Tarnobrzeg: Data odbioru końcowego ścianki wspinaczkowej nadal nieznana. Budowla kosztowała niemal 3 mln zł

Przedłuża się data odbioru końcowego ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu. Pierwotnie termin oddania tej inwestycji wyznaczony był na połowę czerwca br., jest on jednak wciąż przesuwany, z powodu konieczności wykonania dodatkowych prac.

W trakcie odbioru technicznego który miał miejsce w ubiegłym tygodniu, budowli nie odebrano ponieważ materiały użyte do wykonania podłogi, nie posiadały atestów przeciwpożarowych. Zapytaliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg, na kiedy planowany jest ponowny odbiór techniczny ścianki.

– Termin obioru końcowego ścianki uzgodniony zostanie po wymianie przez Wykonawcę wykładziny w sali wspinaczkowej – wyjaśnia NW24.pl rzecznik Lis.

Operatorem ścianki wspinaczkowej będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Jak poinformował nas W. Lis, cyt: „Wykonawca w dniu 17.11.2021r przekazał Zamawiającemu sprzęt wspinaczkowy, rozpoczęło się też szkolenie pracowników MOSiR.”

– Przygotowując się do otwarcia obiektu MOSiR m.in. opracowuje regulamin – w tym także cennik – korzystania ze ścianki – tłumaczy rzecznik tarnobrzeskiego magistratu.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA ZA NIEMAL 3 MILIONY

Powstanie ścianki wspinaczkowej to zwycięski projekt tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 r. Wstępnie koszty jej budowy szacowano na około pół miliona zł. Zgodnie z informacjami które otrzymaliśmy od rzecznika, ostatecznie ścianka w stanie surowym powstała za kwotę 669 000,00 zł.

Drugi etap budowy ścianki czyli wyposażenie jej wnętrza, kosztował 2 276 741.20 zł.  Ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na ten cel przeznaczono 2 180 000,00 zł, zaś kwotę rzędu 96 741,20 zł stanowią środki finansowe z budżetu miasta.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
73 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
M.M.
8 miesięcy temu

U nas scianka za 3 miliony dla emerytów i rencistów a w Stalowej fabryka za 3 miliardy i nowe miejsca tarnobrzeg zostaje coraz bardziej w tyle za innymi miastami regionu z taką władza która ciemny lud wybrał. Brawo wy

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Wzruszające, naprawdę. Takie są prawa demokracji, czy się to niektórym podoba czy nie. Prezydent Bożek wygrał wybory w I turze swoją przebojowością i charyzmą, to jest ewenement w historii miasta. Wcześniej były zwykle dwie tury. Poza tym takich ścianek w Polsce za wiele nie ma. To nie ma być ścianka dla tarnobrzeskich emerytów, ale głównie dla turystów i sportowców z całej Polski, którzy będą płacić bilety za tę przyjemność. Koszty wzrosły niestety (ścianka powinna być już dawno, to byłoby taniej), więc ceny też powinny być wyższe już po jej otwarciu. Ja mam nadzieję, że z tunelami podwodnymi pójdzie szybciej i taniej a miasto będzie na tym zarabiać krocie. Wówczas może pensje urzędników trochę skoczą do góry! A hejterami się nikt nie przejmuje, jak to się mówi – psy szczekają, karawana jedzie dalej! 😀

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Julcio – po co ta powieść – wygrał bo kłamał – WSZYSTKO DLA TURYSTÓW Z CAŁEGO KRAJU nie dla WAS TARNOBRZEŻANIE , wy tu tylko macie płacić i ponosić koszty .

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Tarnobrzeżanie też mogą korzystać z Jeziora, tak samo jak będzie ścianka i tunele podwodne to będą mogli kupić bilet wstępu. Ja nawet poszedłbym o krok dalej i wprowadził „Kartę Mieszkańca” uprawniającą do zniżek w porównaniu do osób, które nie płacą tu podatków.

