Tarnobrzeg: Urząd będzie sprawdzał deklaracje śmieciowe

Urząd Miasta w Tarnobrzegu informuje mieszkańców, że została rozpoczęta weryfikacja danych zawartych w złożonych deklaracjach o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Weryfikacja obejmuje faktyczną liczbę osób zamieszkujących nieruchomość.

Tarnobrzeg od kilku lat boryka się z problemem wzrostu kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów. Jednym z czynników wpływających na wysokość opłaty pobranej od mieszkańców jest uchylanie się części mieszkańców od obowiązku uiszczenia opłaty za odpady komunalne – czytamy w komunikacie wystosowanym przez tarnobrzeski magistrat.

Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości ma obowiązek złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, takich jak liczba osób zamieszkujących daną nieruchomość (np. zwiększenie/zmniejszenie liczby mieszkańców, narodziny dziecka, powroty z zagranicy lub studiów), właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklaracje w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. Jednocześnie zgodnie z art. 6o Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 11.08.2021 r. prezydent miasta w celu weryfikacji złożonych deklaracji może wykorzystać informacje i dane znajdujące się w jego posiadaniu.

„W związku z powyższym prosimy mieszkańców, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji lub którzy nie zaktualizowali ilości osób zamieszkujących nieruchomość o wypełnienie/dokonanie zmian deklaracji.

Jednocześnie przypominamy, że niezłożenie poprawnej deklaracji dotyczącej ilości osób, prowadzi do wydania decyzji administracyjnej, ustalającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z naliczeniem zaległości i odsetek podatkowych. Osoby, które nie uwzględniły wszystkich domowników muszą liczyć się z faktem, że Urząd może naliczyć zaległa opłatę do 5 lat wstecz – informuje tarnobrzeski magistrat.

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 rok temu

A kiedy prokuratura zweryfikuje niegospodarność tarnobrzeskich samorządowców?

Juliusz Cezar
1 rok temu

Nie chcę nic mówić, ale takie działanie doprowadzi jedynie do wymeldowania części osób z Tarnobrzega (tych, którzy faktycznie mieszkają w innych miejscowościach, natomiast płacą podatki w Tarnobrzegu). Więc zamiast na plus, to budżet miasta może wyjść na minus. Nie wiem kto wpadł na taki idiotyczny pomysł, ale Prezydent powinien uwzględniać także specyfikę naszego miasta, więc to jest działanie pozornie korzystne (a faktycznie może wyjść miastu na niekorzyść).

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale w komunikacie nie ma słowa ,że weryfikacja będzie na podstawie meldunków tylko osób fizycznie zamieszkującą daną nieruchomość. A patologie i nieuczciwych trzeba tępić . Potem za nich płacimy wszyscy w wyższych rachunkach za śmieci . Budżet śmieciowy podobno musi się sam bilansować. Choć słyszę ,że samorządy znajdują furtki ,żeby odciążyć mieszkańców przed galopującą drożyzną cen śmieci

walt
1 rok temu
Reply to  Alf

włącz wiadomości – tam nie potwierdzają żadnej drożyzny.
idź nad Wisłę – w koryta rzek dzięki jarosławowi wrócił miód i mleko 😉

jest super więc o co Ci chodzi ? 😉 😛

JÓZEF
1 rok temu
Reply to  walt

WŁACZ TVN,GRODZKI Z PO CHCE ZLIKWIDOWAĆ PONAD 500 SZPITALI

Janusz
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

Jednostki wojskowe likwidowali, posterunki policji likwidowali a teraz chcą szpitale likwidować? Paranoja totalna.

walt
1 rok temu
Reply to  JÓZEF
Reset
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

Mózg ma zresetowany koperciarz? PO mu zresetowało? :-/

młody
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

Grodzki to dziadek podobnie jak obecny prezydent usa. Obaj już nie trybią.

anna
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

tak mówił na campusie szambowskiego

Gość
1 rok temu
Reply to  Alf

Będą w nocy chodzić czy finansowo zachęcać sąsiadów do pisania donosów? Piniedzy w prawdzie na donosy nima ale można z wodociągów przesunąć jak jeszcze coś zostało 🙂 A donos musi być bo mają go we krwi z minionego ustroju. W Tarnobrzegu ten miniony trwa nadal w najlepsze tylko towarzysze TROCHĘ przefarbowane.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Gość

