Radni jednomyślni w sprawie podwyżki pensji prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka

Tarnobrzescy radni jednomyślnie zdecydowali o podwyżce wynagrodzenia prezydenta miasta. Zmianę tę niejako wymusza nowelizacja ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

O nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniu płacowym obowiązującym pracowników samorządowych mówiła podczas sesji sekretarz miasta, Jolanta Majchrzak.

– Nowością jest wprowadzenie minimalnej płacy (…) do tej pory takich ustaleń nie było. Została ona ustalona na poziomie 80 % wynagrodzenia maksymalnego. Drugą nowością jest podwyższenie wynagrodzenia maksymalnego dla pracownika samorządowego z wyboru, jakim jest w naszym przypadku nasz prezydent – wyjaśniała sekretarz miasta Jolanta Majchrzak.

– Do tej pory był to iloczyn kwoty bazowej, która wynosi 1 tys.zł 789 zł i 42 grosze, czyli była siedmiokrotność razy ta kwota, to dawało niecałe 11 tys. zł, jeśli chodzi o wynagrodzenie prezydenta w mieście na prawach powiatu, już ze wszystkimi składnikami wynagrodzenia – kontynuowała sekretarz.

– Zmiana ustawy o pracownikach samorządowych wprowadziła podwyższenie tej kwoty, tzn. kwota bazowa pozostaje taka sama, i wszystko wskazuje na to, że w 2022 r będzie również na poziomie tego tysiąc siedemset złotych,(…), z tym że ten czynnik został zwiększony, nie jest to już siedmiokrotność tylko jedenastokrotność i dwie dziesiąte, co daje maksymalną kwotę w wysokości 20 tys.41 zł i 50 groszy – dodała.

Mimo iż ustawodawca wprowadził tzw. widełki, zgodnie z którymi prezydent Tarnobrzega ma zagwarantowaną podwyżkę na poziomie 80% maksymalnego wynagrodzenia, przygotowujący projekt uchwały przewodniczący Rady Miasta Bogusław Potański, zaproponował podwyżkę pensji D. Bożka na maksymalnym poziomie.

Głos w dyskusji przed głosowaniem, zabrał radny Kamil Kalinka. – Pan Dariusz Bożek pełni dzisiaj urząd który jest obarczony ogromną odpowiedzialnością (…) zaangażowany prezydent, wójt czy burmistrz, to osoba, która pracuje 24 godziny na dobę – mówił radny.

Płaca powinna być należyta” – tłumaczył przewodniczący Rady Miasta. – Rozmowy na temat wynagrodzenia pana prezydenta rozpocząłem od zapytania, czy będą podwyżki dla pracowników urzędu miejskiego w Tarnobrzegu. Dostałem potwierdzenie, w związku z moim pytaniem, przystąpiliśmy więc do rozmów o podwyższeniu wynagrodzenia prezydenta – kontynuował B. Potański.

– Podwyżki dla pracowników urzędu są istotne ponieważ rośnie inflacja (…) ceny rosną, a podwyżki stoją. Także trzymam za słowo osobę, która mi przekazała informacje na temat podwyżek, w związku z tym zasadne było rozpatrzenie kwestii wynagrodzenia pana prezydenta – dodał.

O wysokości wynagrodzenia prezydenta Bożka mówiła kierowniczka Biuro Kadr i Polityki Zatrudnienia Agnieszka Kopeć.

– Jeżeli chodzi o obecne wynagrodzenie prezydenta, to wraz z wysługą lat kształtuje się w wysokości 10 tys.940 zł brutto. Od tego odchodzi 30% na inne składki, typu ZUS. Maksymalne wynagrodzenie pana prezydenta od 1 sierpnia 2021 r będzie kształtowało się w wysokości 20 tysięcy 640 zł brutto, w tym jest wysługa lat – 20%. Netto oczywiście 30% trzeba od tego odjąć – wyjaśniała A. Kopeć

– Kwota netto jaka będzie wpływała na rachunek to jest 14 tys. 450 zł – dodała skarbnik miasta Urszula Rzeszut.

Za przyjęciem uchwały głosowało 19 radnych (nieobecni byli radni Waldemar Szwedo i Marian Cąpała).

