Szopka, bombka, anioł i niedźwiadek polarny – nowe ozdoby świąteczne w Tarnobrzegu za prawie 33,5 tys.zł (fotoreportaż)

Na tarnobrzeskim Placu Bartosza Głowackiego ustawione zostały kolejne, świąteczne ozdoby. Dodatkowo świecący niedźwiadek polarny pojawił się na placu Antoniego Surowieckiego. Koszt wynajmu tych dekoracji na sezon świąteczny to 33 tysiące 456 złotych.

Na placu Bartosza Głowackiego stanęła szopka, z naturalnej wielkości postaciami – Maryi z dzieciątkiem Jezus, Józefa i trzech króli. Dopełnieniem żłóbka są owieczki, baranek i anioł.

W pobliżu ustawiona została również bombka z przejściem i ławeczkami, z kolei na placu A. Surowieckiego stanął niedźwiadek polarny.

Koszt wynajmu tych dekoracji wyniósł 33 tys.456 tys. zł. To kolejne pieniądze wydane na ten cel przez tarnobrzeski magistrat w tym roku. Początkiem grudnia na ulicach miasta pojawiły się nowe ozdoby świąteczne, za wynajem których zapłacono 139 602,97 zł.

foto: Piotr Morawski

OD REDAKCJI

Od kilkunastu dni każdy artykuł opublikowany na łamach naszego portalu, który chcemy zamieścić na naszym facebooku, jest przez kogoś lub grupę osób zgłaszany jako naruszający standardy dotyczące nagości lub aktywności seksualnej. Praktyka ta najwyraźniej ma na celu pozbawienie nas dodatkowego zasięgu, który umożliwia zamieszczanie naszych artykułów w mediach społecznościowych. Być może wynika to z czystej złośliwości lub jest odpowiedzią na niewygodne dla niektórych tematy, które poruszamy. Niestety praktyka ta, mimo iż po pewnym czasie posty są przywracane przez facebooka z notatką: Przykro nam z powodu pomyłki. Sprawdziliśmy Twój post jeszcze raz i stwierdziliśmy, że nie narusza Standardów społeczności„ powoduje, że facebook nakłada na nas czasowe ograniczenia, pozbawiając możliwości jakiejkolwiek aktywności w mediach społecznościowych.Co więcej, pojawia się również informacja o możliwości całkowitego zablokowania naszego konta na facebooku.

Stąd nasza prośba/sugestia, jeśli chcą Państwo aby dany artykuł z naszego portalu pojawił się w mediach społecznościowych a jego treść dotarła do jeszcze większej liczby osób, prosimy o udostępnianie go na swoich profilach.

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eira
1 miesiąc temu

A miasto wygląda tak, że wieś tańczy i śpiewa.

obywatel
1 miesiąc temu

Czyli 170 tys poszło w świecidełka aby przykryć brak kasy z funduszu Norweskiego ???
Jak się rozpuszcza kasę na świecidełka to póżniej nie dziwota że na wkłady własne kasy nie ma i burmistrz oddaje 8 mln złotych z funduszów rządowych .
Bawcie się i podziwiajcie bajery mieszkańcy miasta , jeszcze tylko zapłacić musicie za energię elektryczną .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przy obecnej inflacji to są śmieszne pieniądze, w dodatku za taki piękny i efektowny wystrój. Mi się te „świecidełka” podobają, a swoje hejterskie uwagi nikogo tu nie interesują. Mieszkańcy (ci z którymi rozmawiałem są zadowoleni, a mamy demokrację, więc decyduje większość. Będziesz Prezydentem to sobie będziesz wydawał, na co będziesz chciał. A na chwilę obecną to na szczęście nie Ty decydujesz, tylko Ci którzy mają gust na jakimś poziomie. Zresztą sam głosowałeś na Pana Bożka hipokryto, to do kogo masz pretensje, chciałeś tej prezydentury więc nie narzekaj. Chyba że sam nie wiesz czego chcesz (a to jest bardzo prawdopodobne).

