25 medali przywieźli Mastersi z Delfina Tarnobrzeg z Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które rozegrane zostały w miniony weekend w Poznaniu. Dodatkowo dwa rekordy Polski ustanowił Piotr Darowski.
W zawodach startowało około 450 zawodników i zawodniczek ze 142 klubów. Trenujący na co dzień pod okiem trenera Krzysztofa Dydo tarnobrzescy Mastersi wywalczyli 25 medali ( 10 złotych, 10 srebrnych, 5 brązowych), co dało im 11 miejsce w klasyfikacji medalowej.
Dodatkowo dwa rekordy Polski ustanowił Piotr Darowski, na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym.
Tarnobrzeski klub reprezentowała 10 osobowa ekipa w składzie: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Patrycja Urbaniak, Dorota Janus, Małgorzata Tobiasz, Piotr Darowski, Kamil Zieliński, Krzysztof Ślęczka, Maciej Płaneta, Maciej Kunicki. Warto dodać, że niektórzy z nich to byli zawodnicy UKS Delfin.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i poprawionych rekordów.
Medale wywalczyli:
- Piotr Darowski kategoria F
*Złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym
*Złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym Rekord Polski
*Złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym Rekord Polski
*Złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym
*Złoty medal na dystansie 100 m stylem zmiennym
*Złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym
- Krzysztof Ślęczka kategoria E
*Srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym
*Złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym
*Srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym
*Srebrny medal na dystansie 100 m stylem zmiennym
- Kamil Zieliński kategoria B
*Srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym
*Srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym
*Srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym
*Złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym
*Srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym
- Patrycja Urbaniak kategoria B
*Brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym
*Srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym
*Złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym
*Brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym
*Złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym
- Angelika Rozmus kategoria D
*Srebrny medal na dystansie 200 m stylem klasycznym
*Brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym
*Srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym
- Dorota Janus kategoria B
*Brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym
*Brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym
- Tuż za podium znalazły się sztafety :
*4 miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym mężczyzn
( Piotr Darowski, Kamil Zieliński, Maciej Kunicki, Krzysztof Ślęczka)
*4 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym mężczyzn
(Piotr Darowski, Kamil Zieliński, Maciej Kunicki, Krzysztof Ślęczka)
*4 miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym kobiet
( Dorota Janus, Angelika Rozmus, Patrycja Urbaniak, Agata Meksuła)
*4 miejsce 4 x 50 m stylem zmiennym mieszane
( Agata Meksuła, Piotr Darowski, Maciej Kunicki, Angelika Rozmus).
*5 miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym kobiet
( Angelika Rozmus, Patrycja Urbaniak, Dorota Janus, Agata Meksuła)
foto&info: Delfin Tarnobrzeg