Ponad 24. tys. samochodów wjechało w minionym sezonie nad Jezioro Tarnobrzeskie

Ponad 24 tys. samochodów wjechało w minionym sezonie nad Jezioro Tarnobrzeskie, co przełożyło się na wpływy z opłat w wysokości ponad 240 tys. zł. Płatny wjazd nad zbiornik funkcjonował od 23. lipca br.  do końca września br.

– Do końca lipca wjechało ponad 9,5 tys. samochodów, w sierpniu 13,5 tys. samochodów, we wrześniu zaś ponad 1800. Łącznie wpływy z opłaty to ponad 240 tys. zł . – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Jak dodał prezydent Dariusz Bożek, z liczby ponad 9,5 tys. samochodów zarejestrowanych przez system w lipcu br., ponad 8 tysięcy były to samochody spoza Tarnobrzega.

Opłaty można było uiszczać za pomocą aplikacji mobilnych lub bezpośrednio w jednym z 10 urządzeń, znajdujących się wzdłuż ulic Plażowej i Żeglarskiej.

– Miesięczny koszt dzierżawy urządzeń wraz z systemem kontrolno-windykacyjnym jednego urządzenia wynosi .1140 zł, czyli koszt do końca tego roku wykorzystania urządzeń i systemu to ok. 100 tys. zł – wyliczał komendant Kędziora.

Kontroli pojazdów które wjechały nad jezioro, strażnicy dokonywali za pomocą skanerów.

– Skanery umożliwiały szybką i sprawną kontrolę pojazdów, kontrole te nie trwały długo, w systemie bowiem automatycznie „wyskakiwały” pojazdy, które nie dokonały opłaty. Do właścicieli tych pojazdów zostały wysłane wezwania – poinformował R. Kędziora.

206 POUCZEŃ, 121 MANDATÓW

Wzorem lat poprzednich, w niedziele oraz w dni, kiedy natężenie ruchu było znaczne, straż miejska wprowadziła nad jeziorem dedykowane patrole.

– Patrole te skierowane były typowo nad jezioro, gdzie po pierwsze kontrolowane były pojazdy które wjeżdżały, także poprawność parkowania oraz osoby, które zakłócały ład i porządek. Od 1 maja do 30 września br. funkcjonariusze straży miejskiej wylegitymowali 11 osób, pouczenia otrzymało 206 osób, nałożyli 121 mandatów karnych oraz jedna sprawa została skierowana do sądu Generalnie były to wykroczenia komunikacyjne, oraz związane z tym, że osoby kąpały się w miejscach do tego niedozwolonych lub zaśmiecały teren – objaśniał komendant tarnobrzeskiej Straży Miejskiej, dodając iż: W przyszłości, kiedy powstaną nowe miejsca parkingowe, nad jeziorem ma funkcjonować system liczenia miejsc parkingowych, informujący wjeżdżających kierowców o ilości wolnych miejsc na danym parkingu. .

– Nad jeziorem będzie również monitoring podłączony do monitoringu miejskiego. Stworzonych zostanie dziewięć punktów kamerowych z czternastoma szybkoobrotowymi kamerami. W sezonie letnim nad zbiornikiem ma również funkcjonować „punkt wyniesiony”, gdzie policjant czy strażnik miejski będzie mógł obserwować jezioro i reagować na wykroczenia – dodał R. Kędziora.

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
1 miesiąc temu

Dzięki inicjatywie G.K trochę mieszkańcy stracili.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Tak, jest to działanie na szkodę miasta. Od nowego sezonu mieszkańcy powinni płacić 10 zł natomiast przybysze z innych odległych planet 20 zł tak, by odbić szybko to co straciliśmy , system powinien wychwytywać rejestrację i nabijać wyższa cenę. A kto nieuisco opłaty 200 zł z szybkim egzekwowaniem + kosztami sądowymi, tak by wykluczyć patologię.

z sando
1 miesiąc temu
Reply to  Tbg

sluchaj no skarbie przybysze z innych planet juz sie dolozyli do powstania tego zalewu jak macie z tym jakis problem to poprostu zasypac ten dolek i po klopocie ok?

