Czego brakuje nad Jeziorem Tarnobrzeskim? Magistrat ogłasza konsultacje

Tarnobrzeski magistrat ogłasza konsultacje dotyczące zagospodarowania terenu wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Propozycje można przesyłać do 5. listopada br. na adres mailowy: kontakt@jezioro-tarnobrzeskie.eu.

W połowie września miasto podpisało umowę z biurem projektowym na opracowanie projektu koncepcyjnego, zagospodarowania terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim – etap II. Zakres koncepcji obejmuje póki co, zaprojektowanie m.in. wjazdu nad jezioro, pomostów połączonych z 4 istniejącymi punktami gastronomicznymi, posterunku dla służb ratowniczych wraz ze slipem, kolejnych punktów do prowadzenia sezonowej działalności handlowej i usługowej, bazy noclegowej dla turystów (np. w formie domków całorocznych na wynajem), pola campingowego i namiotowego, kładki dla pieszych nad kanałem, stanicy kajakowej wraz z infrastrukturą nawodną.

Zaprojektowane mają zostać także obiekty rekreacyjne, m.in. mola i pomosty, atrakcje jak podwodne miasto, tunele w wodzie, ścieżka w wodzie, wieża typu sky walk. Projekt ma uwzględnić także opracowanie koncepcji przebiegu dróg w obszarze od ul. Siarkowej do wyjazdu na Wisłostradę, czy umiejscowienie obiektów SPA, które są możliwe do realizacji przez prywatnych inwestorów.

– W ramach koncepcji wykonana zostanie wizualizacja poszczególnych elementów infrastruktury wraz z kosztorysem. Koncepcja powstanie do końca grudnia 2021 – mówi Joanna Kozub, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Tarnobrzega.

– Zachęcamy do zgłaszania uwag i pomysłów dotyczących dodatkowej infrastruktury, w jaką, zdaniem państwa, należałoby wyposażyć jezioro. Zależy nam na opinii w tym zakresie, abyśmy mogli stworzyć infrastrukturę zgodną z oczekiwaniami mieszkańców, turystów, żeglarzy i innych grup, które z uroków jeziora korzystają, ale także przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami, rodzin z małymi dziećmi, seniorów – apeluje prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Konsultacje on-line dotyczące zagospodarowania otoczenia Jeziora Tarnobrzeskiego przeprowadzone zostaną na portalu Jezioro Tarnobrzeskie.eu.

– Napiszcie, czego brakuje nad jeziorem, co w najbliższym czasie powinno tam powstać – zarówno pod względem infrastruktury, jak i atrakcji turystycznych – – wyjaśnia rzecznik UM.

Swoje propozycje można przesyłać do 5 listopada na adres mailowy:kontakt@jezioro-tarnobrzeskie.eu.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
261 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 miesiąc temu

Dosyć marnotrawienia pieniędzy! Chodniki i ulice rozj3bane tym się w końcu zajmijcie a nie co chwila fanaberie nad jeziorem!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

A później pajace poogradzają działaczki w których znajdują się stowarzyszenia , są już płetwonurkowie, Marina już wędkarze ponoć postawili swoją siedzibę.
Niebawem tereny będą de facto sprywatyzowane przez różnej maści pasożytnicze stowarzyszenia a przypomnieć należy że błaznom śnił się jeszcze gród słowiański ???

mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Niedouczony, pożyteczny idioto. Po pierwsze , przypomnij sobie zasady ortografii. Później, dowiedz się nieuku, ile miasto zarobiło na płetwonurkach , i wędkarzach zanim wy- sr – asz się z tych swoich pseudo opinii. Jeżeli nie odwołasz tych treści i sformułowań cytuję ” pasożytnicze stowarzyszenia ” tutaj, na tym portalu w ciągu 48 godzin, to zrobię wszystko , aby cię doprowadzić przed oblicze sądu i na Boga odpowiesz za swoje publicznie sformułowane i oskarżenia względem stowarzyszeń , które za wielkie pieniądze zakupiły te tereny na których inwestują w poważną infrastrukturę. Nazywając ich cytuję ” stowarzyszenia pasożytnicze ” przekroczyłeś granice KK. Zrobię wszystko , aby zobaczyć twoją minę na sali sądowej, i zażądać zadośćuczynienie za szarganie dobrego imienia. Powtarzam – 48 godzin. Nie jesteś bezimienny jak ci się wydaje. Nie pozdrawiam.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Brawo, wreszcie ktoś dyskutuje z nim tak, jak należy. Ja już go wielokrotnie ostrzegałem i tłumaczyłem, że jego zachowanie jest karalne z przepisów Kodeksu karnego (art. 212 czy art. 216), ale on sobie nic z tego nie robi – obraża nie tylko mnie, władze miasta, czy urzędników, lecz także innych internautów, którzy się z nim nie zgadzają.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z czym mi tu wyjeżdżasz kmiocie, niepouczaj innych jak sam się na to nie odważyłeś i popaprancu nie podburzaj kłamco i oszuście.
Jak tyle wiesz to napisz na jakich zasadach bazy mają płetwonurkowie nad zalewem ?? Może we uświadom tu wszystkich jakim cudem wędkarze są nad zalewem .
Czekam cwaniaku ???

karol
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Tak się zastanawiam , dlaczego świat składa się ze skończonych durniów , którym ktoś włączył komputer. Przecież wszystkie dane dotyczące sfery publicznej takie jak : kto i za ile wydzierżawił – kupił teren, albo prowadzi działalność gospodarczą , postawił kiosk z hot dogami , wędkuje i opłaca się miastu, wypożycza kajaki, dzierżawi park linowy i czy jest właścicielem tego terenu lub ciągnie narty na wake parku i co ma z tego miasto – przecież to wszystko jest na necie. Zamiast tworzyć fałszywe historie ,że wszyscy kradną , kliknij idio to na neta to się wszystkiego dowiesz. Chyba , że niewiedza jest ci wygodna.

Linka
1 miesiąc temu
Reply to  karol

Wskaż linki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Linka

Ha, ha, ha – jakie, gdzie ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  karol

A gdzie napisałem tutaj, że kradną ???

Bozo
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Nie strasz bo się zesrasz

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

To takie typowe dla gości z organizacji z komunistycznym rodowodem ( LOK) – zastraszać, grozić jak typowi bandyci.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

To oświeć nas proszę jakie to pieniądze zapłacili nurkowie za teren . Był jakiś przetarg na tą działkę? Kto zarabia teraz na szkoleniach ? Jaki wymierny pożytek ma z tego miasto ?

mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Zadzwoń do radnego z twojej dzielnicy to się dowiesz ile płetwonurkowie zapłacili za teren . To takie trudne ? A jak się dowiesz opublikuj to na tym portalu. Niejednym zamknie się szczęka.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

To może następnym razem nie pisz o wielkich pieniądzach jak sam nie wiesz.

mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Przyjmij do świadomości, że wiem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

To przeczytaj jeszcze raz co jest napisane , możesz zrozumiesz ten tekst , chociaż wątpię ????
Nie wmawiają mi tu pajacu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Ta ta ta , te bajeczki to opowiadaj dzieciom !!!!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

To może najpierw zacznij od tego czy był na przetarg ???
A później po ile szły działki w przetargach ???
Na końcu zapytaj się za ile nabyli za zgodą rady miasta ???
Jak się dowiedz to daj tu te informacje , chętnie zapewne mieszkańcy by się dowiedzieli jak nabywają ( nabywali) działeczki nad zalewem a zwłaszcza za ile ????
Kij ma dwa końca i aby gówno nie wypłynęło na widok cwaniaczku .
Tak na końcu to daj znać dlaczego za wjazd nie wnoszą opłat w biletomatach jak reszta ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Ty tam radnym się nie wyręczają – napisz i tyle !
Nabyli w przetargu ????? Po cenie rynkowej ??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

No czekaj to oświeci – może jeszcze napiszę czy był przetarg ???? Zbycie działki bez przetargu ,????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Nie napisze.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

To ile płacicie za teren , czy płaciliście za wjazd nad zalew ????
Za ile kupiliście teren nad zalewem ??? Mieszkańcy powinni wiedzieć ??? Czy teren to wasza własność , czy też dzierżawiona nieodpłatnie czy też płatnie ???
Uświadom tu wszystkich cwaniaku jak jest ???? Masz odwagę czy tylko będziesz straszył jak Julcio .
Pamiętaj kij ma dwa końce popaprancu.

mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Miałem cię zignorować , ale odpowiem. Za teren zgodnie z decyzją Rady Miasta Tarnobrzega zapłaciliśmy zgodnie z wyceną rzeczoznawcy wyznaczonego przez Miasto. Jest to w ogłoszeniach na portalu UM. Za teren dzierżawiony przez PZW i Wake Park właściciele płacą zgodnie z taryfą ustaloną przez RM Tarnobrzega. I nie wycieraj sobie gęby , że ” mieszkańcy powinni wiedzieć ” Bo mieszkańcy wiedzą. Twoje zapytania świadczą , że jesteś kompletnym ignorantem , nie zasięgasz informacji u źródeł , kierujesz się tylko i wyłącznie populistką na tym portalu . Powtarzam , jeżeli nie odwołasz słów o cytuję ” pasożytniczych stowarzyszeniach ” i nie przeprosisz w ciągu 48 godzin na tym portalu, to za 3 – 6 – 8 – miesięcy spotkamy się w sądzie. Krytyka ma swoje granice. Ty je przekroczyłeś . Acha. „Dziękuję” za epitety. Nawet nie wiesz jak się przydadzą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

LOK organizAcja powstała w czasach PRL ( stworzona przez komunistów bo bez ich zgody reszta była nielegalną). Z rzeczoznawcą to bym nie wyjeżdżał i wycenami bo w przetargach okazywało się że działki wycenione przez rzeczoznawcę zbywano o kwoty 100, 200 procent wyższe ( od wyceny). Tereny zalewu ( obok też) zostały zrekultywowane za kasę z budżetu państwa z celem aby służył mieszkańcom ( taki był cel oprócz likwidacji zagrożenia pokopalnianego), majątek ten został przekazany miastu ( treść umowy – poczytaj) za darmo aby służyły te tereny mieszkańcom miasta i okolicy . Po nabyciu terenów urzędnicy i radni de facto zaczęli prywatyzację terenów zrobionych za kasę podatników ( Polaków) – terenów , które miały służyć mieszkańcom miasta i okolic a nie prywatnym stowarzyszeniom prowadzącym działalność gospodarczą i korzystającą z dodacji , czy też wybranym jednostkom korzystających z przywileji . W orzecznictwie NSA jest przyjęte jednolite kryterium , że działki powinny być sprzedawane w trybie przetargowym ( nie zachodziły żadne przyczyny dlaczego was potraktowali wyjątkowo) . Dla przypomnienia, jest jeszcze mnóstwo osób z KS Machów , którzy wiedzą na jakiej zasadzie wy tam się znaleźliście którzy może podzielą się jak to było jak zaczynaliście tam nad zalewem ( zapewniam nie jest to… Czytaj więcej »

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Za dużo paplasz i to już zaczyna być kłopotliwe…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dla komunistycznych organizacji i ich potomstwa a kłopotliwe dla kogo dla tych co sprywatyzowali tereny nad zalewem pozbawiając mieszkańców najładniejszych kąsków ??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

WAL PAJACU TERAZ NiCZGO NIE ODWOŁAM i nie będziesz mnie szantażował i zastraszał jak zwykły pospolity bandzior z organizacji o komunistycznym rodowodzie .
Takie organizacje z komunistycznym rodowodzie winny być zdelegalizowane a cały majątek przejęty przez państwo.
Bandyckie nawyki typowe dla byłych ormowców, milicjantów, ub- ków, SB- ów bo organizacja stworzona za PRL .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

No to uświadom ile miasto zarobiło na płetwonurkach ???? Czekam ???

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Dlaczego pożyteczny?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Tego jeszcze nie wie ???

ateista
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Odwołujesz się do Boga, ale jesteś mściwy. Nasz papa Jan Paweł II nawoływał do wybaczania. Ucz się od niego. Wystarczyło sprostować wypowiedź i na tym powinieneś zakończyć. Nie każdy wie co jest grane, kiedy oficjalnych informacji się nie udziela.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ateista

Nie mieszajmy w to BOGA i JP II a JP II mówił, że lepiej byś ateistą niż fauszywym katolikiem .
Smutne jest to, że takich jest mnóstwo w Tbg dla których kłamstwo jest chlebem powszednim i służy do kariery nie tylko politycznej .

mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  ateista

oko za oko ….. słyszałeś to już gdzieś?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Ja słyszałem – UB-cy, SB-cy komuniści zawsze tym się posługiwali sloganem a w Tbg ich sporo a z potomstwem masa, ba nawet organizacje i stowarzyszenia ich tu są , panoszą się stosując stare wyuczone metody z NKWD przyniesione od 1944 roku, niepokornym , niewygodnym usta zamknąć zastraszając, grożąc, torturując, mordujac.
Tu nawet SB , UB miało sporą siedzibę.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zamknij się wreszcie, ileż można?!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

O takich to jest właśnie.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zamknij pysk!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Mocny w mordzie no to nie musisz czekać bo ty taki kolejny Julcio , peszczeka na forum a jak przyjdzie co Do konkretów to cieniutki Bolek mocny na forum Ci twoi płetwonurkowie i cały ten LOK to postkomunistyczna organizacja utworzona przez komunistów, która obecnie jedynie spaskudziła otoczenie tego zalewu swoją obecnością a szczególnie tym postawionym betonowym gów…m psującym estetykę i widoki Wy z tym post ..bym betonem nie wnosicie żadnej wartości dodatniej ani dla miasta , mieszkańców, zalewu , krajobrazu poza straszeniem ryb w zalewie i brudzeniu wody ( wędkarze to chociaż odmładzają populację ryb) . Zajmujecie miejsce , zakupione bez przetargu w najlepszym zakątku zalewu które mogło służyć ogółowi choćby w postaci trawnika, parkingu (czym pozbawiście minimalizacji kosztów które ponoszą mieszkańców.). Nic z waszej obecności nie winika poza tym , że cwaniacy realizują swoje hobby , większy pożytek jakby tam Lidl, Biedronka czy kiosk ruchu postawili punkty handlowe , chociaż służyło by komuś, czemuś , jakiemuś celowi a tak spaskudzony krajobraz zalewu. Podobnie jest z tym Walkę Park – bezużyteczna rozrywka dla osiągania zysków . Co do PZW – ryby były jak ich nad zalewem nie było i poza wymianą populacji ryb reszta jest realizowane wyłącznie w swoim egoistycznym… Czytaj więcej »

miasto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jebnięty.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Ty kmiocie BOGA nie wymieniaj błaźnie . Nie mieszaj Człowieku z jomunistycznego stowarzyszenia ze stalinowskim rodowodem .

mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zapłaciliśmy setki tysięcy złotych miastu za tereny na których inwestujemy. I wyłożymy te parę tysięcy na kancelarię adwokacką ,która pozyska adres IP oszczercy od operatora portalu, aby go postawić przed sądem za oszczerstwo. Obywatel – doszedłeś do ściany. Miasto cię nie postawi przed sądem, to zrobi to kto inny. Miarka się przebrała.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Dobra – był przetarg na zbycie działki , czy braliście udział w przetargu ???
Czy złożyliście najkorzystniejszą ofertę na zakup działki ????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Nikt nie powiedział, że Miasto nie prowadzi własnych działań i nie zabezpiecza dowodów. Być może nadejdzie czas, że za te wszystkie pomówienia obywatela Miasto również wystąpi na drogę sądową. To wszystko jednak zależy od Pana Prezydenta. Ja osobiście miałem nadzieję, że on się w końcu zreflektuje i przestanie atakować swoim jadem wszystkich dookoła. Jednak obecnie straciłem nadzieję na jakąkolwiek merytoryczną dyskusję z tym człowiekiem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To nie dyskutuj, nie wyręczają się innymi a zwłaszcza burmistrzem cwaniaku .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A jednak skoro wiesz to urzędnik !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widocznie burmistrz jest mądrzejszy od was obydwu. Pewnie tylko się śmieje z wpisów tylko.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Co znaczy setki ??? Teren ile był WART???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Kij ma dwa końca .
Po kolei prywatyzuje cię tereny nad zalewem które zostały przywrócone za kasę wszystkich Polaków , z podatków a które miały służyć mieszkańcom a nie tylko wybranym .
Organizacja LOK powstała za PRL to i nie dziw .
Przetargu o ile wiem nie było ???
Jakim cudem ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Przeczytaj mój tekst ze zrozumieniem a jak nie potrafisz to nie pisz głupot pajacu ( wyśmiejcią cię już przy zgłoszeniu ) ” zacznij od A a skończ SIEDZIBĘ” .
A już byli i są chętni na dalszy ciąg typu ” gród słowiański „.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

Ty się nie wycieraj mordy miastem cwaniaku .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mateusz

No dawaj te informacje – konkretne kwoty , czekam ???

seba
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

jak to czego brakuje ??? bikini modelek ktore kreca …… i robia nie tylko lody dla ochlody 😉

wola
1 miesiąc temu

W pierwszej kolejności powinna powstać porządna droga dookoła jeziora. Pewnie że można się katować jeżdżąc rowerem po płytach drogowych ale nie każdy to lubi. Jak jest dobry dojazd to potem można robić dalsze projekty.

ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  wola

Zrobią w sposób tradycyjny: droga asfaltowa dla autek i obok droga rowerowa z kostki. To tradycja w Tarnobrzegu. Takie drogi też nie do jazdy rowerem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ten z rowerem

Panie przecież oni inaczej nie potrafią . Komunistyczny beton to i beton pakują – czerwony

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  ten z rowerem

A ja sądzę, że na dalszej części opaski jeziora powstanie ścieżka rowerowa z asfaltu, tak jak w pierwszym etapie, bo to dla turystów. Ścieżki pieszo-rowerowe z kostki będą dalej dla mieszkańców w mieście.

