Albert Borkowski multimedalistą zawodów „Od młodzika do olimpijczyka”

Albert Borkowski z UKS Delfin Tarnobrzeg wywalczył trzy złote medale podczas prestiżowych zawodów „Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w minioną niedzielę w Warszawie. W zawodach tych udział biorą najlepsi polscy pływacy, w różnych kategoriach wiekowych.

W Warszawie tarnobrzeski klub reprezentowała 4 osobowa ekipa ( Bartosz Turbak, Albert Borkowski, Igor Majewski, Bartłomiej Skwara) trenująca na co dzień pod okiem trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo.

W klasyfikacji medalowej na 66 klubów ponad 720 zawodników i zawodniczek UKS Delfin zajął 2 miejsce, zdobywając łącznie 6 medali (5 złotych i 1 brązowy). Multimedalistą zawodów „Od młodzika do Olimpijczyka „został Albert Borkowski. 10 – letni zawodnik Delfina zdobył 3 złote medale i ustanowił nowy rekord Okręgu Podkarpackiego wśród 10 – latków, na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:07,71.

Medale wywalczyli:

• Albert Borkowski 10 lat

Złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym 1:07,71 Rekord Okręgu Podkarpackiego

Złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym 0:34,86

Złoty medal na dystansie 100 m stylem zmiennym 1:22,06 Rekord Okręgu Podkarpackiego