Ponad 35 mln zł z Samorządowego Polskiego Ładu na remont dróg w Tarnobrzegu. Przepadły ferma fotowoltaiczna i rewitalizacja rynku.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj wyniki pierwszego naboru do programu Samorządowy Polski Ład, do którego Tarnobrzeg zgłosił trzy projekty o łącznej wartości 62 mln 500 tys. zł. Ostatecznie do miasta trafi ponad 35 mln zł, na jeden projekt, dotyczący remontu dróg.

W ramach pierwszego naboru każdy samorząd mógł złożyć max trzy wnioski.

Pierwszy z projektów zgłoszonych przez Tarnobrzeg, dotyczy budowy i przebudowy dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, turystyczno – rekreacyjnej oraz centrum miasta. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 37 500 000,00 zł. W ramach Samorządowego Polskiego Ładu, na zadanie to Tarnobrzeg otrzyma 35 mln 625 tys. zł.

Opis inwestycji: Pobudzenie aktywności inwestycyjnej miasta poprzez budowę i przebudowę dróg w trzech strefach miasta tj.: 7 dróg powiatowych o długości ok. 4,5 km oraz 7 dróg gminnych o długości ok. 3,9 km. Realizacja inwestycji zwiększy dostęp do terenów inwestycyjnych i turystycznych miasta, co przyczyni się do pobudzenia rozwoju gospodarczego i wzrost ruchu turystycznego w mieście i w regionie oraz poprawi warunki życia mieszkańców. Zadanie jest komplementarne z projektami zrealizowanymi w trzech strefach miasta, które uzyskały dofinansowanie z RPO oraz FDS.

Pozostałe dwa projekty złożone przez miasto Tarnobrzeg nie otrzymały rządowych pieniędzy. Jeden z nich dotyczył wsparcia zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii poprzez budowa farmy fotowoltaicznej o mocy do 3,5 MW, wymiana wszystkich nieefektywnych energetycznie opraw w mieście (ok. 5 tysięcy szt.) na oprawy LED, montaż systemu zarządzania energią oraz zakup samochodu ratowniczego do gaszenia ogniw fotowoltaicznych. – koszt 20 mln zł.

Drugi z odrzuconych projektów, o szacunkowej wartości 5 mln zł, zakładał rewitalizację rynku w mieście Tarnobrzeg poprzez rozwój zielono-błękitnej infrastruktury.

POWIAT TARNOBRZESKI:

  • Gmina Nowa Dęba – „Budowa i renowacja kanalizacji sanitarnej w gminie Nowa Dęba – 9 mln 531 tys. 149 zł
  • Gmina Gorzyce – Gorzyce:

„Rozwój infrastruktury sportowej na terenie gminy Gorzyce 1 mln 323 tys.zł,

„Rozwój infrastruktury drogowej na terenie gminy Gorzyce poprzez przebudowę dróg w miejscowościach Furmany, Gorzyce, Orliska, Wrzawy – 1 mln 271 tys.100 zł,

„Rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Gorzyce: 950 tys.zł

„Poprawa efektywności energetycznej budynku Centrum Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej w Gorzycach” – 3 mln 150 tys. zł.

  • Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Grębowie 9 mln 300 tys.50 zł,
  • Gmina Baranów Sandomierski – „Budowa drogi – łącznik dróg wojewódzkich nr 872 i 985 w miejscowości Skopanie – 8 mln 455 tys.zł
  • „Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Tarnobrzeskiego – 8 mln 550 tys. zł,
  • „Przebudowa dróg Powiatu Tarnobrzeskiego” – 3 mln 325 tys. zł,

 

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Łącznie w ramach pierwszego naboru do Samorządowego Polskiego Ładu, do gmin ma trafić 23 mld zł. – szczegóły :Wyniki_naboru_edycja_1

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki zapowiedział, że niedługo ruszy drugi nabór.

Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 miesiąc temu

Szanowna redakcjo NW24 brak mi informacji ile dostała Stalowa Wola i powiat stalowowolski. Proszę to zestawić bo wszędzie słyszę ze program rządowy „Polski Ład” to zrównoważony rozwój naszego kraju.