Cezarion
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Marnujesz się. Wystartuj w wyborach, zostań prezydentem i zbaw Tarnobrzeg. Pisaniem na forum nic nie zmienisz.

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Świecidełka te w skali 0-10 są na 3, czyli poniżej poziomu, ale skoro przy obecnej inflacji 33 kawałki są śmieszną kwotą, może Pan doda drugie tyle i będzie na 6

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy WÓJT ( a taki był początkowo w mieście Tbg ) złożył jakiś wniosek o kasę z funduszu Norweskiego ???

Tobie wszystko się podoba , taki sam masz gust jak wójt a o gustach się nie dyskutuje .
Piszesz o większości – konsultacje były ???

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Pewnie dowiedzą się z mediów że można było składać wniosek tak jak było z KPO

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie stać Cię na własny nick?!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A po co? Ten mi się podoba.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

I jeszcze jedno – po raz kolejny piszesz „burmistrz” w odniesieniu do Pana Prezydenta. Przeginasz pałę na całego, opamiętaj się.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

W Tbg był WÓJT !

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

a powinni przeznaczyć te pieniądze na szczytny cel, np przelać na konto obywatela, juz on wiedziałby jak zaspokoić swoje potrzeby, a tak to jest tylko ładnie ozdobione miasto

walt
1 miesiąc temu

są świecidełka – źle

nie byłoby ich – jeszcze gorzej,wszelkiej maści obywatele narzekaliby ile wlezie.

witamy nad Wisłą tu wszystkim nie dogodzisz,choćbyś się zesr… 😉

dla mnie jako niewierzącego to bez większej różnicy czy ozdoby są czy ich nie ma ale już od kilku osób słyszałem,że szopka szopką ale choinkę mamy najładniejszą w historii wręcz… ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje 😉

za bezpieczny weekend szanowni bracia i siostry ze wspólnego plemienia lasowiackiego w dawnej puszczy sandomierskiej ! 😉

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  walt

No właśnie, po prostu problem jest taki że „obywatel” krytykuje wszystko jak leci, czy krytyka jest zasadna czy nie to jeździ po Panu Bożku na prawo i lewo, już czytać tego nie można i po prostu przykro się robi, jak się widzi taką znieczulicę. Niestety na tym forum obywatel ma rzeszę swoich fanatyków. W rzeczywistości większość tarnobrzeżan jest normalnych i obiektywnie ocenia działania władz – w tym przypadku dekoracje się ludziom podobają i to jest fakt a nie żaden pean pochwalny.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

dlatego ja bym się imć obywatelem nie przejmował bo chyba nieprzypadkowo nie krytykuje tylko naszego don kichota z la manchy co tym razem za plecami małżonki się chowa i całej tej skonfederowanej szurii na bosaka 🙂

jest tu ściek niesamowity w komentarzach ale służy to też niezłej zabawie co niniejszym czynię z dziką rozkoszą licząc,że wkładam tak zwany kij w mrowisko.amen.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Typowy bełkot sfrustrowanego lewackiego inteligencika z domieszką bolszewickiej propagandy , poskomunistycznego aparatczyka z PZPR z wydziału propagandy po szkolenie w NKWD , przenoszącemu swoje chorobliwe urojenia i życiową sytuację na fora przypisując innym swoją sytuację życiową która jest nasiąknięta kłamstwem , oszustwem od chwili popełnienia błędów przy weryfikacji plemnika .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Co, prawda boli? Dobrze Ci walt napisał, idź do psychiatry skoro wszędzie widzisz komunistów, NKWD i PZPR, takie przypadłości się leczy.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

a tam sfrustrowanego 🙂

na kieliszek chleba bym Cię niezłomny rycerzu bez skazy zaprosił i do wspólnej wieczerzy tylko mniemam,że by Ci w gardle stanęło od komunisty tęczowego lewaka.

