„W tym, ani w zeszłym roku, w całym powiecie tarnobrzeskim nie odnotowano żadnego przypadku grypy”

– W tym, ani w zeszłym roku, w całym powiecie tarnobrzeskim nie odnotowano żadnego przypadku grypy – powiedziała szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu Małgorzata Michalska-Szymaszek, podczas wspólnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Spotkanie, które dotyczyło przygotowań do nadchodzącej zimy,  odbyło się w miniony piątek, w siedzibie starostwa powiatowego, w Tarnobrzegu.

Informacje dotyczące przygotowań do nadchodzącej zimy rozpoczęła  kierownik PCPR Ewa Kędzierska, która stwierdziła, że wszystkie powiatowe ośrodki pomocy dokonały rozeznania w środowisku osób samotnych i rodzin  niezaradnych, dzięki czemu osoby potrzebujące wsparcia otrzymały pomoc rzeczową,  lub też finansową. Jak zapewniła Ewa Kędzierska,  pracownicy instytucji pomocowych  są w stałym kontakcie z dzielnicowymi oraz  pielęgniarkami środowiskowymi. Szefowa PCPR mówiła też o zjawisku bezdomności, zaznaczając, że w naszym powiecie jest ono problemem marginalnym, ale stale monitorowanym.

ZIMOWE PRZYGOTOWANIE DRÓG

O przygotowaniu dróg powiatowych do zimy mówił Waldemar Gajos, deklarując, że mieszanki piaskowo-solne (200 ton soli i 1,4 tys. ton piasku) czekają na placu zarządu dróg w Nowej Dębie i że odśnieżaniem  zajmą się firmy wyłonione w przetargach.

Gotowość do zimy w imieniu jednostek PSP i OSP z  powiatu zadeklarował także komendant miejski PSP Marian Róg, który mówił o przeprowadzonym w listopadzie przeglądzie sprzętu, monitoringu stanów wód oraz prowadzonych przez strażaków akcjach edukacyjnych w związku z covidem i emisją tlenku węgla.

POLICYJNY RAPORT

Tomasz Grazda  z tarnobrzeskiej policji przedstawił  analizę potencjalnych zagrożeń opracowanych przez policjantów na nadchodzącą zimę. Znalazły się w nich m. in. pobicia i bójki oraz przestępstwa rozbójnicze w związku z okresem przedświątecznym i świątecznym oraz karnawałem i feriami.  – W tej chwili  tego rodzaju  przestępstwa są marginalne i jednostkowe, ale musimy być przygotowani na to, że sytuacja może się zmienić – przyznał Tomasz Grazda.

Mówił też o postawie opiekuńczej policji przy ochronie osób bezdomnych, zaznaczając, że  tarnobrzeska KMP położyła w zimie szczególny nacisk na problematykę bezdomności.

Informacje przestawione przez kierownik PCPR w Tarnobrzeg oraz zastępcę komendanta miejskiego policji uzupełniła Sylwia Rawska, Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu, która poinformowała, że jak co roku w Wojewódzkim Centrum Zarządzenia Kryzysowego w Rzeszowie uruchomiony jest całodobowy i bezpłatny numer telefonu 987, gdzie można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Sylwia Rawska poinformowała także, że na Podkarpaciu funkcjonuje 27 placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom bezdomnym, tj.:

– 15 schronisk dla osób bezdomnych,

– 5 schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi,

– 4 noclegownie,

– 3 ogrzewalnie.

Łącznie placówki dysponują 874 miejscami stałymi, zaś w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 72 osoby, co daje 961 miejsc. Poza wskazanymi placówkami, na terenie województwa funkcjonują także inne placówki zapewniające miejsca noclegowe dla osób bezdomnych, działające poza systemem pomocy społecznej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy w  zimie znaleźć można na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego  w Rzeszowie.

SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA W POWIECIE

Sytuację dotyczącą epidemii koronawirusa w powiece szczegółowo przedstawiła Małgorzata Michalska-Szymaszek nie ukrywając, że liczba zachorowań  stale rośnie. – Tak może być jeszcze przez 2, 3 tygodnie, później krzywa zachorowań zacznie się spłaszczać – mówiła szefowa sanepidu.  

