Tarnobrzeg: Trwa wycinka starego drzewostanu w lesie Zwierzynieckim. Nadleśnictwo nie wywiązało się z zapisów w porozumieniu (zdjęcia)

W tarnobrzeskim lesie Zwierzynieckim trwa kolejna wycinka. Pod topór idzie stary drzewostan, rosnący w oddziale leśnym 165. O planowanych pracach nadleśnictwo nie poinformowało Stowarzyszenie Wolne Rzeki, mimo iż taki zapis jest w zawartym w lutym br. trójstronnym porozumieniu.

Wycinka trwa, kolejne, pocięte drzewa leżą w lesie gotowe do wywózki. Jednego się nadleśnictwo nauczyło, żeby nie gromadzić drewna bo ilość i skala wycinki może porażać, więc szybciutko, na bieżąco wywożą żeby ludzie nie gadali, żeby media nie pisały, żeby nikt nic nie widział… – informuje nasz portal internauta.
 
Porozumienie zawarte 5 lutego br. pomiędzy Urzędem Miasta Tarnobrzeg, zarządzające tym terenem Nadleśnictwem Nowa Dęba i PTP Wolne Rzeki, mówi między innymi o tym, że: „Nadleśnictwo Nowa Dęba deklaruje przekazywanie Stronom informacji dotyczących realizacji planowanych zabiegów gospodarczych na terenie kompleksu leśnego „Zwierzyniec” w terminie 10 dni przed ich rozpoczęciem oraz w przypadku zdarzeń losowych, tyczących się wycinki drzew, Strony zostaną poinformowane w formie e-mail„.
 
Jak dowiedzieliśmy się, o trwającym cięciu w lesie Zwierzynieckim PTP Wolne Rzeki nie zostało poinformowane przez Nadleśnictwo Nowa Dęba. O to, czy taką informację otrzymały władze miasta, zapytaliśmy rzecznika UM. Po otrzymaniu odpowiedzi niezwłocznie ją opublikujemy

 

AKTUALIZACJA

Od rzecznika UM Tarnobrzeg otrzymaliśmy odpowiedź, na pytanie: Czy władze miasta zostały poinformowane przez Nadleśnictwo o planowanej wycince?

Rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis: „Do urzędu nie wpłynęła informacja z Nadleśnictwa Nowa Dęba o planowanej wycince, niemniej prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek rozmawiał już o tej kwestii z nadleśniczym Nadleśnictwa Nowa Dęba Kazimierzem Kopciem. Prezydent w czasie rozmowy z nadleśniczym, przypomniał o zapisach porozumienia.
Nadleśniczy poinformował prezydenta, że obecna wycinka była zaplanowana już rok temu, a podpisane w lutym br. trójstronne porozumienie, obejmuje przyszłe działania podejmowane przez Nadleśnictwo Nowa Dęba. Jednocześnie nadleśniczy zapewnił prezydenta, że informacje na temat najbliższych i planowanych działań Nadleśnictwa Nowa Dęba, będą przekazywane do tarnobrzeskiego magistratu, zgodnie z zapisami zawartymi w trójstronnym porozumieniu.”

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwierzyniec
1 rok temu

Możemy za to podziękować radnym, którzy od kilku miesięcy blokują ustanowienie zespołu przyrodniczo- krajobrazowego.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zwierzyniec

Raz i na zawsze podziękować

Dorian
1 rok temu
Reply to  obywatel

Spieszmy się podziwiać stare, piękne drzewa. Za pisuaru tak szybko znikają

Zwracam uwagę że to dzieje się w całej Polsce

obcja
1 rok temu
Reply to  Dorian

drzewa znikają bo ludzie są znowu w strachu 4 fali więc będą wykupywać masowo papier aby podcierać nim pupę a do te jest potrzebna wycinka więc się nie dziw się że ceny będą szły w górę tylko wszystkich na to nie będzie stać?

adam
1 rok temu
Reply to  obcja

masz racje,niezaszczepieni srająw gacie bo śmierć puka do drzwi,puk,puk i szybko po papier,bo trzeba się podetrzeć ze strachu,była okazja się zaszczepić to nie,po co?a teraz trzeba zdychać,a jak

smile
1 rok temu
Reply to  adam

Ty się pewnie zaszczepiłeś i Ci na łeb poszło….:))))))

lud roboczy
1 rok temu
Reply to  obcja

Podwyżka cen jest za sprawa telewizji i internetu. To ludzie sieją w nich panikę.

leśny ludzik
1 rok temu
Reply to  Dorian

Za rządów PO nie wszedłbyś do lasu bo zamiarem PO była jego sprzedaż w prywatne łapki.

smile
1 rok temu
Reply to  leśny ludzik

Teraz PISiory w imię prawa sprzedają….