Zzzzzz
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Po bajeczce a pora już późna, także jeszcze tylko zgasić lampkę i spać 🙂

Odyseusz
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale pociskasz ściemę i farmazony w które sam pewnie nie wierzysz, gdyby nie etat w UM. Będzie tak dochodowe jak jezioro w tym roku – ile to miasto z naszych[podatków dopłaciło do funkcjonowania – ponad 1 milion złotych !!!!

Juliusz Cezar
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Jakbym miał etat w UM to bym chyba musiał gdzieś dorabiać, żeby jakoś wyżyć. Pensje urzędników to jest naprawdę jakiś skandal, w pierwszej kolejności Prezydent powinien pomyśleć o podwyżkach dla osób, które trzymają w kupie to miasto i budują jego pozytywny obraz. Pracownik dobrze wynagradzany, to pracownik efektywny. Jak będziecie najeżdżać na urzędników to się może zastanówcie, czy przy takich obowiązkach ci ludzie nie zasługują na lepsze traktowanie.

Parkingowy
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słowo „w kupie” jest tutaj kluczowe. Tarnobrzeg jest nie tylko w kupie, lecz przywalony zwałami organizacyjnego gówna i kłamstwa wytwarzanego przez papę smerfa

Urząd
8 miesięcy temu
Reply to  Parkingowy

Papa sam nie jest zbytnio pracowity to i od pracowników nie wymaga Aby wymagac trzeba wiedzieć o co pytać

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Parkingowy

Po to pozatrudniał swoich – specjalistów , bo i ma wydział propagandy w urzędzie.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Znowu to samo – podwyżki i jeszcze premie, jak za mało to etaty w Lidlu, Biedronce , Merkurym są i jaki problem zmienić na lepiej płatną ( ale coś trzeba umieć i mieć chęć do pracy) , mogli dorobić przy plewieniu nasadzeń .

KIEDY pomyśli o mieszkańcach : nowych parkingach bezpłatnych (obiecywał), zmniejszeniu kosztów życia codziennego(wody ,śmieci itd) ???
Turyści Dziadka Smerfa nie wybierali a Kapitan NEMO tylko o nich i dla nich, czyżby coś mu w łepetynce się porąbało????

Jak im mało to do felg w St. Woli ,płacą więcej ,tak jak mnóstwo mieszkańców miasta robi ( tam nawet do zawodu przyuczą ), tylko chęci trzeba mieć do pracy.

eryk
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jakie są zarobki urzędasów, nie wiem, natomiast 18 tysi prezydenta z Krosna robią wrażenie.

Odyseusz
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widzisz sam się już gubisz w swoich kłamstwach. Mówisz ze nie masz etatu w UM, a tak świetnie znasz stawki i pensje za jakie pracują urzędnicy. Piszesz jacy oni biedni pracują w pocie czoła i za pół darmo – to czemu nikt z nich nie zmienił jeszcze pracy ? Co to papcio smerf przyspawał każdego do krzesła, że nie można zmienić pracy na inną i przestać płakać nad swoim wydumanym losem !!!!

Alpinista
8 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przebojowością i charyzmą wygrał wybory? Na pewno nie pracowitością i zaangażowaniem w sprawy miasta, bo złożył jako radny bodajże 3 interpelacje.

walt
8 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Fajnie to wygląda, mój przyjaciel z Krakowa się wspina, będzie częściej do mnie wpadał.

