Nadleśnictwo nadal tnie w lesie Zwierzynieckim. Internauci oburzeni

Jeśli ktoś myślał, że niedawno powołany Uchwałą Rady Miasta Zespół przyrodniczo krajobrazowy lasu Zwierzyniec i Jasień coś zmieni, to proszę spojrzeć. Dzisiejsza wycinka w lesie Zwierzyniec, kilkadziesiąt dorodnych, dużych drzew, same brzozy – napisał w miniony piątek, w publicznej grupie pn. Wszystko o lesie Zwierzynieckim tarnobrzeski fotograf.

Zdjęcia z kolejnej wycinki internauta zamieścił wczoraj, z komentarzem: A To następna rozpoczęta wycinka w Zwierzyńcu. Część drzew składowanych jest przy drodze a część w lesie. Spójrzcie przy okazji co ciężki sprzęt robi z leśnymi drogami.

Przypomnijmy, w lutym br. Nadleśnictwo zawarło porozumienie z władzami miasta, którego jeden z postulatów dotyczył informowania stron o planowanych wycinkach. Z kolei podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyjęta została uchwała, w ramach której na terenie lasów Zwierzynieckiego i Jasień ustanowiony zostanie zespół przyrodniczo – krajobrazowy, prawnie chroniony. Uchwała ta została podjęta 24 listopada br., nie jest jednak nadal obowiązująca, ponieważ do tej pory nie została opublikowana w Dzienniku Urzędowym.

Internauci komentujący te posty nie przebierają w słowach, oceniając działania Nadleśnictwa Nowa Dęba, zarządzające tym obszarem:

Jak to skomentować? Jak trzeba być złośliwym i upartym w swym działaniu. Ani porozumienie ani przyjęta uchwała nie jest respektowania przez Nadleśnictwo Nowa Dęba 

No i nie ma na to bata, nie ma prawa?! Będą ciąć co chcą i śmiać się z naszych uchwał ?

niestety, wygląda na to ze „wszystkie siły na Zwierzyniec”. Jedyne co można zrobić to nagłośnić ta „zrównoważoną gospodarkę leśną” LP i robić im negatywny PR.

jak to powtarzają jak mantrę leśnicy, brzoza jest atakowana przez jemiołę , która niszczy „im” drzewostan, więc trzeba ciąć. Szkoda że nie biorą pod uwagę tego co im dostarczyłem tzn. odnaleziony gatunek Dicerca furcata, który jest w naszym regionie, poza kilkoma miejscami w Pl, jest ściśle związany z brzozami i jest gatunkiem parasolowym do ochrony pierwotnych pozostałości leśnych. Chore to wszystko

Wyjątkowo dorodne brzozy pewnie wyrosły jeszcze przed wojną. No cóż w całej okazałości widzimy tu działania funkcjonariuszy Lasów Państwowych w zakresie dewastacji lasów nawet objętych ochroną. Niestety tak jest w całym kraju, gdzie obowiązuje hasło nie oddamy ani kawałka lasu i każdy las przerobimy na deski.

Właśnie słyszę ja pilarze tną drzewa w północnej części Zwierzyńca,aż się Serce kraje.

Wytną ile zdążą zanim uchwała wejdzie w życie.
 
Ludzie nie myślą co będzie gdy wytną drzew. Głupota jest porażająca
Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leśnik
1 miesiąc temu

I jaka mamy ochrone ze strony rady miasta i prezydenta Bozka. Żadnej. Z uchwała zwlekali aż wytną wszystko w pień. Musimy to zapamiętać.