Łysy
1 miesiąc temu

Brakuje ładnych dziewczyn które by roznosiły darmowe piwo plażowiczom

doktor house
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

tak jest i podawały cycki na tacy

Aleksander.
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Topless

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Przydałaby się taka wieża widokowa z dużą platformą na szczycie. Na tej platformie, oprócz punktu widokowego mogłyby się znajdować punkty gastronomczne (np. jakaś pizzeria i kawiarnia), teleskop do obserwacji okolicy w powiększeniu, a także miejsce do skoku na bungee oraz miejsce do gry w kółko i krzyżyk z wysokości piłkami do koszykówki (coś takiego jak Giant Basketball Tic Tac Toe na Avala Tower pod Belgradem w Serbii). To sprawiłoby, że taka wieża byłaby jedynym takim miejscem w Polsce i unikalną atrakcją w rejonie całej Europy Środkowo-Wschodniej. 🙂

Siano
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nijaki,- J..estem. C..ienias, zajmijcie sie pokomunistycznym chodnikiem w centrum miasta przy szaletach miejskich.Jak ogarniecie temat ,( na dzien dzisiejszy to was jak widac przerasta), to zajmijcie sie altanami drewnianymi. przy dawnej ,,Kozyrowce”.Te altany odbieral z urzedu nijaki K.Widocznie byl ,,nawalony,” skoro nie zauwazyl jak krzywo stoja.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Siano

Twój nick idealnie odzwierciedla to co znajduje się w Twojej głowie. Nie rozumiesz i nie zrozumiesz dalekosiężnych, ambitnych inicjatyw, które sprawiłyby, że Tarnobrzeg stałby się miastem unikalnym w skali krajowej, a nawet międzynarodowej. Twoje myślenie jest ograniczone do korzyści dla prowincji. Trzeba myśleć o korzyściach uniwersalnych, a nie tylko o sobie. Myślę globalnie, działam lokalnie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przestań Julcio już pierd…z tym unikalnym miastem – nie było, nie jest i nigdy nie będzie !
Miasto nie ma nic nadzwyczajnego czego w kraju i na świecie by nie było – czy to takie zatrudnię aby zrozumieć. Nic poza pierd…wizjami nie było, nie ma i nie będzie.
Czarusiu – w planach jest podobny zalew w Bełchatowie i o ile większy , też pokopalniany.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Twoja opinia w temacie jest tak samo poważna jak opinia ślepego o twórczości Matejki. Mieszkańcy okolicznych miejscowości nie będą zasuwać do jakiegoś Bełchatowa, skoro pod nosem mają ładne, czyste i pełne atrakcji jezioro, gdzie za małe pieniądze mogą fajnie wypocząć.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A więc doić od sąsiada – wam powinni kur .a wprowadził opłaty o podobnej wysokości , może wtedy barany by zrozumiały
Wielu ludzi pracowało tam i to oni brali udział w budowie tego zalewu a wy teraz ich chcecie okradać .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wielokrotnie powtarzałem, że jestem za zróżnicowaniem opłat i wprowadzeniu karty mieszkańca Tarnobrzega. Ty jednak słyszysz tylko to, co jest dla Ciebie wygodne i wpisuje się w Twoją chorą narrację.

Segregator
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty gościu wymyślasz? Nie można segregować ludzi na zasadzie, ten to SWÓJ, a tamten to OBCY.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Segregator

Można, jeśli jest to uzasadnione pewnymi czynnikami (np. finansowaniem i utrzymywaniem danych terenów). Jakoś w całej Polsce funkcjonują karty mieszkańca, które uprawniają do wielu zniżek (np. na komunikację miejską).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dyskryminacja równi i równiejsi – te opłaty tak potrzebne jak i inwestycje nad zalewem – dla turystów.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Aaa… napiłem się!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak jak te konsultacje z mieszkańcami, najpierw za kasę mieszkańców burmistrz zleca koncepcję zagospodarowania terenów nad zalewem z określonymi założeniami a póżniej błazen udaje że przeprowadzą konsultacje z mieszkańcami ????
Tam gdzie urzędnicy mają rozum najpierw przeprowadzają konsultacje a później ewentualnie zlecają koncepcję – jedno wielkie, cyniczne, perfidne oszustwo burmistrza .
Julcio – mieszkańcy zasuwali, zasuwają i będą zasuwać w góry, na Mazury, nad morze i twoje prywatne urojenia tego nie zmienią .
Swoją drogą byłem nad morzem w miejscowości typowo wypoczynkowej , wytyczone ścieżki rowerowe przez las , nas plażę bez betonu , asfaltu a ludzi mnóstwo z całej Polski ( i nie tylko) , zwykłe ścieżki gruntowe.

Siano
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro tak myslisz, gglobalnie I dalekosieznie, to co twoja osoba robi w Tarnobrzegu.??Powinienes co najmniej zka zajmowac zacne stanowisko e Uni Europejskiej. Ale widocznie jestes marna istota ludzka , przez lub z litosci zatrudniona w u.m.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Siano

Po znajomości i z układów jeszcze .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nie kłam, bezczelny typie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zabolało ???? Prawda ????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Siano

Moje obawy co do zawartości Twojej głowy się niestety potwierdzają. Kto CI powiedział, że jestem zatrudniony w UM? Obywatel?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co nie jesteś ??? Tylko umowy zlecenia z urzędu ???

A to , że jesteś ( lub związany z kimś takim) to jasno wynika z twoich wpisów – tylko urzędnik takie rzeczy może wymyśleć , napisać .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ani umowę o pracę, ani umowę zlecenia – zamilcz wreszcie bo się ośmieszasz, a Twoje pomówienia są efektem ograniczonego myślenia, które implikuje takie chore wnioski. Idąc Twoim debilnym tokiem myślenia, sam należysz do opozycji, skoro tak zaciekle atakujesz PDB. Czy Twoim zdaniem osoby apolityczne też nie mogą mieć swojego zdania o władzach miasta? Muszą od razu być pracownikami UM?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przestań oszuście kłamać ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przedstaw dowody, chory człowieku.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Właśnie… Muszę wziąć leki.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A z boku wieży oczywiście wioska słowiańska

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

No, jakby mieszkańcy tego chcieli (a każdy jest mieszkańcem i może zgłosić taki pomysł), to nie mówię nie. O wszystkim trzeba rozmawiać. Zwłaszcza głosy osób spoza Tarnobrzega mają znaczenia, gdyż to głównie oni będą korzystać z atrakcji i płacić za nie, więc dobrze byłoby wiedzieć jakie są oczekiwania społeczne (to się bowiem przełoży na przyszłe zyski).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To niech turystów , osoby spoza miasta się zapyta burmistrz a co to mieszkańców obchodzi i skąd mają wiedzieć co turyście hula w głowie???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Właśnie UM kieruje się z zapytaniem do WSZYSTKICH zainteresowanych – zarówno tarnobrzeżan, jak i turystów. Mamy demokrację, niech ludzie zdecydują, jakie atrakcje powinny być nad Jeziorem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To jest zwykłe draństwo UM , zajmuje się wizjami dla przyjezdnych a w dupie ma mieszkańców i ich potrzeby. To zwykłe cyniczne oszustwo mające na celu kłamstwo w postaci niby konsultacji społecznych z mieszkańcami.
PRZECZYTAJ – tam jest wszystko czego burmistrz z urzędami chce i co ma być a reszta to zwykłe oszustwo i kłamstwo przez oszustów i kłamców .W skrócie tak ma być i tak będzie i miejmy nadzieję , że nie zdążą z tym a następca wypierd…i tych pomysłodawców, wizjonerów i realizatorów do najniższego szczebla biorącym w tym przekręcie udział.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zrozum wreszcie, że taki awanturnik jak ty niczego w tym temacie nie zmieni. Możesz sobie pisać do woli, ale twój wpływ na rzeczywistość jest żaden i tak już zostanie (przynajmniej w tej kadencji). A jak chcesz coś zmieniać, to sam kandyduj.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chociaż raz coś napisałeś z odrobiną prawdy a mianowicie, że mieszkańcy miasta mający inne zdanie dla dziczy urzędniczej to tylko awanturnicy którzy mogą swoje zdanie dla siebie zachować , dziczy urzędniczej z Tbg to nie interesuje i taki właśnie mają sens zakłamane konsultacje w sprawie zalewu , oni wszystko już wiedzą a mieszkańcy mają tylko jedno wyjście – poprzeć bo ci z innym zdaniem się nie liczą. A prawda jest balonie prosta oszuści dla pozoru chcą przeprowadzić niby konsultacje aby mieć ALIBI , wycierać sobie mordy wolą mieszkańców ( z których zdaniem odmiennym i tak się nie liczą ) aby później oszuści i kłamcy mogli sobie mordy wycierać tekstami typu: taka była wolą mieszkańców, burmistrz jest bo wybrała go większość a skoro większość wybrała burmistrza to właśnie tego chce co burmistrz. Ciekawe gdyby mieszkańcy wiedzieli , że na jego wizje ( Riwierę) o której mówił w programie wyborczym będą sprzedane udziały Wodociągów, że to wszystko dla turystów, że mieszkańcy będą spłacać inwestycję w swoich rachunkach za wodę – to też by zagłosowali ??? Takie brednie oszuście to opowiadaj swoim dzieciom na dobranoc . Z mieszkańcami nie konsultował figurant burmistrz sprzedaży udziałów wodociągów, ani czy chcą ponosić koszty inwestycji nad zalewem… Czytaj więcej »

