Brakuje jeszcze zegara – ścianka wspinaczkowa ma być gotowa do końca roku. Miasto szuka instruktorów

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika UM Tarnobrzeg, ścianka wspinaczkowa ma być gotowa do końca bieżącego roku. Według informacji przekazanych naszemu portalowi przez Wojciecha Lisa, we wnętrzu budowli brakuje jeszcze zegara.

Miasto prowadzi też rozmowy z osobami posiadającymi uprawnienia instruktora wspinaczki sportowej, w celu nawiązania współpracy.

Podczas odbioru który odbył się w listopadzie, budowli nie odebrano ponieważ materiały użyte do wykonania podłogi, nie posiadały atestów przeciwpożarowych. Po kolejnym okazało się, że we wnętrzu ścianki brakuje zegara.

– Ścianka wspinaczkowa do tej pory nie została oddana do użytku ponieważ Wykonawca wciąż nie wykonał pełnego zakresu zamówienia. Ostatni, narzucony Wykonawcy termin ukończenia budowy ścianki wspinaczkowej to 31.12.2021 r – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Odbiór ścianki (przypomnę, odbyły się już dwa odbiory, podczas których wykazano Wykonawcy braki i niezgodność realizacji zadania z zamówieniem) nastąpi, gdy Wykonawca uzupełni ostatni brakujący element, tj. zegar. Ma czas do końca roku – dodaje.

INSTRUKTORZY POSZUKIWANI

Ścianką zarządzać ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego pracownicy szkoleni są na jej operatorów. Miasto prowadzi też rozmowy z osobami posiadającymi stosowne uprawnienia, w celu nawiązania współpracy.

– Pracownicy MOSiR są szkoleni na operatorów ścianki. Są po pierwszym etapie szkolenia, przed nimi kolejny. Uprawnienia Instruktora Wspinaczki Sportowej uzyskać może jedynie osoba, która ma udokumentowane kilkuletnie doświadczenie we wspinaczce. Żaden z pracowników MOSiR nie spełnia tego kryterium – tłumaczy NW24.pl rzecznik.

– Prowadzone są rozmowy z osobami posiadającymi w Polsce uprawnienia instruktora celem nawiązania współpracy. W porozumieniu i w oparciu o dokumentację przekazaną od Wykonawcy opracowywany jest regulaminem korzystania ze ścianki – dodaje.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA ZA NIEMAL 3 MILIONY

Powstanie ścianki wspinaczkowej to zwycięski projekt tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 r. Wstępnie koszty jej budowy szacowano na około pół miliona zł. Zgodnie z informacjami które otrzymaliśmy od rzecznika, ostatecznie ścianka w stanie surowym powstała za kwotę 669 000,00 zł.

Drugi etap budowy ścianki czyli wyposażenie jej wnętrza, kosztował 2 276 741.20 zł. Ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na ten cel przeznaczono 2 180 000,00 zł, zaś kwotę rzędu 96 741,20 zł stanowią środki finansowe z budżetu miasta.

foto: archiwum

 

OD REDAKCJI

Od kilkunastu dni każdy artykuł opublikowany na łamach naszego portalu, który chcemy zamieścić na naszym facebooku, jest przez kogoś lub grupę osób zgłaszany jako naruszający standardy dotyczące nagości lub aktywności seksualnej. Praktyka ta najwyraźniej ma na celu pozbawienie nas dodatkowego zasięgu, który umożliwia zamieszczanie naszych artykułów w mediach społecznościowych. Być może wynika to z czystej złośliwości lub jest odpowiedzią na niewygodne dla niektórych tematy, które poruszamy. Niestety praktyka ta, mimo iż po pewnym czasie posty są przywracane przez facebooka z notatką: Przykro nam z powodu pomyłki. Sprawdziliśmy Twój post jeszcze raz i stwierdziliśmy, że nie narusza Standardów społeczności„ powoduje, że facebook nakłada na nas czasowe ograniczenia, pozbawiając możliwości jakiejkolwiek aktywności w mediach społecznościowych.Co więcej, pojawia się również informacja o możliwości całkowitego zablokowania naszego konta na facebooku.

Stąd nasza prośba/sugestia, jeśli chcą Państwo aby dany artykuł z naszego portalu pojawił się w mediach społecznościowych a jego treść dotarła do jeszcze większej liczby osób, prosimy o udostępnianie go na swoich profilach.