Żebyś sie nie zdziwił że tak będzie. W tym mieście każdy wie wszystko o każdym kto ma kochanka (lub kochankę) jakim samochodem jeździ, gdzie pracuje itd. Gumowe uszy i nochale przyklejone do szyb okiennych interesują sie wszystkim tylko nie sobą.

x-54
1 rok temu
Reply to  Janusz

W bloku mamy byłego milicjanta. Siedzi na ławce i inwigiluje somsiadów. Szpicel jeden, no. Jak się tylko przy bloku lub mieście coś dzieje to pierwszy leci, żeby nochala swojego wtrącić. Ledwie zipie, ale leci mało laski nie połamie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  x-54

Oj jakbyś wiedział ilu tu jest milicjantów, SB- ów, ub- ów i Kapusi tzw TW .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

W TBG jest tak w przypadku zalewu – za śmieci turystów .

Dymaju nas
1 rok temu
Reply to  obywatel

TURYSTÓW ZE STALOWEJ WOLI ZA WJAZD NAD JEZIORO OPŁATĄ +23 zł OBCIĄŻYĆ

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dymaju nas

Lepiej nie prowokować , bo może burmistrz tak może zrobić a wtedy Aborygen że St. Woli zarządzi – z Tbg po 50 od osoby a że tu same polityczne miernoty na których nikt uwagi nie zwraca i nie liczy z nimi to może być odwrotny efekt od zamiaru.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Julcio, przecież tacy ludzie co mieszkają a nie płacą to zwykli ZŁODZIEJE!.
Chyba dlatego takich wybierają do rady, na burmistrza – im wszystko jedno byleby za cudze i na cudzy koszt.

As
1 rok temu
Reply to  obywatel

Znasz jakiś konkretny przykład , czy już standardowo uogólniasz ?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  As

Standardowo hejtuje, tylko tym razem mu się coś pomieszało w główce i nieświadomie stał się obrońcą Prezydenta 😀

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Od razu widać że to ty z tych co kasiorę w Tbg robią a nie chcieli by za wszystko płacić .
To tobie się całkiem popi…oliło a burmistrz z urzędami za to ( o ile to prawda) powinni odpowiadać karnie : za działanie na szkodę miasta i mieszkańców a skoro straszy ( czy prosi) to oznacza że to robią z pełną świadomością ( i mają wiedzę).

Czarusiu , chyba że burmistrz kłamie razem z urzędnikami , iż w mieście mieszka około 45 tysi3cy mieszkańców. Może zapytaj się osób opłaca wywóz odpadów , czyli złożyło deklarację ( chyba coś około 36 tysięcy) więc nie pierdol ..e że Tarnobrzeg to miasto które ma ponad 45 tysięcy mieszkańców ( chyba że z psami i kotami).

Inaczej Julcio Cezio mówiąc z pęłną premedytacją współuczestniczą w okradaniu mieszkańców którzy płacą jak się należy .

Więc nie oierd….l głupot Julcio krętaczu.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Zabawne, że o odpowiedzialności karnej wypowiada się osoba, która pomawia, obraża i przeklina prawie przy każdej wypowiedzi. Zacznij wymagać od siebie, a potem od innych.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj burmistrz ma swoje obowiązki i za niedopełnienie obowiązku jest przepis .
Pchał się do koryta to i ma odpowiedzialność ???
Odnosząc się do twoich insynuacji jakoś nie odwazyłeś się cieniasie sam tego zrobić a wygrazałes oj wygrażałes tutaj i nie tylko mnie

Widzę światełko w tunelu , coś co zaczyna świtać – w twoim przypadku mamy doczynienia z przebudzeniem śpiącego rycerzyka – po raz drugi coś cisię nie podoba w działaniu burmistrza i urzędasów – jakbyś chciał si3 przypodobać tutejszym hejterom..
Kto jest funkcjonariuszem publicznym czy czasami nie twój burmistrz ???