Uchwała została podjęta w listopadzie, ale korekta wynagrodzeń będzie przeprowadzona od sierpnia br.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
realia
1 rok temu
Odyseusz
1 rok temu

Klan wzajemnej adoracji – Rada Bożkowi zaraz Bożek przyzna podwyżki Radzie. A biedny Naród musi na ciężką pracą wyrobić na nich swoimi łapami !

KS S!
1 rok temu

Farsy ciąg dalszy. Oni jemu – on im i wszyscy są happy. A, że dla mieszkańców podwyżki opłat to kto by się przejmował.

Rabarbar
1 rok temu

Czyli rozumiem że np.prezydent Kielc,Rzeszowa nie może więcej zarobić niż prezydent Tarnobrzega?Nieźle.Tylko w którym miejscu są tamte miasta a gdzie jest Tbg???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Rabarbar

Dostał tyle ile mógł , więcej nie mógł dostać !
Mógł mniej ale swoi dali maksa a teraz tylko czekać aż swoi też dostaną maksa od swojego – to tak jak w zorganizowanej grupie przestępczej – na maksa .

fakt
1 rok temu
Reply to  Rabarbar

Prezydent Kielc podwyżki nie chce i jej nie dostanie. Będzie zarabiał o 10 000 zł mniej od Bożka.
https://kielce.naszemiasto.pl/prezydent-kielc-nie-dostanie-podwyzki-wynagrodzenia-zarabia/ar/c1-8562949

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  fakt

W Tarnobrzegu jest więcej pracy, ponieważ miasto jest w gorszej sytuacji ekonomicznej. Dlatego nie ma co się czepiać, co miasto to inne zarobki prezydenta. Ważne żeby się mieścić w widełkach ustawowych. W Tarnobrzegu się mieścimy. Skończmy już ten temat, bo ujadanie niczego nie zmieni.

Alf
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli co Pan Bożek zarabia teraz najniższą kwotę przewidzianą w ustawie ?.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Zarabia tyle, na ile zasługuje. Temat zamknięty.

GospodarzDomu
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A to ciekawe…

Rabarbar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie,przestań pan pieprzyć bez sensu

kobe
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

O czym ty bredzisz jak można porównać zakres i ogrom prac w mieście wojewódzkim do wyludnionego miasteczka jakim jest Tarnobrzeg. Poza tym Dariusz powinien z własnej kieszeni razem Bogusławem odnowicielem plewić chwasty wzdłuż dróg tego miasta.

Do Cezara
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar aleś zolnierz i to taki ktory wypala bez prochu
Kielce nie maja problemów ekonomicznych
Tu chodzi o klamstwo ze nie bylo w przypadku Bozka pozostawienia na dotychczasowym poziomie
To kolejna klamliwa interoretacja. Dojdziemy do prawdy. Tylko kto odkręci

obywatel
1 rok temu
Reply to  fakt

Widzisz tam jakby inne przepisy (w Kielcach) a i na uwagę zasługuje także opinia w tej sprawie i Julcio czy zatem urzędnicy miejscy z TBG KŁAMALI w sprawie podwyżek dla burmistrza ????

Przestań KŁAMAĆ i MATACZYĆ Julcio.

obywatel
1 rok temu

Nieudacznik za przegrane sprawy dostaje podwyżkę mimo że miasto przeznaczyło 3 mln dla TTBS a TTBS z kasy mieszkańców z dotacji przeznaczył de facto na zapłacenie wykonawcy ponad 1 mln które to ma zapłacić wykonawcy bloku na Kopernika po Wyroku Sądu w Rzeszowie .
Szkodnik jeszcze został wynagrodzony przez swoich z kieszeni mieszkańców – to jest TBG.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Sam go wybrałeś, więc powiedz uczciwie do kogo masz pretensje? Referendum też mogliście zrobić, ale do nie go nie doszło, nie chciało się? Jak ktoś jest bierny to niech nie narzeka, od pisania na forum jeszcze się żadne zmiany nie dokonały. Teraz już pozostaje poczekać do końca kadencji i będziesz miał całą paletę innych kandydatów – może będzie kandydował Pan Kalinka, być może wróci Pan Mastalerz i przejmie władzę, niewykluczone, że Pan Kiełb chciałby wrócić do sterów władzy, no i być może pojawi się Pan Zych. Do wyboru, do koloru, a pewnie jeszcze będą jacyś nowi, marginalni kandydaci, których nikt nie zna. Może Ty obywatelu wystartujesz i wygrasz? A póki co, to nic nie zrobicie do 2023 roku czyli jeszcze 2 lata możecie sobie pisać, a sytuacja się nie zmieni. Pogódźcie się z tym, takie są realia.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ależ przedstawił paletę geniuszy , jeden lepszy od drugiego aby tylko dopchać się do koryta .
Oni już byli i co i nic , jakby ich nie było a zamiast nich byłby Mietek spod sklepu monopolowego to taki sam byłby efekt dla miasta .
Reasumując Burmistrz ze swoją grupą jeszcze dwa lata będzie drenował kieszenie mieszkańców , sprzedawał co się da , prywatyzował majątek mieszkańców i tyle .

