Tarnobrzeg: Na Placu Bartosza Głowackiego stanie szopka z naturalnej wielkości postaciami

Na placu Bartosza Głowackiego stanie szopka, w której znajdą się naturalnej wielkości postacie – Maryja z dzieciątkiem Jezus, św. Józef oraz trzej królowie. Dekorację dopełni żłóbek, a także owieczka i baranek.

– Już teraz odbieram same pochlebne opinie na temat tegorocznych dekoracji, ale i pytania, czy będzie coś jeszcze. Mieszkańcy podkreślają, że zawsze będąc w okolicy świąt Bożego Narodzenia gdzieś w innych miastach zachwycają się dekoracjami, a u nas każdego roku te same, dość skromne, nie robiły już wrażenia. Postanowiliśmy więc umilić tarnobrzeżanom ten szczególny czas w roku. Już teraz w miejskiej przestrzeni pojawiło się kilka nowych elementów, ale wkrótce dołączą do nich kolejne – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przy szopce stanie też anioł. W pobliżu fontanny „z różą” stanie bombka z przejściem i ławeczkami. Dodatkowy element zimowej dekoracji pojawi się także na placu Surowieckiego. Zawita tam niedźwiadek polarny.

Koszt wynajmu tych dekoracji na sezon świąteczny to 33 tysiące 456 złotych.

dekoracje

info: UM Tarnobrzeg

 

Szopka – dekoracja przestrzenna figury: Maryja z dzieciątkiem, Józef, Trzej Królowie, żłóbek, owieczka, baranek.

Wymiary, dopuszcza się różnice w wymiarach w granicach +5% pod warunkiem zachowania kształtu i proporcji: Maryja z dzieciątkiem – wys. 160 cm, Józef – wys.195 cm, król z mirrą – wys. 210 cm, król ze złotem – wys. 155 cm, owieczka – wys. 60 cm, baranek – wys. 100 cm, żłóbek wys. 80 cm.

Zastosowane materiały: konstrukcja aluminiowa, spawana w technologii TIG, warkocz świetlny LED, łańcuch choinkowy/mata dekoracyjna.

Kolorystyka: ciepły biały, zimny biały, turkusowy, czerwony, zielony, złoty, srebrny, miedziany.

Punkty świetlne: minimalna ilość dla całej dekoracji: 5 760 szt.

Niedźwiedź – dekoracja wolnostojąca płaska na przestrzennym postumencie.
Wymiary elementu, dopuszcza się różnice w wymiarach w granicach +5% pod warunkiem zachowania kształtu i proporcji: wys. 200 cm, dł. 245 cm, gł. postumentu 110 cm.
Zastosowane materiały: konstrukcja aluminiowa, spawana w technologii TIG, warkocz świetlny LED.
Kolorystyka oświetlenia:
wąż świetlny LED ciepły biały, warkocz świetlny LED ciepły biały.
Punkty świetlne: minimalna ilość – 1100 szt.

Anioł – dekoracja wolnostojąca przestrzenna.
Wymiary elementu, dopuszcza się różnice w wymiarach w granicach +5% pod warunkiem zachowania kształtu i proporcji: wys. 200 cm, szer. 120 cm.
Zastosowane materiały: konstrukcja aluminiowa, spawana w technologii TIG, warkocz świetlny LED, łańcuch choinkowy biały.
Kolorystyka oświetlenia: warkocz świetlny LED ciepły biały, zimny biały.
Punkty świetlne: minimalna ilość – 680 szt.

Bombka z przejściem z ławeczkami – dekoracja wolnostojąca przestrzenna.
Wymiary 1 elementu, dopuszcza się różnice w wymiarach w granicach +5% pod warunkiem zachowania kształtu i proporcji: wys. 400 cm, śr. 400 cm.
Zastosowane materiały: konstrukcja aluminiowa, spawana w technologii TIG, wąż świetlny LED, warkocz świetlny LED, łańcuch choinkowy.
Kolorystyka oświetlenia: zimny biały, turkusowy.
Punkty świetlne: minimalna ilość – 4 464 szt.