Tak na marginesie – jeśli ktoś zamieszkuje w innym miejscu ( np studenci, ) wystarczy złożyć odpowiednio deklarację jak i poinformować o zmianach ( tak było i jest) i nie pierd…l wywodów bezsensownych .

myśliciel
1 rok temu
Reply to  obywatel

… i jesli student mieszka w innym miejscu niż Tarnobrzeg to powinien płacić za wywóz śmieci w miejscu zamieszkania.Ale z pewnością większość tego nie czyni.

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

A pewnie .

As
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dajesz

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

To z tym kapowaniem to trochę się pomyliłeś , z tym do Julcia .

JÓZEF
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

BOISZ SIĘ ,ŻE ZAPŁACISZ ZA 5 LAT WSTECZ?

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

Nie, ja nie jestem w takiej sytuacji, ale sporo osób w Tarnobrzegu ma zameldowanie, a mieszka gdzie indziej. Więc jestem ciekaw w jaki sposób UM będzie zestawiał deklaracje śmieciowe ze stanem faktycznym.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie kręć !

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty Julcio tu pierd…sz- czyżby sztuczne miasto ze sztucznymi mieszkańcami ???
A ci co faktycznie mieszkają w innych miastach to śmieci wytworzone zabierają do tych swoich miast czy zostawiają w Tbg ???
Jeszcze tych z rejestracjami RTA, TSA, RST co podrzucają śmieci do altan w Tbg powinni obciążyć .
Przyjeżdża takie bydle i worami pakują do koszy w mieście a już o takich co mają garaże to nie espomnę, mieszkają gdzie indziej a pakują zużyte opony, części , opakowania po olejach, płynach do altan śmietnikowych przy cudzych blokach, to samo dotyczy biznesmenów z domkami jednorodzinnymi : zapakują i worami do altan wspólnot lub spółdzielni lub pod śmietniki w centrum miasta .

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Czy Ty naprawdę jesteś jakiś upośledzony? Przeczytaj raz jeszcze mój komentarz, pisałem o sytuacjach w której ktoś mieszka w innym mieście i tam płaci opłatę za wywóz śmieci, a jednocześnie jest ciągle zameldowany w Tarnobrzegu i tutaj odprowadza podatki (albo ma po prostu mieszkanie, które jest puste lub mieszka w nim mniejsza liczba osób niż wynika to z meldunku). I co, takie osoby mają płacić opłatę z dwóch różnych mieszkań tylko dlatego, że system weryfikacji może wrzucić wszystkich do jednego worka? Lecz się człowieku, bo naprawdę jest z Tobą źle. I paradoksalnie to ja tym razem skrytykowałem UM, a Ty stałeś się obrońcą władz miasta. Gratulacje.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Płaci się w miejscu zamieszkania a ci co tu nie mieszkają i tak nie płacą Cezio. Nie przekręcaj kota ogonem a ten twój burmistrz niech działa a nie prosi ???
Nie robiąc nic działa przeciwko wszystkim co uczciwie płacą bez względu czy ktoś tylko mieszka czy prowadzi działalność na płacić Cezio i tyle a ch ..j kogoś obchodzi czy b3dzie prowadził tu działalność czy nie – MA PŁACIĆ kropka.
Ch3tnie bym się dowiedział ilu jest cwanych złodziejaszków co mieszka, nocuje, pracuje a niby jest zameldowany w Koziej Wólce, albo cwaniaków co mieszkają w W-wie lub domku jednorodzinnym w Tbg a wynajmują lokal w którym mieszka trzy osoby ale cwany złodziejaszek zgłosił jedną osobę ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Odnośnie obrony gminy – w tym przypadku to ich zastany obowiązek , słuszne działanie tylko za późno że szkodą dla mieszkańców i niech ten twój burmistrz działa a nie przymyka oko na okradanie zwykłych mieszkańców miasta co uczciwie płacą i segregują..