seba
1 miesiąc temu
Reply to  leśnik

AHAHAAH DEBILIKI SLABI JESTESCIE A PRZECIEZ INFLACJI NI MA BO JEST PAKIET RZADOWY ANTY – INFLACYJNY AHAHAHAA

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  leśnik

Od początku powtarzałem, że „pokorne ciele dwie krowy ssie” oraz wyrażałem obawy, że po tej uchwale Nadleśnictwo może się mścić. Skoro chcieliśmy wojny z Nadleśnictwem Nowa Dęba, to teraz zbieramy tego żniwa. Gratulacje. A Prezydent czy Rada Miasta to za wiele nie mogą, gdyż Nadleśnictwo nie robi niczego bez podstawy prawnej (jeśli ktoś uważa inaczej, niech składa zawiadomienie do prokuratury, powodzenia). Najlepszą drogą dbania o interesy miasta były dwustronne negocjacje z Nadleśnictwem i w tę stronę zmierzała polityka Pana Prezydenta. A to machanie szabelką może sprawić, że w Zwierzyńcu zostaną same drzewa ze statusem pomników przyrody (Nadleśnictwo przecież sadzi nowe drzewka w miejsce tych wyciętych). Także super strategia, potem się nie dziwcie, że Tarnobrzeg jest wszędzie pomijany.

Jozek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kuba urzędasie zamilcz

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Jozek

Nie jestem Kuba, nie jestem „urzędasem”, nie zamilknę (mam prawo wyrażać swoją opinię), a jeśli piszę coś nie tak, to napisz co i podaj argumenty, bo taka dyskusja to poziom szamba.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

I Bolka nie zapomnij zabrać ze sobą. Dwa przydupasy władzy

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Jakbyś był obiektywny, to wiedziałbyś, że wiele razy władzę krytykowałem. Jednak tutaj uważam, że lepiej było współpracować z Nadleśnictwem niż iść na wojnę. No ale wy wiecie lepiej, to zobaczycie co niedługo będzie ze Zwierzyńcem. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie spodziewam się teraz niczego dobrego w tej kwestii. A poza tym jesteście wielkimi bohaterami na forum, a jakoś jak maszyny wjeżdżają i robią wycinkę to nie było żadnej blokady, protestu. Więc bądźmy poważni, niby każdemu zależy na Zwierzyńcu, ale skutecznych, powtarzam – skutecznych działań nikt nie podjął. Prezydent Bożek przynajmniej negocjował i może ta wycinka byłaby łagodniejsza, ale skoro sprawa została postawiona w ten sposób, to Nadleśnictwo ma wszelkie argumenty by wycinać w maksymalnych ustawowych ilościach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ten twój burmistrz Bożek ( z radnymi) w mieście niczym wykazać się nie potrafią to najlepiej głupawa uchwałę o parku na cudzym terenie ( pod zarządem Lasów Państwowych) podjąć i propagandę SIAĆ.
Taki park jest pod Kozienicami a LP jak cięły tak tną .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zdaje się, że ta uchwała była skutkiem obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, więc radni teoretycznie zrobili to, czego chcieli obywatele. Czy się mylę? A PDB to ani nie burmistrz, ani nie mój, jednak jakoś nikt nie przedstawił kogoś lepszego na to stanowisko – widać takie elity w tym mieście. I nadal podtrzymuję, że lepiej byłoby prowadzić negocjacje z Nadleśnictwem, niż iść na otwartą wojnę. Moje zdanie, możesz się nie zgadzać.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tylko jak zawsze teoria a praktyka to dwie różne rzeczy ( patrz obiecanki w kampanii a po objęciu koryta).
Julcio jak zawsze radni i burmistrz to chętnie by decydowali o rzeczach nienależących do nich bo to nic nie kosztuje.
W mieście tną co chcą i kiedy chcą na nieruchomościach miasta a przyp…
się do terenów gdzie kto inny zarządza .
Równie dobrze miasto może (mogło) odkupić teren od nadleśnictwa i wtedy burmistrz z urzędami niech robi park i dba o ten teren a tak tylko bolszewicka propaganda na pokaz w wydaniu radnych , burmistrza w postaci uchwały ( nic nieznaczącej).