Subskrybuj
Powiadom o
97 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pinda
1 miesiąc temu

33 456 zł za wynajem…

A przecież można było przejrzeć zasoby własne w magistracie i instytucjach zależnych i zrobić żywą szopkę z prawdziwego zdarzenia. Taką jak każdego dnia.

Awokanda
1 miesiąc temu
Reply to  Pinda

Daj spokoj, caly rok robia z urzedu szopke, to niech w swieta odpuszcza.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Awokanda

Czyli z szopką wyszli na plac ???
Niech się cieszy lud z gadżetów , w końcu to i tak na ich koszt ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Ktoś tu narzekał, że nie ma symboli chrześcijańskich. Zgodnie z życzeniem obywatela – jest szopka, jest aniołek i są inne, kolejne piękne ozdoby. Nie ma porównania z tym, co było rok temu czy jeszcze wcześniej przed laty. I proszę nie pisać o kosztach, bo patrząc na to ile wydały inne miasta na wystrój świąteczny, to Tarnobrzeg płaci śmiesznie niskie pieniądze. A efekt jest taki, że możemy być dumni i nie wstydzić się naszego miasta.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Napisz jeszcze ,że inni nam zazdroszczą i takie tam bzdety. Może ktoś w to uwierzy . Ale z drugiej strony cytując klasyka „Ciemny lud wszystko kupi” i to się sprawdza

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Turyści będą chwalić – ha, ha, ha i o to chodzi burmistrzowi z Julciem ???
Już widzę te tłumy turyst9w z całej Polski na czerwonym placu – ha, ha, ha – z zalewem nie wyszło ( bo przyjeżdżają na dzień jaja i …wymoczyć a browar ze sobą przywożą) , z kolekcją w muzeum też nici ( tłumu nie spotkasz w nim – ha, ha, ha ) a to ponoć PEREŁKI .
Julcio tak dalej ( ha, ha, ha) do trzech razy sztuka ???

Patrzeć tylko jak tam pasterka będzie ??? Jeszcze burmistrz niech w ornat się ubierze i moźe dzwonić ogonem na pasterkę ( ha, ha, ha ) a ty Cezio tutaj na forum reklamę zrób ( ha, ha, ha) i będzie GIT.

wierzący
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zanim pociągniesz dalej te bzdury sprawdź, jakie są symbole chrześcijańskie. Na pewno nie bombka ani niedźwiedź. I ogólnie nie mieszaj chrześcijaństwa do działań władz.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wierzący

Dla niego ” niedzwiedż ” – ha, ha, ha – i chyba ten ze wschodu ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  wierzący

Pisałem o szopce i aniołku – to nie są symbole chrześcijańskie? Jakoś w kościołach znajdują się szopki, są też aniołki. Zanim coś napiszesz, to czytaj ze zrozumieniem.

Burok
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ty widzisz aniolki, a inni widza barany I owce, I to nie e szopce.

wierzący
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dałem ci dobrą radę, nie skorzystałeś. A wystarczyło poczytać, np. tu:
https://www.symbole.pl/symbole-chrzescijanstwa/
Piszesz bzdury i jeszcze się tym szczycisz. Mądrej głowie dość dwie słowie, więc pytanie retoryczne na koniec: skoro twoim zdaniem niektóre ozdoby stanowią symbole chrześcijańskie, to dlaczego nie ma ozdoby w postaci podstawowego symbolu chrześcijańskiego, jakim jest krzyż? Myślenie nie boli.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  wierzący

Święta Ci się pomyliły, teraz świętujemy narodziny Pana Jezusa. A krzyż jest symbolem męczeńskiej śmierci, zmartwychwstania i odkupienia ludzkości.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Napisałeś:
„Ktoś tu narzekał, że nie ma symboli chrześcijańskich. Zgodnie z życzeniem obywatela – jest szopka, jest aniołek i są inne, kolejne piękne ozdoby.”.
Do tej pory nie wspomniałeś ani słowem o symbolach bożonarodzeniowych. Dlatego:
1) naucz się czytać ze zrozumieniem,
2) naucz się logicznie rozumować
i dopóki tego nie opanujesz, to nie wypowiadaj się publicznie, bo tylko się kompromitujesz.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Kto tu się kompromituje, to nie powiem, czyli symbole bożonarodzeniowe nie są jednocześnie symbolami chrześcijańskimi? Zgodnie z Twoją logiką nie, skoro zarzucasz mi że mówię o symbolach chrześcijańskich a nie bożonarodzeniowych (podczas gdy to drugie pojęcie jest częścią składową pierwszego).