JÓZEF
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

co ma meldunek do deklaracji?tu chodzi o stan faktyczny i o to by uczciwi nie płacili za złodzieji

Odyseusz
1 rok temu

Urząd miasta niech szuka oszczędności i pieniędzy w pierwszej kolejności wśród swoich pracowników. To że przerost biurokracji widać gołym okiem a na 13,14 ,premie i nagrody trzeba skądś wziąć kasę dlatego najłatwiej łupić mieszkańców. Może ktoś zadałby sobie pytanie – czemu taka a nie inna sytuacja – może dlatego ze mieszkańcy Tarnobrzega w znacznej większości to ubodzy/biedni ludzie którzy dzięki nieudolności urzędników mają najdroższe śmieci w Polsce, najdroższą wodę w Polsce i nie małe podatki do płacenia ! ps kiedy pociągniecie do odpowiedzialności tych którzy wyprzedawali za bezcen majątek gminy czyli nasz majątek obywatelski ?

Senior
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Prezydent Kielc zwolnil menenasow bo chodzili tylko jeden dzień
W naszym urzedzie mecenas z Rzeszowa jest tylko pare godzin Kasa jak na caly etat. Mozna znalesc oszczędności Nepotyzm silniejszy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Senior

A z czego będą żyli ci tarnobrzescy mecenasi , których burmistrz zatrudnia – takie coś to albo doić kasę w urzędzie , albo spółdzielni.

As
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Czyli co popierasz oszustów ? Nie przeszkadza Ci ,że inni muszą się na nich zrzucać ? Czyżbyś był jednym z tych nieuczciwych ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

A skąd taki wniosek ???

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  As

Nie popieram złodziejstwa ale pamiętaj że ryba zawsze psuje się od głowy. Ale wiem że jak ktoś nie ma na chleb czy lekarstwa to będzie kombinował jak tu zaoszczędzić żeby nie paść z głodu !

As
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Dla mnie oszustwo jest jednak oszustwem. Osoby w trudnej sytuacji powinny zgłosić się do MOPS u o pomoc. Jak dziś na komisji sejmowej mówił Pan Wójcik na pomoc wszelaką rząd wydaje obecnie chyba coś kilkanaście razy więcej niż w czasach PO PSL . Skoro rzeczywiście jest tyle kasy a ubóstwo praktycznie zniknęło to powinno spokojnie dla wszystkich potrzebujących wystarczyć.

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

To ile średnio burmistrz płacił za podlewanie swoich filmowych nasadzeń i kwiatuszków na każdym rondzie ?????

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

To prawda – PO TO SĄ ale urzędach z burmistrzem I radnymi powinni o tym myśleć a nie tylko o swoim wyłącznie korycie.
To nie w Tarnobrzegu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

To też – nic dodać , nic ująć !
Tych biednych to widać grzebiących w śmietnikach A KUR..A urzędasy z burmistrzem i radnymi się bawią i czyszczą koryto do czysta .

JÓZEF
1 rok temu

BARDZO DOBRZE,SPRAWDZIĆ WYNAJMUJĄCYCH JAKA JEST WNIESIONA OPŁATA ,A ILE OSÓB ZAMIESZKUJE,JAK KTOŚ WYNAJMUJE TO MOZNA SPRAWDZIĆ W URZĘDZIE SKARBOWYM,CHYBA ,ŻE KTOŚ WYNAJMUJE NA CZARNO,TO JEST PROBLEM

BAŚKA
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

Napisz donos jak za dawnych lat i nie będzie problemu 🙂

JÓZEF
1 rok temu
Reply to  BAŚKA

ZŁÓŻ DEKLARACJE ,TAK JAK WIEKSZOŚĆ I NIE BEDZIE PROBLEMU

fach
1 rok temu

Byłyby normalne ceny za śmieci, to ludzie by nie kombinowali. Ale gospodarka odpadami wygląda jak wygląda 🙂
comment image

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

To właśnie tarnobrzeg, urząd, urzędnicy , radni miejscy i burmistrzowie – niczym bankomat

Kwiczoł, ten od Janosika
1 rok temu

Prawda jest taka, że ludzie to oszuści, krętacze, kombinatorzy, bez względu na stanowisko, wiek, przynależność do organizacji czy partyjną. Tak jest odkąd świat istnieje. Szczególnie, jeśli masz chłopa w swoim pobliżu, to nie spodziewaj się niczego dobrego z jego strony.Tylko Janosik był w porzo.

Siano
1 rok temu

KAZDY. SADZI. WEDLOG. SIEBIE.