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Przedstawiłem tych, którzy są znani i mają szansę. Przecież dobrze wiemy, jak głosują nasi wyborcy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To własnie tacy jak ty przyczynili się do tego że nieudacznik został burmistrzem – pochlebcy , kłamcy z komitetu wyborczego czyli oszuści co wmawiali kłamstwa mieszkańcom miasta .
Zero jako radny i jeszcze większe zero jako burmistrz i do tego zwykły kłamca jak i ten jego komitet wyborczy – OSZUŚCI/

Baśka
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A może wejdzie Putin i wywiezie to całe towarzystwo i skończy się ta ich bezkarna demokracja ?!

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Baśka

Proszę nie grozić. Groźby karalne są przestępstwem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Znowu zastraszasz Cezio ???

znafca
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To nie jest groźba ani przestępstwo. To wizja przyszłości.

GospodarzDomu
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ja tu nie widzę gróźb karalnych. Chyba pan słabo znasz kodeks karny.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zapomniałeś o Żwiruku i Dziubińskim. Stanowczo mówię wszystkim już w Tarnobrzegu „przerobionym” (na stanowisku prezydenta): precz od stanowiska Prezydenta Miasta !!!

Juliusz Cezar
1 rok temu

Decyduje ogół wyborców, lecz oczywiście ma Pan prawo do własnej opinii.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty bredzisz – ogół o niczym nie decyduje – tylko ci co pójdą i wybiorą tego co wygrał . Nie kłam Julcio ?

obywatel
1 rok temu

Łącznie z wszystkimi radnymi ( obecnymi i poprzednimi) – pożytku nie było, nie ma i nie będzie z tego patologiczne towarzystwa ( z zegarka, milicjanta, pasożytów ze spółdzielni, nauczycieli, politologów, socjologów , prezesików że stowarzyszeń ).
Tak są przyspawani do koryta jakby to było dziedziczne .

Tarnobrzeski lament
1 rok temu

A kto wybiera prezydenta i radnych? Sami się wybierają??

Jakie są podstawowe kryteria? Czy nie: znany, ładny, miły??

DRAMAT!

:(
1 rok temu

A kto wystawia tych nieudaczników?

z Tbg
1 rok temu
Reply to  :(

Sami się wystawiają 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  :(

Sami się wystawiają i ich zaplecze polityczne czyli swoi.

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

zakładać więc swoje „obywatelskie” komitety i startować w „konkursach piękności” 🙂

mnie gdyby tak władza,którakolwiek,uwierała pewnikiem tak bym uczynił.

a,że nie jestem nominatem ani nie zależę od zmieniających się władz i na bułkę z masłem mnie stać to się specjalnie nie chce mnie się brać udziału w tym cyrku.
zwłaszcza przy tak ogłupionej gawiedzi,która od ponad 15 lat w zastraszającej większości wybiera popis 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  walt

Tak właśnie postępuje większość mieszkańców ( nie idzie do wyborów, bo ich stać bułkę z masłem) bo ma odrobinę przyzwoitości i nie chcą być złodziejami, oszustami bo bez wątpienia w Tbg największe parcie na burmistrza, radnych mają największe LEWUSY bez względu na przynależność do partyjek.
To są ludzie co idą tylko po do aby dorwać się do koryta i żreć jak pasożyty kosztem mieszkańców.
Przykładem tu jest obecny burmistrz , nieudacznik, mierny nauczyciel historii – całe żywot na garnuszku obywateli.