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

To kiełb wypuścił bubel prawny ?

zxcfvghjk,
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

działał na szkodę miasta, dzięki niemu miasto jest stratne ok. 50-100 tys.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  zxcfvghjk,

I co ktoś winny tego poniósł za to jakąkolwiek odpowiedzialność ? Tak to możemy za cudze bawić się w nieskończoność

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

I tak bawią się od lat – bez odpowiedzialności a mieszkańcy jeszcze takie dziadostwo wybierają na burmistrza lub następną kadencję do rady i jeszcze im płacą za to

konkret
1 miesiąc temu

Ponawiam pytanie, jaki jest wynik finansowy jeziora za tegoroczny sezon, licząc na czysto? Że jest na minusie, to się domyślam, ale interesuje mnie konkretna kwota.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  konkret

Oblicz sobie sam, wynik jest łatwy do obliczenia – in minus 3/4 sumy która płacą miasto vel mieszkańcy + cena wody + droższe śmieci do potęgi 3 i spierwiarkuj

konkret
1 miesiąc temu
Reply to  Tbg

Transparentność zarządzania miastem drogi Panie.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  konkret

Pocałuj mnie w kuper

Życzliwy
1 miesiąc temu
Reply to  konkret

Do funkcjonowania jeziora dokładamy ponad 1mln zł rocznie. Nie licząc pieniędzy z budżetu na wkłady własne do inwestycji dla przyjezdnych: https://nadwisla24.pl/2021/10/04/do-utrzymania-jeziora-tarnobrzeskiego-doplacamy-ponad-1-mln-zl/

konkret
1 miesiąc temu
Reply to  Życzliwy

Dziękuję, ale czytałem o tym i to są tylko szacunki czy prognozy. Mnie interesuje faktyczny wynik finansowy za tegoroczny sezon.

Jeziorne finanse
1 miesiąc temu
Reply to  konkret

Ok. 14 mln na obudowanie jeziora z budżetu miasta i ok. 630 tys. w tym sezonie na utrzymanie. Przez okres trwałości projektu jezioro nie może być dochodowe, bo wiązałoby się to z koniecznością zwrotu dotacji. Czyli przez co najmniej kilka najbliższych lat jezioro będzie generowało straty. Tak więc tych 14 mln nigdy się nie zwróci, tym bardziej, że biorąc pod uwagę inflację, kwota o tej samej mocy nabywczej może wynieść w przyszłości 16, 18 a może i 20 mln.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  konkret

Faktyczny – minus ale tego nawet burmistrz ” jeszcze nie wie”.

mieszkaniec TBG
1 miesiąc temu

90% aut nad jeziorem to przyjezdni, dla kogo K…WA wydajemy publiczne z kasy naszego miasta miliony złotych??? Miasto się sypie, dziury na drogach, chodniki dziurawe, zaparkować auto na osiedlach i w mieście graniczy z cudem ale pan prezydent nadal będzie inwestował miliony złotych w jezioro. Nie tak to powinno wygladać. Szkoda, że prezydent nie był na plaży i nie widzaił jak tam jest ciasno. W tym sezonie auta stały na zielonym parkingu. Dorobić więcej zielonych parkingów lub wysypać kamienia a nie wydawać kilkanaście milionów złotych na parkingi asfaltowe!!! Szleństwo to jakieś!!! Na 3 miesiące użytkowania…

Sabina
1 miesiąc temu

Podwyższyć do 50zł opłaty dla osób z poza Tbg to parkingów budować nie trzeba będzie i nie będzie tak tłoczno nad wodą. Dla każdego to lepiej.

Bambo Dżambo
1 miesiąc temu
Reply to  Sabina

Bez przesady.Wystarczy 20zł dla przyjezdnych a dla mieszkańców 10zł.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sabina

A po co budować parkingi ??? Po co , na co i komu???
Od razu po 100 złotych ?
Zalew zrobiony został za kasę z budżetu państwa ( Narodowy fundusz ochrony środowiska) a wszelkie tego typu działania zarobkowe to zwykłe okradanie Polaków .
Teren pokopalniany został zrekultywowany i przywrócony środowisku naturalnemu a wszelkie działania typu betonowanie, ogradzanie to zwykłe bezczelne przekręty za które płacą i będą płacić mieszkańcy miasta .Żadnych zysków nie będzie .