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak samo możnaby rzec, że składową książki jest tusz lub toner, bo tworzą litery na stronach. Jednak nigdy się nie spotkałem, aby symbolem czytelnictwa czy biblioteki był pojemnik z tuszem lub tonerem. Pomyśl o tym, może zrozumiesz absurdalność swojej wypowiedzi. Podpowiedź: porównaj czym jest religia, a czym jest święto – wystarczą definicje słownikowe.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Twoje porównanie jest nieadekwatne, ale na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Co do święta to może być zarówno świeckie jak i religijne, więc te dwa pojęcia mogą (choć nie muszą) być ze sobą powiązane.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nic a nic nie rozumiesz i nie zrozumiesz i już nie bredź o symbolach , zamknij się jak nie rozumiesz o co chodzi .
Oj – o świecidełka, szopkę, barany, owce , niedźwiedzie i figurki chodzi ??? – daj spokój – święto gadżetów ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Sam się zamknij, na całym świecie w różnych krajach są takie ozdoby (a przynajmniej w Europie tak to wygląda), więc przynajmniej dochodzimy do jakiegoś poziomu europejskiego w tej kwestii. A to, że Ci się to nie podoba to mnie mało interesuje, uśmiech dziecka spowodowany tymi „świecidełkami” jest dla mnie ważniejszy niż brednie jakiegoś hipokryty bez jakiejkolwiek kultury osobistej.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Oj Julcio – dowiedz się co świętujemy ???
Nie pisz bzdur , zapytaj Kapusciakowej może będzie wiedzieć co świętujemy ??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szopki to są w Krakowie , krakusy robią za swoje i na swój koszt ale skąd ty masz o tym wiedzieć ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Skoro nawiązujesz do Krakowa hipkryto, to sobie najpierw sprawdź jakie sumy co roku Majchrowski przeznacza na świąteczny wystrój miasta i zestaw je z kosztami jakie ponosi Tarnobrzeg. A następnie sobie porównaj efekty w obu miastach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z Krakowa ludzie nie jeżdżą za pracą do Stalowej, Gorzyce, Nowej DĘby, Mielca .
Porównywać Kraków z Tbg to trzeba być niespełna rozumu, Kraków jest słynny w całym świecie , ma mnóstwo zabytków klasy światowej, miasto królów a Tbg zapyziała mieścina jakich wiele w Polsce z dwoma zabytkowymi kościołami ( Miechocin, Dominikanie) , mieścina bez perspektyw dla młodych , pracy, szans na inwestycje dające miejsca pracy, miasto dobre dla poskomunistycznych aparatczyków,, dla emerytów, spokojne miejsce aby dożyć do końca swoich dni , miasto galicyjskiej biedy byłego hrabiego , który pilnował aby jak najdłużej była ciemnota, bieda, nędza bo takich można było trzymać za ryj i kromkę chleba .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To w takim razie Ty jesteś niespełna rozumu, ponieważ zacząłeś porównywać szopki w Krakowie i Tarnobrzegu. A teraz najeżdżasz jeszcze na Tarnowskich, w takim razie zgodzisz się też z tym, że dopiero po II wojnie światowej zniknął problem analfabetyzmu, może coś jednak było dobrego w tej komunie, na którą tak najeżdżasz. Nie twierdzę, że sama w sobie była dobra, ale przed wojną w Tarnobrzegu była bieda, a w czasie PRL miasto bardzo zyskało na znaczeniu. Teraz po prostu wracamy do tego, co było kiedyś. A Prezydent Bożek i tak bardzo sprawnie wykorzystuje atuty naszego miasta i promuje je na wszelkie możliwe sposoby.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To ile dostał z funduszu Norweskiego ??
Złożył projekt ??
Brakowało burmistrzowi i urzędasom czasu na pracę aby zrobić projekt ??
Dlaczego nie dostał ???

