu

.. i czekam i czekam… na budowę dróg przy garażach przy lesie Kamionka.

kierownik wydziału
1 miesiąc temu
Reply to  A ja czekam...

pomysł na budowę garaży w tym miejscu to klasyczny absurd PRLu

xxxxx
1 miesiąc temu
Reply to  A ja czekam...

Remont drogi został zgłoszony i przyjęty do realizacji. Czekamy na wykonanie. Ulica została połatana, czas na drogę przy lesie

Alf
1 miesiąc temu

Biorąc pod uwagę ponad 10 milionów wkładów własnych na planowane dwa zadania, mogą to być jedyne ponad tamte inwestycje w mieście w przyszłym roku. Mam nadzieję ,że w przypadku sromotnej porażki w głosowaniu odwiertu wód siarczkowych , Pan Zych da sobie wreszcie z tym spokój. Ale spokojne mogę się mylić

STbg
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Odwiert można zrobić bo to koszt niewielki.

warunki
1 miesiąc temu
Reply to  STbg

Tylko odwiert, a potem gmina nie wydaje już ani złotówki i czeka na prywatnego inwestor? Czy to byłby dopiero początek wydatków gminy na to, bo potem pasowałoby jeszcze zbudować jakiś budynek dla obsługi itd?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  warunki

Tylko inwestora na wyłożenie kasy brak – odwiert będzie i tylko po co ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  STbg

Ta niewielki ???
Wyrzucanie kasy w odwiert – teraz wiadomo za co burmistrz przypodobał sobie pomysłodawcę???

Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Sam daj sobie spokój z komentowaniem. Lepiej idź się wspinać na ściance za 3 miliony.

sztuka
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Oj Witek…

Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  sztuka

Oj Darek…

Roman
1 miesiąc temu

No średnio w tym roku z dużych to albo chodniki albo wody siarczkowe. Szkoda że nie zakwalifikował się remont(zabezpieczenie) budynków na terenie parku dzikowskiego bo na pewno miało by mój głos. Z małych z mojego osiedla nie ma nic . . . a pozostałe mało ciekawe.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

Park Dzikowski nie jest własnością miasta a więc po jakiego grzyba mieszkańcy mają ponosić koszty ????
Przecież Tarnowscy się procesują że Skarbem Państwa ????

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

Osiedla odpadają , bo co niektórzy są radnymi i nie zatwierdzają nowych projektów . Miało być oświetlenie ścieżki od zamku do muzeum i co ? Kosze zdemolowane przez młodych , gdzie Straż Miejska ? Czy drzewa zagrażające przechodzącym tą ścieżką będą wycięte bo już ze starości same padają , konarów suchych na ścieżką nie ma kto obciąć , dopiero będa obcięte jak komuś spadną na głowę. Wyszukują pierdoły ale nikt nie pójdzie w teren aby sprawdzić co jest do zrobienia , przyciski przy przejściach raz działają raz NIE – czy ktoś to sprawdza ? UM ma to daleko gdzieś , a to on jest gospodarzem tego terenu i MA OBOWIĄZEK .

Użytkownik
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Bo tutaj się coś zrobi a później zapomina, że to coś wymaga sprawdzenia,naprawy,konserwacji.

Heniek
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Na co tam oświetlenie??? Kto tam w nocy chodzi ??

orzeł
1 miesiąc temu

nie ma w tym roku jasno, jaśniej, czy tam najjaśniej ever?

STbg
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

Zgłoszone do ładu, zamiast śmieci

obsasasa
1 miesiąc temu

Wnoszę o ściankę 2.0 ewentualnie widno widniej najwidniej 3.0

STbg
1 miesiąc temu
Reply to  obsasasa

Mobilizacja os. Siarkowiec – wygrajmy dla osiedla, wygrajmy dla miasta.

Sabrina
1 miesiąc temu
Reply to  obsasasa

Mamy teraz chodniki, potem będą równe, równiejsze i najrówniejsze . Istny kabaret

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sabrina

Z BO remonty chodników, dróg ??? To co jest obowiązkiem gminy – dobre to ???

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Remonty powinny być POZA budżetem Obywatelskim , Izba Obrachunkowa znowu odrzuci .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Pełna zgoda bo nie można kosztem BO realizować podstawowych zadań gminy – burmistrz z urzędasami niech poczyta ustawę za co odpowiada !
Jeśli chodzi o odwiert to jest to pomysł byłego radnego – chce zrealizować swoje cele polityczne ( i tylko takie) i aby się nie skończyło jak ze ścianką ( przedtem plan przewidywał około 600 tys. i teraz też podobnie ???? ).

