Naczelnik Trzeciak: Budowa parkingów na pewno nie ograniczy możliwości korzystania z Jeziora tarnobrzeskiego

Dzisiaj w tarnobrzeskim magistracie prezydent Dariusz Bożek podpisał umowę z firmą PBI, która wybuduje parkingi nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Obecną na konferencji naczelnik wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Barbarę Trzeciak zapytaliśmy, czy inwestycja ta nie zakłóci wypoczynku nad jeziorem Tarnobrzeskim. Na pewno nie będzie ograniczona możliwość korzystania z jeziora – zapewniła pani naczelnik.

Zadanie o wartości ponad 15 mln zł brutto obejmuje budowę parkingów zlokalizowanych w trzech punktach wzdłuż ulic Plażowej i Żeglarskiej. Łącznie powstanie 1553 miejsc postojowych, wykonanych z nawierzchni bitumicznej. Przy każdym z parkingów zostanie wybudowany budynek toalet publicznych oraz elementy małej infrastruktury. I choć czas realizacji wynosi zgodnie z umową 16 miesięcy, to jak zapewniła naczelnik Trzeciak cyt: Jeżeli chodzi o sezon nad jeziorem, nie będzie on ograniczany, będzie można korzystać z jeziora, wypoczywać.

– Wstępnie analizowaliśmy z pracownikami wydziału, teraz po podpisaniu umowy z panem kierownikiem projekt czasowej organizacji ruchu. Na pewno prace nie będą utrudniały tego wypoczynku, ponieważ od ulicy Plażowej roboty będą mogły być prowadzone przy wjeździe od ulicy Turystycznej za budynkami kopalni, więc nie będzie się ten transport odbywał na ulicy Plażowej. W związku z czym oprócz może jakiegoś huku maszyn, które myślę, że akurat w tamtym rejonie nie będą przeszkadzały, a pewnie przy roślinności jaka tam jest, nie będzie nawet tego widać – tłumaczy naczelnik Trzeciak.

– Natomiast przy ulicy Żeglarskiej, gdzie mamy usytuowany od ulicy Kajmowskiej teren budowy pod parkingi, tam analizowaliśmy i planujemy dojazd od ulicy Dworcowej (chodzi o ulicę Dworską – przyp.red) i ulicy Kajmowskiej, w związku z powyższym też tutaj na tym odcinku, nie będzie widać tego sprzętu, roboty będą wykonywane od tej części która nie jest przeznaczona do plażowania – dodaje.

Problemy mogą pojawić się w związku z budową parkingu w sąsiedztwie wjazdu nad jezioro. Dlatego najprawdopodobniej prace rozpoczną się właśnie w tym miejscu.

Najgorzej będzie na pewno tutaj na wjeździe od tarasu widokowego. Po lewej stronie mamy usytuowany ten największy teren budowy gdzie będą parkingi i dwa budynki toalet publicznych plus mała architektura, oświetlenie itd. Tutaj z panem kierownikiem ustalimy, kiedy te roboty będą wykonywane, myślę, że wykonawca rozpocznie te roboty od tego miejsca, żeby nie przeszkadzać – tłumaczyła naczelnik.

– Pojazdy będą musiały wjeżdżać od tarasu widokowego, natomiast w jak najmniej utrudnionym zakresie, na zasadzie wyjazdu samochodów i maszyn z terenu budowy, ale to już takie szczegóły to z panem kierownikiem dopiero omówimy przy tworzeniu projektu czasowej organizacji ruchu. Także na pewno nie będzie ograniczona możliwość korzystania z jeziora i będzie można wypoczywać – dodała.

RUCH DWUKIERUNKOWY

Przy okazji zapytaliśmy również naczelnik o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego nad jeziorem.

– Projekt stałej organizacji ruchu, który na tę chwilę jest wdrożony, pierwotnie zakładał ruch dwukierunkowy. Natomiast z uwagi na małą ilość miejsc postojowych, robiliśmy aktualizację tego projektu i na drodze zostały wyznaczone te miejsca postojowe. W przyszłości planujemy, że będzie tu ruch dwukierunkowy, aby bardziej udrożnić ten ruch nad jeziorem – wyjaśniła Barbara Trzeciak.

