16 medali „Delfina”

16 medali wywalczyli młodzi zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, które odbyły się w ostatni weekend października, w Dębicy.

Pływacy reprezentujący tarnobrzeski klub zdobyli łącznie 16 medali – 10 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe, co dało klubowi 6 miejsce w klasyfikacji medalowej. Najwięcej medali dla UKS Delfin zdobyli: Igor Majewski – 6 krążków i Bartłomiej Skwara – 7 krążków.

Tuż za podium uplasowali się: Nikodem Bajer na dystansie 50 m stylem klasycznym (4 miejsce) i Tymoteusz Leżoń na dystansie 100, 200 m stylem klasycznym (4 miejsce).

Igor Majewski w kategorii 12 lat został najlepszym zawodnikiem Podkarpacia! W zawodach uczestniczyło blisko 250 zawodników z 22 klubów województwa podkarpackiego.

Wyniki zawodników UKS Delfin Tarnobrzeg:

• Igor Majewski (kategoria 12 lat) – Najlepszy zawodnik na Podkarpaciu !

– złoty medal na dystansie 400 m stylem zmiennym

• Natalia Rzeszowiak (kategoria 14 lat) – 8 miejsce wśród zawodniczek na Podkarpaciu.

-brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym

– brązowy medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym

• Konrad Szymański

– srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym

W Mistrzostwach uczestniczyli również: Jakub Kalita, Piotr Szczepan, Nikodem Bajer, Tymoteusz Leżoń, Nikodem Błasiak, Ksawier Szklarz, Kaja Augustyniak, Jan Pawlak, Jakub Dąbrowski. Wszystkim pływakom UKS Delfin Tarnobrzeg gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.