Wanda
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jak się wykąpiesz w wodach siarczkowych i się lepiej poczujesz, to może wreszcie zrozumiesz jaki ma cel WZ i co najważniejsze przestaniesz mieszać to z polityką.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wanda

Wody siarczkowe są w Solcu , niedaleko i już jest a tu mowa tylko o odwiercie ( nic poza tym).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obsasasa

Jest za odwiert nr 2 .

wasyl
1 miesiąc temu

Pięknie wyglądają te projekty ale czy one są perspektywiczne czy tylko do wykonania bez lat następnych a chodzi mi o to ,żeby NIE BYŁO TO TAK JAK Z SZUBIENICĄ WSPINACZKOWĄ GDZIE KOSZT BYŁ 600 TYS , A POTEM MIASTO MUSIAŁO JESZCZE DOŁOŻYĆ PRAWIE 2,5 MLN ZŁOTYCH. Jeśli to jest budżet na dany rok to wydać taką kwotę jaka na niego przypada, a nie ciągnąć to w nieskończoność. Bo się potem okazuje ,że niektóre pomysły -projekty okazują się niepotrzebne a kasa mogła pójść na bardziej realny do wykonania projekt.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Odwiert kosztować miał poprzednio około 600 tys., – teraz też podobnie ????

Koszty poszły w górę, płace też a zwłaszcza materiały – minęło chyba trzy latka i w końcu Zych zrealizuje swoje wizje ( przedtem burmistrz go wylulał) kosztem kasy mieszkańców – za wszelką cenę ma być i już ?????? ( Drogi, chodniki mogą poczekać).

Qtz
1 miesiąc temu

NIe ma tutaj ŻADNEGO(!) kreatywnego pomysłu

Neltah
1 miesiąc temu

Jeśli mam cos wybrać to po pierwsze projekt nr 6, to już czeka tyle lat i stoi w miejscu a ludzie czekają.
 A drugie, to moje osiedle czyli Wielopole i projekt nr 2. Bardzo ważna sprawa, uporządkowanie terenu za szkołą nr 4, garaże, ale najgorsze to między boiskiem a cmentarzem wojskowym, to błoto tam razi w oczy. Liczę że tutaj władze cos z tym zrobią,jakieś chodniki , czy parking,nie wiem. Targowa jest taką samą ulicą jak inne i zasługuje na uporządkowanie. Nie wiem co chcą robić między szkołą a blokiem wyspiańskiego 12,tam jest tylko wąska uliczka i nie ma miejsca na żaden parking, natomiast garaże obok i ten cały śmietnik w okół nich , placu zabaw, wymaga remontu. Tam bajbardziej brakuje stolików do gry,niekoniecznie siłowni, można powiększyć plac zabaw o nieużywany barak. Fajne miejsce ,dużo możliwości

lol
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Co wy z tymi stolikami do gry, szachami i stołami do tenisa?!! Słabo się już robi! Nikt z tych stolików do gry nie użytkuje w tym celu! Tylko imprezy wieczorne, nocne, wiec może nazwać to właśnie tak! Moda chora, która trwa od kilku lat i zaraz się skończy a tu dalej stoliki, stoły i altany.

miszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Teren między SP 4 a cmentarzem wojennym jest prywatny (był wystawiany na sprzedaż z kilka baniek), a nieużywany barak to budynek należący do Kuratorium Oświaty, także pewnie należy do UW w Rzeszowie. Miejsca fajne, brak możliwości inwestowania przez miasto, niestety …

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  miszkaniec

To niech to wreszcie załatwią! przecież to prawie centrum miasta! Jak może być taki b.rdel!Ten barak nadaje sie tylko do zburzenia, tylko kto ma za to zapłacić? nie wiadomo. Nie wiedziałem że ten plac jest prywatny i ktoś nie dopilnował przeprowadzenia ścieżki wzdłuż ogrodzenia szkolnego celem budowy jakiegoś chodnika? chwasty, błoto, jak to wygląda? A tymczasem władze miasta zajmują się ulicami w Machowie i w Wielowsi a mają koło d.pie miasto gdzie mieszka 99% mieszkańców .Zajmowanie się wszystkim, tylko nie tym co najistotniejsze. Po co miasto bierze w zarządzenie odległe tereny ,skoro ich nie stac na zajęcie się centrum?

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Jeśli w mieście mieszka 45913 mieszkańców to na tak zwanych osiedlach wiejskich mieszka 9335 co stanowi 20% a nie 1%.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  miszkaniec

Może odkupić od UW w Rzeszowie !
A co wszystko by chcieli za darmo ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Chodzi zapewne o środkowy odcinek – wzdłuż garaży ( od urzędu skarbowego budynek nr 12 w kierunku ul. Tarcza ) tam jeszcze jest tzw. trelinka pamiętająca czasy przed Gierkowskie ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Sorry chodzi o ul. Tracza.

kisiel
1 miesiąc temu

Castorama otworzy centrum handlowe w Stalowej Woli o powierzchni 11 tys. m²http://www.prem.pl/unibep-zamierza-za-47×8-mln-zl-wybudowac-biurowiec/castorama-stalowa-wola,5993/

tytus
1 miesiąc temu
Reply to  kisiel

hangar z badziewiem i ty tu błyszczysz jak, zardzewiała stal

kisiel
1 miesiąc temu

Castorama otworzy centrum handlowe w Stalowej Woli o powierzchni 11 tys. m²

http://www.prem.pl/unibep-zamierza-za-47×8-mln-zl-wybudowac-biurowiec/castorama-stalowa-wola,5993/

tytus
1 miesiąc temu
Reply to  kisiel

badziewie

Heniek
1 miesiąc temu

W którym miejscu na Leszka bialego chca wcisnąć plac zabaw?????? Wąski pas ziemi z chodnikiem i drzewami I tam chca zrobić plac zabaw???? Dziadki i babki z osiedla emerytów będą mieli gdzie się bawić

julek
1 miesiąc temu

I kolejna bezmyslna decyzja na Orlat Lwowskich– po co co 200-300 metrów przystanki na tak krótkim odcinku ??
od zakrętu do świateł w Ocicach będą teraz 3 przystanki – 3 najnowsze cudo na przeciwko forbetu – bez zatoczki przed zakrętem po prostu rewelacja !!! Mało kto teraz jezdzi autobusami a tam raptem kilka domków stoi, gdzie kazdy ma samochód!!!