dziękuję losowi,że tacy jak ty i oko,rydzyk czy jędraszewski obecnie epatują najmocniej miłością bliźniego bo dzięki waszemu wspólnemu dziełu już w dużych miastach ludzie wypisują dzieci ze szkolnej indoktrynacji urządzanej przez klechów a w przyszłości kto wie może opustoszałe kościoły na wspomniane kliniki się zamieni.AMEN

z kremówkowym pozdrowieniem :*

Walt Disney
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jeśli miałeś na myśli doktora i jego żonę, to prostaku, gęby sobie nimi nie wycieraj. Płaczesz, że obywatel krytykuje władzę, a ty niegodziwcu co sobą reprezentujesz?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ha, ha, ha – kolegę znalazłeś – jeszcze niedawno ” walt” się chwalił skrobankami na Słowacji – towarzystwo w sam raz dla ciebie ??
Tyle samo jesteście warci a jak 170 tys to drobne to życzyć każdemu mieszkańcowi aby tyle drobnych miał w kieszeni.
Problem w tym że wójt to robi na koszt mieszkańców i za ich.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro kolegę znalazłeś ” czerwonego khmera ” tego co skrobanki robi na Słowacji to gratuluję – doborowe towarzystwo, w sam raz dla ciebie jeszcze tylko wójta przygarnijcie i jest trzech Króli ???

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

króli to jest sześciu jak mawiał rysiek z nowoczesnej.

a skoro tak tęskno Ci do tematu aborcji to przypominam https://www.aborcja-slowacja.pl/
na Słowacji nie trzeba się przed wizytą u ginekologa spowiadać i nie trzeba być zależnym od ideologii wyznawanej przez ginekololga.

wszystkim potrzebującym polecam nie oglądać się na beznadziejne pod tym względem i złodziejskie państwo pisu i katolickich talibów zwanie Polską 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Co nie zmienia faktu , że takie osoby ( co są za lub zrobiły ) skrobankę ( i są za legalizacja na życzenie) a jednocześnie chwalą podziwiają tzw szopkę, świąteczne świecidełka obchodzą święta Bożego Narodzenia zwykłymi moralnymi i etycznymi oszustami i kłamcami o zabarwieniu dwulicowości . Nie można podziwiać i wychwalać postaci z tzw szopki zaprzeczając swoim zachowaniem przesłania które to święto niesie ” NARODZENIE”. Trzeba być perfidnym , wyrachowanym ZEREM aby jawnie okazywać pogardę dla przesłania Święta a robić przeciwko niemu . Żadne ubranie tekstów w piękne , kulturalne , pochwalne słówka tego nie zmienią,.Słowa nawet piękne, wyrafinowane nie ubarwia pustki intelektualnej. To jak z dobrym winem , naturalne , sporządzone z naturalnych owoców winorośli z dodatkiem naturalnych dodatków, zrobione z sercem i miłością według tradycyjnej receptury będzie dobrym winem a szczyny wyglądające jak wino i smakujące podobnie zabarwione sztucznymi barwnikami , nafaszerowane chemicznymi środkami chemicznymi to tylko SZCZYNY – niby podobne a jaka różnica i tak jest z tymi świecidełkami na ulicach miasta, wystawionymi na polecenie chemika od szczyn , mających imitować ( pozorować) święta i jego przesłania a tym czasem to tylko SZCZYNY a pochlebcy od chemii wychwalają SZCZYNY wmawiają wszystkim posługując się pięknymi słowami , recytując… Czytaj więcej »

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

nie bój się,twój pan nas podobno sprawiedliwe osądzi 🙂
ja akurat nie mam złudzeń i chcę trafić do piekła byle nie do nieba z tobą i papieżem Polakiem.AMEN.

mnie szopka nie cieszy bo to nie moje klimaty.
ale znam sporo wierzących (im się też zdarza skrobać 😉 ) i się im owa choinka bardzo podoba.

to dopiero musi boleć,że Bożek i na choince punkty u niektórych zdobędzie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

