Tarnobrzeg: Przetarg na odbiór śmieci rozstrzygnięty

Władze Tarnobrzega rozstrzygnęły przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta. Przetarg wygrało konsorcjum firm FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. i FCC Polska Sp. z o.o.

Na realizację zamówienia pn. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Tarnobrzega odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, miasto przeznaczyło 34 237 435,10 zł brutto.

W postępowaniu przetargowym oferty złożyły dwie firmy: sandomierskie San-Ta EKO na kwotę 32 158 650,46 zł brutto oraz konsorcjum FCC na kwotę 30 996 995,94 zł brutto.

Po raz pierwszy w ocenie ofert zastosowano dwa dodatkowe kryteria tzw. środowiskowe czyli „Odległość bazy magazynowo-transportowej wykorzystywanej do realizacji zamówienia od granic administracyjnych Miasta Tarnobrzega” oraz „Odległość instalacji komunalnej wykorzystywanej do realizacji zamówienia od granic administracyjnych Miasta Tarnobrzega”.

– Pokonywanie przez samochody krótszych tras powinno przełożyć się na niższe koszty (…) Jeśli chodzi o bazę magazynową, to również jest warunek środowiskowy i również jego przyczynkiem było zmniejszenie emisji spalin do środowiska a jego skutkiem powinny być również niższe koszty dla mieszkańców – wyjaśnia naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Piotr Pawlik.

Przetarg wygrało konsorcjum, którego oferta otrzymała 100 punktów, przy 92,83 przyznanych firmie San-Ta EKO. – szczegóły: zawiadomienie o wyborze oferty WYKONAWCY BIP-1

Ze zwycięską firmą miasto podpisze umowę na trzy lata.

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
6 dni temu

Brawo! Rozsądna decyzja 🙂

System
6 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak też uważam, są oszczędności i to spore.

Bogdan
4 dni temu
Reply to  System

To powinni zwrot zrobić mieszkańcom,bo w ta,tym roku płaciliśmy więcej jak w stolicy!

Juliusz Cezar
3 dni temu
Reply to  Bogdan

Wyprowadź się do stolicy!

obywatel
6 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

To o ile mieszkańcy będą płacić MNIEJ Julcio ????

JANUSZ
5 dni temu
Reply to  obywatel

To się okaże za kilka miesięcy.

Juliusz Cezar
3 dni temu
Reply to  obywatel

Nie napisałem, że będą płacić mniej, na cenę końcową mają wpływ różne czynniki, także niezależne od Prezydenta. Mają one charakter zmiennych, gdzie przy obniżce jednej, a podwyżce pozostałych ostateczna cena rośnie (może być też na odwrót).

obywatel
3 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli wiadomo tyle że nic nie wiadomo ( po ile śmieci na osobę)???

Należy zatem rozumieć , że sukcesem jest zakończenie przetargu i wyłonienie wykonawcy ????

Faktycznie , kolejny sukces na miarę tego burmistrza i urzędników ???

Juliusz Cezar
3 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przepraszam wszystkich, ale piszę to za co mi płacą.

Juliusz Cezar
3 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie podszywaj się!

Juliusz Cezar
3 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Proszę wymyślić własny nick i nim się posługiwać!

walt
3 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

to jakaś zbiorowa akcja.
mnie też ktoś próbuje podrabiać.

no szkoda,widać solą w czyimś oku jest waszmość.

dziwne bo zdaje się,że tu siedlisko pisuaru i konfederatów jest wręcz i ich psychofanów.

Walter
3 dni temu
Reply to  walt

Czy aby nie rozpiera Cię za bardzo DUMA?

walt
3 dni temu
Reply to  Walter

nie mam z czego być dumnym za bardzo 🙂 a i wstydzić też się nie wstydzę tego kim jestem.
to mi nawet schlebia,że ktoś próbuje się pode mnie podszywać.mała rzecz a cieszy jak to mówią.

kolo
6 dni temu

Tarnobrzeg zasypany drogimi smiecmi.Taki bedzie final.

śmieconcy
6 dni temu

„Moje śmieci naszego miasta śmieciami”. Tym optymistycznym akcentem wkroczymy niebawem w Nowy 2022 rok 🙂

System
6 dni temu
Reply to  śmieconcy

Targowiczanie nie odzywaj się, dobra decyzja. Won od Tarnobrzega zdrajcy.