Tarnobrzeski sanepid, który włączył się do ogólnopolskiej kampanii „Szczepimy się” opracował statystyki tzw. wyszczepialności w poszczególnych gminach powiatu, która wynosi: 

– Baranów Sandomierski – 39,3 proc. ogółu mieszkańców,

– Gorzyce – 38,6 proc.

– Grębów – 35,5 proc.

– Nowa Dęba – 36,7 proc.

Jak stwierdziła Małgorzata Michalska-Szymaszek, akcja prowadzona w szkołach nie spotkała się z zainteresowaniem. Największe zainteresowanie szczepionkami odnotowano za to w grupie 40 – 59 latków.

Była też dobra wiadomość:  W tym, ani w zeszłym roku, w całym powiecie nie odnotowano żadnego przypadku grypy.

Dobre wieści przyniósł na spotkanie także  Piotr Rucki, który  poinformował zebranych o tym, że po dość burzliwym roku 2020, ostatni rok był spokojny i na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego przypadku ASF (Afrykańskiego Pomoru Świń) u dzików.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ludu święty
1 rok temu

Kyrie eleison grypa wyginęła, katar, kaszel przeziębienie zwykle też – jest korona wirus 😀

Bogdan
1 rok temu
Reply to  Ludu święty

jest się z czego śmiac,poczekaj jeszcze troche,jak ktoś ci umrze z rodziny ,to szybko odszczekasz te swoje wypociny!

TylkoZKS
1 rok temu
Reply to  Bogdan

Poczekaj aż ktoś z twojej rodziny zachoruje na raka to wtedy my się pośmiejemy. A teraz idź włącz tvpis i karm się propagandą świętego wirusa.

Konrad
1 rok temu
Reply to  TylkoZKS

Teraz na raka ani na zawały ani nawet na hiv nikt nie umiera wszyscy na kowida

Neltah
1 rok temu
Reply to  Bogdan

powikłania po nieleczonej grypie mogą być podobne jak wnieleczonym covid. Różnica taka że na grype kupisz paracetamol bez recepty, a na srovid musisz mieć recepte na amantadynę i też nie każdy wie. Stad wielu nieleczonych trafia w ciężkim stanie na oddział. Proste?

Tomek
1 rok temu
Reply to  Bogdan

Patrzcie go… idiota no idiota,
czy ludzie kiedyś przejrzą na oczy? chyba dopiero jakby wyłączyli prąd bo wtedy nie spędzali by całych dni na oglądaniu ogłupiającej telewizji.
Bogdan lec do przychodni po jeszcze jedną albo i dwie od razu dawki szczepionki ona cię uchroni…

Zdrowie
1 rok temu

Prze jaja covid zabił grypę, która była z nami od zawsze 😀 Szczepionki przeciw grypie się nie sprzedawały to wymyślono z grubej rury nową chorobę na którą szczepionki idą jak woda 😀 Ludzie nie wymagam już od was myślenia, chociaż połączcie kropki……

Bogdan
1 rok temu
Reply to  Zdrowie

połaczysz kropki,już nie długo

Neltah
1 rok temu
Reply to  Zdrowie

I to kolejny raz udowadnia że sanepid jest ciałem politycznym ,a sprawa covidu oraz chorób podobnych objawów są kwestią politycznego uznania. Ale niektórzy ludzie szczególnie z lewicy i PO jeszcze tego nie zauważyli, brną w absurd

Tomek
1 rok temu
Reply to  Zdrowie

Niestety większość ludzi to idioci – sami nie potrafią myśleć. Co im powiedzą to jest prawda

Odyseusz
1 rok temu

szczypawkowe LUDOBÓJSTWO bo dzisiaj grypa to nie grypa tylko corona zniewolenie – poczytaj prawdziwy przekaz ludzi , gdzie w mediach o tym totalna cisza !!! http://www.takniewiele.pl/?fbclid=IwAR0_R_EEyNLFt95_Xn5KQ2GS2cmAPvWBq2GyDdCpyZYP35SfpewBlOr1MCc

szczypakowe zaplanowane ludobójstwo.jpg
Bogdan
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

i dlatego coraz więcej ludzi sie szczepi?