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 miesiąc temu

Prokuratora trzeba szukać, a nie instruktorów! Marnotrawienie publicznych pieniędzy!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

A bezczelny Julcio Cezar nawołuje i poucza mieszkańców na forum o konieczności oszczędzania .
Czyż nie kłamcą – jeszcze więcej latarń ( nad zalewem dla ryb) i świecidełek w mieście ???

greg
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

pozew ci jeszcze nie przyszedł??? prawdę gadają że sądy nierychliwe, Ale sprawiedliwe.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  greg

A co uraziła się prawda komunistyczne ścierewko ?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Słuchaj koleżko, jesteśmy bardzo cierpliwi wobec Twoich wybryków, ale wszystko ma swoje granice, jest wolność słowa i prawo do wyrażania poglądów, ale Ty obrażasz wszystkich dookoła, którzy mają inne zdanie niż Ty. Żebyś nie musiał kiedyś odpowiadać przed sądem karnym za swoje czyny, bo Twoje zachowanie jest poniżej wszelkich cywilizowanych norm. Jak Ci tak źle w tym mieście to się przeprowadź do Mielca, Stalowej Woli czy Rzeszowa, będzie lepiej i Tobie, i nam. Po co się męczyć, skoro i tak niczego nie zmienisz. Pogódź się z tą rzeczywistością, a jak chcesz krytykować, to rób to w granicach prawa, bo już mamy Cię po dziurki w nosie.

Cezarion
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Całe szczęście, że ty stosujesz konstruktywną i obiektywną krytykę władz miasta. Co byśmy bez ciebie zrobili?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Cezarion

Staram się stosować właśnie obiektywną i konstruktywną krytykę, a nie krytykować wszystko jak leci.

Cezarion
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Marnujesz się krytykując władze miasta, nawet jeśli jest to krytyka obiektywna i konstruktywna. Pisaniem na forum nic nie zmienisz. Zostań prezydentem miasta i zbaw Tarnobrzeg.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

W związku z naruszeniem moich dóbr osobistych – czci i godności (art. 23 i 24 k.c.) oraz popełnienia przestępstwa znieważenia (art. 216 § 2 k.k.) przez internautę o nicku „obywatel”, zwracam się do Administracji serwisu o usunięcie powyższego komentarza oraz monitorowanie innych wypowiedzi tego użytkownika pod kątem naruszenia dóbr osobistych innych osób, używania wyrazów niecenzuralnych w przestrzeni publicznej (art. 141 k.w.), zniesławiania (art. 212 k.k.), znieważania oraz kierowania gróźb karalnych (art. 190 § 1 k.k.). Zgodnie z art. 14 ust. 3 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu.
Z góry dziękuję za interwencję i łączę wyrazu szacunku

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Do administratora :

Szanowni państwo oszust podający się za JULIUSZ CEZAR KŁAMIE .

Juliusz Cezar nie żyje od ponad 2 tys lat. Jak podają źródła historyczne wyjątkowy czarny charakter ( tylko w filmach przedstawiany jako bohater) a to taki starożytny HITLER LUB STALIN i , ten sam styl, sposób władzy .

Tak więc Juliusz Cezar jako wirtualny nie może domagać się czegokolwiek od tego świata – to jest oszustwo – JULIUSZ CEZAR nie żyje .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

W związku z naruszeniem moich dóbr osobistych – czci i godności (art. 23 i 24 k.c.) oraz popełnienia przestępstwa znieważenia (art. 216 § 2 k.k.) przez internautę o nicku „Bozo”, zwracam się do Administracji serwisu o usunięcie powyższego komentarza. Zgodnie z art. 14 ust. 3 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu.
Z góry dziękuję za interwencję i łączę wyrazu szacunku

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dobrze piszesz, ale nie podszywaj się pode mnie.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Albo Ty pode mnie.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie! Ty pode mnie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj no kłamco i oszuście – koleżkami nie jesteśmy , nie pochlebiaj sobie ??
Juliusz Cezar nie żyje od ponad 2 tys lat i bredź że prokuratura czy sąd będzie się zajmował oszustem co kłamie – Juliusz Cezar nie żyje !??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  greg

Widzisz oszuście i kłamco – jakby nie patrzeć to i tak nieudacznictwo wychodzi wójta i urzędasów – ścianka, .
W normalnym kraju za to powinni już siedzieć a nie konferencję robić .
Oszuście ścianka miała być za 600 tysięcy ???