Turysta
8 miesięcy temu
Reply to  walt

Do Jury Krakowsko-Częstochowskiej ma bliżej. Ponadto świeże powietrze i ładniejsze widoki.

greg
8 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Te 3 miliardy to prędzej za wycinkę lasów w Stalowej. Taka propaganda tak jak z tunelem pod Świną i ścianką w lesie, żeby nikt nie widział bo sławna „wyspiarka” to maszyna chińska, tunel wykonuje konsorcjum austryjacko – tureckie, pieniądze to 80% fundusze europejskie, reszta to pieniądze z miasta Świnoujścia. Pieniądze rządowe = 0 PLN.
Izery też nie będzie, tak samo jak statków promowych i Autosanu. W Stalowej już miała być fabryka maseczek, którą namaścił też A.Duda. I co? I nic. I tak wg mnie pozostanie.
Po drugie ściankę wymyślił Kiełb i jej nie dokończył, więc raczej kto by nie był, to taki kwiatek po Kiełbie odziedziczył.

wasyl
8 miesięcy temu

A jaki będzie koszt jej wysadzenia ? Czy ona jest warta tych wydanych pieniędzy ? Kto się tam będzie wspinał , przecież chyba nie emeryci ? Ile miasto wyda jaszcze w następnych latach na utrzymanie tej szubienicy z podatków ? Czy nie można było przeznaczyć tych pieniędzy na inny ważniejszy cel? Kto jest w planach lub kto już przejmuje od miasta tą szubienicę ?

Ewaryst
8 miesięcy temu
Reply to  wasyl

O to już będzie się martwił nowo wybrany dyrektor podmiotu, który ma być operatorem tej ścianki.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  wasyl

Koszt będzie mniejszy niż jej dokończenie, utrzymanie obiektu ( energia, woda , ogrzanie), utrzymanie pracowników tak chybił trafił około 2- 4 lat.

Odyseusz
8 miesięcy temu

Pieniądze wyrzucone w błoto – już widzę tłumy tarnobrzeskich emerytów próbujących swoich sił !! Ewidentnie śmierdzi niegospodarnością UM, a cały ten projekt ustawiony pod wąską grupę ludzi którzy kosztem ogółu zapragnęli realizować swoje hobby !

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Pewnie , że tak .
Pod bardzo wąską grupę ( w tym urzędasów) a jednym z głównych pomysłodawców tego bubla jest obecny burmistrz – mieszkaniec z Krosna Bożek Dariusz.
Tak właśnie realizuje się swoje wizje : za wszelką cenę, bez względu na koszty i z bezczelną obrazą BO a zwłaszcza kosztem mieszkańców miasta.

inspektor
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Bożek to Bożek tamto… to jakiś twój ulubieniec? w realu tez tak do niego pyskujesz?

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  inspektor

To burmistrz musiałby się urealnić ale to wątpliwe u odrealnionego PAPY Smerfa ???

Katarzyna
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Może to będzie ścianka z windą? Chyba tak skoro tyle milionów kosztuje

Seba
8 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

zabierz się lepiej do kręcenia lodów a nie tu z winda wymyślasz …

Kasjer
8 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Z winda do nieba chyba

wasyl
8 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Będą KATAPULTY i wyrzucanie chętnych do góry , spadający nie mają szans na przeżycie . Prosto na bruk .

Kasjer
8 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

To sie nadaaje na pierwsze strony gazet ogolnopolskich. To ggospodarnosc po Bozkowemu.
Brak na wszystko kasy ale e na scianke sa.
Pierwszy niech wejdzie Bozek i zrobi fotkę na szczycie. To jedyny watoliwy sukces tej władzy.

Rabarbar
8 miesięcy temu

To jest MIŚ na miare naszych czasów.

Mis
8 miesięcy temu
Reply to  Rabarbar

Raczej Dyzma taki tarnobrzeski.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Mis

Z takich Dyzmów to składa się cała Rada Miasta , zresztą poprzednie też a cały urząd jest pełny też takich.

Grab
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Cenne spostrzeżenia to raczej kieruj do wyborców dzięki którym mamy takich a nie innych radnych

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Grab

I po to jest takie forum ???

Rabarbar
8 miesięcy temu

To jest MIŚ na miare naszych możliwości.

Kamil
8 miesięcy temu

Może by ją rozebrać i na kilogramy sprzedawać ? Może jako pamiątkę z tbg hehehe Żeby się trochę forsy zwróciło

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Gruz sprzedaje się na tony ( 12 – 16 zł/ toną).

