Podwyżki cen gazu i energii. Prezes URE zatwierdził nowe taryfy

Prezes URE zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż gazu dla PGNiG Obrót Detaliczny oraz na dystrybucję tego paliwa dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Rachunki za prąd wzrosną średnio o 24 %, za gaz zaś o 54%.

Od 1 stycznia 2022 r. łączny średni wzrost rachunku za energię elektryczną, statystycznego gospodarstwa domowego rozliczanego kompleksowo (sprzedaż i dystrybucja w grupie G11) wyniesie ok. 24 proc. w stosunku do roku 2021, co oznacza wzrost o ok. 21 złotych netto miesięcznie” – informuje URE.

Prezes URE zatwierdził też nowe taryfy na sprzedaż gazu dla PGNiG Obrót Detaliczny oraz na dystrybucję tego paliwa dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Jak podaje URE, dla osób, które używają gazu do przygotowywania posiłków (tzw. „kuchenkowicze”) rachunki za gaz wzrosną o 41 proc., co oznacza podwyżkę o 9 zł netto.  Konsumenci, którzy używają gazu do podgrzewania wody zapłacą więcej o 54 proc. czyli o 56 zł netto miesięcznie. Z kolei gospodarstwa domowe, które ogrzewają gazem domy, zapłacą o ok. 174 zł netto miesięcznie więcej (wzrost płatności o 58 proc.).

foto: pixabay

OD REDAKCJI

Od kilkunastu dni każdy artykuł opublikowany na łamach naszego portalu, który chcemy zamieścić na naszym facebooku, jest przez kogoś lub grupę osób zgłaszany jako naruszający standardy dotyczące nagości lub aktywności seksualnej. Praktyka ta najwyraźniej ma na celu pozbawienie nas dodatkowego zasięgu, który umożliwia zamieszczanie naszych artykułów w mediach społecznościowych. Być może wynika to z czystej złośliwości lub jest odpowiedzią na niewygodne dla niektórych tematy, które poruszamy. Niestety praktyka ta, mimo iż po pewnym czasie posty są przywracane przez facebooka z notatką: Przykro nam z powodu pomyłki. Sprawdziliśmy Twój post jeszcze raz i stwierdziliśmy, że nie narusza Standardów społeczności„ powoduje, że facebook nakłada na nas czasowe ograniczenia, pozbawiając możliwości jakiejkolwiek aktywności w mediach społecznościowych.Co więcej, pojawia się również informacja o możliwości całkowitego zablokowania naszego konta na facebooku.

Stąd nasza prośba/sugestia, jeśli chcą Państwo aby dany artykuł z naszego portalu pojawił się w mediach społecznościowych a jego treść dotarła do jeszcze większej liczby osób, prosimy o udostępnianie go na swoich profilach.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
7 miesięcy temu

No niestety, można było się tego spodziewać. Dlatego już dawno każdy z nas powinien był zadbać o odpowiednią poduszkę finansową, a ci którzy tego nie zrobili będą musieli zacisnąć przysłowiowego pasa. Sytuacja gospodarcza uderzy też w budżety samorządów, więc wydatki na życie powinny być zminimalizowane, a większość wypłaty powinna być przeznaczana na oszczędności. Inaczej będzie ciężko. Trzeba też minimalizować używanie gazu i prądu, korzystać głównie ze światła dziennego, a w domu cieplej się ubierać. Wówczas podwyżka uderzy nas nieco mniej.

tbg
7 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar
  1. Dlatego już dawno każdy z nas powinien był zadbać o odpowiednią poduszkę – przy oprocentowaniu oszczędności na poziomie poniżej 1 procenta rocznie doszło u wielu osób do bardzo ładnego „spalenia” wzmiankowanych poduszek finansowych.
  2. Sytuacja gospodarcza uderzy też w budżety samorządów – uffff, dobrze, że zdążyli z podwyżkami dla prezydentów Tarnobrzega, gdyż dzięki temu obaj prezydenci mogą ….
  3. przeznaczać większość wypłaty na oszczędności
  4. a i tak to co im zostanie spowoduje, że nie powinno im być ciężko
  5. Trzeba też minimalizować używanie gazu i prądu – czyli gotować obiad raz na tydzień i zamienić 65 cali na starą, dobrą 20
  6. korzystać głównie ze światła dziennego łapiąc je przez okno w pracy i przynosząc do mieszkania
  7. w domu cieplej się ubierać zakręcając kaloryfery i patrzeć na rosnąca hodowle grzyba.

Polski Ład Morawieckiego czas zacząć!

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zacznij wprowadzać swoje rady w urzędzie.
Jakoś nie widzę by urzędasy, radni ,wójt oszczędzał a wręcz przeciwnie – rozpasanie ogromne ?