BYŁ SOBIE LEŃ – NIC NIE ROBIŁ CAŁy DZIEŃ – a co powiedzieć o ludziach co mają czas na lans, pijar, konferencję, spotkania dla picu z ambasadorami A NA PRACĘ aby ZROBIĆ i ZGŁOSIĆ PROJEKT I
POZYSKAĆ KASĘ DLA MIASTA – bezzwrotną ???? – CHYBA NIEROBY ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj no Julcio – a ten niedźwiedź to z Betlejem ???
Ty myślisz że jeszcze jeden głupawy pomysł spowoduje moją aprobatę działań urzędasów z burmistrzem ???- oj jeszcze jeden bezsensowny pomysł na wyrzucenie kasy mieszkańców
To nie są święta świecidełek i gadżetów ??? Jeszcze brakuje tylko podświetlanego napisu ” TO Dla WAS TURYŚCI ZA KASĘ MIESZKAŃCÓW” bo mieszkańcy ( rodzice) będą spędzać czas w domach, tradycyjnie ciesząc się że zawitały dzieci z wnukami z innych miast a nie ganiać za świecidełkami ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Te dekoracje nie są dla Ciebie, tylko dla ludzi, których one cieszą, również turystów odwiedzających nasze miasto. Bezsensowne to są Twoje pomysły i nikt ich nie traktuje poważnie. Ostatnio pisałeś, że na prezenty dla dzieci Ci nie szkoda. Skoro tak Ci zależy na dzieciach, to zapewniam Cię, że ten wystrój świąteczny jest również dla nich, mimo trudnych czasów pandemicznych będą mogły choć trochę poczuć magię Świąt, a Twoje hejterskie komentarze niczego nie zmienią.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to w końcu się zdecyduj ???
Piszesz ” zgodnie z życzeniem obywatela ” ??? a teraz twierdzisz że nie dla mnie ???
To tak jak z inwestycjami nad zalewem ” dla turystów’ tylko dlaczego burmistrz nie inwestuje kasy od turystów ???
Bredzidz Julcio i piszesz co ślina na jęzor naniesie ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Są dla wszystkich, którzy je doceniają, skoro Ty tylko plujesz jadem, to widocznie dla Ciebie nie są. Na szczęście mieszkańcom się podobają i grupka hejterów tego nie zmieni.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Daj już sobie spokój z tymi hejterami, wymyśl coś co da się pogodzić z rozumem .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To przestań obrażać przy każdej możliwej wypowiedzi. Będziesz rozmawiał jak człowiek, to ja też będę rozmawiał jak z człowiekiem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wolność słowa to podstawa demokracji , bez względu na charakter i treść .
A co do człowieka – człowiekiem trzeba być a nie tylko wyglądać na człowieka ??? Trzeba być tylko przyzwoitym a tego brak u lokalnych miernot urzędniczych i politycznych , za cudze i na cudzy koszt to tylko HIENY .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ty jesteś za to przyzwoity, normalnie wzór do naśladowania….

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro tak twierdzisz ???

Ale ty jesteś niewiarygodny : raz mówisz że na moje życzenie a póżniej że nie dla mnie ????

Czy ty myślisz że jaki taki łakomy na pochlebstwa ???

Zawsze dwa trzy razy się przyglądałem tym co chwalą ze szczególną uwagą ( przyjaciel zawsze będzie mówił prawdę a wróg będzie prawił pochlebstwa ).???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeszcze jedno Julcio – nie wycieraj sobie gęby dziećmi , zwłaszcza cudzymi !!!!!!
Ty możesz zaprowadzić gdzie chcesz , twoja sprawa a ja jak już to zaprowadzę do kościółka .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Sam nawiązałeś wcześniej, że nie będziesz się czepiał paczek dla dzieci przygotowanych przez UM, a czepiasz się dekoracji świątecznych w mieście, które są również, a może nawet przede wszystkim dla dzieci, które mają obecnie dosyć trudne dzieciństwo i zbyt dużo ograniczeń. Jesteś niekonsekwentny i plączesz się we własnych argumentach, byleby tylko pluć jadem w stronę moją i Prezydenta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Bredzidz , co innego paczki dla dzieci na święta ( z zakładu pracy – z funduszu socjalnego) a co innego głupawe świecidełka czyli pokaż gadżetów bzdurnych, głupawych i na pokaz .
Wieczorem to dzieci siedzą w domu a nie włóczą się po nocach ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dla Ciebie głupawe, a dla małych dzieci fajna atrakcja, porozmawiaj z rodzicami takich maluchów to się dowiesz więcej o życiu. To chyba Ciebie rodzice trzymali w domu wieczorami, bo masz jakieś spaczone myślenie. Dzieci powinni dużo czasu spacerować i spędzać na świeżym powietrzu. Lepsze to niż granie w gry komputerowe.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak tych rodziców tylko stać na pokazywanie świecidełek, gadżetów – no to tylko pogratulować ich rodzicom ????? ( tylko czego ???).