Odyseusz
6 dni temu

Nie wierz skorumpowanym politykom, kłamliwym mediom czy też sprzedajnym konowałom. Włącz myślenie zanim padniesz ofiarą zaplanowanej depopulacji ludzkości! . Pamiętacie jak szczypawki miały chronić następnie miało się lekko przechodzić covid -gdzie jeszcze rok wcześniej trzeba było wykonać test aby przekonać się czy chorujemy na chorobę bezobjawową. Dzisiaj kłamią jakoby na oddziałach intensywnej opieki i pod respiratorami znajdowały się wyłącznie osoby niezaczepione eksperymentalną substancją w 3 fazie badań klinicznych !!!

kłamstwo ludobócjów.jpg
Sok z siusiaka
6 dni temu
Reply to  Odyseusz

Myśle że przydałaby ci sie 2-tygodniowa terapia pod respiratorem,tak dla ostudzenia głowy.

magda
4 dni temu
Reply to  Sok z siusiaka

Tak się składa że 2 osoby zaszczepione, z mojego otoczenia leżą już w Mielcu . Przestrzegały wszystkich obostrzeń. Zaszczepiona Astra Zeneca w najpoważniejszym stanie, Pfizerem dużo lepszym

Bogdan
3 dni temu
Reply to  magda

a jakby nie były zaszczepione to co by było?

Czyścioszek
1 dzień temu
Reply to  magda

ale inni nie przestrzegają. Stoją na karczychu stojącego przed nim klienta w sklepie. Nie odkażają rak, nie noszą maseczek. Bułki przerzucają brudnymi skażonymi łapami, zanim tę jedną wybiorą. Wieśniactwo niesamowite nie zdające sobie sprawy z tego, że na rękach, na pieniądzach są bakterie, wirusy i inne brudy.

Gość
6 dni temu
Reply to  Odyseusz

Nie dość ,że konfederat to jeszcze i ruski troll. Ale czy to nie jedno i to samo ? Po prostu ignorujmy go

Baltazar
5 dni temu
Reply to  Odyseusz

Minister zdrowia w Greji od dawna mówi, że więcej mają chorych zaszczepionych i żeby to zaszczepieni bardziej uważali. Ale nasi rządzący wraz z przekupionymi mediami straszą statystykami wyssanymi z dupy aby wprowadzić w błąd nie szczepionych aby ich przestraszyć, że niby chorują tylko niezaszczepieni… Tak samo jak u nas NOPów praktycznie nie ma 😀 Zgłaszanych NOPów mamy 8 raz mniej niż średnia unijna i 50 razy mniej niż Holendrzy, bo w Polsce supermeni sami są i NOPów się nie zgłasza. Ale głupi człek wszystko łyknie co mu tv powie. K. otwórzcie oczy i poczytajcie w necie co się na prawdę dzieje, jak Was w ch. robią koncerny szczepionkowe, które przekupiły wszystkich. Niejaki Fajzer płacił kilka lat temu miliardowe kary za udowodnione przekupstwa lekarzy w USA – to są K. FAKTY!!!

Tarnobrzeg to stan umysłu
5 dni temu
Reply to  Odyseusz

W tarnobrzeskim szpitalu peło dyrektora (facet proszczepionkowy, zmusza nieszczepiony personel do płatnych testów) opowiada w mediach, że u niego w szpitalu 95% chorych na covid to niezaszczepieni podobnie jak ogólnopolskie media… a jak widać na załączonym obrazku są szpitale gdzie jest 50 na 50 ale o tym ciszaaaaaaaaa bo to nie zachęca do szczepień…… Zobaczcie jak ostatnio wielu młodych zaszczepionych odchodzi nagle z tego świata. Np.3 dni temu burmistrz Połańca, 54 lata, nagle… i masa sportowców….. Ciekawe dlaczego kilka dni temu służby ćwiczyły ewakuację najważniejszych osób w państwie. Czegoś się obawiają? Że ludzie przyjdą po nich gdy TO sie rypnie? Czas pokaże.