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przecież Pan Prezydent nadal może negocjować z Nadleśnictwem. Tym bardziej, że zgodnie z uchwałą w sprawie utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego będzie:
„§ 4. Nadzór nad zespołem przyrodniczo-krajobrazowym powierza się Prezydentowi Miasta Tarnobrzega.”.
W czym problem?

fach
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

No właśnie 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Ha, ha, ha – dobre ???
Wyobraśmy sobie że taka uchwała wchodzi w życie a las jest czyjąś prywatną własnością , ciekawe czy też by burmistrz miał nadzór ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

On może w poczekalni poczekać a jak go zaproszą to może napić się wody i zjeść ciasteczka – i tyle , nie odpowiada, nie zarządza teren to niech się odp…ą.

Histo(e)ryk
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cytuje Juliusza cezara:”Jednak tutaj uważam, że lepiej było współpracować z Nadleśnictwem niż iść na wojnę.”

Jak sięgnąć pamięcią do historii Polski, Polacy byli zawsze walecznym narodem. Najczęściej walczyli między sobą. Dobitnym przykładem jest las Zwierzyniec i to forum.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Histo(e)ryk

Myślę , że jesteś w błędzie , każdy by chciał parku w mieście ale nie w taki prymitywny, bezczelny i cyniczny sposób decydując ( burmistrz, radni i wnioskodawcy ) nie o swoim ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zamilcz urzędasie! To ja jestem Juliusz Cezar!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie podszywaj się!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Śmieszni jesteście obaj (a może to jedna osoba?), inteligentni ludzie widzą kto jest kto, ale bawcie się dalej prowokatorzy.

walt
1 miesiąc temu

a to zaskoczenie,że LP czy inni księża albo myśliwi są obecnie pod parasolem rządzących i piszący uchwały mogą ich co najwyżej pocałować w ściółkę 🙂

Odyseusz
1 miesiąc temu

Zgłosić sprawę do prokuratury ze skargą na działania Nadleśnictwa. Gdzie są urzędnicy UM znowu zajęci zajadaniem się pączkami (kanalizacja na nowo udrożniona ?)

Przejmujący
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Z pewnością się przejmie ;-).

Erotoman
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Pączusie majom to do siebie, że jedzący sam staje się ponczuś :-). Kochanego ciałka nigdy za wiele. U kobiet rosną piersiątka i jest co popieścić, przynajmniej wzrokowo, mniam 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

A zgłaszają jak chcesz tylko PO CO??
Pracownicy są zajęci teraz lansem, pijarem i zapewne jak co roku PREMIAMI.

walt
1 miesiąc temu

nasi bezradni następnym razem niech uchwalą,żeby zawsze było lato… zwłaszcza nad jeziorem 😉

Bolek
1 miesiąc temu

Uchwała RM nie obowiązuje jeszcze więc prowadzą normalną gospodarkę leśną zgodnie z zatwierdzonym planem by nam się żyło wygodniej o czym już nie raz pisałem tj parkieciki mebelki,zabawki , drewno do kominka Itd, itp.Przypominam ,że w PL liczba terenów zalesionych systematycznie wzrasta co jest niewątpliwie ogromną zasługą LP.Teraz czekam na wściekły hejt pod moim adresem hipokrytów i zakłamanych obrońców przyrody.Zdrowia życzę w toczeniu piany.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Zaprzeczysz również temu ,że wyeksportowaliśmy w tym roku prawie 3 miliony drzew ? Co trzecie drzewo trafiło do Chin

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Oczywiście że zaprzeczę.Według branży drzewnej wyeksportowaliśmy 4 mln sześcienne drewna podczas gdy LP pozyskują 40 mln sześciennych drewna.Czyli tylko 10 procent

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Z półtora miesiąca temu sprzedaliśmy tylko do Chin 2,8 miliona m3 i cały czas eksportowaliśmy

Boliusz
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Dobrze zastępujesz / uzupełniasz Juliusza Cezara. To twój friend czy alter ego?