Oj, oj, oj , plac czerwony, chodniki ulic że świecidełkami i świeże powietrze (???)
– tylko współczuć dzieciom ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Znasz się na dzieciach jak pingwin na lataniu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ja mam inne życzenia i nie wciskaj KITU Cezio .

GOŚĆ
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to teraz urzędnicy odjechali. Nie wiem czy się śmiać czy płakać bo to jakaś tragifarsa 🙁 🙂 kochani przedstawiciele tarnobrzeskiego narodu. Mamy tyle do okoła świątecznej tandety że jeszcze wy nam dokładacie. Durnowate świąteczne reklamy już od października a tu jeszcze coś takiego. Szopki to się buduję ale żywe i to w dużych miastach aby małe dzieci widziały jak wyglądają żywe zwierzątka a żywe postaci religijne bardziej działały na wyobraźnię małego dziecka. To co jest na pl. Bartosza to jawne ośmieszanie świąt. Jeśli ta osoba która to zamówiła bedzie przypadkiem w kościele niech sobie porówna gipsowe figury piękne wykonane z tym czymś… Jak sobie urzędnicy z nas zakpili to ja zapytam czy ten baran to nie ma czasem siwej brudki i zydowskiego spojrzenia?! Bo ja mam takie nieodparte wrażenie.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  GOŚĆ

Nie było ozdób – źle, bo Tarnobrzeg słabo wygląda na tle innych miast. Są ozdoby – też źle. Sami nie wiecie czego chcecie, czego by Pan Prezydent nie zrobił to będziecie krytykować. Taką nieobiektywną krytyką nie należy się przejmować tylko robić swoje. A żywą szopkę można zorganizować za rok, tylko znajdź wolontariuszy.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dokładnie, dopóki obecny prezydent nie odejdzie z urzędu w taki czy inny sposób (np. po przegranych wyborach), to będzie krytykowany, bo to jest jedna z podstawowych cech obowiązującego ustroju i cena za prestiż wynikający ze sprawowania władzy publicznej.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Nie „prestiż”, tylko „przywilej” powinno być.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

No to właśnie pokazałeś, że nie chodzi o obiektywizm, tylko krytykę władz, niezależnie od tego czy jest za co krytykować. A potem macie pretensja że rządzą „miernoty”. Może osoby bardziej rozgarnięte widzą z jakim hejtem musi się mierzyć władza i nie opłaca im się działać lokalnie, aby być opluwanym przez całą kadencję. Sami jesteście współodpowiedzialni za sytuację w mieście. Zamiast władzy pomagać i ją wspierać oraz motywować to tylko plujecie jadem.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Widzę, że demokracja, wolność słowa, opinia publiczna, krytyka władz itd. to kolejne rzeczy, których nie rozumiesz. Kompromituj się dalej, jeśli chcesz.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Ty nie rozumiesz, że wszystkie prawa mają swoje granice (w miejscach gdzie narusza to prawa innych osób). A krytyka władz jest konieczna, sam nie raz krytykowałem, jednak wtedy spełnia swoją rolę, gdy jest konstruktywna i obiektywna. Plucie jadem na wszystko co robi Prezydent to zwykły hejt.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

W większej społeczności, a taką są mieszkańcy Tarnobrzega, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie krytykował władze w tej społeczności. Zmienia się tylko procent osób niezadadowololonych z władz. Ten procent z kolei zależy od poczynań władz. Jeśli więc nie podoba ci się, że sporo osób krytykuje obecne władze miasta, to powinieneś oczekiwać, że te władze zmienią styl rządzenia, a nie że krytykujące je osoby zamilkną lub zaczną je chwalić za uchybienia lub błędy.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