miasto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jebnięty

miasto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jebniety

Siano
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

SLUP -przy ktorym mozna bylo wykonywac chloste.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Może wreszcie zaczniemy kierować się chodź trochę rachunkiem ekonomicznym . Na razie to przyszłe zyski wydają się być mityczne i stanowić alibi dla wykonywanych i planowanych inwestycji. Nie staniemy się z dnia na dzień atrakcją turystyczną na skale kraju czy świata. Ciekawe ,czy w ogóle ktoś zamówił badania opłacalności takich inwestycji ? Może trzeba było od tego zacząć. Na razie to nawet porządnego pola dla kamperów nie ma. Ciekawe czy planowane pole będzie miało możliwość podłączenia do kampera wody , kanalizacji , prądu , gazu i światłowodu ? Dziś to standard ,żeby ktoś chciał tu przyjechać w ogóle. Zrobić coś byle jak to już lepiej nie robić . Ja nie zgadzam się na kolejne podwyżki cen wody ,żeby finansować kolejne fanaberie rządzących tym miastem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Oni to robią tylko i wyłącznie dla siebie – tam w urzędzie, w radzie jest pełno działaczy ( złodziei, pasożytów) różnej maści związków i stowarzyszeń a to dranstwo nauczone tylko za publiczne i na publicznym groszu prowadzić działalność za cudze z nastawieniem wyłącznie korzyści dla siebie – to zwykle pasożyty kosztem mieszkańców i kasy miasta .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Proszę o kaftan dla tego pana! Na CITO!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tovie cwaniaczku to i kaftan nie pomoże – szans na poprawę brak .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Mi potrzebny nie jest, a Tobie – jak najbardziej.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co ty lekarz ????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Z dnia na dzień nic się nie dzieje, ale z roku na rok stajemy się bardziej rozpoznawalni. Pracuje nad tym zresztą także Wydział Promocji UM, efekty widać co roku nad jeziorem. Co do rachunku ekonomicznego to zgoda, ale pamiętajmy, że miasto nie zrealizuje żadnych projektów bez środków UE, jeśli zaś takie środki będą, to nie będzie można ich wydać na coś innego (np. remonty dróg), tylko na tę konkretną inwestycję nad jeziorem. Co do pola dla kamperów – możesz zgłosić taką uwagę, wszystkie zostaną rozpatrzone przez specjalistów i dopiero potem zapadnie ostateczna decyzja. W Tarnobrzegu stawiamy na demokrację bezpośrednią!

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jest takie przysłowie ,że tonący brzytwy się chwyta. Czy jezioro nie jest dla nas taką brzytwą ? Pompujemy w nie lwią część środków licząc właściwie na co ? Moim zdaniem jest to trochę alibi ,że w mieście jednak coś się dzieje. Tymczasem nadal zdaje się nie jesteśmy nawet w stanie zwolnić potencjalnych inwestorów z podatku od nieruchomości . Gdy słyszę ,że samorządy ,żeby przyciągnąć inwestorów oferują np. zwolnienie z opłat za wodę i ścieki przez 7 lat to czym my mamy zachęcać do inwestowania u nas ? Uśmiechniętą twarzą Pana Prezydenta?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Miasto inwestuje także w terny położone w strefie, natomiast do Parku Przemysłowo-Technologicznego będzie dochodziła obwodnica. Przedsiębiorcy są zachęcani wieloma profitami inwestowania w naszym mieście. Zwolnienie z podatków w jakimś zakresie też można rozważyć w zależności od tego, jaką wartość dodaną wniesie przedsiębiorca do naszego miasta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tylko chętnych inwestorów brak – ciekawe z jakiej przyczyny ?????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

I znowu kłamiesz, bo co jakiś czas do strefy wchodzi nowy inwestor, a strefa sukcesywnie się rozwija.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ta strefa tarnobrzeska a ci twoi inwestorzy to w tej strefie tylko pod Wrocławiem i tam się rozwija oraz w innych miejscach ( St.Wola ) a tu tylko małe ( malusieńkie) zakładziki rzemieślnicze które szukają miejsc z tanią siłą roboczą aby płacić minimum .
Nie bredź Julcio ! Daj przykłady skoro na nie się powołujesz ( zarobki to można później sprawdzić na stronie PUP – 2800 brutto , dlatego młodzi spierda….ją z stąd bo to za mało aby żyć i za dużo aby zdechnąć.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dlatego musimy odwrócić ten trend i co by nie mówić, to Prezydentowi Bożkowi również na tym zależy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No nareszcie Julcio – podpowiedź Bożkowi aby w końcu się za robotę wziął która przyniesie konkretne efekty dla mieszkańców bo już trzy latka stracił na lans, pijar, konferencje, debaty, strategie – dość leniuchowania.
na razie to tylko koszty wytworzył ( utrzymanie zalewu , inwestycje ścianki wspinaczkowej, nasadzenia i plewienie, film o nasadzeniach, koncepcje ) i zbył udziały majątku mieszkańców ( udziały Wodociągów) dla przyjemności turystów – przyjezdnych a koszty przerzucił na mieszkańców , wyjmując je każdego dnia za zużycie wody.
O wyprowadzeniu kasy mieszkańców z miasta też przypomnę – za biletomaty nad zalewem.

Zwracając na słuszny trend – to już stracone (oby nie na zawsze) – wiadomości o kopertach wymazać się nie da, o problemach inwestorów też (Mrówka, Tesco i ponoć w Machowie był inwestor ale zainwestował w St. Woli bo firmy z udziałem zachodnim łapówek nie dają).

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Obwodnica to melodia dalekiej przyszłości. Dla inwestora liczy się tu i teraz. Skoro nas nie wybierają , to musi być jakiś powód

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Powodem są zaniedbania poprzedników, teraz wreszcie coś się zaczęło zmieniać na lepsze.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale dalej jest dużo patologii. Do oświaty dokładamy kilkadziesiąt milionów rocznie. Ostatnio szkoła do której chodzi może setka dzieci zażyczyła sobie nowej sali gimnastycznej

lol
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

skoro jest szkoła to powinna być sala gimnastyczna, XXI wiek.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  lol

W XXI wieku chyba tak.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Znowu poprzednicy – tak chyba będzie do końca kadencji nieudacznika ale jak odbierał inwestycje poprzedników na konferencjach to o poprzednikach ani słówka .
Ten twój burmistrz to chyba tydzień temu został wybrany a nie trzy lata temu.

ahahahaha
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

tak jest powod calu swiat chce zniszczyc tarnobrzeg

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

A w nim szlachcic VEL Partyka będzie się bawił w rycerzyka jak dzieciak.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

I gór brakuje, najlepiej Gubałówkę ze stokiem narciarskim i wyciągiem ( Pluto już na zwałce jedną załatwił w gminie Baranów i jak to po dziele geniusza tylko koszty są a śnieg z daleka to omina) i nazwać to GÓRY TARNOBRZESKIE !!!

obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Żadnych wież widokowych. Już takie szkaradne powstały w Krynicy-Zdroju, Kurzętnikach i Świeradowie-Zdroju. Jak można było takie coś, szpecące krajobraz postawić?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obserwator

Można było – i ludzie bardzo chętnie z tych wież korzystają. I w Tarnobrzegu też można, wystarczy tylko chęć, pomysł, środki unijne i dobry wykonawca. A zyski zwrócą się bardzo szybko (nie tylko te finansowe, lecz również te wizerunkowe).

obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie słyszałeś ich opinii. Taka wieża w tym miejscu to rzecz naprawdę zbędna.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obserwator

Kolejny zbędny obiekt którego koszty utrzymania będą ponosić mieszkańcy .