Gość
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ten cenniejszy bo pochodzi z głupoty tarnobrzeskiej elity 🙂

wasyl
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Będzie podsypka pod planowane drogi , utwardzenie super.

fach
8 miesięcy temu

I jak, to też wytrzymamy? Pewnie że wytrzymamy 😀 Mieszkańcy w swojej większości o tym nie wiedzą, nie chcą wiedzieć, zgadzają się z tym, albo mają to gdzieś, jakby urząd nie za ich to budował, tylko za jakieś swoje 🙂

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  fach

Oni myślą ( mieszkańcy) że za utrzymanie , obsługę ( nawet te szkolenia pracowników MOSIR ) płaci miasto i urzędnicy ???

olo
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

no narod tu ciemny i bogobojny

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  olo

Tylko głupi i zakłamany !!
Nikt inny by na takie coś sobie pozwalał a ten Zakłamany lud od lat udaje że wszystko jest OK i wybiera ciągle te same r?????

olo
8 miesięcy temu
Reply to  obywatel

nie tu tylko caly narod otumaniony chodzi

Gość
8 miesięcy temu
Reply to  olo

Jak od rana do wieczora TVN24 ogladają a przy obiedzie wybiurczą, i urbana czytają to jacy mają być?

Gość
8 miesięcy temu
Reply to  olo

Na pewno nie bogobojny urzedas. Bo za taką niegospodarność to tylko do kotła u belzebuba. Ale to dopiero w przyszłości. A tu „prokurator swój chłop” więc włos im z głowy nie spadnie.

Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  fach

To co mamy robić?

fach
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Ile razy to samo trzeba powtarzać zanim dotrze? Ja nie wysilę się, nie przeczytam, nie dowiem się i w konsekwencji nie dokonam optymalnego wyboru przy urnie wyborczej za nas wszystkich. Chyba że piszecie sobie tutaj, żeby sobie ponarzekać i ewentualnie podyskutować. Wtedy w tym mieście będzie tylko co raz gorzej i pozostaje jedynie skupić się wyłącznie na sobie i ludziach sobie najbliższych 🙂

sand
8 miesięcy temu
Reply to  fach

Świetność Tarnobrzega skończyła się wraz z komuną.

wasyl
8 miesięcy temu
Reply to  sand

Dobrze ,że dołka nie zasypali , jeszcze z żalu można pójść i utopić się .

realia
8 miesięcy temu
Reply to  fach

A jak, narzekają, potem głosują na „mniejsze zło”, znowu narzekają i koło się zamyka. Nie ma referendum, nie ma zwartej opozycji, nie ma protestów, nie ma petycji. Tylko pojedyncze osoby napiszą czasem jakąś skargę i to wszystko. Na tyle stać dumne społeczeństwo wielkiego Tarnobrzega.

fach
8 miesięcy temu
Reply to  realia

Dlatego sorry, ja przedstawiłem rozwiązanie, teraz czekam na odzew. Wszystkiego sam robił nie będę. A jeśli wyjdzie jak zwykle, to szkoda dla miasta, ale ja sobie poradzę i będę miał czyste sumienie 🙂

mieszkaniec
8 miesięcy temu

Jak miała wyglądać ścianka wspinaczkowa, jak zachęcał do głosowania na nią przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek w 2016 roku, zobaczcie sami, żadnej ściemy: https://www.youtube.com/watch?v=IKiYxFx8y9A

A co mamy dziś? Kazdy widzi. 3 mln złotych można było wydać na potrzebniejsze rzeczy a nie na fanaberie. Ściankę dla ludzi za niewielkie pieniądze można było wykonać z budżetu obywatelskiego w istniejącym budynku, sali lub hali.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Stary dziadek się podjadał , kupił sprzęt i czeka aby wejść na szczyt ( oby tylko kur…a zawału nie dostał bo już trochę lat minęło ) – tak stary Papa Smerf zrealizuje swoje marzenia – ZA KASĘ MIESZKAŃCÓW .
Kłamał wtedy i kłamie teraz w tej sprawie .

