Kolejne medale tenisistów IKS Jeziora Tarnobrzeg

Osiem medali wywalczyli tenisiści stołowi IKS Jeziora podczas rozegranej w Gdańsku drugiej edycji zawodów z cyklu Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych. Reprezentanci tarnobrzeskiego klubu wywalczyli dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale.

– Brawo MY!! Kolejne zawody i kolejne medale. Brawo, gratulacje dla wszystkich – komentuje wynik prezes klubu Rajmund Zięba.

Paweł Mazuryk w klasie 8 mężczyzn rozgrywa świetne zawody, z rozgrywek grupowych wychodzi z pierwszego miejsca i ma wolny los. W ćwierćfinale wygrywa 3:1 (-6,6,7,8) z Krystianem Kowalczykiem IKS AWF Warszawa a w półfinale 3:0 (8,7,4) pokonuje Piotra Goniowskiego Gmina Strzelce Opolskie.
W finale ogrywa 3:1 (-10,8,6,9) Mariusza Olczaka IKS AWF Warszawa i ma złoty medal.

Drugi złoty medal w tym turnieju wywalczyła w klasie 3-5 wózki kobiet Emilka Kotarska, która „szła jak burza” i pokonała wszystkie swoje przeciwniczki po 3:0. W fazie grupowej Iwonę Piekarską Start Białystok i Annę Wykrętowicz Start Kalisz, w półfinale Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa a w finale Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk.

W klasie 10 mężczyzn Paweł Włodyka wygrywa fazę grupową turnieju bez straty seta, w ćwierćfinale ma wolny los a w półfinale wygrywa 3:0 (0,4,7) Hubertem Morusiewiczem Start Zielona Góra. W finale po zaciętym meczu przegrywa z kolegą z reprezentacji Igorem Misztalem Start Zielona Góra 2:3 (-5,12,9,-6,-9) i zdobywa srebrny medal.

W klasie 1-2 mężczyzn Piotr Sokalski zdobywa srebrny medal pokonując trzech przeciwników po 3:0 by w meczu finałowym ulec 0:3 (-6,-7,-5) Tomaszowi Jakimczukowi Start Zielona Góra. W tej samej klasie Mateusz Walski zdobył brązowy medal.

W klasie 9 mężczyzn wystąpiło czterech zawodników IKS-u, Marian Strzałka odpadł w fazie grupowej. Etap grupowy przebrnęli natomiast Dawid Sowa, Antoni Biedziuk i Mariusz Matejek. Ten ostatni w 1 rundzie przegrał 0:3 (-7,-8,-5) Andrzejem Matlągiem Start Gorzów Wielkopolski i zajął 9-10 miejsce.

Dawid Sowa w ćwierćfinale wygrywa 3:1 (2,8,-8,9) z Włodzimierzem Brylakiem KSN Start Warszawa a w półfinale przegrywa 1:3 (9,-5,-8,-6) z Pawłem Konstantynem IKS AWF Warszawa i ma brązowy medal.

Natomiast Antoni Biedziuk ogrywa 3:0 (3,7,4) w ćwierćfinale Mateusz Kowalewskiego Start Poznań a w półfinale przegrywa 1:3 (10,-9,-12,-7) z Robertem Cwenarem GOKIS Kąty Wrocławskie i również zdobywa brąz.

Kolejny brązowy medal wywalczył Janusz Chamot w klasie 3 wózki mężczyzn.

W klasie 11 mężczyzn Paweł Demkowicz przebrnął fazę grupową i w ćwierćfinale przegrał 0:3 (-5,-2,-2) z najlepszym zawodnikiem tej klasy Maciejem Makajewem Start Gorzów Wielkopolski.

W pojedynku o 5 miejsce wygrywa 3:2 (-7,3,-10,9,9) z Piotrem Dobrzyńskim Start Gorzów Wielkopolski.
Kolejni nasi zawodnicy Łukasz Delekta w klasie 8 mężczyzn po wygraniu dwóch meczy w fazie grupowej i zajęciu 2 miejsca w 1 rundzie rozgrywek, przegrał mecz 3:0 (-8,-9,-7) z Krystianem Kowalczykiem IKS AWF Warszawa i zajął 9-12 miejsce.

Debiutant Mateusz Rogowski w klasie 5 wózki w swym pierwszym meczu pokonał 3:1 (-7,5,6,6) Sławomira Ogrodnika Start Gorzów Wielkopolski, kolejne dwa mecze mimo, że grał zupełnie dobrze przegrał po 3:0.
W pojedynku o 5 miejsce ponownie spotkał się z zawodnikiem z Gorzowa i po zaciętym, wyrównanym meczu przegrał jednak minimalnie 2:3 (-9,-8,9,9,-8).

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content