Subskrybuj
Powiadom o
96 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucas
1 miesiąc temu

A co na to Główny specjalista ds. Inżynierii Ruchu Drogowego oraz Organizacji Robót w Pasie Drogowym w Urząd Miasta Tarnobrzega?

Juras
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

jest takowy? a co z reklamami nielegalnymi?

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  Juras

Jest, więc można spytać.

Neron
1 miesiąc temu

Panie Prezydencie chcemy dworca z prawdziwego zdarzenia, nie prywatnego tylko przynajmniej miejskiego, chcemy prawdziwego centrum komunikacyjnego, może to być nawet powiatowe, nie wiem dlaczego miasto nie robi nic w tej sprawie? Mieszkańcy Tarnobrzega są wykluczeni komunikacyjnie. Jezioro później.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Neron

Trzeba napisać petycję do Pana Prezydenta, zebrać podpisy i złożyć. Ja też jestem za centrum komunikacyjnym, tylko pytanie – skąd na to wziąć pieniądze?

Tur
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

weź przestań pieprzyć, to powinien być priorytet a nie parkingi nad jeziorem dla mieszkańców okolicznych dziur, chyba, że mieszkańcy Tarnobrzega są nikim, a ważniejsi obcy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A na podwodne miasto z tunelami TO ZNAJDZIE jak zajdzie potrzeba CO ???
Nie pierd…l filozofie .
Zamiast głupawych inwestycji nad zalewem to już takie coś by powstało , kasy aż nadto .

Himalaje hipokryzji
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Po co petycja, dokumentacja Centru Komunikacyjnego leży w urzędzie. Najpierw trzeba przejąć za darmo teren wokół dworca.Na to nie trzeba pieniędzy, ale tylko chęci,ale czy tą leniwą władzę na to stać? Jednym słowem -droga przez mękę.

1606537330_j1t89i_600.jpg
Jezioro hipokryzji
1 miesiąc temu

Chyba nie ma co na to liczyć, bo CK nie było w programie wyborczym DB. Przecież nie można realizować programu innego kandydata nawet jeśli jest to wbrew logice.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ja zapłacę bo mam!

Pasażer z biletem
1 miesiąc temu
Reply to  Neron

Jako pasażer pociągu lub szynobusu mam tylko takie życzenie aby: 1) wyremontować budynek stacji kolejowej 2) było w nim WC 3) była czynna kasa biletowa, abym mógł zakupić bilet w dniu wyjazdu jak również wcześniej niż w dniu wyjazdu. (osoby nie korzystające z aplikacji telefonicznych nie mają możliwości zakupu w Tbg-u takiego biletu. Jeśli ktoś wie gdzie można zakupić niechaj zapoda info) 4) były wyremontowane perony z ławkami i przyzwoitym zadaszeniem, rzeczywiście chroniącym pasażerów oczekujących na przyjazd pociągu, przed opadami deszczu i wiatrem 4) było zadbane otoczenie (zieleń, drzewa) 5) postawione zadaszenie, przed budynkiem dworca, dla pasażerów komunikacji miejskiej w miejscu co do którego nie będzie wątpliwości gdzie ma człowiek stanąć i oczekiwać na autobus MKS-u. (a nie jak dotychczas postawiony ni w pięć, ni w dziewięć, nie wiadomo gdzie stanąć w oczekiwaniu na autobus, coby nie odjechał bez pasażera) 6) kursowały szynobusy o dłuższym składzie , coby nie musieli pasażerowie jeździć stłoczeni 7) było więcej połączeń z Rzeszowem i Lublinem (przez Stalową Wolę) 8) była możliwość dojazdu do miejscowości z której można będzie dojechać do Centralnego Portu Komunikacyjnego, lotniska, jeśli w przyszłości powstanie (skoro nie udało się włączyć do planów, takiego połączenia Tarnobrzega z portem. Czy to dużo? Nie.… Czytaj więcej »

Bolek
1 miesiąc temu

Czy tak trudno zrozumieć że adresatem powyższych życzeń jest PKP.