Grzegorz
1 miesiąc temu
Reply to  NW24

W sumie tu mozna liczyc stw i powiat razem… bo tam wszyscy w kolo podostawali pysznica – 9 zaklikow -7 zaleszany 10. A to przecie wszystko jeden powiat

życzliwy
1 miesiąc temu

pisuar to ma pomysł – zabrać wszystkim i rozdać swoim.sprytne ale jak widać skuteczne w kraju nad Wisłą.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  życzliwy

Do Tarnobrzega kasę niech przywiezie poseł Poncyliusz i Tusk bo takich tu wybierają 🙂 🙂 🙂

życzliwy
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

weber czy warchoł też https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/okr/23 w naszym okręgu 10 mandatów dla pisuaru.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  życzliwy

Ja pisałem o Tarnobrzegu a nie o połowie województwa. Poszukaj trochę oleju i wkej sobie do głowy 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/pow/186400 pis w tbgu 45%
więc dobrze ci napisał – naucz się czytać.

gruz
1 miesiąc temu

Farma po raz kolejny bez dofinansowania, co było, podobnie jak z placem, do przewidzenia. Ciekawe ile jeszcze razy je zgłoszą, odbierając miastu szanse na dofinansowanie ważniejszych inwestycji…

Mr SARC-KOW
1 miesiąc temu
Reply to  gruz

Jak nie mają żadnych innych projektów to zgłaszają jakieś gówna, gdzie Centrum Komunikacyjne na Dworcowej z zakupem nowych MPK dla miasta, najlepiej z 10-15 autosanów dla mieszkańców, bo autosany zwiększą szansę na wybór. W Tarnobrzegu jeżdżą trujaki zanieczyszczające środowisko. Odbudowa tego co zniszczyli poprzednicy to powinno być celem nowych projektów. Kontenerowa spalarnia śmieci dla miasta Tarnobrzeg, postawić w Jeziórku na terenach Siarkopolu Tarnobrzeg, odbudowujemy miasto po tarnobrzeskich szmalcownikach. Rozwiązać politykę śmieciową w mieście na to jest Polski ład.

Marzena
1 miesiąc temu

Brawo Brawo Panie Prezydencie. Kolejna dobra informacja. Oczywiście trudno aby ktoś tutaj Pana pochwał bo tylko wylewa się jad nienawiści z ludzi. Ale brawo jeszcze raz. Niech Pan konsekwentnie realizuję swoją politykę. Bo jak widać miasto od dawna zasługiwało na takiego włodarza jak Pan

doktor zło
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

marzena nie pij tyle

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

Czym tu się chwalić – tym że pojeb…cy wymyślili farmę i rewitalizację rynku ??? A co na rynku kostka zboczyła się , najpierw popierd ..cy posuwali drzewa, zieleń a teraz główny by chcieli zieleni i drzew !

Siano
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

Chyba wszystko wazeline wykupilas.No ale jak sie nie ma godnosci osobistej. to tak nisko mozna upasc.

wojciech
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

tarnobrzeg to mala galicyjska miescina sztycznie wypromowana za czasow komuny

Kiełbik
1 miesiąc temu
Reply to  wojciech

Doucz się lepiej…
A można zapytać skąd jest kolega? Zza lasu i ma kompleks TBG?

wojciech
1 miesiąc temu
Reply to  Kiełbik

oczywiscie to nie tajemnica z krolewskiego miasta

Alf
1 miesiąc temu

Farma fotowoltaliczna byłaby najrozsądniejsza. Ale lobby koncernów ma duże wpływy i uwalają takie pomysły . Jakie oszczędności da remont kolejnej drogi ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

A kto broni urzędasom tarnobrzeskim z burmistrzem zarobić kasę i zainwestować ???

Jan
1 miesiąc temu

Rewitalizacja rynku? Czyli sadzenie krzaczorów i zakup stada kur? Urzędasy wy sobie zrewitalizujcie szare komórki. A drogi to wy budujcie a nie remontujcie. W tbu żadna dgoga nie powinna być remontowana przez najbliższe 10 lat bo są w zbyt dobrym stanie wystarczy tylko dziury łatać.

ekspert
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

W najlepszym stanie są ulice: Rusinowskiego, Długosza, Wiślna (do promu), okolice garaży przy Kamionce. 😉

Dtv
1 miesiąc temu

Brawo dla władz. Drogi podstawą rozwoju miasta. 35 mln to dużo myślałem że rzucą nam ochłap, 35 mln to dobra suma, jak na początek. Jeszcze raz brawa dla zaangażowanych.