No właśnie – czemu Cezar oczekuje zaprzestania krytyki, a nie szkodliwej polityki?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Nie oczekuję zaprzestania krytyki w ogóle, tylko plucia jadem i hejtu w stronę władz miasta. Konstruktywna i obiektywna jest jak najbardziej pożądana, a nie tylko wyzwiska i oczernianie władz oraz UM.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

No tylko akurat dyskutujemy tu o dekoracjach świątecznych, wiele osób w latach poprzednich narzekało, że jest ich mało. Teraz jest dużo więcej więc władza zrobiła coś dobrego, a mimo wszystko jest krytyka. Jeśli będziecie krytykować wszystko jak leci to nawet słuszne uwagi będą się rozmywać, bo będziecie po prostu uznawani za wiecznych malkontentów. Ja widzę uchybienia władzy ale też staram się doceniać, gdy coś jest robione dobrze.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Podaj nazwiska, pseudonimy, Nicki tych osób co narzekali , że za mało świecidełek ???

Cezary
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chcesz konstruktywnej i obiektywnej krytyki, proszę bardzo. Nie podoba mi się, że w obecnej kadencji nad zalewem są wykonywane ścieżki prowadzące dla niewidomych i niedowidzących, a na remontowanych chodnikach w mieście nie, np. na ul. Mickiewicza od szpitala w kierunku centrum. Nie rozumiem takiego rozdwojenia. I co, przyłączysz się do tej krytyki, która jest zgodna z twoimi standardami? Zrobisz cokolwiek w tej sprawie?

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Cezary

Czemu Cezar na to nie odpisał?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Cezary

No i z tym się zgadzam, przyłączam się do krytyki.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to co zrobisz w tej sprawie? Bo zakładam, że zależy ci na likwidacji barier dla niepełnosprawnych.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Nie, nie zależy mi. Skoro są, to niech już będą.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to co zrobisz w tej sprawie? Pytam po raz drugi.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Nic nie zrobię, te pieniądze może nie zostały wydane najlepiej, ale tak też bywa. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie zrobi. Prezydent coś robi, może lepiej, może gorzej, ale jakieś inwestycje w mieście ciągle mamy.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli te twoje wywody o konstruktywnej i obiektywnej krytyce oraz deklaracja przyłączenia się do krytyki Cezarego to zwykłe bujdy. A podejście do problemów osób niepełnosprawnych masz co najmniej nieeleganckie. Wstyd!

Cezary
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Nic dodać, nic ująć.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli błędów się nie naprawia ??

Cezar Juliusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nie!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  GOŚĆ

Ale tu Panie jest Tbg i co ??
Niby żywego Kiełbika mają przebrać za Józefa i Kołeczka za jednego z Królów ( mędrców) który wręcza kopertę ( jako dar) przebranemu za Józefa ???
Jeszcze tylko postawić obok za drugiego króla człeka burmistrza – byłego posła SLD z rady KM Machów i za trzeciego ( też z Rady w KS Machów) babcie z PZPR-u , lub Króla Złotego ????
Zamiast żłobu najlepiej pasowałoby też KORYTO, radnych przebrać za OWCE i mamy pełny obraz miasta i tylko jeszcze aby barany z Tbg w zachwycie wielbiły to arcydzieło burmistrza z urzędasami .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  GOŚĆ

Tacy co zamawiali to chodzą tylko do kościoła pozwiedzać , ewentualnie na wszelki wypadek ochrzcić dziecko, zaprowadzić do komunii i wsiąść ślub bo tak odświętnie i uroczyście wygląda .