Bolec
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

brak inicjatyw ze strony miasta Tarnobrzeg

Pasażer z biletem
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Adresatem jest też miasto i powinno w tym zakresie czynić starania, aby wejść w XXI wiek.

Pasażer z biletem
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

i też miasto. Powinno się prowadzić rozmowy, pozyskiwać fundusze na inwestycje.
Kolbuszowski dworzec jest w lepszym stanie:
https://kolbuszowalokalnie.pl/szyld-na-budynku-dworca-foto-wideo/

As
1 miesiąc temu

Jednym słowem koncert życzeń

Szeridian
1 miesiąc temu

p. Naczelnik Trzeciak to jest fenomen w UM Tarnobrzeg choć prawdę mówiąc p. Komada jest lepszy jako urzednik uwsteczniający Tarnobrzeg w wymiarze industrializacji miasta.

prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Szeridian

Naczelnik Trzeciak to prawdziwa perełka wyłoniona w drodze konkursu przez kolegę .????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  prawda

W drodze konkursu który i tak miała wygrać ? Pewna wygrana już przed konkursem ?

Darek
1 miesiąc temu
Reply to  prawda

Z Kitka

Petent
1 miesiąc temu
Reply to  Szeridian

Co ty pleciesz.Pani Basia jest fajowa babeczka. Miałem okazję z nią rozmawiać w temacie jednej z inwestycji. Dużo się dowiedziałem. My, niezwiązani z urzędem nie mamy pojęcia ile problemów trzeba rozwiązać podczas planowania, wykonywania czegokolwiek w mieście, ile trzeba się „nagimnastykować” przy projektach.
Polska to kraj skomplikowany, takie samo prawo i niestety my Polacy. Że cokolwiek powstaje w Polsce, to należy to rozpatrywać w ramach cudu nad Wisłą.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Petent

Nie obrażaj tu gigantów hejtu bo ci wszystko wiedzą na każdy temat a już problemów inwestycyjnych to wymiatają .Pani Trzeciak radzi sobie zupełnie dobrze to fakt.

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Skoro teraz ją chwalisz, to nie narzekaj potem, jak będą podwyżki dla naczelników.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Bolo

Niby dlaczego mam narzekać skoro uważam że naczelnikom i pracownikom należą się znaczę podwyżki bo za wykonywaną pracę zarabiają nie za wiele

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Może dlatego, że nie pochwaliłeś podwyżki dla prezydenta?

gigi
1 miesiąc temu
Reply to  Bolo

Heh, profesjonalne podsumowanie.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Bolo

Nie odzywałem się na ten temat.Przy takich zabezpieczeniach jakie są na tym portalu znalazł się jakiś dowcipniś podszył się się pod mój nick.Wydawało mi się że nikt się na to nie nabrał bo ów Bolek użył słów wulgarnych które są mi obce ale jak widać łyknołeś wpis jak pelikan

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Tsaaa. I dopiero teraz wyjaśniasz, że rzekomo ktoś się pod ciebie podszył. Jakże dogodnie.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Bolo

Wpisz Bolek podaj fikcyjny e-mail i już jesteś mną na tym forum.Zero zabezpieczeń że strony administratora.Nie zamierzam śledzić każdego wpisu bo szkoda mojego czasu i jest to walka z wiatrakami

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

No to krótkie proste pytanie: czy popierasz ostatnią podwyżkę dla prezydenta, czy nie?

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie odnośnie ostatniej podwyżki dla prezydenta. Czyli co, zależy dla kogo z urzędu jest podwyżka?

