Tarnobrzeg: RDM szykuje się na zimę. Spółka zamówiła ok.1200 ton soli

Do zimy przygotowuje się Rejon Dróg Miejskich. Spółka odpowiadająca za zimowe utrzymanie dróg w Tarnobrzegu, zamówiła ok. 1200 ton soli drogowej.

Na sfinansowanie zamówienia spółka zamierzała przeznaczyć kwotę w wysokości 376 380, 00 zł brutto.
W drodze postępowania wybrano ofertę krakowskiej firmy PPHiU „Wojtex”, która zadanie to zrealizuje za kwotę 401 472, 00 zł brutto ( 326 400,00 zł netto). Była to jedyna propozycja, która wpłynęła w odpowiedzi na ogłoszone postępowanie.

Spółka Rejon Dróg Miejskich w ramach „Akcji Zima” ma do utrzymania około 200 km dróg oraz około 100 km chodników w Tarnobrzegu. Zakres prac jest uzależniony od znaczenia i funkcji drogi oraz od natężenia ruchu kołowego.

W trakcie ubiegłej „Akcji Zima”, która trwała w Tarnobrzegu od 27 listopada 2020 r do 22 marca 2021 r, RDM zużył 1070 ton soli, za którą zapłacono ponad 231 tys. zł (netto) oraz 1578 ton piasku, którego koszt wyniósł prawie 27. tys. zł (netto).

Tegoroczna dostawa soli ma być sukcesywna, w szacunkowej ilości 1200 ton. Ilość ton jest orientacyjna i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzichu
1 miesiąc temu

Warto by bylo sie przygladnac, czym sa sypane drogi. Zeszlej zimy zamiast piachu, sypany zostal jakis mół, czy glinka….

Sabina
1 miesiąc temu
Reply to  Zdzichu

No morski piasek to nie był na pewno. Ale substancja dała radę i jak już po dniu od opadów odgarnięto i posypano to jeździło się nawet znośnie.

Odyseusz
1 miesiąc temu

Oby jak co roku zima nie zaskoczyła drogowców;)

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Co roku to zima raczej zaskakuje kierowców którzy nie zmieniają na czas opon i dalej śmigają na pełnym gazie jak w letnie dni a potem lament do drogowców

Waldemar
1 miesiąc temu

Wszędzie drogi czarne tylko w tbg biale Nie każdy tak umie

obywatel
1 miesiąc temu

I tak zima ich zaskoczy , jak zawsze a przygotowywać to się mogą – zobaczymy co z tych przygotowań wyjdzie i oby nie tak jak co roku z wielkim opóźnionym zapłonem czekając na rozstopy .

ekologiczny
1 miesiąc temu

Fusy z kawy są mniej szkodliwe, zamiast soli. Już to w Polsce przerabiali i się sprawdziły. Trza było wcześniej z właścicielami lokali gastronomicznych wejść w porozumienie w tej sprawie.

Jan
1 miesiąc temu

Zrobią porządek z nasadzeniami.

TBG SKWY
1 miesiąc temu

Dlaczego miasto będzie zwężało
główną drogę miasta? Chodzi o Kwiatkowskiego? Taniość i dziadostwo widzę. Czy były przeprowadzone badania ruchu, czy ktoś analizował te przeróbki przecież wasze działania zakorkują jeszcze bardziej miasto? Radzę zacząć remont po otwarciu obwodnicy, bo zrobicie to co zrobił raz już komisarz miasta. Dlaczego nie ma od razu ronda na odcinku do Skłodowskiej przecież to marnowanie pieniędzy, wybudować a następnie przerabiać – to są nasze pieniądze!!! Wy je marnujcie, chcemy budowy i przeróbek z głową, a nie przepchniętych po taniości. Bylejakość źle świadczy o rządzących.

Cezar Juliusz
1 miesiąc temu
Reply to  TBG SKWY

Pan Prezydent doskonale wie co robi.

