„Są przygotowane listy mieszkańców, wyrażających sprzeciw przeciw reorganizacji szpitala zmierzającej do likwidacji pięciu oddziałów”

Zbieranie podpisów wśród mieszkańców przeciw reorganizacji szpitala w Tarnobrzegu zapowiedział podczas piątkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta jej przewodniczący, Bogusław Potański. W placówce z powodu braku lekarzy od nowego roku czasowo zamknięte zostaną dwa odziały, chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz chirurgii dziecięcej i urazowej.

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu podlega pod Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego. I właśnie do marszałka mają zostać przesłane podpisy mieszkańców, o zbiórce których mówił podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miasta.

– Mimo iż szpital nie podlega pod jurysdykcję prezydenta, to mieszkańcy proszą o interwencję w tej sprawie – mówił Bogusław Potański.

– Są przygotowane listy mieszkańców, wyrażających sprzeciw przeciw reorganizacji szpitala im. Zofii z Zamoyskich zmierzającej do likwidacji oddziałów: chirurgii dziecięcej, neurologii, kardiologii, reumatologii i oddziału wewnętrznego – dodał.

Po wystąpieniu przewodniczącego Potańskiego głos zabrał prezydent Tarnobrzega.

– W poniedziałek mam nadzieję, że będzie szansa na temat szpitala porozmawiania z władzami województwa. Będę w urzędzie marszałkowskim. Mam nadzieję, że po poniedizałku będę więcej wiedział – wyjaśnił D. Bożek.

– Będziemy czekać w takim razie na informacje od pana prezydenta. W momencie kiedy taką uzyskamy, w zależności od tego jaka ona będzie, przystąpimy do zbierania podpisów – dodał przewodniczący B. Potański.

 

OD REDAKCJI

Od kilkunastu dni każdy artykuł opublikowany na łamach naszego portalu, który chcemy zamieścić na naszym facebooku, jest przez kogoś lub grupę osób zgłaszany jako naruszający standardy dotyczące nagości lub aktywności seksualnej. Praktyka ta najwyraźniej ma na celu pozbawienie nas dodatkowego zasięgu, który umożliwia zamieszczanie naszych artykułów w mediach społecznościowych. Być może wynika to z czystej złośliwości lub jest odpowiedzią na niewygodne dla niektórych tematy, które poruszamy. Niestety praktyka ta, mimo iż po pewnym czasie posty są przywracane przez facebooka z notatką: Przykro nam z powodu pomyłki. Sprawdziliśmy Twój post jeszcze raz i stwierdziliśmy, że nie narusza Standardów społeczności„ powoduje, że facebook nakłada na nas czasowe ograniczenia, pozbawiając możliwości jakiejkolwiek aktywności w mediach społecznościowych.Co więcej, pojawia się również informacja o możliwości całkowitego zablokowania naszego konta na facebooku.

Stąd nasza prośba/sugestia, jeśli chcą Państwo aby dany artykuł z naszego portalu pojawił się w mediach społecznościowych a jego treść dotarła do jeszcze większej liczby osób, prosimy o udostępnianie go na swoich profilach.

Subskrybuj
Powiadom o
69 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Twb
1 miesiąc temu

Brawo, trzeba działać. Gdzie będą zbierane podpisy? Tak, żeby każdy mógł to musi być w kilku punktach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Twb

Następna parszywa propaganda cwaniaka z PO który chce tylko swój wizerunek poprawić – niech wójt dołoży do pensji młodych lekarzy , stać go .
Prymitywny apel Radnego , może jakby ktoś inny to może bym uwierzył w zamiary .
Przecież to minister z PO mówił ” PO CH…tyle szpitali , zamknij … zostaw jeden” i padło na małą mieścinę???

To ile Popaprańcy z PO dołożyli ostatnio do szpitala ???

gocha
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

problem w tym widzisz że to nie PO ale PIS tego chce wystarczy uważnie przeczytać pewne zarządzenie wojewody i posłużyć się dodatkowo opisem starostwa w mieście i wszystko jasne!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  gocha

Ja tu nie widzę różnicy czy PiS cz po – ci sami ludzie i praktycznie ten sam sposób postępowania tylko propaganda trochę inna
Tak było za poprzedników jak i obecnych

As
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Różnica jest taka że to PiS wydaje rozkazy i rządzi. Ale nie jest to robota za 30-40 tysi miesięcznie dla rodziny i swoich bez kompetencji i wykształcenia. Poniał wreszcie ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  As