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Brak odpowiedzi traktuję jako odpowiedź twierdzącą.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Bolo

Zgadza się. Wójt Gorzyc czy burmistrz Nowej Dęby zarabiają prawie tyle samo co Prezydent Tarnobrzega .Nie widzę powodu by nie otrzymał tej podwyżki

Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Mamy więc jasność, żeś pan z wyższych sfer.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Petent

W takim razie wychodzi na to, że ustawienie i namalowanie kilkunastu znaków to też niebywałe wyzwanie. Bo odkąd wyznaczono drogę dla rowerów na chodniku na al. Warszawskiej nie udało się dopuścić ruchu rowerów na chodniku od ul. Borów do ul. Sandomierskiej. Również obecny prezydent i obecna naczelnik tego nie zrealizowali.
Tymczasem gdzie indziej nie jest to problem.
comment image

Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

W Tbg dominuje podejście, że przecież nic złego nie robię. Toteż przykładowo jak komuś wygodnie jechać na rowerze po chodniku, to jedzie i nikt nie zwraca na to szczególnej uwagi. Skoro więc ludzie jeżdżą po chodnikach, to po co się wysilać i tworzyć drogi rowerowe?
Dla przypomnienia odcinek „Z Andrusem po Galicji” o Tarnobrzegu.
https://www.youtube.com/watch?v=Lf9e8bROZzk

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

To niech ustawią na wjazdach do miasta znaki informujące, że w tym mieście w przypadku braku drogi rowerowej lub pieszo-rowerowej można jechać rowerem po chodniku. Obecnie taką jazdą ryzykuje się mandat.

Bolek
1 miesiąc temu

Ul Kajmowsa to i może jest obok jeziora natomiast dojazd od ulicy Dworcowej to chyba kogoś poniosło bo niby gdzie tam jest ta ulica

topografia
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Jak to gdzie? Przy dworcu kolejowym. Obwodnicą się dojedzie szybciutko.

Tur
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

baranie koło dworca PKP

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Tur

Jak dobrze posłuchać mądrych.Miód na serce

Tur
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

tarnobrzeska Szmira

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Tur

Jeżeli to o mnie to czuję się doceniony by nie rzecz wyróżniony tylko zastanawiam się gdzie są granicy głupoty

Tur
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

miód w uszach, na sercu lżej, a głupota we łbie

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Tur

Jestem pod wrażenie poetyckich określeń .Jest potencjał na nagrodę Nobla w dziedzinie literatury i kto by pomyślał że taki nieoszlifowany diament raczy swoje poetyckie frazy zamieszczać na lokalnym forum.Jestem pod wrażeniem.Czekam z niecierpliwością na nowe odkrycia i mądrości niezgłębione.

Ulek
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

odmóżdżku – jest taka ulica tylko udajesz, że nie wiesz, bo jest gnidą do wyciśnięcia

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Ulek

Boluś wie gdzie jest Dworcowa tyle tylko że z artykułu wynika że ona gdzieś jest koło jeziora na ale przecież dla niektórych od dworca PKP do jeziora tylko dwa rzuty moherowym beretem.Nieprawdaż

Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Z Kajmowską łączy się Dworska a nie Dworcowa.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Oczywista oczywistość

Alf
1 miesiąc temu

Zastanawia mnie czemu mają służyć te drogie inwestycje prócz poprawy komfortu wypoczynku mieszkańców przez kilka miesięcy w roku. Czy dzięki tym inwestycją Panie Prezydencie przybędzie w mieście chociaż jedno stałe miejsce pracy ? Czy do budżetu miasta wpłyną dodatkowe fundusze ? Jak szybko policzyłem jedno asfaltowe miejsce parkingowe kosztować będzie wraz z oświetleniem i toaletami średnio około 10 000 PLN . Czy to się nam kiedykolwiek zbilansuje w bieżącej eksploatacji ? Na razie zdaje się ,że do tego tylko dokładamy. O zwrocie tych nakładów nawet nie marzę. Ktoś powie ,że to są środki zewnętrzne , Ok , ale czy naprawdę nie można było ich sensowniej zainwestować ,żeby w przyszłości dawały nam profity ? Robiąc te parkingi zamykamy sobie drogę do innych inwestycji. Ale wydaje mi się ,że tylko taki pomysł na przyszłość miasta ma obecnie nasza władza. Obym się mylił i pojawi się w końcu mityczny inwestor , który zainwestuje dziesiątki a może i setki milionów w okolicy jeziora .Tego sobie i wszystkim życzę