Widokowy
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

W Tarnobrzegu można wykorzystać wieżę ciśnień jako punkt widokowy. Zapewniam, że widoki stamtąd będą przednie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tarnobrzeskie urzędnicze błazny pytają się CZEGO JESZCZE BRKUJE NAD ZALEWEM to niech zapytają się turystów ???
Urzędnicze miernoty nie zapytają się czego jeszcze brakuje mieszkańcom, w mieście a brakuje dobrych dróg, chodników , miejsc pracy, inwestorów dających pracę i godziwe zarobki ( bo tylko tak zatrzyma się młodych, zdolnych, pracowitych) ,niskich opłat za śmiecie, wodę, ogrzewanie !
Tak to jest jak w mieście na urzędniczych posadach pozatrudniani są przybłędy z całego powiatu ziemskiego mający miasto a zwłaszcza mieszkańców miasta w du….pie i ich prawdziwe potrzeby życiowe.
Jak nie wiedzą co jeszcze brakuje nad zalewem to jeszcze burdelu ( chociaż w całe miasto to jeden wielki burdel), kasyna i zmieńcie nazwę tego waszego jeziora na morze to wtedy będzie unikat na skalę kraju i świata.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

W bieżącym Budżecie Obywatelskim jest projekt dotyczący budowy i naprawy chodników w mieście. Zachęcam do oddania głosu na ten projekt, jest on wspierany przez wiele osób i może sporo zmienić w mieście.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kolejne bezczelne cyniczne oszustwo w postaci BO – to obowiązek gminy i burmistrza ( chodniki) i niech łaski burmistrz pierd….y nie robi.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wzruszające – i co z tym faktem zrobisz? Popisz sobie jeszcze, bo tyle Ci zostało. Te Twoje komentarze już nikogo nie ruszają, popisujesz się swoją „kulturą” od dłuższego czasu. A to tylko wywołuje efekt odwrotny do zamierzonego. Jakby naprawdę Ci zależało na dobru miasta to byś wreszcie sobie dał spokój. Ale takim szkodnikom zależy tylko na buntowaniu ludu przeciwko demokratycznie wybranej władzy. Nie uda Ci się.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na razie to twoje pisemne wypowiedzi ( obrona burmistrza) przynoszą oczekiwany skutek – nikt tak nie ośmiesza jego i urzędasów jak ty swoimi wpisami .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A ty się jeszcze śmiejesz tylko nie wiesz z czego

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

WIem – z ciebie 🙂

poziomica
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dlaczego zachwala Pan projekt chodnikowy, jak nie jest Pan w stanie podać linku do opisu projektu? Dwa dni temu prosiłem Pana o link do szczegółowego opisu tego projektu i cisza.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  poziomica

Przepraszam, ale nie zauważyłem Pana wiadomości. Jest ich tak dużo, że niektóre mi umykają. Odpowiadając na Pana pytanie, to zgodnie treścią skróconego opisu projektu:
„Budowa lub remont ciągów pieszych spełniających normy i odpowiednie standardy. Dla nowych chodników wymagane jest wykonanie projektów.
Część posiada gotowe projekty, które są w posiadaniu Urzędu Miasta. Chodniki i ciągi piesze wykonane zostaną na działkach należących do miasta w
poszczególnych osiedlach Tarnobrzega.”.
Jeśli chodzi o te gotowe projekty wybranych chodników, to nie są one dostępnie publicznie, musi się Pan zwrócić do UM z prośbą o ich udostępnienie.

poziomica
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To są wszystkie opublikowane informacje? To jakiś żart? Autor projektu, żeby zachęcić do głosowania na niego, powinien podać które konkretnie chodniki byłyby remontowane, w jakim standardzie itp. Dziękuję za odpowiedź, ale brak tych informacji zniechęcił mnie do głosowania na ten projekt.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  poziomica

No ja nie decyduję o tym które projekty przechodzą, ale pracownicy UM wydali pozytywną opinię, więc na pewno znają więcej szczegółów odnośnie tego projektu. Zachęcam więc Pana, aby zadzwonił Pan do UM i zapytał o szczegóły. Myślę, że to które chodniki będą remontowane może być uzależnione od aktualnych potrzeb, zatem realizacja pewno wyjdzie w praniu, gdy już ten projekt wygra. Proszę przemyśleć swoją decyzję, przecież chyba zależy nam na tym, aby chodniki w naszym mieście wyglądały lepiej? Czy to takie ważne, od których zaczniemy? Te, których nie obejmą środki z Budżetu Obywatelskiego będą zapewne sukcesywnie remontowane w ramach działań własnych Pana Prezydenta, tak więc spokojnie, na pewno nie będzie żadnych wykluczeń.

poziomica
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chyba się Panu coś pomyliło. Jak ktoś zgłasza projekt i chce, żeby został wybrany, to ja mam dzwonić i dowiadywać się co konkretnie zawiera ten projekt itd.? Promowanie projektu należy do jego autora i zwolenników. Ale skoro dokładnych informacji brak, to ja na ten projekt nie zagłosuję.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  poziomica

Trudno, obejdzie się bez Pana głosu. I tak sądzę, że ten projekt wygra, bo jest po prostu najbardziej sensowny. Przy pozostałych projektach też Pan był taki dociekliwy? Nie sądzę.

Zawiedziony Kierowca
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy odebrana została droga Orląt Lwowskich, bo nawierzchnia nie jest dostarczenie równa. Jeśli nie to najlepiej na odbiór wziąć kogoś z uprawnieniami drogowymi tylko niech będzie to praktyk.

obywatel
1 miesiąc temu

Konferencji nie było to oznacza , że odbioru też .
Burmistrz zajęty – prewdopodobnie konsultacjami z turystami !

poziomica
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Remontów chodników w ramach działań własnych prezydenta jak na lekarstwo (pomijam remonty całych dróg), więc uznałbym ten projekt za sensowny, gdyby było dokładnie określone, których chodników dotyczy, w jakim standardzie będą wykonywane chodniki itd. Ale skoro nie jest, to trudno, na ogólniki głosu nie oddam. Co do innych projektów, to na TVL pojawił się materiał o projekcie dotyczącym „Siarkowca”. Nie trzeba dzwonić do urzędu i można z tego materiału dowiedzieć się czegoś konkretnego.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  poziomica

Ok, powodzenia.

piechur
1 miesiąc temu
Reply to  poziomica

Skoro projekty na zlecenie um, to standardem będzie prawdopodobnie kostka zamiast asfaltu z samymi polami ostrzegawczymi przed przejściami dla pieszych, bez ścieżek dotykowych prowadzących niewidomych.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  piechur

To pewne KOSTKA .
Ktoś kampanię finansuje , ktoś później musi to odrobić z nawiązką .

Chodnik
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie bardzo rozumiem jak ten projekt przeszedł weryfikację szacowanych kosztów, skoro dla części chodników trzeba będzie przygotować projekty, które dopiero określą koszty wykonania nowych chodników? Poza tym skąd mieszkaniec zgłaszający projekt wie, dla których chodników są gotowe projekty oraz jakie nowe chodniki chce zaprojektować i zbudować urząd?

Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Chodnik

Hehe, otwartym tekstem napisane, że niektóre chodniki trzeba będzie dopiero zaprojektować. Czyli to byłby de facto budżet chodnikowy na zasadzie „na ile starczy kasy”, a nie projekt z budżetu obywatelskiego z ustalonymi i wycenionymi chodnikami.

piechur
1 miesiąc temu
Reply to  Chodnik

Pytania retoryczne?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Chodnik

Być może ten mieszkaniec, który zgłosił projekt dowiadywał się, jaka jest polityka UM w zakresie chodników, albo ma kogoś znajomego w UM (co też nie jest zabronione). To nie jest istotne – istotne jest to, że projekt został zgłoszony, poparła go odpowiednia komisja, a gdy wygra miasto będzie musiało go zrealizować.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli już wybrali urzędnicy z komisji co może być , zdecydowali co im się podoba ????
No faktycznie BO ????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jeśli nawet urzędnik jest mieszkańcem to co – nie ma prawa zgłosić projektu do BO? Ma, tak samo jak każdy mieszkaniec. A to który projekt wygra, to się okaże podczas liczenia głosów.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No i racja , najważniejsze kto liczy głosy ( ( reklama pośród swoich też pomaga ( w urzędzie chyba ponad 200 osób , z rodzinami to jakieś 500).

Projektant
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szanowna Pani, projekt do BO powinien dotyczyć sprecyzowanego przedsięwzięcia z podaną lokalizacją, zakresem i wyceną. Skoro nowe chodniki trzeba będzie dopiero zaprojektować, to wskazuje, że nie ma dla nich okteślonej ani lokalizacji, ani zakresu ani wyceny. Równie dobrze możnaby zgłosić projekt dotyczący np. sadzenia drzew, w którym dopiero później ustalonoby ile drzew, gdzie, jakie i za ile. W obu przypadkach nie wiemy tak naprawdę na co głosujemy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Chodnik

Tak się spodobał burmistrzowi , że ma być ( i już) jak poprzednio ” widno i bezpiecznie” ( jak nie wygra to i tak konkurencję się wypierd..i tak jakby wygrał a nawet jak zajdzie potrzeba to zmieni się ucheałę w sprawie BO aby mógł wygrać ).