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nie jestem bezczelny! Nie, nie, nie!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ty bezczelny kłamco!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wracaj do domu, mama czeka!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Podszywacz!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ty!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ha, ha, ha – mama CEZARA też nie żyje ( od ponad 2 tys lat) ha, ha, ha oj ku….ale kabaret , tak trzymajcie !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Jak tu pisze niejaki Greg , aparatczyk z rodowodem ubeka tarnobrzeska prokuratura będzie zamykać usta hejterom . Bolszewickie bachory krytyki nie mogą znieść bo jeszcze nie rozpierd….wszystkiego w mieście a jeszcze koryto chcą wyczyścić.
Bolszewicka zaraza jak ich ojcowie będą w więzieniach zamykać za krytykę
” Greg bandzior z UB – czerwona zaraza , jakby pomiot sowiecki miał sierp i czasu wróciły to by i poczynał sierpem.

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„znowu w życiu ci nie wyszło”, w komentarzach jesteś zwykłą pyerdołą, byle sie przyczepić.. od siebie nie zaproponowałeś niczego, nic nie potrafisz, tylko szczekać

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Hm – łatwo szasta się kasą mieszkańców na zachciańki patologii chcącej tylko zaspokajać swoje hobby .
Miał być sukces A TU ZNOWU NIE WYSZŁO ???

Przemek
1 miesiąc temu

Wywalili ściankę za 3 miliony a teraz nie znajdą instruktorów Bo kto by chciał mieszkać w tej mieścinie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Przemek

Tak się kończą zachcianki i wizję Wójta , mieszkańca z Krosna ? Ha, ha, ha , jeszcze sowita podwyżkę dostał (maksa) .
Ma jeszcze jedną wizję ” MIASTO PODWODNE z TUNELAMI ” do realizacji bo kolejne latarnie nad zalewem będą a popapraniec Cezio pisze o oszczędzaniu – jaja w tej mieścinie i wcale się nie dziwię że młodzi stąd wy ……

misia
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

a może sam będzie się wspinał dopóki nie walnie łbem w dół

images (7).jpg
obywatel
1 miesiąc temu

Ha, ha, ha – prowadzi rozmowy ha ha ha – to wójt nie ma uprawnień .
Ale jaja nie ma ludzi z uprawnieniami ale jest ścianka ????

instruktor
1 miesiąc temu

Kompromitacji obecnej władzy ciąg dalszy. Kilka lat budują ściankę za 3 miliony i za pięć dwunasta skapneli się, że nie maja ludzi do jej obsługi. K.!!!!! Ja pier….lę ale cyrk, co za amatorszczyzna. Kolejne dwa lata będą szukać ludzi do pracy

Kicia
1 miesiąc temu
Reply to  instruktor

Co ty, miasto zaoferuje po 10 tys na łapę to instruktorzy będą dojeżdzać z Karakowa 😀

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  instruktor

Spokojnie – znajdzie się i to blisko ??
Po ta ścianka była robiona aby ktoś miał pracę i to dobrze płatną .
Jeszcze chwila a i instruktor będzie i to z niezłą kasą !??
Program ” rodzina na swoim” a czy będą chętni( co będzie ich stać) to nieistotne , mieszkańcy dołożą ( do osir-u ) , tu ważne jest trzy rzeczy : aby swoi mieli robotę , aby było uzasadnienie do wynagrodzenia sowitego i aby wszystko było na koszt mieszkańców .

Jeszcze tylko brakuje KLUBU ( ale będzie) o nazwie ” TĘCZA”

Jarząbek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Już jest. Pod Jamnicą 🙂

mosir
1 miesiąc temu

jeszcze kilka lat na linach i instruktorzy z MOSiR będą mogli otrzymać stosowne uprawnienia 🙂 Bareja się w grobie przewraca

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mosir

Co tam reszta – NAJWAŻNIEJSZE ;
– ZEGARA BRAK ???ha, ha, ha , chyba ma odmierzać czas bezużyteczności ???
Ha, ha ha – nauczyciel historii niby to jakiś fachowiec ???

:

misia
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Proponuję ten, niezbyt drogi

pol_pl_Zegar-winylowy-Wspinaczka-Climbing-143_2.jpg
Janusz
1 miesiąc temu

W młodości łaziłem trochę po drzewach, nadam się.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

Ja łaziłem po łąkach i mokradłach. Też złożyłem podanie.