Tur
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

mieszkańcy Tarnobrzega nie mają nawet dworca a my sponsorujemy przybyszom parkingi za kasę mieszkańców TBG-a, albo jesteśmy bogaci albo głupi? Władza tego miasta powinna odpowiedzieć sobie sama. Na błędnej polityce włodarzy, .cierpią tylko mieszkańcy Tarnobrzega.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Tur

Jaki obecnie sens miałby remont dworca ? Jest własnością PKP. Jest wpisany do rejestru zabytków. Nie odbywa się na nim praktycznie żaden ruch pociągów . Remont cudzej własności za kilkanaście miliomów złotych ? . Mówienie o dworcu autobusowym to kolejne kilkanaście milionów . Skąd zorganizować na to pieniądze . Ludzie nie dajcie się podpuszczać i skończcie z tym populizmem osób , które chcą na tym zbić kapitał polityczny. Innego sensu w tym nie widzę

Himalaje
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ścianka wspinaczkowa, podwodne miasto i asfaltowe”lotniska” na jeziorem to wasze zbijanie kapitału politycznego. Człowieku wysiądź z swojego luksusowego auta co parkujesz na trawniku przed urzędem i wybierz się rano na dworzec to zobaczysz zmarzniętych ludzi dojeżdżających do pracy, to możne otworzą ci się oczy, a że przy okazji pobrudzisz swoje lakierki to już inna sprawa. Szkoda słów bo bo do tej „aroganckiej władzy” nic nie dociera.

Himalaje
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

Wizytówka obecnych władz miasta.

1619197635_wp6oky_600.jpg
Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

To jest wizytówka władz PKP geniusiu

Himalaje
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Powiedz to tym , którzy przyjeżdżają do Tarnobrzega pociągiem. Oni oceniają miasto. To jest prawdziwa wizytówka bezradnego prezydenta miasta Tarnobrzega „geniusiu”.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

Piszesz piramidalne dyrdymały super geniusiu.PKP ma o remont zadbać i tak się stanie prędzej czy później.Miasto ani złotówki nie powinno do tego dołożyć

Himalaje
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Kto każe dokładać. Wystarczy zabiegać tak, jak to robią inni a nie twój idol twierdzić , że dworzec nie jest potrzebny ,bo ludzie nie jeżdżą pociągami.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

Przypominam że to nie jest mój idol gdyż na Niego nie głosowałem i pewnie nie będę i dlatego w przeciwieństwie do wielu tu narzekających nie jestem rozczarowany ,zawiedziony czy oszukany jak pisze wielu.To co mi się podoba popieram to co nie, nie popieram tylko w przeciwieństwie do hejterów używam słów człowieka kulturalnego.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

Kolej w Tarnobrzegu nie jest potrzebna. Mamy dworzec autobusowy i dobrą komunikację miejską.

Natura
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

NIEPOTRZEBNY TO JESTES TY.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Takim jak ty to nie przeszkadzają inwestycje dla turystów nad zalewem ale Takim ku…a przeszkadza aby w mieście był porządny dworzec PKP, PKS .
Takie rzeczy to zawsze jest wizytówką miasta – skąd ta y się biorą ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

” Człowiek który zgadza się że wszystkim nie zasługuje na to by ktokolwiek się z nim zgadzał”.

Nie piernicz , to efekt działalności burmistrzów, urzędników i radnych ( obecnych i poprzednich) .
Tylko pijar, lans, propaganda i oczywiście to dla turystów ( parkingi, oświetlenie, grille nad zalewem, podwodne miasto z tunelami, palmy , eksponaty do muzeum ) a nie dla mieszkańców.
Dla mieszkańców parkometry , podwyżki wody, śmieci, podatków jakby tej miernocie politycznej ( miejskiej) mieszkańcy służyli tylko jak skarbonka i dojne krowy .
Poplecznicy politykierów zawsze będą wychwalać bez względu na efekty
Tu na tym forum jest kilku takich zapatrzonych w cudowne działanie burmistrza, urzędników, radnych i zawsze ZA !

Himalaje hipokryzji
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

Jedyne byłe miasto wojewódzkie w Polsce z zabitym dechami dworcem.