jaro
1 miesiąc temu

Nie sr r aj się tak. Tyś najwięcej wpłacił publicznych pieniędzy. Przypomnę ,że zbiornik powstał nie z twoich, tylko z pieniędzy funduszu ochrony środowiska. Wszystkie przymiastowe tereny rekreacyjne funkcjonują na takich samych zasadach – korzystają również przyjezdni – Wilcza Wola ,zalew koło Mielca , Solina , zalew Zemborzycki itp , itd, Tylko urwa zaściankowcy z tbg roszczą sobie bóg wie czemu prawa do zbiornika na stworzenie którego nie kiwnęli nawet palcem.

myśliciel
1 miesiąc temu
Reply to  jaro

Fundusz Ochrony Środowiska skąd czerpie kasiorę? Nie z podatków podatnika? Wszyscy na wszystko płacimy.

z sando
1 miesiąc temu

czlowieku a ktoz nakazal tarnobrzegowi inwestowac w ten zalew?inni maja za to placic? apropo ten zalew powstal za pobliczne pieniadze wiec o co kaman?

zygi fred
1 miesiąc temu

w tarnobrzeg wpompowano juz wystarczajaca duza ilosc publicznych pieniedzy za prl u dosyc tego

Alf
1 miesiąc temu

I tak oto dzięki jezioru straż miejska w Tarnobrzegu zyskała rację bytu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Na trzy miesiące tylko a przez pozostałe dziewięć to darmozjady od niczego

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Spoko spoko jest jeszcze strefa płatnego parkowania w mieście w końcu czynna przez cały rok

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

No to zobaczymy jakie będą zyski ??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Jaki cały rok ??? Od godziny do godziny a dni : soboty, niedzielę ???

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Opłaty będą pobierane od 1 mają do 30 września a że matematyka to nauka ścisła więc obywatel zatrzymał się na trzech miesiącach.Brawo Ty.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Ty to mi towarzyszu nie licz bo rzecz dotyczy tych nad zalewem ale ty jeszcze tego nie wiesz .
Szkoła partyjną tu ci nie pomoże .

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Właśnie nad Twoim mitycznym zalewem opłaty wjazdowe będą pobierane przez 5 miesięcy w roku ale Ty jeszcze tego nie wiesz jak przypuszcza TW Boluś

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

A rocznie opłata za biletomaty to 100 tysięcy . Czy będą pobierać opłaty przez trzy, pięć miesięcy to i tak 100 tys. rocznie – proste .
To oznacza że przez pięć miesięcy burmistrz będzie wyprowadzał kasę zamiast dać zatrudnienie potrzebujących mieszkańcom.

Zielony
1 miesiąc temu

Stale słyszę i czytam o większej ilości samochodów i parkingów. Kiedy ktoś podejmie temat „więcej zieleni nad zalewem”?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zielony

Państwo ( Polacy) dawali na rekultywacje terenów kopalni aby przywrócić naturze a tu tarnobrzeskie bydełko betonuje co i ile się da.

zdrowotnościowy
1 miesiąc temu

Szczyt marzeń Urzędu Miasta to ilość miejsc parkingowych. Mam marzenia, aby było ich jak najmniej i aby ludzie przyjeżdżali komunikacją miejską, rowerami, chodzili nad zalew pieszo z kijkami. Dla zdrowotności.

protestant
1 miesiąc temu

 Nad jeziorem będzie również monitoring podłączony do monitoringu miejskiego. Stworzonych zostanie dziewięć punktów kamerowych z czternastoma szybkoobrotowymi kamerami. W sezonie letnim nad zbiornikiem ma również funkcjonować „punkt wyniesiony”, gdzie policjant czy strażnik miejski będzie mógł obserwować jezioro i reagować na wykroczenia

Protestuję!!! Totalna inwigilacja !!! Mało tego wszędzie: systemy operacyjne Windows w komputerach, Androidy w smartfonach, przeglądarki internetowe, kamery na mieście, sąsiedzi, miejsca pracy i jeszcze nad jeziorem. To skandal !!!
Tylko w wychodkach jeszcze nie zamieszczają kamer miejskich.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content