tytus
1 miesiąc temu
Reply to  julek

przystanki be zatok szczyt głupoty i małogłowia

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  julek

Gdzie oni się tam zatrzymają ,jak jezdnia tak wąska jakby była jednokierunkowa? Tam w ogóle strach jechać autobusem, ci z Marcela to chyba mają stresa na tym odcinku

Kazimierz
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

A po co takie głębokie rowy tam są na poboczach Nie można było ich trochę zasypać Jak ktoś wpadnie w poślizg to współczuję jak wpadnie 4_5 metrów w dol

Kazimierz
1 miesiąc temu

A co jest nie tak z ulica KAZIMIERZA WIELKIEGO ??? że chcą ja remontować?? Te kilka dziur można załatać W tbg jest mnóstwo gorszych dróg Zapraszam na wycieczkę rowerową ulicami tbg NIEZAPOMNIANA PRZEJAZDZKA PO DZIURACH ŁATACH WYBOJACH KOLEINACH

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  Kazimierz

W poprzedniej kadencji dało radę przebudować na Kwiatkowskiego same chodniki i zrobić ciąg pieszo-rowerowy po jednej stronie, szkoda że w kostce, ale lepsze to niż nic. W obecnej kadencji obowiązuje chyba reguła „cała droga albo nic”.

obserwator bierny
1 miesiąc temu
Reply to  Kazimierz

i wystających krawężnikach 🙂

GOŚĆ
1 miesiąc temu

Umieszczenie w dużych projektach remontu dróg na wszystkich osiedlach! i odwiertu wód siarczkowych to moim zdaniem sprawa dla prokuratora bo cel w tym jest tylko jeden. Zawistne „wyruchanie” Pana Zycha z jego prorozwojowymi wodami siarczkowymi. Bożek niczym koń trojański wie że ma głupich wyborców z manią remontowania dobrych dróg zamiast rozwijania miasta i budowania czegoś nowego a jednocześnie prorozwojowego. Prezydencie dlaczego nienawidzisz tak tego miasta że go musisz zniszczyć? Pieniądze z wodociągów miały iść na inwestycje a zostały przejedzone między innymi na drogi. REMONT DROGI TO NIE INWESTYCJA!!! Gdzie jest powiedziane ze w upadającym mieście wszystkie drogi mają mieć nawierzchnie jak na lotniskach! I jeszcze jedno proszę schować butę i zarozumiałość do kieszeni gdy jedyny dziennikarz w mieście zadaje niewygodne pytanie. Dla pana niewygodne a dla nas mieszkańców bardzo istotne. Do historii przejdzie pan jako grabarz tarnobrzeskiej kolei. Jak Pan nie wie co powinno być na zgliszczach dworca kolejowego to ja Panu powiem. Powinno być TARNOBRZESKIE CENTRUM KOMUNIKACYJNE z dworcami PKP, PKS i MIEJSKĄ! Komunikacją Samochodową oraz prywatnymi Busami.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  GOŚĆ

Koń jaki jest to każdy widzi na POKAZ a że koryto najważniejsze to rzecz normalne u takich.
burmistrz to nie tylko grabarz kolei ale wszystkiego czego się dotknie .
Zych to inna sprawa a goście podobni .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Głosujemy na „Miejskie chodniki – przyjazne i bezpieczne”! Jest to jedyny sensowny projekt duży, który obejmuje całe miasto. Wody siarczkowe nie wiem po co, już raz chyba wygrały i jakoś chyba nic z tego nie wynika dla miasta, ja jestem sceptycznie nastawiony. Ludzie chcą remontów dróg i chodników, zatem projekt miejskie chodniki – przyjazne i bezpieczne jest tym prawdziwym projektem miejskim, który należy wspierać i jestem pewien że wygra 🙂 Natomiast co do projektów małych, to każdy ma równe szanse, tu nie będę nikogo faworyzował – niech wygra lepszy

Zadania własne gminy
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ustawa o samorządzie gminnym:
„Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
(…)
2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;”.
Chodniki powinny być remontowane z urzędu, a nie w ramach budżetu obywatelskiego!

obywatel
1 miesiąc temu

Ale burmistrz „tego jeszcze nie wie „.

Tomek
1 miesiąc temu

To tak, jakby trener drużyny piłkarskiej zarządził trening bramkarzy dopiero po domaganiu się tego przez kibiców. Kuriozum.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content