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No właśnie Julek, skoro taki fajny projekt, to podaj namiary na jego szczegóły. Tylko nie pleć, żeby pisać o to do Pana Prezydenta lub do Urzędu Miasta, bo sam nie chciałeś pisać już w kilku sprawach, w których coś krytykowałeś lub miałeś jakieś uwagi.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Mi szczegóły nie są potrzebne, na pierwszy rzut oka widać, że projekt jest najlepiej przygotowany i jestem pewien, że wygra.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Bo co burmistrz i urzędnicy wiedzą lepiej ????
Czy chcesz powiedzieć że ta władza (twoja) wie lepiej co potrzeba mieszkańcom ????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wolę, żeby taka władza decydowała, niż jakiś stary, smutny frustrat ze skłonnościami awanturniczymi, który obraża każdego, kto ma inne zdanie niż on. Zresztą, powtórzę po raz kolejny – sam głosowałeś na Darka, więc do kogo masz pretensje? No do kogo?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A okazał się zwykłym oszustem i kłamcą – ” WODA PODROŻAŁA ” ???

miasto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jebnięty

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  miasto

Do ” miasto” popierd…ne .ha, ha, ha

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  miasto

Skoro twierdzisz , że takie jesteś no cóż.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Zawsze będą jakieś kontrowersje, od tego jest mądra, odpowiedzialna i odważna władza, aby wyważyć wszystkie „za” i „przeciw”, a następnie podjąć optymalną z punktu widzenia miasta decyzję.

sufit
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tobie facet to już odpier… a całkiem pod sufitem. Co zażywasz przed pisaniem?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  sufit

Najłatwiej obrażać, gdy merytoryczna dyskusja nas przerasta, prawda?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Znowu obrażasz i kłamiesz .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezio – nie miasta i nie wycieraj sobie gęby miastem bo miasto to ogół mieszkańców a nie pierd…burmistrz i urzędnicy z urzędu.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ogół mieszkańców nie może sprawować władzy, dlatego wybiera swojego reprezentanta. Tym reprezentantem jest Prezydent Miasta, któremu do pomocy służy aparat urzędniczy (UM).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty kur…a z tym aparatem ???
Stare komunistyczne naleciałości z PZPR ci pozostały ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale to chyba o Wójcie z Grębowa ( mądra, odpowiedzialna, odważna itd) – odjechałeś z Tbg – po co ????
Tematem jest sprawą w Tbg jakbyś nie zauważył Cezio !

Bozo
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Julek ty jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości. Wiesz w ogóle dlaczego jest takie coś w Serbii? Bo koszykówka w Serbii jest sportem narodowym a drużyna z Belgradu gra w Eurolidze jeżeli w ogóle wiesz co to jest. Wy w tym urzędzie bijecie już wszystkie rekordy i granice głupoty.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Ciekawa teoria, ale mnie nie przekonała. Poza tym, nawet jeśli by tak było, to byłby dobry pretekst, aby trochę podreperować w Polsce zainteresowanie tym sportem, który był u nas dużo bardziej popularny, a został trochę zaniedbany. A co do koszykówki klubowej, to chyba Ty masz małą wiedzę, w Eurolidze co prawda nasze kluby nie grają, natomiast w poprzednim sezonie nasza Stal Ostrów Wielkopolski doszła do finału FIBA Europe Cup. Zatem chyba warto wspierać rozwój koszykówki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zejdź na ziemię teoretyku .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A Ty wyjdź do ludzi z tych swoich czterech ścian, znawco od siedmiu boleści.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Obawiam się że jak wyjdę to spotkam takiego Julcia Cezia a po co mam się denerwować .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No już wspierali koszykówkę tzw ” Jezioro ” – czyli cała rodzina na swoim za kasę mieszkańców , klubu już nie ma a tylko smród pozostał .

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Teleskop już był na skarpie to go ukradli

piFko
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

A teraz jest budka dla piwoszy.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Brakuje rozumu

walt
1 miesiąc temu

najłatwiej byłoby napisać : brakuje dosłownie Wszystkiego – od porządnego piachu po miejsca pod gastronomię czy stanowiska dla kamperów.
nie wspomnę o tym,że od dekady nie ma gospodarza,który by miał jakąś wizję co do tego jeziora i jego zagospodarowania.
nie spodziewam się jednak cudów więc będzie jak do tej pory prowizorka i minimalizm.
z drugiej strony te baraki postawione ostatnio to i tak więcej niż zrobiliśmy tam przez poprzednią dekadę.

doktor house
1 miesiąc temu

pomnika sztygara Heńka !!!

zygi fred
1 miesiąc temu
Reply to  doktor house

tarnobrzeg ma tyle wspolnego z gornictwem co lenin z demokracja

orzeł
1 miesiąc temu

brakuje dobrej całorocznej restauracji restauracji

Lulek
1 miesiąc temu

Nad jeziorem coraz więcej stowarzyszeń a coraz mniej plaży. Nad brzegiem jeziora usypany cudowny kamień na ogrodzony parking.Lepiej nie marnować kasy na miejsce , które w przyszłości będzie służyło wąskiej grupie a nie ogolowi mieszkańców.

KAMA W.
1 miesiąc temu

Brakuje pomników ku czci, obelisków kapliczek itd itp może by jakiś kościół tam wybudować?!

Bambo Dżambo
1 miesiąc temu

Brakuje konferencji z prezydentem-powinny być codziennie.

Jeziorne finanse
1 miesiąc temu

Niczego nie brakuje, wręcz przeciwnie – wykonano tam za dużo, z czego część nie tego co trzeba lub nie tak jak trzeba. Wydano ok. 14 mln na obudowanie jeziora z budżetu miasta i ok. 630 tys. w tym sezonie na utrzymanie. Przez okres trwałości projektu jezioro nie może być dochodowe, bo wiązałoby się to z koniecznością zwrotu dotacji. Czyli przez co najmniej kilka najbliższych lat jezioro będzie generowało straty. Tak więc tych 14 mln jeśli się kiedykolwiek zwróci, to będzie to trwało dekady, tym bardziej, że biorąc pod uwagę inflację, kwota o tej samej mocy nabywczej może wynieść w przyszłości 17, 20, a może i więcej milionów.

Bolek
1 miesiąc temu

Brakuje z prawdziwego zdarzenia pola namiotowego i miejsca dla kamperów

Janek z szarikiem
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Dla kamperów w ogóle nie powinno być. Nawet jeden to jakimś chyba Kamazem z paką za kabiną przyjechał. Niebawem to przyjadą czołgiem T34.

Tbg
1 miesiąc temu

Wieży widokowej, mola jak w Sopocie, że 4 tężni, sceny jak w Opolu i takich tam duperel, ale za kasę Marszałka.

obserwator
1 miesiąc temu

Brakuje:

  • tablic informujących do kogo te ogrodzone tereny należą.
  • widoku terenu rekreacyjnego, po drugiej stronie zalewu. Jest komin a on powinien zniknąć.
  • drzew, krzewów z prawdziwego zdarzenia. Drzewa powinny być zasadzone wzdłuż Wisłostrady w pierwszej kolejności.
  • kultury ludzi. Pozostawiają śmieci przy stolikach, porzucają na ziemię/ kostkę. gdzie popadnie.
Oktawian August
1 miesiąc temu

Na temat jeziora konsultacje, ale odnośnie remontów ulic w mieście, dla których tworzy się dokumentacje projektowe, nie. Czyli jest chyba założenie, że turyści odwiedzający jezioro nie wstępują do miasta (bo i po co), więc ulice można modernizować bez konsultacji. Dodatkowo urząd nie udostępnia na wniosek dokumentacji przed ogłoszeniem o zamówieniu.
http://www.tarnobrzeg.esesja.pl/zalaczniki/147021/710-skarga_1385953.pdf
O to realizacja części 5. programu wyborczego Pana Bożka, nazwanej „Tarnobrzeg obywatelski” (m.in. systematyczne konsultacje z mieszkańcami i bieżące rozpoznawanie potrzeb oraz aktywne uczestnictwo mieszkańców w kreowaniu polityki miasta).

obywatel
1 miesiąc temu

Przecież kłamał od początku.

Gość
1 miesiąc temu

Ja bym ze zbiórki prywatnej wybudował piękną niewielką kaplicę subtelną wpisaną w klimat jeziora pod wezwaniem Jezusa Chrystusa rybaka ludzkich serc. (Proszę nie pisać obraźliwych komentarzy Bóg zapłać)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Jeszcze cerkiew, synagogę, meczet – za kasę mieszkańców z obowiązkiem ich utrzymania przez nich.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Ale na prywatnej działce ?

Siano
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Mozesz, juz zapraszac ojca Tadeusza z Torunia na otwarcie.Ale wpierw mosisz wplacic kilka tysiecy.

NIE BĘDZIE ŻADNYCH MAILI!
1 miesiąc temu

To nie jest ADEKWATNA forma kontaktu . Maila to sobie można wysłac do urzędu w prywatnej sprawie albo do znajomego. A jezioro jest SPRAWĄ PUBLICZNĄ ,tak więc forma konsultacji nie może się odbywać w taki sposób. Od tego jest forum internetowe, wydarzenie na facebooku i trwająca dyskusja, od tego są spotkania na placu, jakieś stoliki,jakieś stoiska ,czy pokoje dla interesantów w urzędzie gdzie chętni mogliby wypełnić formularz na miejscu.
Konsultacji społecznych nie prowadzi się drogą mailową, i niech urzędasy ZAPAMIĘTAJĄ SOBIE TO RAZ NA ZAWSZE!

obywatel
1 miesiąc temu

Ale tu jest Tarnobrzeg – urzędasów gówno obchodzi co myślą ZWYKLI mieszkańcy – zapamiętaj.