walt
1 rok temu
Reply to  obywatel

obywatelu to już jest kwestia indywidualna. ja tam pana prezydenta Bożka aż tak dobrze nie znam i z tego co widzę po znajomych to cieszy się u nich względnym szacunkiem.nie ślepą miłością a szacunkiem i tak też się wiele osób o nim wyraża. a może super specjalistą od wszystkiego nie jest. niejednemu przypięto łatkę nieudacznika ale to też jest pojęcie względne. to jak z dziełami mistrza Pityńskiego – dla jednych to sztuka dla innych maszkarony. kwestia względna po prostu. owszem mamy bierne społeczeństwo i sporo osób radzących sobie z życiem lepiej niż przeciętni nie chcą taplać się w takim szambie jakim jest polityka nawet lokalna bo nie chcą czytać pod swoim adresem takich epitetów z jakich korzystasz. oni jak oni ale pewnie nie chcą by czytały to ich dzieci czy najbliżsi i to za co ? za jakieś wcale niezbyt wyszukane pieniądze jak dieta bezradnego czy wcześniejsze uposażenie prezydenta ? obecne owszem jest godne. żyjemy w innym mieście bo ja z tego co widzę to pisowcy mają największe parcie na bycie przy korycie i część z nich cały czas przy tym korycie jest mimo olbrzymich strat jakich dokonali rządząc tbgiem. widzę więc i tych z porozumienia bydlaka go-wina,którzy przebierają nóżkami… Czytaj więcej »

Janusz
1 rok temu
Reply to  walt

Tu w sumie masz rację. Jak to mawiał Lepper: Banda czworga czyli PiS, PO, SLD, PSL.

walt
1 rok temu
Reply to  Janusz

rzecz w tym,że komuna wywindowała Tarnobrzeg najwyżej w historii i zapewniła rozwój.
rozwałka to największe dzieło styropianowej braci,która do dziś się w pisie ukrywa jak były mleczny prezydent,kalinka senior etc.

Juliusz Cezar
1 rok temu

Radni jednomyślni w sprawie podwyżki pensji prezydenta Tarnobrzega, ale już niejednomyślni w sprawie ochrony lasów Zwierzyniec i Jasień.Brawo radni!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jednomyślni jak chodzi o koryto , jak to ś………
Nieudacznik z małej mieściny z kasą taką jak prezydenci Rzeszowa, Kielc itd.

Mirek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Do polityki nie idzie się dla pieniędzy???
Hipokryzja

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Proszę się pode mnie nie podszywać!

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie podszywaj się!

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie stać Cię na wymyślenie własnego nicka? Współczuję…

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Aaale się nawaliłem…

internauta
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powyższy tekst napisał Juliusz Cezar- podróbka 🙂

internauta
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powyższy tekst napisał Juliusz Cezar – oryginał

internauta
1 rok temu
Reply to  internauta

Przepraszam. Poniższy!

fach
1 rok temu

Jeden punkt wspólny dla wszystkich: wynagrodzenie plus 🙂 Ale my dalej będziemy się spierać, czy Tusk czy Kaczyński 😉

Co to jest 20 tys?
1 rok temu

Co to jest 20 tys? ,jak za to wyżyc? Powinni dać ze 30tys albo 40tys, to by była przyzwoita pensja. A te marne 20 tys, to lewdo starczy od 1-go do 1-go, ale lepsze coś niż nic…

Mirek
1 rok temu

A rodzina musi wiedziec ze tatus pelni odpowiedzialna funkcje i cala dobe pracuje.
WOW tylko nie u nas.

obywatel
1 rok temu

Dziadzio niczego się nie dorobił to teraz nadgania bez przyzwoitości , bez zahamowań , bez skrupułów .
Wstydu za grosz ani przyzwoitości.

powinno byc 100 tys
1 rok temu
Reply to  obywatel

ale nie za marne 20 tys! a wcześniej 10 tys, to dopiero była marna pensja. ja bym podwyższył tak na 100 tys ,byłoby w sam raz na tak wysoki urząd!

Pytanie:
1 rok temu

Ty tak na poważnie czy to ironia?

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  obywatel

Na nauczyciela od zawsze się szło z powołania a nie żeby się dorobić.

Prorok
1 rok temu

Ludzie w ciężkich czasach komuny jeszcze cięższą pracą zbudowali to miasto a oni przez 20 lat rozłożyli je na łopatki. Zła karma powróci na wasze rodziny bądźcie tego pewni. Nawet te judaszowe srebrniki nie pomogą.