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Boliusz

Ani mój przyjaciel, powiernik czy zaufany gość.Prosze odnieść się do tematu wątku bo to jest przedmiotem dyskusji a nie koligacje

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Uchwała uchwałą a las wycinajá i burmistrz może tylko podskakiwać na znak protestu.

Przyrodnik amator
1 miesiąc temu

Cięcie drzew w Tarnobrzegu to norma. Niech ktoś napisze ile drzew zasadzono w samym Tarnobrzegu przez ostatnie lata. Drzewa są potrzebne do normalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Alf
1 miesiąc temu

Znając obecne realia w państwie , rozporządzenie pojawi się w dzienniku w dzień po zakończeniu wycinki. Przypominam ,że wyeksportowaliśmy w tym roku prawie 3 miliony drzew. Robimy to w czasie , gdzie wiele krajów w UE zakazało eksportu drzew.

Gość
1 miesiąc temu

Nie ma w mieście gospodarza to każdy robi co chce!!! W Tarnobrzegu drzewo się przyda na trumny bo już ruszył proces likwidowania tarnobrzeskiego szpitala!!!! Pierwszy pod skalpel urzędasów idzie oddział wewnetrzny. To aż 3 piętra w tym wysokim budynku nie będą na szpital zarabiać tylko generować koszty i dalszą zapaść szpitala. Dziwi mnie tylko zmowa milczenia regionalnych mediów w tej sprawie. Ciekawe jak to burmistrz wytłumaczy swoim wyborcom jak będą musieli do swoich żon, mężów czy ojców albo dziadków jeździć w odwiedziny do okolicznych szpitali. No chyba ze nie będą musieli bo zeby tam pacjent dojechał to musi ten transport przeżyć. Zazdroszczę dobrego samopoczucia burmistrzowi i bezradnym chociażby przy okazji zapełniania sobie koryta bo o likwidacji szpitala pogłoski chodzą już od dawna. Nawet p. O. dyrektora szpitala miał zaproszenie na sesję RM. Wypiął na nich swoje cztery litery i nie przyszedł. Nasz burmistrz i bezradni puścili temat koło dupy i zaczęli dalej bujać w obłokach wśród ozdób świątecznych i porcelany sanitarnej hrabiego. Nie dziwi więc postępowanie zarządu województwa bo jesji jest potrzeba likwidacji czegokolwiek to najlepiej uderzyć w Tarnobrzeg. Tu taka głupia(?) „elita” że niczego nie obroni….. I tylko miasta żal….

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

a szpital to nie jest wojewódzki czasami i to nie władze sejmiku wojewódzkiego gdzie rządzi pisowski baron ortyl tym nie zarządza ?

no ale to u nas ma biuro hrynkiewiczowa co krzyczała w Sejmie do lekaryz : niech jado ! 🙂

to pojechali.
w takich pipidówach jak nasza dostęp do usług medycznych będzie pewnie najtrudniejszy.

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Nazwę tego szpitala mam w dupie. Po to jest włodarz i bezradni opłacani także z moich podatków zeby dbali o interesy mieszkańców miasta. A zdrowie i życie każdego mieszkańca jest chyba ważniejsze od nocnika hrabiego. Jak nie potrafią o te najważniejsze wartości zadbać to niechz chwilą zamknięcia tego oddziału czyli 24XII2021 sami odspawają się od miejskiego koryta. Bo mam wrażenie ze tylko dla tego koryta tam siedzą. Ortyl niech zamyka szpital w Stalowej Woli bo jest blisko w Nisku.

APEL do piszących na forum:
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

proszę dbać o soczystą mowę ojczystą!!!
Słowo d… nie powinno mieć tutaj istnieć.
Gdyby wszyscy tak mówili musieliby mieć pojemne d… .