Pablo
1 miesiąc temu

W listopadzie 2017 roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące infrastruktury rowerowej w mieście. O to film z nich:https://www.youtube.com/watch?v=si9y7Wb-aTo&ab_channel=NadWis%C5%82%C4%8524.pl
Formuła była bezpośrednia. Czy poprawiło się coś dzięki tym konsultacjom? Nie bądźmy naiwni.

Darek
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Pamiętam te konsultacje. W innych miastach takie spotkania są wartościowe i przynoszą wymierne efekty. Ale nie w Tbg.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Bo w innych miastach najpierw robi się konsultacje a później koncepcje, plany a tu tylko się udaje że prowadzi się konsultacje – dla pozoru.

NIE BĘDZIE ŻADNYCH MAILI!
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

nie gadaj o innych miastach, bo Tarnobrzeg ma świetną publiczność w internecie ,np tutaj jest 200 komentarzy. I oni powinni tak prowadzić konsultacje,a nie gadać że w Tarnobrzegu coś nie działa. Brednie, brednie i jeszcze raz brednie. Tak urzędnicy by chcieli żeby to był ciemny lud który nic nie potrafi i takimi argumentami rzucają,żeby nas poniżyć. Ale ludzie nie są głupi, Tarnobrzeg ma i zawsze miał swoją siłę

obywatel
1 miesiąc temu

No to burmistrz mógł tu prowadzić konsultacje – mnóstwo pomysłów .
Wyślij tam swoją propozycję i oczekuj odpowiedzi ????? Ha, ha, ha – powodzenia ????

ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Taaa…. poprawiło się… na gorsze. Dalej budują drogi rowerowe z kostki, dalej są na nich poprzeczne krawężniki wystające ponad powierzchnię drogi rowerowej. Budowy torów przeszkód dla rowerzystów ciąg dalszy.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Obejrzałem mniej więcej do 30 minuty. Prezentacje panów z urzędu sensowne i jest w nich sporo racji. Tylko że wiele z przedstawionych usterek występuje do dziś. To był koniec roku 2017, więc jego nie będę liczył, ale do dziś daje to ponad 3,5 roku na poprawienie usterek. Jaki procent z nich poprawiono przez ten czas? 1%? O budowie nowych ścieżek rowerowych nawet nie będę zaczynał, bo nie chcę się denerwować.

Rowerowy zakręcony
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Otóż to. Nikt niczego nie poprawił. Kiedy się coś buduje to przez wiele wiele lat do tego się nie wraca. Nie remontuje, nie przebudowuje, nie poprawia. Amen

Pablo
1 miesiąc temu

Buduje się jak się buduje, potem przez wiele lat się do tego nie wraca, toteż jest jak jest.

NIE BĘDZIE ŻADNYCH MAILI!
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Przestań bredzić!
 ,konsultacje moga odbywać się przez internet ,ale NIE POPRZEZ PRYWATNY MAIL do tajemniczego odbiorcy. Co ja mu powiem i kto potwierdzi że mu to wysłałem?
To ma być OTWARTE FORUM ,takie jak tu że każdy pisze swój pomysł i potem czytają. Tak się robi konsultacje. Ale oni MAJĄ SWOJĄ STRONĘ ,tylko jej NIE PROWADZĄ.
Dla porównania Stalowa Wola ma profil na FB i tam mieszkańcy się wypowiadają na różne tematy

Pablo
1 miesiąc temu

Przecież jest film z konsultacji rowerowych z 2017, więc każdy może posłuchać jakie postulaty zgłaszali ich uczestnicy, a potem sprawdzić na ulicach w jakim stopniu te postulaty zostały (nie)zrealizowane. Problem polega na tym, że postulaty uczestników konsultacji nie są wiążące dla władz. Zmiana formy konsultacji może wpłynąć na jawność jakichś informacji itp., a nie zobligować urząd do takich czy innych działań. Natomiast odnośnie FB, tarnobrzeski prezydent ma tam oficjalny profil, a nawet post dotyczący konsultacji na temat jeziora.
https://www.facebook.com/DariuszBozekTBG/posts/334811141765538
Jest tam już 18 komentarzy, więc możesz zamieścić tam i swój.

qwerty
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Tam trudniej być anonimowym.

NIE BĘDZIE ŻADNYCH MAILI!
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Obejrzałem i wiesz co? Ten konsultacje były WIĘCEJ WARTE niż ta cała obecna rada miasta. Prowadzący mówił bez ogrudek i był bardzo krytyczny , a pani naczelnik gęsto się tłumaczyła.
 Czy wyobrażasz sobie coś podobnego po aktualnych władzach pełnych pychy i zdufanych w sobie? Nigdy w życiu. Oni takich konsultacji nie zrobią, bo są zbyt pewni siebie i mają w d.pie nas. Na konferencji były 4 osoby bliżej nieokreślone, ale równie dobrze mógł być każdy o ile miałby coś mądrego do powiedzenia. Ścieżki rowerowe zostały zmieszane z błotem ,ale wszystko sie wyjasniło. A czy w sprawie jeziora ktoś umie uderzyć się w pierś i powiedziec że coś robią źle? NIE ,oni są PEWNI SIEBIE, prezydent zniszczył sezon 2020 BO TAK CHCIAŁ i nikogo nie pytał o zdanie.
 Tęsknię za czasami prezydenta Kiełba, bo ludzie zwykli ludzie byli szanowani i nie wierzę aby ludzie drugi raz wybrali kogoś takiego na prezydenta

rowerowy
1 miesiąc temu

I co z tego, że podyskutowali o ścieżkach, skoro mało co poprawiono przy nich od tamtej pory? W Baranowie władze same doszły do tego, żeby w Woli Baranowskiej zrobić ścieżkę asfaltową z krawężnikami na 0, nie trzeba było żadnych konsultacji. Przepisy są te same w całym kraju, więc nie one są problemem w Tbg.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Problemem są urzędnicy , radni i burmistrz w Tbg a raczej ich organy myślowe.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nie organy myślowe, tylko brak woli w różnych sprawach, bo nad Jeziorem dało się zbudować w miarę normalne ścieżki. Ale tam oczko w głowie i dla turystów, więc musi być tip-top. Dla mieszkańców w mieście może być gorsze.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Albo wcale lub jeśli wygrają konkurs w BO o ile zostanie dopuszczony przez komisję składająca się z urzędników ?????

fach
1 miesiąc temu

Możemy narzekać, dyskutować, wysyłać maile, pisma, a i tak zrobią po swojemu. Ale sami wybraliśmy to w wyborach. Jeżeli nie chcemy, aby następna kadencja została zmarnowana, to musimy dać sobie szansę. Tylko nowe twarze. Nie wierzmy w obiecanki, bo gmina jest potężnie zadłużona, więc wszystkie inwestycje są na kredyt. Nie łudźmy się, że ta czy inna atrakcja przyniesie nam zysk, bogactwo miasta bierze się z dostatku jego mieszkańców, bo to dla nich i za ich pieniądze piekarz piecze bułki, mechanik naprawia samochody itd. Niech naszym celem będzie WYSOKA JAKOŚĆ ŻYCIA WSZYSTKICH TARNOBRZEŻAN.

Paweł
1 miesiąc temu

Brakuje gołej dupy

Bambo Dżambo
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

O i to jest słuszna koncepcja prosze pana

esteta
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Odpuść sobie takie teksty, nie zaśmiecaj nimi forum.

doktor house
1 miesiąc temu

ekranu ledowego z siwym bajerantem i pomnika dariusza z krosna

Venom
1 miesiąc temu

Konsultacje społeczne to się odbywają w Rzeszowie
https://rzeszow-news.pl/w-rzeszowie-beda-konsultacje-spoleczne-jest-projekt-uchwaly/
Zgodnie z nim inicjatorem ich przeprowadzania, będą mogli być również mieszkańcy.
Gość jest prezydentem od 3 miesięcy i ogarnia temat, który miał w programie.

W mieście upadłym Dariusz mieszkaniec Krosna po 3 latach doszedł do formuły „wyślij mi maila”.
A przecież w UM jest cały wydział ds. partycypacji społecznej…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Venom

A póżniej być może ukradnie pomysł z maila i przypisze urzędasom albo sobie.
Takie typowe dla kogoś bez pomysłów.

tomek
1 miesiąc temu

brakuje autentycznosci widac ze to pokopalniany sztuczny zbiornik wokolo kiepski widok

bierny obserwator
1 miesiąc temu

Brakuje zwykłej CISZY do wypoczynku. Zewsząd tylko samochody te przyjeżdżające nad zalew i te na Wisłostradzie. Stale jazgot z głośników w barach. Brakuje świeżego powietrza bo smród spalin unosi się w powietrzu, a miasto szczyci się ile to miejsc parkingowych wybudowano i ile się wybuduje.

