Żywienie psa – jakimi zasadami należy się kierować?

Domowe żywienie psa wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Wydawać się może, że czworonóg nie ma jakichś specjalnych wymagań i chętnie zjada to co ludzie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest jednak przygotowanie mu odpowiedniej diety. Jakimi zasadami się kierować w takim planie żywieniowym?

W jaki sposób karmić psa?

Każdy pies ma swoje preferencje jeśli chodzi o żywność. Coś smakuje mu bardziej, a coś innego mniej, a czegoś zupełnie nie tyka nawet swoim nosem. Jeśli jednak jest bardzo głodny to na bok odchodzą konwenanse i nie zastanawia się długo czy ten konkretny produkt jest w jego jadłospisie. Wiele osób stosuje tą niezdrową zasadę uznając, że czworonóg powinien jeść to czego oczekuje od niego właściciel. Nie tędy droga. Jeśli mamy pewność co do tego, że dany posiłek nie zaszkodzi psu, a mimo to nie widać w nim chęci do tego, aby zjeść taki smakowity kąsek to można pomyśleć o tym, aby przemycić mu go w misce. Powinno to być zawsze miejsce, które przyzwyczaja go do tego, że znajduje tam zawsze to co uwielbia. Jeśli więc od czasu do czasu dodamy tam kawałek czegoś za czymś nie do końca przepada to nic się złego nie stanie. Może z czasem zacznie to też lubić.

Wśród zasad karmienia psów należy też wspomnieć o tym, że powinien on teoretycznie otrzymywać posiłki o mniej więcej tej samej porze. Jeśli chodzi o częstotliwość to mniejsze czworonogi karmi się częściej, a te duże mogą otrzymywać jedną, pełną miskę dziennie. Można też zastanowić się nad tym, aby ten jeden posiłek rozłożyć mu na dwa mniejsze. Fakty jednak są takie, że wielu właścicieli zwierząt jest na co dzień na tyle zabieganych, że nie jest w stanie przygotować psu dobrze zbilansowanego posiłku. Jest na to jednak pewne rozwiązanie o którym nie każdy wie. Mowa tutaj o cateringu dla psów. Jest to wygodny sposób dostarczania idealnie zbilansowanego pożywienia prosto do domu. Odwiedzając blog o psach można dowiedzieć się nieco więcej na temat żywienia i takich możliwości.

Nie zapomnij o wodzie

Pies, który otrzymuje suchą karmę musi mieć zawsze dostęp do miski w której znajdzie świeżą i czystą wodę. Jeśli chodzi o jej ilość to nie trzeba przywiązywać wagi do tego, aby zapełniać pojemnik do konkretnej pojemności. Najlepiej jeśli będzie pełny i co pewien czas uzupełniany poprzez usunięcie starej wody i zastąpienie jej świeżą. Warto na to zwracać uwagę zwłaszcza w upalne dni, gdy miska może się mocno nagrzewać od słońca. Należy więc tego za wszelką cenę unikać, ponieważ ciepła woda nie jest dla niego wystarczająco odświeżająca.

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zygi fred
1 miesiąc temu

kuzwa a czy ktos zapytal czy ja mam co jessc?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content