Gość
1 miesiąc temu

Bardzo wszystkich przepraszam ale nie da się spokojnie pisać o tym co nieudolni samorządowcy zrobili z naszym miastem w tzw wolnej i samorządowej Polsce 🙁

Kuma
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Masz racje

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

tak czułem,że to tylko tani populizm dla pelikanów co i tak łykają te pisowskie względnie konfederackie ściemy 🙂
ale ma magistrat swoich heroldów tutaj to niech oni dowodzą,że los szpitala nie jest zależny od kondycji i wpływów magistratu 🙂

As
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Podziękuj PIS i wojewodzie. To pod nich podlega szpital w mieście

Baśka
1 miesiąc temu
Reply to  As

Ja podziękuję tarnobrzeskiej zydo-komune ze pcha ryja do władz miasta wiedząc ze w województwie rządził, rządzi i będzie rządził PiS !!!!
A tak na marginesie to miało być RAZEM DLA TARNOBRZEGA to niech teraz razem z Kalinką, Dziubińskim i czort wie z kim jeszcze bronią ten oddział i szpital!!!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Baśka

A potem się dziwisz ,że mają nas za faszystów homofobów i antysemitów

Do radnego
1 miesiąc temu
Reply to  Baśka

Radny Mikrut gdzie jestes Gdzie Bozek kolega Ortyla. Gdzie zbawca Kalinka..
Zaden wojt w Polsce nie pozwala na taka degradacje miasta.
A Bozek ze Stasiakiem na obchodachh Barborki pod raczke.
Szkodniki jedne

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Do radnego

Jaka Barbórka ???
Przecież kopalń już nie ma w okolicy TBG .
ZUS powinien sprawdzić na jakiej podstawie ci ludzie mienia się górnikami jak kopalnię zlikwidowane już dawno a oni jeszcze Barbórkę obchodzą – błazny jedne .

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Obchodzą bo jest okazja do darmowej wyżerki i popijawy? Jeśli organizuje to jakieś stowarzyszenie pozarządowe to też dostaje kasę od burmistrza na swoją działalność. I zabawa trwa. Sorry ciężka harówka jak to burmistrz przy każdej okazji podkreśla.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Czyli pasożyty – obchodzą niby górnicy niby święto dla zabawy, wyżerki, popijawy.
ZA CUDZE i na CUDZY KOSZT – tacy co generują zadłużenie miasta !
Burmistrz od imprezy do imprezy – na koszt mieszkańców tylko ciekawe czy zawsze żre i popija na tzw koszt innych ????

Zatroskany z Tbg-u
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Coś musi być na rzeczy bo i ja miałem sygnały wskazujące, ze coś się wydarzy z oddziałem wewnętrznym.
Wycinka drzew w Zwierzyńcu, likwidacja stanowisk lekarzy w karetkach medycznych,likwidacja stanowiska dyspozytora Pogotowia Ratunkowego, likwidacja „ogniw” różnych instytucji. Musi, że to zmierza do zmniejszenia rangi miasta powiatowego do rangi wioski. Ino patrzeć jak sołtys będzie rządził Tarnobrzegiem.

Dosyć
1 miesiąc temu

A Bozek lata po obchodach strazy miejskiej na wystawy do domu kultury. na mikolajki do przedszkola
Biedny nie ma tylko czasu na rządzenie.
Nawet nje wie ze z szpital w połowie zamknięty

Nic nie wie Nawet to ze parkiije na trawniku u a drzewa tnaa caly tydzień.

Psychiczny
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Za PiS-u zlikwidują niektóre oddziały. Po nim przyjdzie PO z niejakim Grodzkim vel koperta i dokończy arcydzieła zaczętego przez PiS likwidując całkowicie szpital. Niezłe perspektywy czekają Tarnobrzeg.

Psychiczny
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Czy dlatego Stasiak spier…ł ze stołka derektorka szpitala bo ma być zlikwidowany?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Psychiczny

Poszedł tam gdzie kasa jest a nic robić nie trzeba poza przyjściem , podpisaniem listy i wyjściem z roboty .