Aleksander.
1 rok temu

W tbg się śmieci nie wyrzuca W tbg się śmieciami pali w piecach Co widać słychać i CZUC!!!!

JÓZEF
1 rok temu
Reply to  Aleksander.

Szczególnie na działkach,za ul Św. Barbary,ZADYMIONE PÓŁ MIASTA i nikt z tym NIC nie ROBI!!!!!

obywatel
1 rok temu
Reply to  JÓZEF

Ale tam przeważnie ci z osiedla przyszłości ( w większosci z SM Siarkowiec – czyli z osiedla złodziei , bo oni mają tam w większości działki – trują siebie , sąsiadów i resztę miasta a milicja i straż burmistrzowski udaje że nie czuje, nie widzi .
A radny Nowak cicho ?????

jojo
1 rok temu

Opłata za śmieci uzależniona od zużycia wody. To takie proste i nie potrzeba zadnych deklaracji i zbędnej biurokracji.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  jojo

Nie do końca masz rację bo np ktoś kto pracuje za biurkiem nie musi tyle się kąpać co pracownik na budowie. Mało tego pierwszy siedząc za biurkiem ma czas wcinać batoniki, chipsy itp w przeciwieństwie do tego co zasuwa na budowie –gdzie na każdym kroku pogania go majster !

As
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Na powiązanie opłąt za śmieci z ilością zużytej wody decyduje się coraz więcej samorządów. Średnio człowiek zużywa ok. 4 m3 wody miesięcznie

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  As

Powiedz to człowiekowi który pracuje na budowie i musi kąpać się codziennie bo inaczej stężałby od klejów i gipsu. On nie zużywa 4 m3 a dużo dużo więcej

jojo
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Pierdololo, ja pracuję za tzw biurkiem i kąpię się codziennie. Moje zużycie to max 5m3 wody/mc. Zdziwiony?

I tak, mógłbym zapłacić za śmieci gdyby było to uzależnione od zużycia wody.

Dodatkowo czasem odwiedza mnie rodzina, która też nie lubi śmierdzieć i przy okazji produkuje dodatkową porcję odpadów.

Inna sprawa że mam kilku znajomych z innych miast gdzie mają mieszkania w Tbg a bywają tu sporadycznie, załóżmy że 5-6 dni w miesiącu. Więc ile niby osób mieszka w tym mieszkaniu? Ułamkowo 1/5 (jedna piąta) mieszkańca?

Dlatego też opłata powiązana ze zużyciem wody jest najbardziej sprawiedliwą.

A jeśli wykonujesz zawód wymagający specjalnej higieny (budowlaniec, czyściciel szamb, kanalarz, rzucacz gównem, kominiarz) – opłata ulgowa lub ryczałtowa.

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  jojo

Co innego domyć pot spod pach albo jajców ,a co innego zmyć z siebie pudry, cementy i szpachle. Widać gołym okiem po komentarzu że pracą fizyczną nigdy się nie zhańbiłeś ! Proponuję spróbować żeby mieć choćby elementarną wiedzę na ten temat !!!

jojo
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Kolejne pierdololo.

Pierwsza z brzegu strona:

kapitalni.org/pl/artykuly/prysznic-czy-wanna-czyli-jak-oszczedzac-wode-w-domu,73,191

Cytat: Zużycie wody pod prysznicem, a w wannieWanna o długości 160 – 170 cm zapełniona po brzegi wodą mieści około 200 litrów. Podczas przeciętnej kąpieli zapełniasz ją mniej więcej do połowy, czyli zużywasz ok. 100 litrów.

W nawiązaniu do w/w to jeśli kąpałbyś się trzy razy dziennie w pełnej wannie to miesięcznie masz zużycie max 10m3

Pewnie znasz takie osoby z „budowlanki” co nalewają 3 wanny dziennie na kąpiele bo są aż tacy brudni?

Ja nie…

A co do twojego pieprzenia że się nie zhańbiłem fizyczną pracą to informuję cię że pracowałem wiele lat przy oznakowaniu dróg w pełnym słońcu jak i przy kopaniu łopatą rowów pod kable energetyczne o pracach wykończeniowych w mieszkaniach nie wspomnę.