No i wszystko jasne – komu się to podoba , gadżety podziwiają a do kościoła chodzą dla poklasku aby się tylko pokazać.
Kto jak kto ale ty lewak wypowiadasz się o ozdobach niby świątecznych ???
Dwulicowość, fałszywość i kłamstwo przebija przez ciebie na wskroś !
Tacy zawsze będą tylko świecidełka chwalić i SZCZYNY i nigdy nie zobaczą tego co ważne .
Kasa, koryto a pod pozorem pięknych haseł, sloganów, słów, frazesów kompletna pustka moralna, etyczna, intelektualna , kłamstwo, oszustwo, zbydlęcenie i tylko swoją dupa.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

A że wójt punkty zdobędzie na choince – no cóż , widocznie tacy też są co kupić ich można za świecidełka ?
Skoro twierdzisz że JUDASZE to chyba wiesz co piszesz ??? Twoje środowisko, znajomi więc ich znacz bo obracasz się w nim .
Żadnej wartości dodatniej dla społeczeństwa w tym nie widzę ?

wieśniak
1 miesiąc temu

Nie marudźta. Są ładne dekoracje.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  wieśniak

Dokładnie.

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  wieśniak

Ładne to fakt tylko chodzi o to że to tylko wynajęte a nie na własność.

???
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Po co na własność, skoro w przyszłym roku trzeba będzie nowe dekoracje zamontować?

rowerowy
1 miesiąc temu

Nawet jeśli to ładne, to co z tego? Chwilowe przyozdobienie za kilkadziesiąt tysięcy, które wkrótce zniknie. Dla porównania za ok. 10 tys. możnaby wreszcie dopuścić ruch rowerów na chodniku od ul. Sandomierskiej do ul. Borów, co rozwiązałoby problem przerwy w infrastrukturze rowerowej na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz. Ale po co, na ozdoby są spore sumy, mniejszych kwot na rzeczy potrzebne nie ma.

Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Zdaniem Juliusza Cezara 170 tys. „Przy obecnej inflacji to są śmieszne pieniądze”. Więc jeżeli to, o czym mowa, rzeczywiście kosztowałoby ok. 10 tys., to według Juliusza Cezara powinny to być żadne pieniądze.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Rafał

A wójt niedawno przyjął te śmieszne pieniądze w postaci wynagrodzenia ???
Sknera wójt Siwobrody bez oporu przyjął śmieszne pieniądze , odmówić nie odmówił , przygarnął z uśmiechem i zadowoleniem .

stypendium
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Na stronie TN napisano o podwyżce dla prezydenta:
„W Tarnobrzegu, wbrew prośbie prezydenta Dariusza Bożka, który postulował zastosowanie najniższego, 80-procentowego progu, przewodniczący Rady Miasta zaproponował przyznanie podwyżki w maksymalnej dopuszczalnej prawem wysokości.”.
Zatem czekamy na informacje o wsparciu finansowym miasta lub jego mieszkańców, ufundowanym przez Pana Prezydenta z różnicy między przyznaną mu podwyżką a podwyżką minimalną, o której zastosowanie podobno prosił 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  stypendium

Panie – ta podwyżka była uzgodniona w takiej wysokości jak w uchwale , skoro wierzycie w postulat wójta no cóż .
To taki postulat na pokaz a reszta uzgodniona i zaakceptowana ???
To tak jak z wodą ” woda nie podrożeje” i co ????

stypendium
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Biorąc pod uwagę opinię Cezara, że 170.000,00 zł to „śmieszne pieniądze”, różnica między podwyżką minimalną a podwyżką przyznaną Panu Prezydentowi to jakieś drobne. Zatem tym bardziej powinno być z niej ufundowane wsparcie finansowe dla miasta lub jego mieszkańców 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  stypendium