Ja nie zaprzeczam tylko tak było też poprzednio – ci sami ludzie od lat tylko się wymieniają od czasu do czasu.

roman
1 miesiąc temu
Reply to  gocha

Grodzki mówił nie dawno na campusie trzaskowskiego,że w Polsce trzeba zlikwidować wzorem Danii,około 500 szpitali!

rafi
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

niech morawiecki da troche ze sprzedaży tych działek

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  rafi

Zgadzam z tym ale niech Tusk z Gradem w końcu uruchomi tą elektrownię atomową , prąd będzie tańszy ????
Zresztą KOPACZ zapowiedziała że po 2020 energia zdrożeje – wiedziała co podpisała już wtedy ( ha, ha, ha).

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Twb

A ja jestem przeciw przeciw sprzeciwu

625d889343_jestem_przeciwcalym_soba_jestem_przeciw.jpg
zosia
1 miesiąc temu

Brak lekarzy w Tarnobrzegu? A kto po dlugich studiach medycznych,po specjalizacjach bedzie chcial zarabiac pieniadze w podrzednym miasteczku .Nawet przy dobrych zarobkach nie ma sie nawet gdzie nacieszyc tymi pieniedzmi.Co mam isc na kebaba czy to przestarzalego kina jak na wiosce?A na zakupy do Biedronki czy imitacji Kauflandu?No nie.Za wszystkim trzeba jechac do Stalowej Woli,Ostrowca czy Mielca .Czasem do rzeszowa.Chocby po to aby ladnie wykanczyc swoj dom.Ale na szzcescie to sie juz zmieni bo na ukonczeniu jest juz Castorama w Stalowej Woli .A to juz cos bo nie potrzeba bedzie zasowac do Rzeszowa.No i okno na swiat ze Stalowej Woli juz jest bo wreszcie S 19 prawie gotowe.

Twb
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

Kryptoreklama Stalowej, a tam aluminium niszczy ludzi, ludzie żyją, krócej niż w Tarnobrzegu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Twb

To nieważne czy kryptoreklama – ważne że prawdziwe a to prawda .

roman
1 miesiąc temu
Reply to  Twb

tylko ,że pół Tarnobrzega tam w glinie pracuje!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

Lekarzy to jest w Tbg , tylko pracują w innych miastach . Wolą zapierd…do roboty do lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego niż pracować w rodzinnym szpitalu zarządzanym przez tych samych od lat .
Wszyscy narzekają że młodzi lekarze uciekają ale nikt odwagi nie ma zapytać DLACZEGO ???

Realista
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

Lasy wycięte, praca za minimalną przy aluminium? Dług spłacony? Odplyw ludzi powstrzymany? Pchanie podlaskich działaczy do stalowej, bo nie mają roboty? wasza rzeczywistość.

klient
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

Ja kupuję najpierw w Tarnobrzegu, a jeśli nie ma towaru w sklepie to sięgam do sklepów w internecie. Nigdy w Stalowej Woli nie byłem na zakupach. Nie było takiej potrzeby.

Tygrys północnego podkarpacia
1 miesiąc temu
Reply to  klient

to samo, wszystko kupie w Tarnobrzegu dużo taniej, jak już coś potrzebuję z sieciówki to mam internet lub jadę do Rzeszowa, a ktoś tu robi szum wokół Stalowej W., jakieś trolee i opłacane gamonie. 2 lata im jeszcze daje i czar pryśnie jak bańka szklana po uderzeniu młotkiem.

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

No właśnie. Już niedługo to s19 sprawi, że nawet rodowici stalowo wolanie(raptem 3 pokolenie) opuszczą swoją smrodowa wolę na rzecz Rzeszowa. Tarnobrzeg prędzej czy później będzie miał tą zakichaną galerię i nic oprócz pracy dla nas nie będziecie mieć do zaoferowania. 8h w smrodzie da się wytrzymać wy go macie 24h to juz trochę gorzej 🙂

Tryb zwolniony
1 miesiąc temu

Dość niszczenia miasta, dość dojenia przez sąsiadów trzeba jeździć i zacząć krzyczeć że mamy posła Poncyliusza i europslankę Lukaciejewską, niech działają przez swoje biura w TBG.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tryb zwolniony

I tylko krzyczeć a przyjadą przed wyborami po głosy Baranów ?

hekatomba
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Tak przyjadą po głosy ciemnych BARANÓW!a potem cisza…

misia
1 miesiąc temu
Reply to  Tryb zwolniony

Oni są od brania piniendzy

pobierz (1).jpg
obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  misia

A helikopter gdzie ????