Kąpałem się wówczas również codziennie.

I wiesz co? W przeciwieństwie do ciebie jaja mi nigdy nie śmierdziały.

Może to kwestia genów?

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

Kolejny pierd…by urzędas zapewne po pitologii co wszystko wie najlepiej, najmądrzejszy , poczytał jakiś arykuł bez zrozumienia i pierd ..li jakby prysznic albo wanna zużywała wodę i chciałby pojeb…c być może decydować czy ktoś chce wannę a kto prysznic.
Ograniczenia intelektualne nie dopuszczają do organów myślowych iż jedni pocą się bardziej, drudzy mniej , jedni zużywają wi3cej wody inni mniej .
Popapraniec bezużyteczny ciekawe czym może się pobrudzić, spocić za biurkiem ( chyba żarciem albo atramentem z dlugopisa ???
Zarabia, dużo, kupuje dużo, żre dużo ale to byłoby niesprawiedliwe ???

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  jojo

Smrodek nie napinaj się bo ci hemoroidy pękną . A tyle wiesz ile zjesz. Ale to dobrze że na jajaca wylewasz 4 m3 pytanie czy nie za mało???

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

Następny cwaniaczek co twierdzi , że opłaty powiązane ze zużyciem wody są najbardziej sprawiedliwe – co na zużycie wody z odpadami stałymi( papier, plastik, szkło) równie sprawiedliwe by było aby powiązać wysokość opłat z wysokością zarobków bo można wyciągnąć wniosek że ten co zarabia więcej to wytwarza więcej odpadów bo więcej może kupić ???
Z skąd kur,,..a taki ograniczeni się biorą i jak zawsze wycierają sobie mordy sloganem ” sprawiedliwe”.
Cwaniaku to forum cię przerasta , idź na spacer, pozbieraj kasztanów, żołędzi w parku Dzikowskim , zrób sobie maść i wysmaruj nogi bo na twoją głowę ci nie pomoże
SPRAWIEDLIWY kur…a się znalazł , może jeszcze solidaryzmem to solidaryzmem to uzasadnisz jak przystało na potomka komunistów???

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

Następny pierdoła za biurka, nawiedzony urzędach co kur ..a wszystko wie, najmądrzejszy ( za biurka) który poczytał jakiegoś drugiego urzędasa i pierd .li że to najbardziej sprawiedliwe.
Jakoś wydokoplatby urzędas nie pomyśli żeby powiązać z wysokością wynagrodzenie bo to wtedy byłoby niesprawiedliwe bo urzędas musi dobrze zarabiać ale już aby ponosić wi3kdze koszty to już nie.
Następny pasożyt żyjący na koszt podatników i wie wszystko najlepiej co jest sprawiedliwe – kur..a kto takich dopuszcza do urzędu???

Lupus
1 rok temu
Reply to  As

Moja rodzina zużywa 30 metrów. Inna tak samo liczna rodzina zużyje 20. I ja miałbym płacić o 1/2 więcej tylko dlatego że zużywam więcej wody? Ogarnij się. Jestem przeciw. Podobnie jak od np. metrażu mieszkania.

As
1 rok temu
Reply to  Lupus

Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej samorządów w Polsce. Widzisz obecnie jakąś lepszą metodę ? Gdzie nawet na tym forum część komentarzy wskazuje ,że problem oszukiwania na deklaracjach jest poważny, A my wszyscy uczciwie płacący zrzucamy się na cwaniaków

obywatel
1 rok temu
Reply to  As

To Panie jak oni kradną to my też róbmy tak jak oni ??

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

Jakbyś nie wiedział w Tbg płaci się za nieczystości w opłatach za wodę !
( To od lat za kanalizację i odprowadzanie ścieków).
A co mają wspólnego zużycie wody z odpadami w postaci skałek ( papier, plastik, szkło)???
Takie rozpocznie to zwykłe okradanie ludzi niemające nic wspólnego z odpadami stałymi .
Proste to do Popapranców z Partii Oszustów .

jojo
1 rok temu
Reply to  obywatel

Chłopie, od jakiegoś czasu obserwuję twoje wypociny na tym forum. Jesteś pierwszym (numerem jeden) pieniaczem na tej stronie. W życiu pewnie też. Tobie nigdy nic nie pasuje, wszystko jest złe, każda inicjatywa kogokolwiek w jakiejkolwiek sprawie to dla ciebie pożywka do nasrania komuś na głowę.