1611248207_kczali_600.jpg
Bolek
1 miesiąc temu

Żale do własciciela terenu i budynku to chyba oczywiste czy trudne dla Ciebie do zrozumienia

Himalaje hipokryzji
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Żale do prezydenta, który nie potrafi nawet interweniować i upominać się o tak podstawowe potrzeby mieszkańców. Jedyny taki prezydent w Polsce, co twierdzi , ze dworzec w jego mieście jest na peryferiach, a mieszkańcy i tak nie jeżdżą pociągami. Dotarło to do Ciebie. Takie trudne to jest do zrozumienia.

Bolek
1 miesiąc temu

Dotarło i podzielam opinie że mieszkańcy bardzo rzadko korzystają z kolei wybierając busa autobusa lub swoje ulubione auto.Kumasz

Sardynka
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Nieprawda. Jeżdżą stłoczeni jak sardynki:
https://supernowosci24.pl/w-szynobusach-stloczeni-sa-jak-sardynki/

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

No to pochwalił , faktycznie dworzec dla busów w Tbg jest ekstra !

Bolec
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

miasto nie dba o swoich mieszkańców, na wiochach po remontowane a u nas już nie, poprzez brak zainteresowania Tarnobrzeg

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Chłopie , w całej Polsce burmistrzowie, prezydenci, wójtowie – zapobiegało i zapobiegają aby dworce były porządne a tu ku ..a NIC i zapewne najchętniej by zlikwidowali jako zbędne
Nie ma najmniejszego usprawiedliwienia dla bezczynności miejscowych miernot politycznych czy to z PO ( burmistrz) czy z PIS ( kalineczka ze swoim brandem).

TCK
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Na szczęście Konfederacja działa w tej sprawie i wymierne efekty będą wkrótce.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  TCK

Szkoda tylko że pierwszy z Konfederacji w Tbg zbratał się z burmistrzem . Jak nie odsłonięcie pomnika to razem w sprawie parku ( w którym to już prawie drzew nie ma , tylko młode nasadzenia).
Czy było warto , wątpię bo wiem że wiele głosów ubyło po takich występach z kapitanem NEMO ???

Kacper
1 miesiąc temu

Bez przesady z tą ruiną. W gorszym stanie był budynek dworca PKP w Dębicy (też wybudowany w tych latach co tarnobrzeski) i miasto razem z PKP go wyremontowało.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kacper

Nie tylko w Dębicy miasto uczestniczyło w remontach dworców .

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Himalaje

Twierdzę tylko ,że za stan dworca odpowiada tylko jego właściciel. Miasto może tu tylko tyle co Ty czy ja czyli nic. Jesteś pewnie jednym z tych konfederatów , którzy na siłę chcą zbić tu kapitał polityczny. W takim razie miasto powinno wydać kilkanaście milionów na remont dworca według Ciebie ?

Toyka z dworca
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ogarnij się człowieku , bo nie jesteś w temacie. Konfederacja konkretnie działa w tej sprawie w przeciwieństwie do twojego idola.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tur

Głupi – bo pozwala się zapożyczać miasto, sprzedawać majątek ( bez przetargu typu LOK nad zalewem itd) , rozdawać pasożytniczym stowarzyszeniom żerujących na dotacjach z kasy mieszkańców ( tylko temu funkcjonują) i najlepsze inwestycje z kasy miasta ( Mariną ) oddane w prywatne ręce i teraz ogrodzone ( lub będzie) przed mieszkańcami miasta a którzy to wybudowali za własną kasę z podatków??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha – ty nie wiesz czemu ???
Patrz LOK i ludzie z tym związani, patrz Marina i ludzie z tym związani itd, itp ???

GERWAZY
1 miesiąc temu

DLACZEGO Z NASZYCH PIENIEDZY FINASOWANE SĄ PARKINGI DLA TURYSTÓW A MY NIE MMAY NAWET DWORCA? KTOŚ JEST GŁUPI CZY ROBI TO CELOWA OSZUKUJĄC MIESZKAŃCÓW?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  GERWAZY

Bo tak chcę burmistrz ( jego wizja) , radni, urzędasy oraz stowarzyszenia typu LOK, psiarnia i innego typu twory .
Jeszcze ma być podwodne miasto z tunelami bo tak uroiło się w głupawych łapetynach .
Zresztą tam wysprzedano działaczki i trzeba to zrobić dla ich wygody aby mogli interesy robić.

