Czym jest usługa Payroll?

W przypadku, gdy firma decyduje się na skorzystanie z usługi payroll, czyli outsourcingu kadr i płac, obowiązki związane z zatrudnianiem, dokumentacją pracowniczą czy administracją wynagrodzeniami, wykonywane są przez zewnętrznego partnera. Jest to rozwiązanie, które zyskuje na popularności wśród małych i dużych przedsiębiorstw, ponieważ pozwala odciążyć firmę, skupić się na jej głównych zadaniach i wprowadzić oszczędności.

Payroll w małym przedsiębiorstwie

Współpracę z agencjami doradztwa personalnego, oferującymi usługi typu payroll, często podejmują przedsiębiorstwa, dla których koszty związane z utrzymaniem wewnętrznego działu HR są zbyt duże. W takim dziale zazwyczaj musimy zatrudnić kilka osób, a ich utrzymanie wiąże się nie tylko z comiesięcznym wynagrodzeniem, ale również szkoleniami, które trzeba im zapewnić ze względu na ciągle zmieniające się przepisy prawa pracy. Do tego dochodzi kwestia urlopów i zwolnień lekarskich, zakup odpowiednich systemów do obsługi kadr oraz zapewnienie bezpieczeństwa dokumentacji. Jeśli takie wydatki są dla twojej firmy zbyt dużym obciążeniem, outsourcing kadr i płac może być rozwiązaniem dla ciebie.

Payroll w dużej firmie

Outsourcing kadr i płac to opcja przynosząca korzyści nie tylko małym firmom. Coraz częściej korzystają z niej duże korporacje o rozbudowanej strukturze. Liczny zespół oznacza różne formy zatrudnienia, różnego rodzaju premie i wynagrodzenia wieloskładnikowe. Dodatkową trudnością mogą być oddziały firmy położone na terenie całego kraju. Profesjonalna agencja oferująca payroll zapewni sprawną administrację wynagrodzeniami i dokumentami, bez ryzyka, że pracodawca straci do nich wgląd.

Payroll – co wchodzi w zakres usługi?

Outsourcing kadr i płac obejmuje zazwyczaj dokumentację personalną i naliczanie wynagrodzeń:

  • Administracja wynagrodzeniami – rozliczanie listy płac, prowadzenie akt zatrudnionych osób, naliczanie wynagrodzeń, rozliczenia z urzędami oraz analizy związane z polityką wynagradzania.
  • Zarządzanie dokumentacją personalną – prowadzenie dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracownika, analiza danych personalnych oraz doradztwo z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
  • Obsługa pracowników czasowych – prowadzenie spraw kadrowo-płacowych związanych z wykonywaniem obowiązków pracowniczych.

Outsourcing kadr i płac – jakie są jego zalety?

Outsourcing kadr i płac jest usługą, na której korzystają i małe, i duże przedsiębiorstwa. Największe zalety, które oferuje nam payroll, to:

  • Zwiększenie efektywności administracji – doświadczona agencja outsourcingowa ma wypracowane najlepsze metody działania;
  • Zwiększenie bezpieczeństwa danych osobowych, poufności i bezpieczeństwa informacji;
  • Pracodawca zachowuje stały wgląd w dane personalne pracowników;
  • W przypadku kontroli urzędowych będziemy reprezentowani przez specjalistę;
  • Naliczanie płac i prowadzenie dokumentacji będzie przebiegało zgodnie z bieżącymi przepisami;
  • Powierzając te zadania profesjonalistom, możemy spodziewać się terminowości.
artykuł reklamowy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content