Alf
1 miesiąc temu

Ludzie powtórzę kolejny raz. Czym Wy się jaracie ? Na razie to tylko propaganda i zadłużanie państwa. Unia nie dała na razie ani grosza. Co gorsze nie wiadomo kiedy da. Chyba ,ze z kreatywną księgowością pożyczymy sami .

zulus
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Baranie te pieniądze nie sa z unii tylko z polskiego budżetu.Co za kretyn.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  zulus

Tak z obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego , podżyrowanego przez państwo. Myślisz ,że te ponad pół biliona to skąd się bierze ? Poznaj najpierw mechanizmy kreatywnej księgowości rządu a dopiero potem ewentualnie ludzi kretynami nazywaj . Inaczej sam na kretyna wychodzisz

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zulus

Te pieniądze są od Polaków – zapamiętaj .

Dimer
1 miesiąc temu

Zgłaszam potrzebę w ramach drugiego naboru budowę nowych dróg: pierwszy projekt – droga obwodowa o dobrych parametrach tj.połączenie od strony Jadachów od DK9 z boku Chmielowa i przez Ocice do nowej obwodnicy miasta Tarnobrzeg na Kamionce. Koszt to tylko ok. 150 mln. W ramach poprawy dojeżdżających do Nowej Dęby mieszkańców Tarnobrzega. Likwidacja wykluczenia części społeczeństwa tarnobrzeskiego. Zgłaszam projekt za samorząd tarnobrzeski i miasta Tarnobrzega.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

No cóż, lepszy rydz niż nic. Projekty mieliśmy dobre, te ponad 35 mln to spory zastrzyk gotówki dla Urzędu Miasta, więc trzeba być umiarkowanie zadowolonym. Co do farmy to trzeba dalej próbować, ale bezpośrednio do UE, projekty dotyczące zielonej energii są i będą wspierane więc tutaj mamy szansę zgarnąć naprawdę duże dofinansowanie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szkoda tylko że burmistrz nieudacznik pojechał sobie zrobić zdjęcie z Majchrowskim a nie po naukę ???
Majchrowski z Krakowa 3- 0 a Bożek 1 – 2 , przegrał mecz nieudacznik i tyle !

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Akurat od Majchrowskiego bym się nie uczył, prędzej od Ferenca.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co za różnica Julcio ???
Ani jednemu, ani drugiemu do pięt nie dorasta a więc zbędną chyba dyskusja , nawet wójt z Grębowa wygrał 1 – 0 bo jak sam twirdzisz orzeł to twój nie jest !!!!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A kto by dorastał? Z tych kandydatów, którzy byli? Milion razy ci powtarzam, ale nie rozumiesz – PDB jest najlepszym możliwym w obecnych warunkach prezydentem, po prostu nie było lepszego kandydata (z tych którzy kandydowali, nie w ogóle). Więc do 2023 roku mamy Prezydenta Bożka – czy Ci się to podoba, czy nie. I tymi komentarzami niczego nie zmienisz.

Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to jak do 2023 r. mamy jego za prezydenta, to nikt mu wcześniej władzy nie odbierze, więc może Pani być spokojna i stąd iść. Po co tu jeszcze Pani pisze?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jest takim samym jak poprzednicy, z tego samego nadania i rozdania , niczym się nie różni od poprzedników ( też wyprzedaje lub rozdaje majątek mieszkańców) a jedynie bardziej od poprzedników opanował pijar, lans, propagandę , kłamstwo i oszustwo .
Julcio – co za różnica czy okradnie złodziej z Krosna, Baranowa, dzielnicy Tbg – Mokrzyszowie ????

Greg
1 miesiąc temu

Dobrze że choć z drogami się udało. Natomiast te zielone projekty, cóż. Może zamiast paneli f-w zaprojektować kilka wiatraków nad zalewem w ramach dalszego zabudowywania terenów nad nim? A na placu zaprojektować ogród botaniczny?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Greg

Co się udało ??? Na drogi dostali wszyscy występujący z wnioskami ??

Marek
1 miesiąc temu

Gratuluję. Brawo prezydencie! To wspaniala wiadomość

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Zapomniałeś dopisać ” TO JA URZĘDNIK z WYDZIAŁU PROMOCJI” .