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A w szpitalu coś robił? Przez tyle lat nie wiedział ze lekarze mu się starzeją? A młodzi nie chcą z takimi nierefolmowalnymi ludźmi pracować. Grzech zaniedbania panie Stasiak. Na bank kończą medycynę młodzi lekarze którzy są miłośnikami żeglarstwa albo nurkowania. W Tarnobrzegu mieli by wspaniałe warunki do życia i pracy. Tylko trzeba ich do tego zachęci. Może jakimś mieszkaniem z zasobów TBS? No i pozbyć się emerytów ze szpitala którzy blokują młodych. Sorki Podziękować im za wieloletnią pracę na rzecz naszej społeczności i pozwolić odpocząć na zasłużonej emeryturze.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Właśnie w tym rzecz, że wszystkim się wydawało ( dyrektorom, ordynatorem w szpitalu) iż są wieczni i nie zastąpieni ??
A młodzi, zdolni po studiach pochodzący z TBG ( bez układów bo dzieci tych tarnobrzeskich gwiazd medycyny to na studiach płatnych – bo za słabi aby dostać się na uczelnie państwowe) pracują poza TBG a Ci zdolniejsi po stażu robią wszystko aby odbywać aplikację poza TBG a nawet jak zrobili to ci zdolni uciekają stąd !
Nie ma lekarzy , młodzi omijają ten szpital( wiadomo dlaczego) to trzeba zamykać oddziały z braku obsady ??
Najlepszym przykładem jest emeryt – mąż działaczki ( radnej) zatrudniony w szpitalu – tylko PO CO ???

Romek
1 miesiąc temu

Nadleśnictwo nadal tnie w lesie Zwierzynieckim, …., a Papa Smerf wali w chuja od 3 lat, siwy bajerant!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Romek

Papa Smerf w nic nie WALI , on tylko nic nie wie, na niczym się nie zna ( oprócz lansu, pijaru, propagandy i coś o historii), zielonego pojęcia nie ma a praca go unika .

wasyl
1 miesiąc temu

Już to miałem wcześniej nagłośnić / piątek / tylko regionalne tarnobrzeskie media bez kontaktu. Dzwoniłem na te numery podane na internecie , SZOK i TOTALNA CHAŁA . UM , redakcje też nie odpowiadają , Straż Miejska /30 – lecie w piątek , nikogo tam nie ma , brak numeru do Stowarzyszenia ” Rzeki ” , wygląda na to ,że gospodarze się bawią a Nadleśnictwo tnie co się da , aż żal tak pięknych i starych / bardzo dobre drzewa – super stan / kładły się jak zapałki od pił motorowych . Byłem z żoną w tym rejonie / wysokość Zakładu Zadrzewień /od godz . 10,30 – 13, jeden jazgot i huk walącego się drzewa . Trzeba być wrednym leśnikiem aby niszczyć tak piękny drzewostan Jeszcze stał cieć na wysokości zakładu i widział jak robię zdjęcia , a potem wprowadzili ciągnik , który zaczął torować sobie drogę w podszycie łamiąc te mniejsze drzewa . Zastanawiam się kiedy wpisze ten rejon w Dz, U. , ale myślę też sobie ,że PiSiorski Urząd Podkarpacki przykłada rękę do wycinki jak to odbywa się w całym kraju . Czyżby trzeba SPOŁECZNĄSŁUŻBĘ OCHRONY LASY a tym samym wygarbować plecy tym ścinającym , bo jeśli to tak… Czytaj więcej »

Zmrużone oko
1 miesiąc temu

Jak wytną cały las to jakaś fabrykę styropianu lub cyny albo ołowiu by tam może postawili tak by ci co nie mają pracy w Tarnobrzegu nie musieli dojeżdżać do innych miejscowości, tak więc szukajcie pozytywów nie ma tego złego co by nie wyszło biedocie i innym nieszczęśnikom mieszkającym w Tarnobrzegu na dobre. Wtedy może zaśpiewają z lokalnymi rajcami i ich przybocznymi:Ale fajnie, ale fajnie, ale fajnie u nas jest.