Naczelniczka
1 miesiąc temu

To się nazywa zaklinanie rzeczywistosvi.
Roboty beda w sezonie wypocznkowym Dadam ciężkie roboty drogowe bo parkingi A tu prosze naczelnik Trzeciak zgodnie z wola Bozka z usmiechem Mieszkancy nie bedzie urudnien w wypoczynku.
Prorok czy co?
Trzymamy za słowo.
Do zobaczenia w lipcu

Pacjent z oddziału psychiatrycznego
1 miesiąc temu

Taka kasa powinna być przeznaczona na służbę zdrowia, na oddłużenie szpitali, wyposażenie szpitali i poprawę komfortu pracy personelowi szpitali oraz pacjentom.

Parkingi można było wybudować ekonomicznie wykorzystując betonowe płyty w Machowie. Przy odrobinie pomysłu, wkomponując ciekawie w teren. Tylko jeden parking z takich płyt zrobiono, ale nieciekawie, w okolicy tyrolki (na górce)

bratek
1 miesiąc temu

Parkingi na tak dużej powierzchni w nawierzchni bitumicznej? Czyli będzie morze asfaltu dookoła jeziora. Piękny krajobraz dla miejsca rekreacji i wypoczynku. Nie mówiąc już o kwestiach ekologii. Ile gmina będzie dodatkowo płacić tzw. podatku od deszczu w skali roku przez te parkingi?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  bratek

Jak Nóżki skończy betonować wszystko ( na około ) zalewu to będzie to wyglądać jak jeden wielki basen miejski .
Taka wizja przyświeca urzędasom z burmistrzem na czele.

Mały
1 miesiąc temu

A pomyślał ktoś o miejscach dla autobusów? Bo wszędzie tylko info o osobowkach i motocyklach

anonim
1 miesiąc temu

będa budowac pargingi to jezioro na pewno będzie zamknięte , PO CO te pargingi będa niszczyc tereny zieleń te co s aparkingi to nie sa zapełnione , nam mało kto jeżdzi bo tam nie ma nic przy tym jeziorze

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  anonim

A tu ku…a burmistrz z radnymi chwalą się PARKIEM a nad zalewem niebawem betono- asfaltową PUSTYNIA ???
Hipokryzja bez granic – niby dbają o zieleń.

Joker
1 miesiąc temu

PRZESŁANIE : Kolejna inwestycja firmy P.. i koordynacja sprawy Prezesa z T.S aby wiceBurmistrz był zadowolony ? Widzimy, wiemy i koniec już blisko !!!!!

Nic
1 miesiąc temu
Reply to  Joker

Nic nie trwa wiecznie.
Firmy i firemki oraz osobniki z nimi związane tez zobaczą swój koniec

Natura
1 miesiąc temu

No to tylko pozazdroscic ,,czystego powietrza” nad jeziorem, przy tej liczbie samochodow.No ale zakute lby wurzedzie miasta , o tym nie ppmysleli.Ospby dorosle ,dzieci I pozostali beda oddychac spalinami!!

Zielony
1 miesiąc temu
Reply to  Natura

Nie pomyśleli i najwyraźniej nie myślą o zasadzeniu drzew, zieleni. Jakoś nic o tym nie słychać

Co na granicy
1 miesiąc temu

Na granicy dużo się dzieje. Szkoda że trzeba znać rosyjski aby zrozumiec o czym mówią
https://www.youtube.com/watch?v=UZRO5SOdM4s

Natura
1 miesiąc temu
Reply to  Co na granicy

Co ma piernik – do wiatraka.??

Co na granicy
1 miesiąc temu
Reply to  Natura

że budowa nic nie ograniczy ,czyli na granicy nic sie nie zmieni!

Skoczek
1 miesiąc temu
Reply to  Co na granicy

…bo płot za niski i będzie go można przeskoczyć z wykorzystaniem tyczki 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
96
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content