Do prorok
1 rok temu
Reply to  Prorok

Tylko podaj date bo nnastepnej kadencji to miasto nie przeżyje
Ladna emeryturkę podarowalo miasto prezydentowi.
Dla niego to szczyt Himalajów finansowych.
Szkoda ze nie idzie to w parze z rozwojem miasta

obywatel
1 rok temu
Reply to  Do prorok

Tylko nie miasto bo miasto to mieszkańcy a podarowali swoi cwaniacy z rady ( postkomunistyczna patologia).

obywatel
1 rok temu
Reply to  Prorok

Nie tylko rozłożyli ale rozkradli .
Robią to dalej bo takich ludzie wybierają do koryta : kłamców, oszustów, cwaniaków, złodziei !

Pis
1 rok temu

A Kalinka to byl za bo uwaza ze tO dla niego start po wyborach.

walt
1 rok temu

Prostaczki, nie rozumiecie, że Prezydent nie może pracować za grosze. Musi mieć motywację, żeby przychodzić do biura. W środowisku, w którym ja się obracam, to zwyczajna pensja. Nie potrafię zrozumieć tych jęków głąbów.

walt
1 rok temu
Reply to  walt

a ja dajmy na to znam takich co zarabiają więcej niż prezydent,zwłaszcza przed podwyżką oraz takich co zarabiają dużo,dużo mniej 🙂
Ty to masz życie byczku,że znasz samą elytę 😉

123
1 rok temu

Płaca powinna być należyta” – w tym wypadku złamanego grosza bym temu człowiekowi nie zapłacił za jego „pracę”. Większego lenia nie znam…

Cezar
1 rok temu

Cezar czg wiesz ze prezydent Stalowej Woli Nadberezny ma mniejsze wynagrodzenie niz prezydent Bożek
Miasto Tarnobrzegu szybciej rozwija się niż Stalowa

obywatel
1 rok temu
Reply to  Cezar

Chociaż tamten ma odrobinę przyzwoitości w przeciwieństwie to patologii tarnobrzeskiej.
Dla przypomnienia w ST. Woli : zakład komunalny, PEC, MKS , wodociągi, PKS – wszystko miejskie. W St. Woli prezydento buduje miejskie przedszkole, hospicjum i jeszcze dostał kasę na bloki mieszkalne od Państwa a tu rozsprzedali, rozkradli , obdarowali TTBS, LOK z budżetu miasta (czyli mieszkańców).
A nieudacznik , nauczyciel historii z kolesiami (zegarkiem, milicjantem , mafią spółdzielczą , prezesikami z pasożytniczych stowarzyszeń pazerni jak ś……….

Jeszce mendy z PIS-u ZA korytem bo swoi na stołkach wysokopłatnych i boją się utracić KORYTA.

Optymista
1 rok temu
Reply to  obywatel

Obywatelu, czy sprawdziłeś zadłużenie SW?
Podpowiem, zadłużenie wynosi 57,5% (w stosunku do budżetu).

Stalowa Wola na tle innych miast – dane statystyczne za 2020 rok
https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=24906

obywatel
1 rok temu
Reply to  Optymista

A Tarnobrzeg ile ma ???
Jak wiesz to napisz ?
Jaki majątek ma Stalowa w postaci spółek miejskich , nieruchomości a jaki Tbg – ???
Co tu porównywać , zwłaszcza dochody : obecne i przyszłe ( podatki lokalne ) ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Optymista

No i co ??? Wynika że w Tbg rozpasanie w wynagrodzeniach a i w etatach, pasożytów to mnóstwo zbędnych , co najmniej 40 do natychmiastowego zwolnienia ( bo to tylko pasożyty zbędne ( porównaj dane).

Rzecz w tym , że tam lokują się firmy ( będą podatki ) a tu ku…a sprzedane prawie wszystko , balast na lata (zalew) , nasadzenia i ten pasożytniczy TTBS co drenuje wszystkich mieszkańców miasta ( rozpiera…ć to trzeba dziadostwo).