Kuma
1 miesiąc temu

A co? Z niszczonym szpitalem? Czy Elyty tarnobrzeskie są za obroną? Może jakaś uchwala. Wspólna debata. Jałowe i piękne słówka. Uwaga bo V kolumna miasta wraz z wrogami miasta już operuje w tej sprawie.

olo
1 miesiąc temu
Reply to  Kuma

a pis straszyl ze to po chce szpitale zamykac

Psychiczny
1 miesiąc temu
Reply to  olo

PiS po cichu, a PO głośno, bo o likwidacji szpitali mówił niejaki Grodzki vel Koperta.

Marcin Jajko
1 miesiąc temu

A miało nie być wycinki a jest

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin Jajko

Ha, ha ha – ale PARK będzie ???
Ha, ha, ha – to stary dziadek od historii będzie opowiadał , był LAS , jest park – tylko lasu brak – ha, ha, ha.

fach
1 miesiąc temu

To kto po stronie gminy nadzoruje według uchwały działania nadleśnictwa? Teraz można się popisać pracą dla mieszkańców 🙂

Santa
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Dziś mikołajki.

Przyrodnik
1 miesiąc temu

A Bozek nadal nie logodzil się ze Zych doprowadzil do podjecia tej uchwały.
Aby umniejszyc pomysl pozwala na niewykonanie uchwaly.
Sa przeciez instrumenty prawne aby to zablokowac.
Tylko kto to w urzędzie zrobi.
Mecenasi dojeżdżają z Rzeszowa ainni nie maja czasu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Przyrodnik

Jakie ???? Napisz .

Rafał
1 miesiąc temu

Nie wiecie po ile ta brzoza ? Chętnie bym wziął do kominka na następną zimę

klik
1 miesiąc temu
Reply to  Rafał

Dostęp do neta masz, a wyszukiwarki nie?

Mar
1 miesiąc temu

Jak tam Tarnobrzeg? Dobrze jest, prawda? Sukces goni sukces 😀

Tebeg
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Bez ciebie lepiej

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Jest jeszcze lepiej: następny sukces przegania poprzedni. Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po sukcesie 30-lecia Straży Miejskiej, a przebojem wdarł się kolejny związany z przekształcaniem lasu w park itd. Nie ma nawet kiedy przyjrzeć się tym wszystkim sukcesom.

Jan
1 miesiąc temu

Popieram wycinkę, a was kolegów którzy nie mają pojęcia o gospodarce leśnej odsyłam do literatury o zaczerpnięcie wiedzy. Może wtedy nie będziecie pisać bzdur

Dziadek...do orzechów
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Gospodarka leśna to czasem bywa gospodarka rabunkowa.

As
1 miesiąc temu

W dzisiejszych czasach to już prawie na pewno

Julek
1 miesiąc temu

Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego przy ul. Wyspiańskiego systematycznie znikają te ładne różowo kwitnące drzewa? Co miesiąc to mniej. Jak tak dalej pójdzie to już na wiosnę nie będzie miało co kwitnąć. Na cmentarzu dominikanów też pustynia.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Robione są miejsca na kolejne nasadzenia ( wójta – np. patrz ul. Sikorskiego) . Najpierw firma wytnie, później jakieś trawki zasadzi a następnie dwa razy plewienie na rok i KASA LECI ?
Podobnie jest z jesionami przy ( chyba bloku 18a Wyspiańskiego) co roku coraz mniejsze bo obcinają coraz więcej.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Te drzewa to podobno decyzja super Prezesa TSM. Nasadzenia i ta nieszczęsna kora która wypływa spod krzaczkow po każdym deszczu to porażka.Tak samo jak te koszmarne przycięcia.Niedługo jak będą upały nie będzie się dało przemieszczać bez przegrzania. O powietrzu już nie wspomnę.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Raczej wójta bo to chyba miejskie ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
80
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content