Tarnobrzezanin wkurzony
1 rok temu
Reply to  obywatel

Koniec tej rady bezmyslnej i pod dyktando Bozka

fach
1 rok temu

Spokojnie, część obecnych radnych, a może i obecny prezydent, zostaną wybrani na kolejną kadencję 😉 Tarnobrzeg to stan umysłu 🙂

obcja
1 rok temu
Reply to  fach

nowych nie wybiorą bo nikt myślący normalnie nie zostaje w tym mieście
wiedz widać jak upadają puca tego miasta czyli lasy
jak młodzi znikają bo nie ma tu dla nich przyszłości ale i nie tylko tutaj
no i czemu tak cenny się zmieniają z dnia nadzień?

ent
1 rok temu

No, kolejną nagrodę nadleśniczej dać…

W innych częściach kraju też jest jazda.
https://www.youtube.com/watch?v=lna6q9VMQqQ

Ewidentnie kasa potrzebna.

Lektor
1 rok temu
Reply to  ent

„Wszystko co jest grubsze od ch…ja”, heh, mistrz narracji w tym filmie.

Natura
1 rok temu

JAKI STARY DRZEWOSTAN?? Zdrowe sosny I deby wycinaja, zostawiajac ,,chore” drzewa.

Jasień
1 rok temu

Na ostatniej sesji radni nie uchwalili zespołu-przyrodniczo-krajobrazowego. Teraz poznaliśmy tego przyczynę. Jeśli prezydent wiedział o wycince, to wszystko stanie się jasne.

Dariusz nic nie potrafię
1 rok temu

Papa Smerf dogadał się z nadleśnictwem i dyma ile się da mieszkańców Tarnobrzega.

obywatel
1 rok temu

A co on może z nadleśnictwem, pojechać, poczekać w poczekalni, popić wody i zjeść ciasteczka – tyle tylko może

Dariusz nic nie potrafię
1 rok temu
Reply to  obywatel

Tyle samo może (czyli nic nie może) u Marszałka Ortyla i w Ministerstwach. Figurant i bajerant powiatowy. Ostatnio wyrolowany przez Norberta z PO i olewany przez PIS. Szkoda nawet się starać, bo nawet jeśli coś mu dadzą – te 8 milionów na drogi – to i tak odda aby nic nie robić.

Mieszkaniec
1 rok temu

Rzeczywistośc cTarnobrzega tej kadencji.

obywatel
1 rok temu

Przecież cała okolica się śmieje z mieszkańców Tbg i z tego co ta urzędnicza kasteczka robi z miasta ( mieszkańców)wraz z burmistrzem i radnymi .

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Tu to ma do gadania tyle co Ty czy ja. Tu liczy się tylko kasa za drzewo. Skończą jak wytną . Inaczej nie dopuszczą do powstania żadnego parku. Procedury ciągnąć się będą jeszcze najpewniej latami

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Tylko że on publicznie błazna robi w tym temacie w przeciwiestwie do mnie i ciebie .

smile
1 rok temu
Reply to  obywatel

zapomniałeś o najważniejszym….może sobie fotkę strzelić…..:)))))))

Alf
1 rok temu

Spokojnie za chwile jak pisałem wcześniej wytną wszystko co da się wyciąć. Wtedy w blasku fleszy ogłoszą powstanie parku krajobrazowego. Swoją drogą to zwykłe skurczysyństwo nadleśnictwa jest. Z drugiej strony te wszystkie 500 plus i 14 emerytury trochę kosztują . Jakoś te głosy trzeba kupić. To że w tym tempie jak będziemy dalej wycinali to za 10 -15 lat nie będzie już czego wycinać. Ale kogo to obchodzi , dla większości liczy się tylko tu i teraz.

ryży
1 rok temu
Reply to  Alf

piniendzy nima i nie bedzie,to jest lipa

Alf
1 rok temu

Zanim PiS do władzy doszedł , można by tyło zrobić jakąś blokadę drogi krajowej na chwilę ,żeby szybko zadziałać i zwrócić uwagę na problem .Ale w państwie totalitarnym ,natychmiast pojawiają się stróże prawa , którzy pacyfikują mandatami wszystkich opornych np. nie chcących zejść z przejścia dla pieszych. Zdaje się ,że niedawno boleśnie przekonali się o tym mieszkańcy miasta robiący taki protest przeciw braku ekranów przy obwodnicy. Pozostaje nam bierne czekanie aż łaskawie skończą