Zawiedziony Kierowca
1 miesiąc temu
Reply to  Cezar Juliusz

Oby!!! Mam nadzieję że nie zakorkuje miasta i nie zrobi dziadostwa na lata. Przebudowa z głową się obroni, a bez głowy niestety nie. Zwężanie taniość i dziadostwo jest nie do przyjęcia przez mieszkańców miasta. Nie chcemy dziadostwa po raz kolejny. Zwężaniu stanowcze nie!!!

URNA
1 miesiąc temu

I co zrobisz jeśli zwężą? Opublikujesz krytyczny komentarz? Złożysz skargę do rady miasta? A jeśli nawet, co to zmieni? My mieszkańcy mamy tylko wybory, zrozumcie to wreszcie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Cezar Juliusz

No to Julcio wytłumacz nam tu hejterom jak to jest :

1.
Walczy o pakt zwierzyniecki a tymczasem w BO zaplanowane są remonty (modernizacja ulic bocznych – Wyspiańskiego Tracza i wykonanie parkingów wzdłuż szkoły nr 4 na wysokości Urzędu Skarbowego – budynek nr 12 pkt. 2)

  • DLACZEGO O KONIECZNOŚCI WYCINKI KILKU SUPER DRZEW ANI SŁÓWKA i to w centrum miasta ??????

2.
Projekt ten przewiduje postawienie LATARŃ o które zabiegał już dawno obecny radny miasta ( rada osiedla – przewodniczący i występował do SM Siarkowiec ) Martyniak bo ma tam garaże a zawsze ponoć sprzeciw składali mieszkańcy budynku nr 14 na Wyspiańskiego a zatem CZY TO CHODZI O PRYWATNE POTRZEBY ?????

3.
Nie jest tajemnicą , że za plecami burmistrza pojawiają się ostatnio urzędnicy którzy mają tam garaże (prywatne – pomiędzy urzędem skarbowym a ul. Tracza czy zatem CZY TO PRYWATA i PRYWATNE POTRZEBY ZDECYDOWAŁY O TYM PROJEKCIE urzędników i radnych ????

4.
Wyjaśnij jak to jest, że obecnie remontuje się ulice, chodnik na Wyspiańskiego ( za TSM, dawną restauracją Barbara) bez konieczności zamieszczanie i wygrania w BO a inny muszą to robić w ramach BO ?????

Dynia
1 miesiąc temu
Reply to  Cezar Juliusz

O chyba nie wie. U nas w Tarnobrzegu przebudowa równa się pogorszenie parametrów obecnej drogi, dlaczego w Tarnobrzegu nie ma rozbudowy dróg z budową kładek, przejść podziemnym, zjazdów, powiększania skrzyżowań, bezpiecznych pasów ruchu itp. itd., żeby było bezpieczniej, tylko zwężanie, tak by było tanio, dodawania zjazdów i wjazdów w obrębie skrzyżowań (Mickiewicza, Św. Barbary, Sikorskiego). Mickiewicza od Miechocina w godzinach szczytu nie ma właściwego prawo skrętu, mieści się tam tylko 2 lub 3 samochody, ze Św. Barbary do Szpitalnej jazda na wprost po skosie, i ten nieszczęsny wjazd do Biedry, zjazdy i nowa droga koło Actiona też ciekawostka

Alf
1 miesiąc temu

Zobaczcie ludziska jaka drożyzna w kraju. Nawet cena soli drogowej rok do roku wzrosła o ok. 80% . Dramat i tyle

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Powinny wrócić plandeki zabezpieczające drogie nasadzenia wzdłuż głównych dróg. Rośliny pięknie rosną i Tarnobrzeg coraz lepiej wygląda.

RiFiFiFi
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Uważam, że szkoda kasy mieszkańców, bo montaż i dokupienie elementów uszkodzonych będzie nas znowu sporo kosztowało. Za takie durne projekty pomysłodawcy wraz z rządzącymi powinni odpowiedzieć swoim majątkiem. Cały ten projekt to wielka ściema i zmarnowanie środków finansowych mieszkańców i środków UE.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content