Drenaż opaskowy rozwinięty nad miastem
1 miesiąc temu

Zachcianki wąskiej grupy, wiele będą kosztowały zwykłego biednego mieszkańca. Już oni wydrenują wam kieszenie i portfele.

obywatel
1 miesiąc temu

A ciemny lud i tak kupuje i chwali Wójta , urzędasów, radnych.
Lokalne szmatławce medialne niosę propagandę sukcesów i gospodarności wychwalając nieudaczników, promując różnej maści stowarzyszenia , ludzi opisując jakie to są osiągnięcia lokalnych miernot politycznych .

Bozo
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Lepiej bym tego nie ujął

Tofik
1 miesiąc temu

NW24 zadaje niewygodne pytania urzędowi miasta dlatego ekipa bożkowych przyspawanych do samorządowego koryta stwierdziła, że muszą coś zrobić i wymyślili, że będą zgłaszać im wpisy na Facebooku. Żałosne, dziecinne jak cały obecny nierząd.

Sok z siusiaka
1 miesiąc temu

To jest Miś na miare naszych możliwości…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sok z siusiaka

A na czele prezes klubu ” TĘCZA”.

Tak na marginesie
1 miesiąc temu

Nie jestem zbytnim fanem obecnej władzy w mieście ale historię pomysłu powstania ścianki znam i wiem, że dla niej to kolejny trup wypadający z szafy. Inspiratorem powstania ścianki był Arkadiusz B. prowadzący działalność ubezpieczeniową w TBG. Swego czasy był zafascynowany wspinaniem i namówił kilkunastu kolegów na pomysł stworzenia ścianki wspinaczkowej w mieście. Dzisiejszy el presidente był tylko twarzą projektu. Arkadiuszowi ochota na wspinanie przeszła, a ściana już prawie że powstała i pojawił się problem. Skąd wziąć fachowców do obsługi ścianki i czy zarobi ona na siebie w przyszłości? Po fascynacji związanej z jej oddaniem, gdy kurz opadnie pozostanie tylko problem. Czy nas na nią stać? A to wszystko przez fakt, że jeden gość chciał się powspinać w mieście, a dziś podkulił ogon i udaje że to nie jego sprawka.

obywatel
1 miesiąc temu

Mieszkańców miasta na wszystko STAĆ : na ściankę, na nasadzenia trawek, na kolekcję i utrzymywania muzeum ( lokalnego) na parkingi nad zalewem, latarni dla rybek nad zalewem itd
Przecież to mieszkańcom miasta przedstawia się same zalety a nic a nic o kosztach
Jeszcze tylko miasto podwodne ??? I GIT.

Lupus
1 miesiąc temu

Zegara? Trzymajcie mnie, bo bardziej idiotycznego tłumaczenia jeszcze nie czytałem.

Damian
1 miesiąc temu
Reply to  Lupus

Jeszcze kilka lat i kilka milionów i….. będziesz się mógł trzymać ścianki

Kowalski
1 miesiąc temu

to kiedy to otwarcie? bo emeryci,rencisci juz nie moga sie doczekac !!

Obsluga RKM-u
1 miesiąc temu

Za projekt tego bunkra wystawiłbym ocenę 2 w skali 5 stopniowej projektantowi. Tak szpetnej budowli jak ten bunkier, to chyba w mieście nie ma. Ręczny Karabin Maszynowy powinien w Tarnobrzegu strzelać i nie ustawać w strzelaniu za to, co czasem się w tej mieścinie wyprawia.

Kowalski
1 miesiąc temu
Reply to  Obsluga RKM-u

wilczy szaniec był wzorem do tego bunkra mosir-u. ten ma tylko troszeczke ciensze sciany.

Neltah
1 miesiąc temu

ściany niepomalowane, to ma być gotowe? A ja się pytam dlaczego ścianka nie jest po zewnętrznej stronie,tylko w środku? Gdy będzie lato, kto będzie siedział w środku i się wspinał?

Gość
1 miesiąc temu

Lepiej niech Bożek z radnymi od prawa do lewa i Ortylem znajdą dyrektora szpitala i lekarzy do prowa oddziału wewnętrznego bo tam zegar jest i szybko tyka. Za pięć dni pełniący obowiązki likwidatora zgasi światło na tym oddziale. Wierzę w ciężką charów kę tarnobrzeskich urzędasów i w to że się wyrobią. Uprzedzająć stwierdzenie Cezara ze to nie miejski szpital powiem: ale tam się wciąż sileczą MIESZKAŃCY TARNOBRZEGA.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content