Ewaryst
8 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Kolejny planowany wydatek to stadion lekkoatletyczny za z lekka 10x tyle.

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Ewaryst

I miasto podwodne z tunelami nad lub pod zalewem.

Tak odpierd….a darmozjadom żyjącym na koszt mieszkańców.

wasyl
8 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

To robiła ekipa Kiełba z przewodniczącym RM teraz wójtem Dariuszem z Krosna . Ona też tak będzie wyglądać jak ta UMIERAJĄCA choinka na placu czerwonym .

Ewaryst
8 miesięcy temu

Poproszę o zadanie oficjalnego pytania prze portal NW24: czy zostało uruchomione zabezpieczenie należytego wykonania kontraktu od wykonawcy? Jeśli nie to dlaczego. A jeśli tak to jak wygląda sprawa egzekucji z tego zabezpieczenia?

obywatel
8 miesięcy temu
Reply to  Ewaryst

Ha, ha, ha – pewnie znowu ta sama adwokacina opiniowała – ha, ha, ha .

mariusz sandomierz
8 miesięcy temu

ludu tarnobrzeski gdzie ty chcesz sie wspiac?

mocarz
8 miesięcy temu

ciekawe czy siwy bajerant , który tak ochoczo przecina wstęgi pierwszy wespnie się na górę

Jarek
8 miesięcy temu
Reply to  mocarz

Wejdzie z obstawą wiernych żołnierzy aby nie spadl i nie potłukł pewnej części ciała.

wasyl
8 miesięcy temu
Reply to  mocarz

Zwyżka go wyniesie do góry .

Pomysł:
8 miesięcy temu

Proponuje poczynić porządek wokół tego bunkra, posadzić drzewa w pobliżu, aby nie szpecił okolicy.

Natura
8 miesięcy temu

W S.Woli – otwarto kolejny zaklad, a co w Tarnobrzegu? Rozpierdalaja publiczne pieniadze , na scianki, na jakies rzekome dziela sztuki, gdzie do dzis nie wiadomo kto je wycenil.Kon Trojanski z Krosna I jego zwolennicy ,osiagneli DNO,z ktorego ciezko bedzie sie odbic.

Dorian
8 miesięcy temu

3 bańki na zaspokojenie próżności garstki Fajnopolaków, którzy będą czuć się fajnymi bo będą oddawać się modnej i fajnej pasji po pracy (najczęściej w urzędzie)

tarnobrzeżanin
8 miesięcy temu

a teraz podwyżka i hej do przodu po następna kadencję.

MOSiR
8 miesięcy temu

Ja to się boję o ludzi którzy będą ze ścianki korzystać. Jeżeli operatorami będą pracownicy MOSiR, którzy nigdy się nie wspinali, nie mają w tym żadnego doświadczenia, to podejrzewam że już w pierwszych tygodniach funkcjonowania ścianki, wydarzy się tam tragedia.

Tak myślę, że ...
8 miesięcy temu

za taką kasę można było wybudować z asfaltu brakujące ścieżki rowerowe, poprawić te co już wybudowane i jeszcze jakieś pożyteczne cele dla ogółu ludzi zrealizować.

Barbara
8 miesięcy temu

Byłam tam, już jest gotowe.

Obsługa bunkra
8 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Bunkier gotowy. Można się schować po wybuchu bombki jądrowej 🙂

Kowalski
8 miesięcy temu

emeryci i rencisci sie ciesza! ale beda smigac

Zzzz Rrrr
6 miesięcy temu

Ścianka jest już wyposażona, dlaczego więc nie można korzystać? Sporo tu gdybania czy będą chętni czy nie, najlepiej to sprawdzić w praktyce. Sporo pieniędzy zostało w to włożonych więc szkoda, że nie można z tego sprawdzić w praktyce.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
73
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content