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Drogi Juliuszu szkoda że nasza lokalna władza w ten sam sposób nie wzięła sobie do serca niszczenia naszego szpitala i nie wynajęła lekarzy do oddziału wewnętrznego. Jeden chirurgi dziecięcej już zamknięty kolejne przekształcane na covidowe a wewnętrzny już prawie zamknięty. Mam tylko nadzieję że na otwarcie tej szopki przyjedzie marszałek Ortyl tak by przy okazji mógł zgasić światło na oddziale wewnętrznym WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA W TARNOBRZEGU.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

A to już proszę mieć pretensje do władz wojewódzkich, to nie jest szpital miejski i władze miasta nie mają tu za wiele do powiedzenia.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To po co wychodzą jakieś zaproszenia do dyrekcji Szpitala z urzędu ( na jakieś komisję) ???
Skoro to nie miasta to niech się odwalą od ludzi ze szpitala ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

W pracach komsji czy też sesjach RM mogą brać udział wszyscy zainteresowani, jeśli zgłoszą odpowiednio wcześnie taką chęć. Przyjdź na komisję czy sesję RM bo zdaje się nigdy Cię tam nie widzieliśmy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Najczęściej na sesji RM to radni i urzędasy a tak na marginesie – zapraszasz na zdalna sesję ????

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tu tu jest pies pogrzebany… Od początku polski samorządowej władze miasta nigdzie nie mają nic do powiedzenia. TO PO JAKĄ CHOLERE PCHALI SIĘ DO WŁADZY? Potrafili tylko wszystko sprzedać i nic nie dopilnować. Jakoś w Krośnie i Przemyślu mają na wszystko wpływ. Bodajże wczoraj w TVP Rzeszów wice Krosna ogłosił budowę centrum komunikacyjnego i zakub ekologicznych autobusów miejskich. Wasz Bożek nawet nie może ogłosić że kupi te wycofane autobusy z Krosna czy Stalowej Woli bo nie ma miejskiej komunikacji samochodowej 🙂 Ba. Nawet nic w tym kierunku nie robi aby mie” 🙁

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Aby ściągnąć młodych lekarzy to trzeba coś zaoferować a co miasto może zaoferować ??? Nawet mieszkania młodym lekarzom nie może zaoferować jak inne samorządy w kraju .

Natura
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

PROSZE ODPOWIEDZIEC – Dlaczego trwa, wycinka lasu Zwierzyniec.??Podobno zostalo podpisane porozumienie.Skoro. tak , to co sa warte osoby z ramienia urzedu, ktore to porozumienie podpisywaly.?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Natura

Trzeba było nie zadzierać z Nadleśnictwem Nowa Dęba, Prezydent prowadził jakieś negocjacje i choć była wycinka, to nie taka jak teraz. Komu było potrzebne tworzenie Parku Przyrodniczo-Krajobrazowego skoro właścicielem terenu nie jest miasto a z tego co wiem Lasy Państwowe. Nadleśnictwo wycina te drzewa, które może i ma na to podstawę prawną, to czy musi to inna sprawa, ale skoro Tarnobrzeg postawił sprawę na ostrzu noża no to mamy efekty, lepiej było załatwiać sprawy po dobroci, ale obywatele wybrali inną drogę.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli ta wielka uchwała w sprawie parku to jedna, wielka LIPA????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To było jasne od początku, ale jakby nie klepnęli radni to by była afera, że nie jest respektowana wola mieszkańców. No to stało się tak jak chcieliście, a drzewa są wycinane jeszcze bardziej. Tacy jesteście mądrzy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No to Julcio jestem zdziwiony ” to było jasne od początku ” że to lipa ???
To po co ta błazenada z parkiem !??
Ciemny LUD KUPI ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czyli klepneli LIPĘ aby nie było afery ???
No to wiemy czym się nieudacznicy kierowali – dla poklasku ludu???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Julcio jak to jest że znowu 15 mln dostała St. Wola, podobnie Nisko ba nawet Krosno z Funduszu Norweskiego a Burmistrz Bożek z urzędasami ( samochwały ) nic w tej sprawie ????
Złożyli jakiś projekt ???
Ile dostali mieszkańcy miasta z tego funduszu ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Żeby coś dostać to trzeba coś sobą reprezentować, jak patrzę na nienawistne komentarze hejterów i ciągle ujadanie, jacy to jesteście poszkodowani, to sam bym Wam niczego nie dał, z taką roszczeniową i egoistyczną postawą, to nie ma co szukać żadnych pieniędzy. Prezydent swoją dyplomacją i dobrym podejściem do ludzi i tak sporo uzyskał, ale niestety Tarnobrzeg na swoją opinię pracował przez lata i jedna kadencja tego nie zmieni. I tak jest już sporo zmian na plus. Ale wy tego nie chcecie dostrzec.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Typowy bełkot urzędniczy – Stalowa 15 mln, Nisko 15mln, Krosno 15 mln itd a tu bezczelne cwaniaki z urzędu gadżety ABY PRZYKRYĆ NIERÓBSTWO tylko świecidełka na rynku dla pocieszenia
– takie typowe prostackie zachowanie jak poprzednio kiedy miasto nic nie dostało z innych funduszy , bezczelne, cyniczne, parszywe zachowanie miernot i jeszcze co najgorsze przy okazji nadchodzących świąt ????
Niech każdy z mieszkańców sobie odpowie : na gadżety kasa jest a na dopłatę do wody ( nawet tych najbiedniejszych ) nie ma, na remonty ulic , chodników brakuje, podatki podniósł burmistrz , podwyżkę sobie z kumplami załatwił, towarzyskie spotkania z niby ambasadorem czas miał
A CZY MIAŁ NA PROJEKT ABY KASĘ DOSTAĆ DLA MIESZKANCÓW ??? KWOTA dla miasta ” ZERO”