Paweł
1 rok temu

Haha czyli civid to grypa

alojz
1 rok temu
Reply to  Paweł

tak,grypa i dlatego dziaś zmarło 500 osób,tak grypa

TylkoZKS
1 rok temu

Nie możesz dogadać się z wyznawcą covidianizmu? Ten słownik jest dla ciebie! Tłumaczenie z covidiańskiego na polski. Opracowanie 20 najważniejszych słówek, terminów, fraz, którymi poczęstuje cię każdy covidiota.

https://pieklomezczyzn.wordpress.com/2020/10/20/prosty-slownik-jezyka-covidianskiego/

Zdrowy rozsądek
1 rok temu

Ten żałosny covid to nic innego jak grypa o tym doskonale powinna wiedzieć szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu. Ale, że przekaz z góry był jasny i wszystko mieli raportować jako covid to obecnie każde przeziębienie to covid, każdy zgon z pseudotestem to covid a później szefowa Sanepidu idzie się ośmieszyć, że nagle grypa zniknęła. Wirusolodzy łapią się za głowy a kretyni dalej wierzą w pandemię. Idzcie się szczepić kolejnymi dawkami bo zmądrzeć na pewno nie zmądrzejecie.

Myśl
1 rok temu

Zacznijcie myśleć

183618554_834265720793281_2938294265344402785_n.jpg
Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Myśl

Nie powtarzaj bzdur!

Tomek
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

to zobacz sobie troche jego wypowiedzi, chociażby najbardziej znaną na TED2010… następnie przeczytaj dokument fundacji rockefellera „Scenarios for the Future of Technology and International Development” z tego samego roku. Jest tego więcej, połącz kropki i włącz myślenie

95%
1 rok temu

Zobaczcie jak wyglada obłożenie na oddziale covidowym z 95% obłożeniem nie zaszczepionych. O tym się nie mówi w tv bo narrację by spiedoli…..ło. Pod 6 respiratowami 5 osób to zaszczepieni!!!!!!!!!! otwórZcie oczy

klamstwo-ludobocjow-1637949950.6924.jpg
JAGNA I BORYNA
1 rok temu
Reply to  95%

MANEKINA JESZCZE DZIŚ NIE BYŁO,WSTAW MANEKINA

Znów manipulacja
1 rok temu
Reply to  95%

Człowieku, to było wyjaśniane juz wiele razy. Na oddziale covidowym obowiązuje selekcja na wykryty covid. Osoba o tych samych objawach, w ciężkim stanie trafiająca do szpitala wcale nie musi mieć wykrytego testem covid, więc trafi na inny oddział, nawet jak będzie zaszczepiona. Oddziały według segregacji nie pokazują prawdy. Istotna jest LICZBA CAŁKOWITA pacjentów przyjęta danego dnia w ciężkim stanie i dopiero wtedy możemy liczyć ile z nich jest a ile nie jest zaszczepionych

Juliusz Cezar
1 rok temu

Bo wszystkie przypadki takich infekcji klasyfikowano jako COVID-19. Może to było opłacalne?

Ewelina Moderna
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

to jest bardzo opłacalne i polecam redakcji NW24 sprawdzić ten proceder u źródła by wyjaśnić ile pracownicy sanepidu dostają z funduszu covidowego

obywatel
1 rok temu

Tym w normalnym kraju prokuratura z urzędu by się zajeła – wyłudzanie, oszustwo.

Siusiuś
1 rok temu

Dlaczego dożyłem takich czasów że ludzie to idioci którzy dali sobie przy użyciu propagandy w tv że maska przed czymś chroni a szczepionka na covid ratuje życie… DRAMAT !! LUDZIE WŁĄCZCIE MYŚLENIE! NIE SZCZEPCIE SIĘ TYM GÓWNEM! TO PROWADZI DO POWOLNEJ ŚMIERCI

alojz
1 rok temu
Reply to  Siusiuś

siusius długo nad tym myslałeś?

obywatel
1 rok temu

Jak grypa umarła to po co burmistrz Bożek przeznacza kasę na szczepienie przeciwko grypie ????