Porozumienie
1 rok temu

To co wyprawia nadleśnictwo pokazuje dobitnie, że w dłupie ma porozumienia z prezydentem miasta, stroną społeczną i mieszkańcami. Prezydent chwalił się świetnym porozumieniem w celu ochrony naszego lasu a leśnicy pokazali mu, że dla nich słowo nawet na piśmie nic nie znaczy.

leśny ludzik
1 rok temu
Reply to  Porozumienie

Leśnicy jak myśliwi i kłusownicy. Za nic mają zasady.

Maryjan
1 rok temu

Spoko, rozumiem, lasy są potrzebne, ale….. W którą stronę pójdzie budownictwo w Tbg? Jak miasto ma się rozwijać? Jedyny teren to jest zwierzyniec i kamionka. Tyle. Pzdr

Ziom
1 rok temu
Reply to  Maryjan

Mądry to ty nie jesteś. Mało masz wszędzie terenów, pól, łąk? W lasach(płucach miasta) chcesz szukać terenów pod zabudowę? Myślałem, że az tak kretyńskich stwierdzeń nie usłyszę. To po pierwsze a po drugie tereny leśne nie idą pod zabudowę. To tereny na których ma rosnąć las.

wasyl
1 rok temu

Państwo i te samorządy to robią co chcą , TO CYRK NA KÓŁKACH . Nie ma nikogo tam myślącego , tylko liczą się koryta . Jakie były szumne zapowiedzi po Kiełbie nowego wójta Bożka , co to miał nie zrobić a co wyszło dalej jest gwno i będzie gwno . Pozostał tylko syf , kiłła i mogiła i niedługa będzie koniec tego miasta . Wytną Zwierzyniec do końca a nikt z UM nie piśnie nic na ten temat . UW w Rzeszowie ma to też daleko i głęboko . Posłuchajcie na YouTube : tv Podkarpacie wypowiedzi KONFY , to może niektórym się nie spodobać , ale tak się robi w samorządach . To co rośnie na placu czerwonym już nie jest i nie będzie wizytówką tego miasta jak BYŁO PIĘKNIE ZA KOMUNY . Szkoda strzępić słów na te decyzje podejmowane przez UM i samorząd powiatu .

Mieszkaniec
1 rok temu

Bozek i cala rada jest skompronitowana ta nieudolnoscia

fach
1 rok temu

Na ulicach drzewa na chodnikach, drzewa zasłaniające znaki, krzaki, kwiatki na rondach, sadzą jakieś nasadzenia, których nie idzie oplewić, a w lesie wycinka na ostro. Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się Tarnobrzeg 🙂

Odyseusz
1 rok temu

Brawo panie Bożek i rada miasta to dzięki wam i waszej nieudolności trwa zagłada lasu zwierzyniec !!! Ostatnimi latami leśnicy mają więcej z rzeźnika niż z dobrego gospodarza lasów państwowych !

Gość
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

A co geniuszu mogą oni czy ty zrobić żeby temu zapobiec ? Zamiast tylko hejtować na wszystkich zaproponujesz coś konstruktywnego ? Czy tylko judzić potrafisz ?

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Gość

Co mogą – mogą utworzyć park krajobrazowy a wystarczyło przegłosować i podpisać ! Czy to takie trudne dla dobra mieszkańców, przecież zwierzyniec leży w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzeg , czyli jest własnością de facto gminną w zarządzie lasów państwowych !

Gość
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Zmień dostawcę. Masz w ogóle pojęcie jak procedura wygląda. Właścicielem jest ten co w księdze wieczystej jest wpisany. Zakład ,że to nie miasto ?

Jasień i Zwierzyniec
1 rok temu
Reply to  Gość

Skarb Państwa

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Gość

Tłumoku poprostu się nie ośmieszaj. Właścicielem lasów nigdy nie jest zarząd lasów tylko Skarb Państwa bądź też osoby fizyczne. Prezydent miasta zawsze może wystąpić do Ministra Środowiska o przejęcie kontroli nad danym skupiskiem leśnym i objęcie go swoim zarządem. Gdyby papa Smerf i rada miejska byli sprytni wystarczyłoby przed lasem zwierzyniec ustawić na drogach dojazdowych )które są własnością gminną) czasowe ograniczenia tonażu, a tuż obok po jednym strażniku miejskim z blankietem mandatów. Uwierz mi bardzo szybko by zastopowali wycinkę

adam
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Ty mundry,gdzie teraz są te twoje antyszczepionkowe idole?

