Czy Tarnobrzeg to dobre miejsce do znalezienia pracy?

Tarnobrzeg to jeden z lepszych rynków pracy, jeśli chodzi o województwo podkarpackie. Miejscowość znana z dużych złóż siarki od zawsze była źródłem zatrudnienia dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Jeden z największych ośrodków przemysłowych i handlowych w regionie do dzisiaj przyciąga ogrom pracowników z całej Polski i zagranicy. Czy Tarnobrzeg jest dobrym miejscem do znalezienia pracy?

 

Ogromny rynek pracy

Zdaniem Głównego Urzędu Statystycznego w Tarnobrzegu znajduje się ponad 5000 podmiotów gospodarki narodowej. Dwie duże firmy prywatne zatrudniają ponad 1000 pracowników. Ponad 50 firm zatrudnia co najmniej 50 osób na stały etat. W ten sposób osoby szukające pracy bez trudu znajdą zatrudnienie. Szybkim sposobem na znalezienie nowych ofert z różnych branż jest portal: https://www.aplikuj.pl/praca/tarnobrzeg.

Strefa przemysłowa w Tarnobrzegu specjalizuje się w produkcji sprzętu samochodowego i naprawie pojazdów. Razem z firmami handlowymi jest to ponad 30% podmiotów gospodarki w regionie. Mnóstwo osób zatrudnianych jest również w okolicznych magazynach, które przechowują liczne przedmioty z hal produkcyjnych. W Tarnobrzegu istnieją też firmy produkujące sprzęt budowlany i urządzenia produkcyjne, gdzie pracę mogą znaleźć inżynierowie czy mechanicy.

Deficyty na wielu stanowiskach

Zdaniem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu brakuje specjalistów z wielu istotnych branż. To wielka szansa dla nowoprzybyłych pracowników, którzy powinni szybko znaleźć zatrudnienie w mieście. PUP wskazuje między innymi na branżę budowlaną, gdzie brakuje betoniarzy, brukarzy, cieśli, monterów i operatorów. Zatrudnienie znajdzie się również dla pracowników budowlanych bez doświadczenia, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. To świetna okazja na przebicie się, a następnie na znalezienie pracy w innym mieście. Rynek pracy w Rzeszowie – to miasto stawia na specjalistów, dlatego dobrze poczynić pierwsze kroki w Tarnobrzegu.

Pierwszą pracę można znaleźć również przy branży drewna, gdzie poszukiwani są stolarze. Osoby z doświadczeniem mogą pracować przy obróbce. To samo dotyczy spawaczy czy operatorów maszyn skrawających. Deficyty zdarzają się również w branży medycznej i przy opiece społecznej. Wiele kobiet zatrudnia się tu jako farmaceutki, pielęgniarki, masażystki czy specjalistki w branży beauty. Te mniej doświadczone mogą zajmować się osobami starszymi, gdzie zatrudnienie można otrzymać po specjalnym kursie.

Pracę szybko znajdą również osoby z prawem jazdy na inne kategorie niż B. Pilnie poszukiwani są kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych. Przydają się uprawienia na wózki widłowe, co ułatwi znalezienie pracy w magazynie. Zatrudnienie można też łatwo znaleźć w branżach gastronomicznych, jako piekarze i wyspecjalizowani kucharze. W mieście brakuje też księgowych oraz przedstawicieli handlowych.

Czy w Tarnobrzegu wciąż funkcjonuje rynek wydobywczy?

Pracy w Tarnobrzegu z pewnością nie brakuje, ale nie dotyczy to już rynku wydobywczego. Kiedyś było to główne źródło pracy w regionie, a chodzi o znaną w całej Polsce Kopalnię Siarki „Machów”. Obecnie jest ona w stanie likwidacji. Związana była również z rynkiem przeróbczym, chemicznym i mechanicznym, który wpływał na cały region. Tam, gdzie doszło do strat, pojawiła się jednak również szansa dla innych. Miasto chętnie zatrudni osoby, które zajmują się rekultywacją i zagospodarowaniem dawnych terenów wydobywczych. Zmiany w mieście przyczynią się prędzej czy później na nowe źródła dochodu, gdzie potrzebni będą kolejni pracownicy.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
swiatla prowincji
9 miesięcy temu

jesli ktos jest gotow pracowac za miske ryzu to jest to wlasciwe miejsce

Bolek
9 miesięcy temu

Racja, lub jeśli należysz do sitwy tarnobrzeskiej, to dostaniesz jakiś etacik.

łysy
9 miesięcy temu

W NSG to i skrzydełko do tego ryżu dorzucą i wafelek czekoladowy

seba
9 miesięcy temu

TAK W URZEDZIE MIASTA TARNOBRZEG AHAHAHAAH

obserwator bierny
9 miesięcy temu

Kiedyś było coś co się zwało prace interwencyjne. Teraz nie ma, nie widzę nikogo przy zieleni, przy sprzątaniu miasta.

Panczo
9 miesięcy temu

Pracy jest dużo, ale w słabych warunkach albo za niskie pieniądze. a najczęściej to jedno i drugie. Jednak nie ma problemu żeby znaleźć pracę z dnia na dzień.

PIELEGNIARKA
9 miesięcy temu
Reply to  Panczo

To zapytaj pielegniarek czy znajda prace w TBG?