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeszcze więcej w mieście LATARŃ , zwłaszcza nad zalewem ( dla ryb), jeszcze więcej świecidełek , jeszcze tylko na maksa podnieść diety nierobom z RADY, podwyżki i premie w urzędzie, pozatrudniał gdzie się da w urzędzie swoich, zwiększyć ilość członków rad w spółkach miasta ( patrz wodociągi) , jeszcze więcej zrobić naczelników, kierowników w urzędzie
I BĘDZIE GIT .
Wójt i mieszkaniec Dymitrowa to mają tę podwyżki gdzieś ( ..,) , dostali swoje to i podwyżki gazu, energii , nawet ŁAD .

mieszkaniec
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

pyerdoła daje głos, to źle, tamto źle, w realu otoczenie udaje że cie toleruje?

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Urząd dzisiaj pracuje ????

misia
7 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

I co?

rrbuqYipB0cTtDNB.jpg
Damian
7 miesięcy temu

Wspaniałą zachęta dla ludzi żeby wymieniali kopciuchy!!! Udusimy się w schodzie spalanych plastików i śmieci Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie koze postawić w pokoju i spalarnie śmieci zrobić

fach
7 miesięcy temu

Niewątpliwie przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Ale widocznie lubimy wyzwania, skoro wybieramy w wyborach jak wybieramy 🙂 Najważniejsze, że odpowiednie osoby w państwie nie odczują podwyżek dzięki… podwyżkom, co pozwoli im przeprowadzić nas przez ten czas 😉

Paweł
7 miesięcy temu

PiS rozjebie wszystko jak skończyła rządzić to będzie tu pustynia Wprowadźcie socjalizm na pustyni a piasku zabraknie

misia
7 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Noooo

pobierz (4).jpg
Alf
7 miesięcy temu

Te podwyżki to dopiero początek .Podwyżki gazu zostały rozłożone na 3 lata. W sumie w tym okresie ceny najprawdopodobniej wzrosną o 150-230%. Prąd też w kolejnych latach będzie drożał. Tymczasem rząd naszą politykę w 80 % nadal opiera na węglu i ogranicza OZE . Przykład nowe regulacje z fotowoltaiką. Ludzie w babkach stracili po kilkadziesiąt % swoich oszczędności w ciągu kilku lat. Rząd na inflacji zarabia kilkadziesiąt miliardów rocznie. To dzieje się naszym kosztem , bo to my za to wszystko płacimy

Paweł
7 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przecież te podwyKi to przez to że wyzbywamy się węgla Naszego złoża naturalnego i bogactwa a idziemy w ideologię zielone komunizm to się nazywa

Alf
7 miesięcy temu
Reply to  Paweł

A skoro wiedzieliśmy o tym od przynajmniej 10 lat. to dlaczego nic nie zrobiliśmy ? Gdy inni sukcesywnie odchodzili od węgla my dokładaliśmy setki miliardów do nierentownych kopalni. Zamiast tego starczyło by te pieniądze wydać na 3-4 elektrownie atomowe. Teraz mamy to co mamy najbardziej zacofaną gospodarkę energetyczną w Unii opartą nadal w 80% na węglu i za chwilę będziemy mieli najdroższy prąd

Biedak
7 miesięcy temu

Nowy rok zawsze, ale to ZAWSZE kojarzył mi się z podwyżkami. Jedni się cieszą z okazji nowego roku, innym raczej nie do śmiechu.

misia
7 miesięcy temu
Reply to  Biedak

mnie też

4083354.jpg
obywatel
7 miesięcy temu

Wiadomości z kraju; Górnicy z Katowic przywitali (chyba wczoraj) Premiera Morawieckiego : „ Poseł ze Śląska , oszust z Wrocławia”. Premier z godnością przyjął to do wiadomości i opuścił zgromadzenie ze słowami ; „skoro mnie słuchać nie chcecie”. Jako że to to nie odbyło się za pośrednictwem mediach publicznych (TVP) prawdopodobnie Premier Morawiecki nie wniesie oskarżenia o zniesławienie i naruszenie dóbr……???? Wiadomości z Miasta Tarnobrzeg: Dobrodziej Wójt miasta D. Bożek z godnością wniósł pozew przeciwko obywatelowi (mieszkańcowi miasta)za pośrednictwem najlepszej kancelarii w Polsce z Rzeszowa który na forum prywatnego portalu użył sformułowania : „ oszust, kłamca, złodziej” ??? „ Czy woda w Tarnobrzegu podrożała” ????, „ Czy są dopłaty dla mieszkańców za wodę” ???? Uruchomiana została cała machina Państwa : Prokuratura, Policja (albo milicja – to się okaże). Pewnie obywatel to górnik ????? Ze Świata Obywatela nurtuje pytanie :„ czy dobrodziej wójt miasta Tarnobrzega D. Bożek ( mieszkaniec z Krosna) będzie składał życzenia Świąteczne mieszkańcowi miasta Tarnobrzeg tzw. „obywatelowi”?????? CDN Dla historyka to proste : Etymologicznie słowo złodziej znaczyło ‘ten, który zło działa’ albo ‘ten, który złość działa’, o czym można się przekonać, zaglądając do Słownika języka polskiego S.B Bogumiła Lindego (Lwów 1860, wyd. II, t. IV część 2, s. 1081), Słownika języka polskiego wydanego staraniem… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content