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  adam

Śmiej się śmiej , wkrótce zobaczymy kto z kogo będzie się śmiał. ps dupsko już naszykowałeś na 4,5….10 daweczkę eksperymentalnej substancji? A wiesz że już wynaleźli lek na covi-świrusa i nie trzeba się szczypawkować- głupio ci co nie króliku doświadczalny:) ps cały ten lek to pewnie odpowiednik szczypawki tylko w innej formie aby ci co nie chcieli się kłóć pomyśleli że to lepsze, a tym samym wrzucić do wora z napisem HOLOCAUST !

Jeż
1 rok temu
Reply to  adam

Wykupują papier toaletowy ze sklepów,bo sie posrywaja ze strachu

smile
1 rok temu
Reply to  Jeż

Zaszczepieni boją się niezaszczepionych….
To po co się szczepili??????

Jasień i Zwierzyniec
1 rok temu
Reply to  Gość

Mogą, ustanowić zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Nie zrobili tego na ostatniej sesji twierdząc, że nie ma pospiechu, bo las jest chroniony umową przed wycinką. Jak jest chroniony to widać na zdjęciach. Frajerzy wykiwani przez LP.

Bolek
1 rok temu

Najzwyklejsza gospodarka leśna byśmy mieli drewno na opał bo przecież bardziej ekologiczne niż węgiel.By wielu z Was miało czym palić w wypasionych kominkach siedząc na ekologicznych mebelkach z drewna spoglądając na piękne drzwi dębowe Cieszyć się jaki nasze dzieci bawią się drewnianymi zabawkami zamiast chińskimi z tworzyw sztucznych.By powstawały domy gdzie potrzebne są krokwie ,łaty deski belki , listwy pale,paliki czy boazeria.Prosze przestać oburzać się w oparach hipokryzji bo nie jeden/a z Was podniosł/a by larum gdyby brakło jej wyżej opisanych wyrobów z drewna.

Gość
1 rok temu
Reply to  Bolek

A wiesz ile z tego drewna eksportujemy ? Jedną trzecią

Jerry
1 rok temu
Reply to  Bolek

W sedno!

brzoza
1 rok temu

Jedno wielkie g….
I tak jet ze wszystkim w tym mieście. Hipokryzja do potęgi. Lasy robią swoje. Indolencja i ustawka , niedobrze się robi…
Przecież było wiadomo ,że tak to właśnie będzie.Poczekajcie jeszcze na uruchomenie drogi i zapomnijcie o Zwierzyńcu…jedno wielkie g…

Mieszkaniec
1 rok temu

I CO ŁYSO? PANIE BOŻEK.
BRAK SŁÓW

Amen w pacirzu
1 rok temu

Tyle waszego, że se popłaczecie na forum. Co będą mieli zrobić to i zrobią. Nikt z ludźmi i ich potrzebami się nie liczy. Liczy się tylko kasa i widzimisię tych na stanowiskach odpowiedzialnych za to czy tamto.

Prawnik
1 rok temu

Bozek to wywiązuje się dobrze z porozumien kadrowych zawartych w kampanii wyborczej
Z porozumien na rzecz miasta nikt go poważnie nie traktuje
To tez dotyczy nadlesnictwa. Oszukali zyskali na czadie a Bozek zastopował Park skutecznie rękami radnych bezradnych.

Sabina
1 rok temu
leśny ludek
1 rok temu

Cytat:” Jednocześnie nadleśniczy zapewnił prezydenta, że informacje na temat najbliższych i planowanych działań Nadleśnictwa Nowa Dęba, będą przekazywane do tarnobrzeskiego magistratu, zgodnie z zapisami zawartymi w trójstronnym porozumieniu.”

Normalne jaja se robią. Już nie będzie o czym powiadamiać bo prawie wszystko będzie wycięte.

ziemianin
1 rok temu

Wycinać co się da. Daje wam przyzwolenie. Wszak populacja ludzka ma być zmniejszona, a z czasem zlikwidowana.Zarazy, covidki, chemia w żywności, GMO, wycinka drzew temu służy. To zorganizowany plan niszczenia ziemian. Taki jest cel i program „sił nieczystych” działających przeciwko ludziom i sterujący w tym kierunku na ziemi.
Tak poza tym, to wycina się lasy pod drogi, parkingi, zabudowę, to dlaczego nie można wycinać dla kasy czy zmniejszenia populacji ludzkiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content