Nigdy nic ci nie pasuje. Chłopie nie masz rodziny? Nie masz swoich problemów? Plujesz jadem pod każdym postem. Chłopie – wyluzuj. Kto cie tak skrzywdził? Ogarnij się i idź na spacer z synem czy wnuczkiem. Do parku w Dzikowie, do Zwierzyńca czy na Kamionkę. Jesień taka piękna…

Pozbieraj liście i kasztany, zrób sobie z nich ludzika, pogłaskaj po główce. Usiądź na ławeczce, wspomnij młodości czas, kiedy byłeś piękny i młody.

Bądź mądry, a nie mądraliński…

Życie masz jedno. Czy jest sens marnować go na takie pierdoły?

Jeden z moich dziadków był panem mądralińskim. I co? Umarł gnida.

Dziś tylko moja stara ciotka pamięta gdzie stoi jego grób… Nikt za nim nie tęskni…

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

Widzę że dołączyłeś ćwoku do mnie – tobie taż nie pasuje ??

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

Kolejny pierd…by urzędzie co wie wszystko lepiej – bezużyteczny urzędzie zarabiający kasę dobrą za nic co kur..a wie najlepiej co jest sprawiedliwe. Ze swoimi teoriami to ty tam może w urzędzie błyszczysz i tam tylko możesz.
Nikt za wami urzędami nie b3dzie tęsknił z mieszkańców GNIDO, arogancja, buta, hamstwo a właściwie słoma z ciebie wyszła ta z pańszczyźnianego folwarku..
Przemyśl to co napisałeś głąbie i podziękuj Dziadkowi bo jak by nie on to by ciebie Bydlaku nie było i nie zaśmiecał byś tu forum swoim zbydlęceniem.
Tak więc gon na grób dziadka i podzi3kój , że jesteś też na tym świecie dzięki niemu , jakoby nie był.
Zamilcz i więcej tu się bydlaku nie pojawiaj bo jeszcze takiego bydlaka tu nie było a tym forum , nawet różnic które nas nie dzielą .
Brakuje słów w słowniku języka polskiego aby ciebie tu określić w sposób właściwy – IDŹ NA GRÓB SWOJEGI DZIADKA i na kolana Wieprzu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  jojo

GNIDO spierd…j z tego forum – na grób DZIADKA na kolana .
Twoja jednodniowa ( czy też dwudniowa) obserwacja na tum forum wystarczy aby zaobserwować że jesteś bydle, Wieprz i kawał skur…a..
Ciekawe czy ŚP twój DZIADEK nie żałuję że nie strzelał do Wisły zamiast przekazać swoje plemniki dla takiego bydlaka ???

myśliciel
1 rok temu
Reply to  jojo

To jest najbardziej idiotyczny, oderwany od rzeczywistości pomysł.

JÓZEF
1 rok temu
Reply to  myśliciel

pomyal jest dobry,nic się nie ukryje,tylko ,że opłata powinna być 3 zł od m3

obywatel
1 rok temu
Reply to  myśliciel

A co może bydlaka urzadas wymyśleć co obraża własnego DZIADKA , któremu to bydle jest .

logiczny
1 rok temu

Powiązanie opłaty za odbiór odpadów ze zużyciem wody to najbardziej niesprawiedliwa i nieżyciowa metoda. Przykładowo osoby, które częściej gotują w domu będą zużywać więcej wody i produkować mniej śmieci niż osoby, które częściej kupują gotowe jedzenie, więc zależność może być wręcz odwrotnie proporcjonalna. Naliczanie od osoby jest ok i nie należy tego zmieniać, wystarczy zażądać ponownych deklaracji z tych domów lub mieszkań, dla których różna liczba mieszkańców wychodzi z różnych baz danych.

anna
1 rok temu

Sprawdzić mieszkania w których nikt nie jest zameldowany,bo zazwyczaj tam ktos wynajmuje ,nawet po kilka osób,np.studenci

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
79
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content