Redakcjo NW24!
1 rok temu

Dopiero dzisiaj a więc równo 2 doby po zakończeniu sesji, ta ZOSTAŁA UDOSTĘPNIONA w serwisie w serwisie
https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/418/rada-miasta-tarnobrzega.htm
Uważam że jest to skandal z ich strone. Apeluję do redakcji o nagrywanie na youtube posiedzenia sesji(A po dwóch dniach można spokojnie z serwisu usunąć żeby nie zaśmiecać). Nie dość że można było oglądać tylko na żywo to nawet nie dało sie przewinąć. Czuję się poszkodowany przez tamtejszy serwis!

Tarnobrzeski lament
1 rok temu

Ojej, jak teraz przeżywacie. A potem przy wyborach wielu pomyśli: ten jest ładny, miły, dużo jego plakatów wisi, czyli ma poparcie, obiecuje inwestycje – to będzie dobry prezydent.

DRAMAT!

fach
1 rok temu

Przedstawiłem rozwiązanie co zrobić, żeby było inaczej. Tak więc gdyby wyszło jak zwykle, to nikt nie powinien narzekać na NW24 w następnej kadencji 🙂

Wygram wybory, bo jestem miły
1 rok temu

„Panie redaktorze, dziękuję za to pytanie. Rzeczywiście, to jest bardzo ważna sprawa dla miasta…” – jedna z podstawowych formułek.

mało
1 rok temu

Zapomniałeś o „Szanowny” na początku 😀

Odyseusz
1 rok temu

Nie wierz skorumpowanym politykom, kłamliwym mediom czy też sprzedajnym konowałom. Włącz myślenie zanim padniesz ofiarą zaplanowanej depopulacji ludzkości! . Pamiętacie jak szczypawki miały chronić następnie miało się lekko przechodzić covid -gdzie jeszcze rok wcześniej trzeba było wykonać test aby przekonać się czy chorujemy na chorobę bezobjawową. Dzisiaj kłamią jakoby na oddziałach intensywnej opieki i pod respiratorami znajdowały się wyłącznie osoby niezaczepione eksperymentalną substancją w 3 fazie badań klinicznych !!!

kłamstwo ludobócjów.jpg
Sok z siusiaka
1 rok temu

Prawda jest taka że tą decyzją napluli nam kolejny raz w twarz!!!Nie mogło być 80%-musi być max-żenada.

wyborca
1 rok temu

Następno razo wybierzta Mastalerza na prezydenta. Bedziecie go mić w kazdyj szafie, w każdyj szufladzie na każdyj imprezie, w każdym folderze reklamowym.

Sztyrta
1 rok temu
Reply to  wyborca

Nie, bo wyprzeda resztę majątku mieszkańców, który jest stworzony ciężka praca, potem i krwią mieszkańców.

Odyseusz
1 rok temu

szczypawkowe LUDOBÓJSTWO – poczytaj prawdziwy przekaz ludzi , gdzie w mediach o tym totalna cisza !!! http://www.takniewiele.pl/?fbclid=IwAR0_R_EEyNLFt95_Xn5KQ2GS2cmAPvWBq2GyDdCpyZYP35SfpewBlOr1MCc

I love TarnoBrzeG
1 rok temu

Czy miasto zakupiło nowe ozdoby świąteczne. Fajnie jakby kupili iluminacje z napisów Tarnobrzeg, Kocham Tarnobrzeg itp. rozstawiony w różnych częściach miasta.

Gość
1 rok temu

Z ostatniej sesji bezradnych RM wynikało że osoba zajmująca stanowisko prezydenta miasta wcale nie chciała tej 100% podwyżki i że bardzo stara się o dobro seniorów i samotnych matek z naszego miasta. Mam więc propozycję dla tej osoby. Niech 20% swoich poborów przeznaczy na etaty dla emerytki i samotnej matki. Dzięki temu zostaną otwarte toalety na przystanku dworcowym. Nie będzie już wstydu gdy jakaś osoba z normalnego miasta będzie przejeżdżać przez Tarnobrzeg autobusem PKS i będzie musiała skorzystać z WC. Wilk i tak będzie syty i owieczki zadowolone bo z pustymi pęcherzami. No i nie będzie wstydu na całą Polskę że nasi urzędasy pozbyli się dworca z toaletami na rzecz apteki których w mieście jest aż natto.

Mieszkaniec
1 rok temu

Najważniejsze że Bożek ma sie dobrze Jest zadowolony z podwyżki. Jezeli nawet przegra wybory to i tak będzie mial wysoką emeryturę
To jedyny zysk tej kadencji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
80
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content