Thoni Alutec stawia na nowoczesne technologie inwestując w rozwój Odlewni Kokilowej

Istniejąca w firmie Thoni Alutec w Stalowej Woli kokilowa odlewnia aluminium wykonuje odlewy kokilowe w technologii odlewania grawitacyjnego i niskociśnieniowego.

Odlewy ze stopów aluminium o średnim i wysokim stopniu trudności wykonywane są w różnych kształtach i gabarytach o ciężarze od 8,5 g do 180 kg. Opracowane przez wykształconą i doświadczoną kadrę technologie oparte są na zaawansowanym specjalistycznym programie do symulacji krzepnięcia odlewów. Na podstawie opracowanych technologii wykonywane są przez nas w programach komputerowych 3D projekty kokil, według których wykonywane są kokile w kooperacji z najlepszymi narzędziowniami.

Procesy odlewnicze

Do procesów odlewniczych używamy tylko sprawdzonych materiałów i komponentów. Posiadane przez nas maszyny odlewnicze grawitacyjne i niskiego ciśnienia pracujące w systemie zamkniętego obiegu wody zapewniają stabilne parametry i powtarzalność procesu odlewania, a przez co wysokie parametry jakościowe odlewów. Nad niezmiennością parametrów odlewania czuwa system kontroli procesu począwszy od analizy spektralnej składu chemicznego, termoanalizy, indeksu gęstości poprzez badanie RTG i kontroli wymiarowej za pomocą skanera. Oprócz tego kontrolujemy warunki panujące na hali odlewniczej w postaci ciągłego pomiaru temperatury i wilgotności powietrza.

Dobrze wiemy, że do sukcesu przyczynia się też dobrze wyposażone i sprawne zaplecze przygotowujące kokile do odlewania. Dlatego nasze kokile są przygotowywane z całą dbałością o powierzchnie odtwarzające detal oraz ich stabilność wymiarową, jak i sprawne działanie wszystkich elementów kokili. Aby to osiągnąć do bieżących popraw powierzchni roboczej kokil używamy suchego lodu, natomiast gruntowne czyszczenie przeprowadzamy w myjce ultradźwiękowej. Odlewy nie robią się same i wiemy, że do ich produkcji potrzebni są dobrze pracujący ludzie.

Motywacja pracownika

Nasz system motywacyjny oparty na premiowym systemie płacowym (dobra praca – dobra płaca), gwarantującym możliwość rozwoju (szkolenia) i awansu wraz z merytorycznym i praktycznym wsparciem ze strony doświadczonej kadry technicznej, przyczynia się do stabilnego stanu personalnego pracowników, aczkolwiek ciągły rozwój i zapotrzebowanie na odlewy kokilowe powodują potrzebę ich uzupełniania.
Przez różnorodność detali jakie produkujemy i technologii wykorzystywanej do ich obróbki jesteśmy światowym liderem wśród odlewni aluminium. W związku z ciągłym rozwojem firmy poszukujemy najlepszych specjalistów z obszaru odlewnictwa jak i oferujemy możliwość przyuczenia do zawodów związanych z produkcją detali aluminiowych takich jak: operator maszyn odlewniczych czy ślusarz kokilowy.

Oferty pracy: https://www.thoni-alutec.pl/praca/

Kontakt: 15 814 98 16

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
13 dni temu

Pracowałem, zdecydowanie nie polecam.

As
13 dni temu

To przypadkiem nie powinno być w artykułach sponsorowanych w dziale pilnie szukam pracownika ? Trzymajcie poziom redakcjo.

Bozo
13 dni temu

„Nasz system motywacyjny oparty na premiowym systemie płacowym (dobra praca – dobra płaca), gwarantującym możliwość rozwoju (szkolenia) i awansu” – niezły bełkot

Odyseusz
13 dni temu

Kolejna sponsorowana reklama zakładu pracy, w którym chyba mało kto chce pracować. Rtęć , aluminium to jedne z najgroźniejszych metali dla ludzkiego organizmu prowadzące do wielu chorób jak parkinson, alzheimer czy też różnego rodzaju nowotworów !

Kowalski
9 dni temu

załosny arttykuł. bylem u nich w sprawie pracy,warunki jakie przedstawili to juz slynne 2800 brutto.(zostanie 2080 zl netto) nie wspominam nawet o kosztach dojazdu. brak slow

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content