Przyjemnego wypoczynku życzę w smrodzie spalin i hałasie.

obywatel
1 miesiąc temu

Brakuje zwykłej natury – beton, beton i burmistrz jeszcze chce więcej betonu i asfaltu a do moczenia jak i dup to jest zbędne.

klient baru
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wystarczy popatrzeć na lokale gastronomiczne. Gdzie jest więcej ludzi przy stolikach, tam gdzie jest pod stolikami piach lub zielono czy tam gdzie jest kostka? Odpowiedź brzmi: tam gdzie jest piasek lub zielono (trawa), bo tak powinien wyglądać teren rekreacyjny.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  klient baru

Ale ja o tym wiem , ostatnio spotkałem też tarnobrzeżan nad morzem i woleli tam chodzić po piasku, drogach polnych ( przez las chodzić i jeżdzić ) niż w jechać na betonową pustynię i piasek zakupiony w piaskowni ( corocznie) – cenią naturę a nie beton .

Gość
1 miesiąc temu

Wam to nikt nie dogodzi jest jaki jest trzeba się cieszyć i co jest upiększać wokół

esteta
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Upiększają parkingami. Na tę chwile to one są na pierwszym miejscu.

Siano
1 miesiąc temu

Proponuje , droge krzyzowa, dla papy smerfa I pozostalych smerfow, na zakonczenie kadencji.

ziomak
1 miesiąc temu
Reply to  Siano

droga asfaltowa dookoła i ścieżka rowerowa dookoła jeziora

Adim
1 miesiąc temu

A głowa Pawlowskiego dalej posrana. Nie ma kto posprzątać

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Adim

I ten chodnik z ekstra kostki niedaleko – wizytówka dokonań burmistrza .

miotła prowadząca
1 miesiąc temu

W Tarnobrzegu brakuje sprzątania, chodników, trawników etc. A tu wychodzą z pytaniem co potrzebne nad zalewem.

obywatel
1 miesiąc temu

Śmieci się walają koło altan a tu burmistrz piedołami się zajmuję jak błazen wyskakuje z zapytaniami do mieszkańców w sprawie zapotrzebowania turystów na zachciańki.
Odpierd ..ło im tam w urzędzie zupełnie a mówią że władza deprawuje a tu i to i jeszcze we łbach odpierd…ło

Dżin
1 miesiąc temu

Słyszałem, że jakieś schody chcecie przepchnąć w ramach konsultacji. Czy lansowane kiedyś schody, przepchnięcie teraz? Jeśli tak będzie to chamstwo i wydawanie publicznych pieniędzy niezgodnie z celem publicznym.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dżin

” SCHODY DO NIEBA ” chyba bo na WINDĘ DO NIEBA nie wystarczą ani reszta udziałów w wodociągach razem z kasą ze sprzedaży terenów dawnej szkoły podstawowej nr 5 na Dekutowskiego.

Jeszcze wędkarze zażyczyli sobie pomosty – trzeba mieć tupet???

Syn miasta
1 miesiąc temu

Kiedy parkingi na Mickiewicza zostaną objęte parkometrami?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Syn miasta

Kiedy BOŻEK parkingi nowe które obiecywałeś ???

Człowiek
1 miesiąc temu

Mi brakuje przyjaźni dobrych ludzi dobra oddania wierności zasadą uprzejmości życzliwości dobroduszności przyzwoitości

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Człowiek

Zabłądziłeś – tu jest TBG , czegość takiego nie ma .

najważniejsze !!!!!!!!!!!!
1 miesiąc temu

Najważnejsze !!!!!!! Brakuje Rady Jeziora !!!!!!!!! nie wiem jak bez Rady ten akwen wodny mógł do tej pory funcjonować !!! co za niedopatrzenie !!!!!!!! poprosze o kandydatury …..

TBG SKWY
1 miesiąc temu

Rada od tablic rejestracyjnych by się przydała

grześ
1 miesiąc temu

Ja bym proponował tę 84 letnią babkę którą nasz burmistrz wyznaczył do rady nadzorczej w kopalini machów. pewnie babina ma maleńkie dzieci na wychowaniu a burmistrz wiadomo wrażliwy na ludzką bidę to i daje dorobić tak bez wysiłku

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  grześ

Będzie mieć niedaleko a sesję w tym WC nad zalewem.
Koniecznie jeszcze swoi : ponton , były komunistyczny poseł i ten związkowiec co już wszędzie był ( wodociągi, zakłady chemiczne ).

Dariusz nic nie potrafię
1 miesiąc temu
Reply to  grześ

Uważaj synku co piszesz, ta pani jest ponadczasowym fachowcem – najpierw w PZPR, potem przyboczna Janka Mleczarza, dobrze szło też z Norbertem, z Grzegorzem – trochę gorzej, ale z Dariuszem to już wybuch uczuć (bo to najlepsza koleżanka siostry Dariusza, czyli osoby sterującej resztkami umysłu tego człowieka). Obecnie przyprowadza na wszelkie imprezy bojówki starych babek, żeby robić tłum i „klimat” na imprezach Darka.

obywatel
1 miesiąc temu

Ale najpierw ustalić diety – propozycja 5000 tys/ mc. A – 100 radnych ???

miasto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

no ewidentnie jebnięty

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  miasto

Miasto pierd…te.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  miasto

Ja na twoim miejscu tym bym się nie chwalił – skoro jesteś to cóż !

Mtbg
1 miesiąc temu

Mail nie działa Odpowiedź otrzymana z serwera zdalnego:
553 5.7.1 We don’t relay mails

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mtbg

I tak ma być a jakby coś konsultacje trwają , chyba że się skończyły zanim się zaczeły .

pletwonurek
1 miesiąc temu
Reply to  Mtbg

ponoc ten zalew wysycha tak slyszalem

Paweł
1 miesiąc temu

To jezioro to porażka

Mam propozycję
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg może zainteresować turystów poprzez:

1) zbudowanie ścieżki rowerowej łączącej trójmiasto Baranów Sandomierski – Tarnobrzeg – Sandomierz. W każdym z nich jest coś do zwiedzenia.
Ścieżka powinna być w miarę bezkolizyjna, gdzie bezpiecznie, bezproblemowo, bez kontaktów z TIR-ami można przejechać cały ww odcinek w te i we wte 🙂

2) wykorzystanie wieży ciśnień i wykonanie na niej oszklonej restauracji / kawiarni. Przy okazji powstałby niezły punkt widokowy na okolicę.

3) powstaniem wodnej linii rzecznej z wykorzystaniem sandomierskich stateczków turystycznych na trasie Sandomierz- Tarnobrzeg- Baranów Sandomierski.

4) sensownie „poprawiony” park w Dzikowie. Remont jednego z budynków na jego terenie. Może hotel by tam mógł powstać?

Jeśli ktoś z kandydatów na prezydenta Tarnobrzega podejmie się takich wyzwań to na niego zagłosuję 🙂

Siano
1 miesiąc temu

Proponuje jeszcze – metro, od pl.B.G.do jeziora.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Siano

I lotnisko , koniecznie musi być .

Czytelnik TN
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Lotnisko było za torami w Mokrzyszowie. Pisali o tym w Tygodniku Nadwiślańskim. To było chyba w I wojnie światowej , jeśli mnie pamięć nie myli.

obywatel
1 miesiąc temu

No to chyba musisz odpuścić wybory , chyba że uwierzysz dwa razy w obietnice !!! Jak wiadomo ” dwa razy obiecać to jak słowa dotrzymać ” , ” obietnice wiążą tylko tych co w nie wierzą”.

fach
1 miesiąc temu

Nie łudźmy się, że ta czy inna atrakcja przyniesie nam zysk, bogactwo miasta bierze się z dostatku jego mieszkańców, bo to dla nich i za ich pieniądze piekarz piecze bułki, mechanik naprawia samochody itd. Nie wierzmy w obiecanki, bo gmina jest potężnie zadłużona, więc wszystkie inwestycje są na kredyt. Tylko nowe twarze. Jedyny cel: WYSOKA JAKOŚĆ ŻYCIA WSZYSTKICH TARNOBRZEŻAN.

obywatel
1 miesiąc temu

jako naczelna pierdoła na tym forum powiadam wam, potrafię tylko zrzędzić, pomysłów na poprawę krytykowanych sytuacji nie mam, tak jest wygodniej

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przeczytaj teksty Julcia Cezia – on pisze prawdę , że władza wie lepiej a zwykły obywatel to sobie może w d… poskrobać.

droid
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To mówi obywatel. A co mówią lekarze ?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Powiem wprost: piszę te komentarze za pieniądze. Z czegoś trzeba żyć, prawda?

?????
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kto i czy dobrze płaci?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
261
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content