Julcio PREMIE były w urzędzie ???
Czy takie zachowania to nie moralne zbydlęcenie CEZIO ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro twierdzisz że burmistrz z urzędami nic nie dostali ” bo nic nie reprezentują ”
– to pytam TY JULCIO CZY CEZIO TRZEŹWY !????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zmień nick!

Zwierzyniec
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przez 3 lata działaliście ręka w rękę z LP. Nawet nie respektowali waszego porozumienia.To już koniec waszego cichego układu. To właśnie obywatele uratowali ten las. W przyszłym tygodniu upłynie 14dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym i skończy się ta gehenna lasu na którą przezwalał prezydent. To radni są także winni ostatnich wycinek, bo przdłużali procedowanie uchwały.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zwierzyniec

I to ma sukces ??? Jak lasu już prawie nie ma ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To nie są żadne symbole, to są zwykłe potwory.

smile
1 miesiąc temu

ten kręcony z rogami przypomina mi mojego kierownika….:))))

Siarkobrzeg
1 miesiąc temu

A kiedy napis Tarnobrzeg

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Siarkobrzeg

Chodzi Ci o ten na przystanku dworcowym? Bo miał być

Ateista
1 miesiąc temu

Drodzy chrześcijanie i niechrześcijanie z Tarnobrzega!!!

Czy możecie w dyskusji nieco wyluzować? Jeśli mnie pamięć nie myli to jedno z przykazań miłości mówi „będziesz miłował Pana Boga twego… a bliźniego swego jak siebie samego”. Nasz papa Jan Paweł II-gi nawoływał ludzi do wybaczania. Czerpać należy zachowania z nauki papieża,a i o przykazaniach nie zapominać. Gwarantuje Wam, że życie będzie lepsze dla nas wszystkich. I piszę to ja, ateista.

racjonalny
1 miesiąc temu
Reply to  Ateista

Zatem daj dobry przykład, wybacz niektórym zbyt emocjonalne komentarze i nie poruszaj już tego wątku.

Polak
1 miesiąc temu
Reply to  racjonalny

Trudno przejść obojętnie wobec takiego hejtu, niezadowolenia,nieuzasadnionej krytyki. Coby nie robił zawsze jest źle bo taki czy owaki siedzi na stanowisku. Polacy wyzbądźcie się nienawiści. Jesteście waleczni, mówia politycy, a najczęściej walczycie między sobą. Polacy to trudny naród , który musi mieć nad sobą bata.

życzliwy
1 miesiąc temu
Reply to  Ateista

nasz papa to tuszował gdy jego koledzy czarodziejską różdżkę w usta ministrantom i nie tylko wkładali 🙂

Pomyśl zanim coś napiszesz
1 miesiąc temu
Reply to  życzliwy

Zmarły przed pomówieniami bronić się nie jest w stanie.

As
1 miesiąc temu

Na szczęście dokumenty zostały.

Pawel
1 miesiąc temu

A czy wóz drabiniasty będzie podświetlony???

Okip
1 miesiąc temu

Szopka ok.Niedzwiedz niech idzie w zimowy sen

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
97
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content