Panczo
9 miesięcy temu
Reply to  PIELEGNIARKA

znajdą, ale niekoniecznie w zawodzie. tak jak pisałem wyżej praca jest ale w słabych warunkach. Np. Pilkington cały czas szuka pracowników na taśmę. W sklepach też co chwilę widzę plakaty z info o poszukiwaniach pracownika. nie miałem na myśli tego, że jest super i możemy sobie przebierać w ofertach, ale jeśli ktoś chce iść do pierwszej lepszej pracy to ją znajdzie z dnia na dzień.
A Pani Pielęgniarce życzę powodzenia. Wiem jak trudna i niewdzięczna jest to praca.

Waldemar
9 miesięcy temu

Ktoś z większego miasta by posikał się ze śmiechu gdyby mi tak płacili jak w tbg Gdyby tu byla praca to by połowa mieszkańców nie wyjechała sprzatac za granicą

Armani
9 miesięcy temu

Proszę Was, nie dawajcie takich artykułów bo tylko ciśnienie podnosicie
Człowiekowi.

obywatel
9 miesięcy temu

Nie wiem kto to pisał , na czyje zamówienie – bzdura goni bzdurę , bajkopisrze bo jakby praca była to by stąd młodzie nie spierd…li, po studiach by wracali – głupotą w tym artykule goni głupotę – bajkopisarze .
Marzenia ściętej głowy opisywane .

Odyseusz
9 miesięcy temu

Pierdolenie co za ściema artykuł , tylko dlaczego w takim razie to miasto z każdym rokiem coraz bardziej się wyludnia ??!!!

Bezrobotny15lat
9 miesięcy temu

Pracy nie ma bo ja pracowałem przy odśnieżaniu i jako parkingowy ale zrezygnowałem bo trza wstawac wczesnie rano, jako ochroniarz na budowie ale mnie wylali bo szef złapał mnie na spaniu kilka miesięcy na budowie jako pomocnik murarza w sumie to fajna robota ale nie popracowalem zbyt długo po przyszedłem wczorajszy i majster mi podziękował potem poszedłem na inną budowe ale tam też sami abstynenci więc zrezygnowałem dlatego w tym kraju nie ma pracy dla ludzi wykształconych takich jak ja

tomek
9 miesięcy temu

sluchaj no synu nie osmieszaj sam siebie i ludzi ktorzy chca godnie zarobic

Janek
9 miesięcy temu

Pan jesteś leser a nie pracownik.

Tom
9 miesięcy temu

Roboty jest pełno tylko trzeba mieć plecy lub jak kto woli znajomości. Na układy nie ma rady.

Łysy
9 miesięcy temu
Reply to  Tom

A najlepiej mieć z tyłu plecy a z przodu zderzaki.

Dorian
9 miesięcy temu

Na zachodzie kraju jest mnóstwo firm, które narzekają na brak rąk do pracy, natomiast na naszej ścianie wschodniej ciągle jest problem z bezrobociem i ludzie muszą licznie emigrować.
Tymczasem pisuar, zamiast zaproponować korporacjom przeniesienie części tamtejszych stref ekonomicznych do naszej części kraju żeby zrównoważyć sytuację, woli sprowadzać miliony Ukraińców i jeszcze obsypywać ich licznymi benefitami o których Polak może pomarzyć.
Niestety doprowadziło to do tego, że naszym rejonie można wybierać między robotą w alumium, przy felgach i szkle lub w markecie i tyle

Norbert
9 miesięcy temu

Jakie tu są firmy produkując sprzęt budowlany? HSW LiuGong produkuje ładowarki ale firma mieści się w Stalowej Woli.

Paweł
9 miesięcy temu

Co to za brednie? Kto to pisał? Chyba jakiś pijany

tarnobrzeski
9 miesięcy temu

W rejonie lotniska w Turbii w powiecie stalowowolskim ma powstać strefa gospodarcza o powierzchni ok. 20 hektarów.
Gmina Zaleszany podpisala umowę o współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która jest też zaangażowana w tworzenie strefy w Stalowej Woli Strategicznego Parku Inwestycyjnego.
W Turbi mogłoby działać m.in. centrum logistyczne, bowiem w pobliżu projektowana jest droga S74.
Samorządy Zaleszan i Stalowej Woli oraz Aeroklub Stalowowolski liczą też na lepsze wykorzystanie w przyszłości potencjału lotniska.
Gdyby udało się wybudować ponad kilometrowy pas startowy, to otworzyłoby drogę do lotów cargo i biznesowych.
Koszt takiej inwestycji szacuje się na ok. 30 milionów złotych. Na razie trwają prace nad koncepcją zagospodarowania płyty lotniska w Turbi.

https://www.carpatiabiznes.pl/w-turbi-w-powiecie-stalowowolskim-ma-powstac-strefa-gospodarcza/?fbclid=IwAR248h6Vegs32ZfPK_qgs7GGFPDYk7L0RLxXz3CcQM1lqi1AZDg9OWS6PRw

walt
9 miesięcy temu

patrząc na kariery pisowskich zdolnych dzieci jak kalinka to owszem robota dla swoich jest.

obywatel
9 miesięcy temu
Reply to  walt

Temu zaprzeczyć się NIE DA ale to tylko wierzchołek góry ????

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content