Cierpliwy
1 miesiąc temu

No to czekam cierpliwie na remont ulicy Rusinowskiego.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Cierpliwy

Ha, ha, ha – no to musisz mieć zajeb ..cię dużo czasu , czekaj cierpliwie ?

Dorian
1 miesiąc temu

Dzięki Bogu przepadł pomysł oszołomów chcących pozbawić Tarnobrzega namiastki starówki

Neltah
1 miesiąc temu

Nie dziwię się że te 2 projekty zostały odrzucone. Wydumany pomysł z farmą fotowoltaiczną, gdzie koszt budowy przewyższa znacznie zysk energetyczny, wymiana 5 tys lamp które niedawno sami budowali z publicznych pieniędzy, ale się znudziły. System zarządzania energią? Tym sie zajmuje PGE,czyli spółka państwowa i ma na to środki publiczne. Jakiś samochód do gaszenia? A straż pożarna ma za mało samochodów? Rynek w mieście trzeba czynić zielonym w etapach ,wystarczy dokładać zielone strefy w różnych miejscach. Ale ekipa rządzących najchętniej zburzyliby wszystko za kilka milionów i postawili od nowa, bo oni na remontach się nie znają, to znaczy znają tylko na takich gdzie wszystko się rozwala i buduje na nowo.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Może z tą zielenią to już nie przesadzaj bo znowu burmistrz poobsadza ulice nasadzeniami a wszystkie ronda kwiatuszkami ( jak co roku) jakby kierowcy mieli patrzeć na nie zamiast na drogę ????
Pamiętaj to wszystko z podatków a jak chcecie to burmistrz jak mu się spodoba to może zrobi ale wszystko kosztuje ???
Później skowyczą , że podatki wzrastają – chcecie to płacić musicie !!!

Gość
1 miesiąc temu

Szkoda tych pieniędzy dla Tarnobrzega bo to kolejne środki które zostaną przejedzone i zmarnowane na remont dobrych dróg. Nie da to Tarnobrzegowi żadnego kopa do rozwoju 🙁

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Kopa to dostaną mieszkańcy bo reszta to oni w podatkach w wyższych wysokościach.Ha, Ha, Ha

Gość
1 miesiąc temu

Czy i co Tarnobrzescy urzędasy zgłosili do programu : Fundusz Odnowy Zabytków? Pewnie znów obudzą się po fakcie bo dyrektor Zych mało obrotny i nie interesują go niszczące budynki przy tarnobrzeskim zamku.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Jakim zamku ???

Baśka
1 miesiąc temu

Moim zdaniem tylko idiota mógł zgłosić odrzucony już wcześniej program wymiany żarówek w mieście zamiast programu na utworzenie centrum komunikacyjnego z odbudową miejskiej komunikacji. Można było też ubiegać się o środki na gospodarkę śmieciową w Tarnobrzegu. Choć tu będzie ciężko bo Stalowa Wola zaraz to zablokuje. Przecież w ramach czwórmiasta to Stalowa Wola wraz z Sandomierzem ma na nas zarabiać a nie odwrotnie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Baśka

BAŚKA – tak trzymaj !!!! I wiesz co masz rację.

Lucyna
1 miesiąc temu

PiS nie może dotować farm fotowoltaicznych oraz obetonowywania placów. Było by to działanie na szkodę PiS, ktoś prąd musi kupować i ktoś musi płacić podatek deszczowy!

anonim
1 miesiąc temu

to jest polski wał kłamia obiecanki cacanki kupowanie głosów i ludzi to jest najgorszy rząd pisiorski w nic sie im nie wierzy a z kad wezma kase jak nie ma na nic zadłuzyli okradli kraj pewnie sobie sami drukują trzeba sie ich pozbyc w wyborach

Dorian
1 miesiąc temu
Reply to  anonim

Jedyne co pisuar nam zafunduje to drugą Wenezuelę

fach
1 miesiąc temu

Cóż za łaskawość 😀

comment image

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Ha, ha, ha – Tarnobrzeg to takie miasteczko w którym nagromadzony jest wyjątkowo wysoki procent debili niespotykany w innym miejscu, nawet na Podkarpaciu co widoczne jest po wpisach na tym forum chwalącym bankomat – to takie miejsce gdzie on się zaczyna tam kończy się logiką ( jak ktoś mądrze pisał).- od witacza do witacza .

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
54
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content