Drobnymi kto by tam się przejmował , zwłaszcza wójt, walt, Cezio, Julcio urzędnicy – to i tak nie z ich kieszeni.
Dziwnym trafem wójt jakoś nie odmówił i nie przekonywał że to za dużo , że miasto jest w złej kondycji finansowej ???
Obłuda, obłuda, obłuda – próbował się tylko w ornat ubrać ???( te 80 procent).
Kolega z komitetu Bożka ( z partii oszustów) dał zgodnie z życzeniem ), miało być tyle ile napisano od samego początku w uchwale.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Rafał

Ceny potrzebnych znaków: C-16 400 2 typ droga dla pieszych z uchwytami w kpl. 83,64 zł, T-22 2 typ uchwyty gratis, nie dotyczy rowerów jednośladowych 119,00 zł, znak D-6b 600×600 2 typ przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów uchwyty w kpl. 127,92 zł. Pasy na przejściach i tak są co roku odmalowywane, więc wystarczyłoby w tych samych pieniądzach zamalować część pasów na czerwono, żeby oznaczyć przejazdy rowerowe. Także podtrzymuję że w sumie wyszłoby ok. 10 tys.

Ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Droga rowerowa w kierunku Sandomierza jest tak naprawdę do Wielowsi.Tutaj się kończy. Ten fragment od Wielowsi do Sandomierza jest niebezpieczny. Jest na niej mnóstwo samochodów ciężarowych i kierowcy rowerzystę traktują jak powietrze. Zderzenie z takim samochodem grozi śmiercią lub kalectwem.
Stan tej drogi rowerowej jest fatalny., tzn fatalnie jest wykonana. A wykonana była jako pierwsza z dróg rowerowych w Tbg.
Nie polecam jazdy tą niby droga rowerową. Ze względu na fatalne wykonanie, hałas, spaliny samochodów. Naprawdę nie daje się nią jechać. Proponuję inną, bliżej wału.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Ten z rowerem

Inna nie powstanie, przynajmniej nie za tego prezydenta. Powstaną kolejne kilometry asfaltowych dróg rowerowych nad jeziorem dla turystów, a dla mieszkańców w mieście tylko kostkowe drogi pieszo-rowerowe przy przebudowach dróg, a i to nie przy każdej przebudowie.

Szymon
1 miesiąc temu

Chyba jednak przegięli xD

obywatel
1 miesiąc temu

Wiadomości z kraju; Górnicy z Katowic przywitali (chyba wczoraj) Premiera Morawieckiego : „ Poseł ze Śląska , oszust z Wrocławia”. Premier z godnością przyjął to do wiadomości i opuścił zgromadzenie ze słowami ; „skoro mnie słuchać nie chcecie”. Jako że to to nie odbyło się za pośrednictwem mediach publicznych (TVP) prawdopodobnie Premier Morawiecki nie wniesie oskarżenia o zniesławienie i naruszenie dóbr……???? Wiadomości z Miasta Tarnobrzeg: Dobrodziej Wójt miasta D. Bożek z godnością wniósł pozew przeciwko obywatelowi (mieszkańcowi miasta)za pośrednictwem najlepszej kancelarii w Polsce z Rzeszowa który na forum prywatnego portalu użył sformułowania : „ oszust, kłamca, złodziej” ??? „ Czy woda w Tarnobrzegu podrożała” ????, „ Czy są dopłaty dla mieszkańców za wodę” ???? Uruchomiana została cała machina Państwa : Prokuratura, Policja (albo milicja – to się okaże). Pewnie obywatel to górnik ????? Ze Świata Obywatela nurtuje pytanie :„ czy dobrodziej wójt miasta Tarnobrzega D. Bożek ( mieszkaniec z Krosna) będzie składał życzenia Świąteczne mieszkańcowi miasta Tarnobrzeg tzw. „obywatelowi”?????? CDN Dla historyka to proste : Etymologicznie słowo złodziej znaczyło ‘ten, który zło działa’ albo ‘ten, który złość działa’, o czym można się przekonać, zaglądając do Słownika języka polskiego S.B Bogumiła Lindego (Lwów 1860, wyd. II, t. IV część 2, s. 1081), Słownika języka polskiego wydanego staraniem… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content