Przez stulecia grypa szalała i nikt nie mógł sobie z nią poradzić a tu CUD pojawił się COVID i dał radę grypie – uśmiercił ją.
Ku ..a jakie głupoty i bzdety chyba że teleporady grypie dały radę ???

wyborca
1 rok temu
Reply to  obywatel

Prezydent Bozek przeznacza co roku bardzo dużo publicznych pieniędzy na darmowe szczepienia przeciw grypie. Ciekawe po co, skoro grypy od 2 lat nikt nie stwierdził w naszym powiecie? Kto mu doradza? Jawna niegospodarność to raz a dwa to po co narażać niepotrzebnymi szczepionkami zdrowie mieszkańców. Znam dwie osoby, które mało co nie zeszły po szczepieniu przeciw grypie.

***** ***
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie znasz się. Grypa na pewno umarła bo prezydent Bożek za publiczne pieniądze wyszczepił mieszkańców 😀 Super mamy prezydenta.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Jak zaszczepił a grypę Nóżki uśmiercił to po co w ubiegłym i bieżącym roku przeznaczył kasę na szczepienie ,????

Roksana
1 rok temu
Reply to  obywatel

teleporady to jest przyszłość medycyny

obywatel
1 rok temu
Reply to  Roksana

Ha, ha, ha – operować też chyba będą telefonicznie ????

komputerowy Jasio
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie tylko. Już od dawna jest sex przez internet to czemu w medycynie nie miałoby dojść do takiego postępu jak operacje telefoniczne? Medycy będą podpowiadać pacjentowi jak sie pokroić, jak zeszyć ciało po samodzielnie wykonanym zabiegu. Trza iść z duchem czasu.

obywatel
1 rok temu

Ha, ha ha – seks to chociaż przyjemność tylko po kiego ch ..a wtedy lekarze jak komputer powie jak i co należy zoperować.

Tomek
1 rok temu

a ku*wy będą przez telefon podpowiadać jak masz zwalić konia xD

Szeridian
1 rok temu
Reply to  Roksana

czekam na szczepienia online

magda
1 rok temu

A co ze sklepami? W większości z nich pracownicy chorują już po raz wtóry, zakażają się między sobą. Nikt nad tym nie panuje Kierownictwo wyższego szczebla ukrywa fakty

To brzmi jak z kabaretu
1 rok temu

Taki tekst jest idealny na skecz, bo na poważnie nie da się tego czytać. To nie wygląda na rzeczywistość, tylko urojenie chorego umysłu. No ale też widzimy czym dziś zajmuje sie sanepid, na pewno nie tym samym co lekarze, gdyż oni odnotowali takich przypadków bardzo wiele podczas przyjęć w przychodni

obywatel
1 rok temu

Najśmieszniejsze jest ktoś kto publicznie takie brednie wciska i o zgroza ponoć z wyższym wykształceniem ???

Bodnar i Amantadyna
1 rok temu

Teraz wiadomo dlaczego doktor Bodnar ma tak wiele wyleczeń chorych z niby covidem lecząc amantadyną. Po prostu to doskonały lek na grypę, którą biurokraci zamienili w statystykach na covid aby podrasować covidowe statystyki. Tylko debil może uwierzyć, że grypa znikneła. Jak dla mnie cała ta szopka z covidem jest genialnie zaplanowaną akcją marketingową szczepionek. Wytworzyć ogromne zapotrzebowanie, przestraszyć 75% społeczeństwa, przekupić rządy i profesorków a tych naukowców i lekarzy mających inne zdanie uciszyć i ocenzurować wszelkie informacje. Tylko ślepy tego nie widzi.

Ispektorka
1 rok temu

racja Stefan, ja też tak myślę, że te sanepidowskie biurwy będa cisnąć z covidem do końca świata i o jeden dzień dłużej bo im szkoda odpuścić dodatki, które pobierają za waklkę ze zdrowymi.

alojz
1 rok temu
Reply to  Ispektorka

ludzie maja i covid i grype,już było kilkaset przypadków,wiec skończ pisać te pierdy bo sie wymiotować już chce od tych fejsbukowych bredni ludzi z iq wróbla

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ispektorka

Jest okazją kasę klepać to będą trzymać ten COVID jak najdłużej

obywatel
1 rok temu

No to trochę tych debili jest ???
Wystarczy poczytać artykuł.

Ispektorka
1 rok temu

SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ GRYPĘ, BO TAK SZYBKO ODCHODZI !!!

Geryk
1 rok temu
Reply to  Ispektorka

dlaczego Pani tak pisze?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Geryk

Bo już jest daleko , dlatego tak pisze .

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content