Kacper
5 dni temu
Reply to  Odyseusz

To jest ciekawe:
Apel Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców w sprawie natychmiastowego wstrzymania Narodowego Programu szczepień przeciwko Covid-19 17 listopada 2021 wystosowaliśmy do rządzących naszym krajem decydentów kolejny apel, wzywając ich do NATYCHMIASTOWEGO wstrzymania Narodowego Programu tzw. szczepień przeciwko Covid-19. Nie można być obojętnym wobec tak wielu faktów i dowodów, napływających z całego świata, a także z naszej codziennej praktyki – które pokazują wyraźnie, jak wielkie zagrożenie i nieodwracalne szkody zdrowotne wyrządzają już teraz i przyniosą w przyszłości preparaty, którymi wyszczepia się społeczeństwo, ukrywając ryzyko z tym związane. W świetle najnowszych doniesień naukowych i statystycznych tzw. „szczepionka” przeciwko covid-19 nie jest ani bezpieczna,ani skuteczna,ani przebadana,rekomendując jej stosowanie obywatelom naszego kraju. Brak bezpieczeństwa tej „szczepionki”, która w istocie jest preparatem inżynierii genetycznej nie stosowanym nigdy dotąd w medycynie, został obnażony przez wiele badań naukowych i danych statystycznych.

nie medyk
5 dni temu
Reply to  Odyseusz

Szczepienie nie daje 100% gwarancji, że się nie zachoruje. Każda choroba, w tym covid zależna jest od stanu zdrowia człowieka istniejącego zanim go dopadnie wirus. Jeśli organizm jest odporny i wzmacniany (zdrowym odżywianiem) to covid przejdzie się łagodnie, a jeśli organizm osłabiony, nie wzmacniany system immunologiczny to może być różnie z każda chorobą pojawiająca się u człowieka, nie tylko z covidem.
Inaczej mówiąc mniej słodyczy, mniej żywności przetworzonej, a będziecie zdrowsi.

Józiek
4 dni temu
Reply to  Odyseusz

A ile płacą w Siemianowicach za certyfikat?

zulus
5 dni temu

Tarnobrzeg smieciami stoi.Juz niedlugotarnobrzeg bedzie wielkim wysypiskiem smieci.Nawet ta znienawidzona Stalowa Wola nie chciala miec nic wspolnego z tym zasranym grajdolem Tarnobrzegiem i nie wystartowala w przetargu.A ma wszystko co potrzebne do obslugi 20 takich Tarnobrzegow.Nie dlugo pomiedzy alejkami smieciowymi bedziemy spacerowac.

Sztychta
5 dni temu
Reply to  zulus

Wypie..j człowieku z lasu, nie będziecie na nas się wozić k..y zasrane.

KS S!
5 dni temu
Reply to  zulus

„Nie chce mieć nic wspólnego”, to po co ciągle się tu produkujesz pendolino ze wsi pławo?

rafi
5 dni temu
Reply to  zulus

szmata ze wsi pławo znów ujada

Gregory
2 dni temu
Reply to  rafi

Tak sie sracie o ta stalowa a zobaczcie jaki maja budzet w porownaniu do naszego. ponad 500mln jak to sie ma do naszego?

Jan
4 dni temu

FCC nie posiada instalacji do przerabiania odpadów. Zapomnieliście jak uciekli z Tbg w trakcie obowiązywania umowy?

KKKKSN
3 dni temu
Reply to  Jan

nie mają ale są tańsi, to ktoś to miasto robił w bambuko.

Jan
3 dni temu
Reply to  KKKKSN

Nie maja i dlatego są tańsi, bo wywalają śmieci bez przetwarzania,Marszałek cofnie zgodę i znowu zabiorą zabawki i wyjdą z piaskownicy.Tbg to mafia,albo stan umysłu.

Odyseusz
3 dni temu

szczypawkowe LUDOBÓJSTWO – poczytaj prawdziwy przekaz ludzi , gdzie w mediach o tym totalna cisza !!! http://www.takniewiele.pl/?fbclid=IwAR0_R_EEyNLFt95_Xn5KQ2GS2cmAPvWBq2GyDdCpyZYP35SfpewBlOr1MCc

I love Tarnobrzeg
3 dni temu

Czy miasto zakupiło nowe ozdoby świąteczne. Fajnie jakby kupili iluminacje z napisów Tarnobrzeg, Kocham Tarnobrzeg itp. rozstawiony w różnych częściach miasta.

Boleslaw
3 dni temu

Nie ma nikogo na tym świecie kto kocha tarnobrzeg hihihi

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content