misia
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jest

konrad-materna.jpg
misia
1 miesiąc temu
Reply to  misia

a Poncjusz Piłat to raczej w Nowym Sączu się modli:

misia
1 miesiąc temu
Reply to  misia

o tak:

pobierz.jpg
olo
1 miesiąc temu

juz widze jak marszalek z pisu sie poslucha i zostawi te oddzialy zamkna i nigdy nie otworza

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olo

Nawet jakby chciał to nic z tego ,bez obsady lekarzy .

olo
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ale to jego problem znalesc tylko trzeba chciec a jak nie chce to nie znajdzie i zamknie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  olo

Pojedzie dziadek siwobrody do Ortyla a Ortyl już ma zapakowanych lekarzy w worach pod choinkę dla Wójta z TBG ???
Lekarze nie chcą to Ortyl ich da w worach jak Św. Mikołaj ???
Chcieć to można tylko czy inni tego chcą ???

zosia
1 miesiąc temu

na przełomie stycznia i lutego 2022 roku zostanie otwarty Oddział Udarowy w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Jednocześnie trwają też prace budowlane na nowych Oddziałach Kardiologii oraz Ortopedii.

Remont na 2. piętrze I pawilonu szpitala, powoli dobiega końca. I właśnie tu, już wkrótce przeprowadzi się powiększony – z 4 do 10 łóżek, Oddział Udarowy. Prace budowlane trwały od lipca i kosztowały ponad 2,14 mln zł. Zostały one sfinansowane przez szpital z zaciągniętego kredytu. Cała ta część piętra została odtworzona na nowo niemal od podstaw.

Obecnie trwa wyposażanie oddziału w sprzęt medyczny o łącznej wartości 1,31 mln zł. 80 % kwoty na ten cel pochodzi z rezerwy ogólnej prezesa Rady Ministrów, natomiast pozostałe 20 % z budżetu Powiatu Stalowowolskiego. Wśród zakupionego sprzętu znalazły się m.in.: łóżka dla pacjentów, kardiomonitory, zestaw pomp infuzyjnych, centrale monitorujące, aparaty USG, respirator oraz defibrylator.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

Ale w Tbg to kasa idzie na ścianki, świecidełka , premie i podwyżki dla urzędasów oraz wójta, głupawe nasadzenia Bożkowe, konferencję,, na centrum emerytów( lokalnych politykierów), banery, witacze , latarnie ( dla ryb).
Szpitalem się nie interesowali a tu proszę fauszywym obrońca listy przygotowuje
– OBUDZILI SIĘ jak z lasem zwierzynieckim BŁAZNY
a wszyscy wiedzą że to tylko LIPA na pokaz.

medyk
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

Nie ma czemu się dziwić, że Stalowa inwestuje w oddział udarowy gdyż ostatnio w Tarnobrzegu, okolicy jak i w całym kraju przytrafiaja się całe serie dziwnych nagłych zgonów. Ludzie padaja i nie wstają. Młodzi ludzie 40-50 latkowie. Ktoś wie dlaczego? Zawały, zatory, zakrzepice, udary a dziwnym trafem to wszystko niedawno producenci szczepionek dopisali do listy niepożądanych odczynów poszczepiennych. Stalowa wie co robi a Tarnobrzeg nawet lekarza w karetce nie ma a Stalowa ma. To nie jest śmieszne 🙁

Realista
1 miesiąc temu
Reply to  medyk

„Sprawiedliwe” rządy partii PiS. Żenada.

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Realista

peło chce zlikwidować 500 szpitali bo mamy za duzo,tak mówił grodzki z platformy ubywatelskiej

Myśliciel
1 miesiąc temu
Reply to  medyk

Zgony są bo jest chemia w art. spożywczych, więcej samochodów i więcej spalin samochodowych, mało drzew i zieleni (tnie się co się da i gdzie się da, a zasadzeń niewiele albo wcale. Więcej stresu na co dzień.Powietrze jest zwyczajnie zatrute.
Na pytanie co chcecie parking na samochody czy trawnik, drzewa lud gromkim głosem odpowie parking , parking!!! A gdzie miejsca na drzewa? Bez zieleni ludzki organizm nie funkcjonuje poprawnie. Potrzebny mu jest tlen.

Myśliciel
1 miesiąc temu
Reply to  Myśliciel

Dodam:
stale myśli się,mówi, pisze, ile to miejsc parkingowych trzeba wybudować przy jeziorze.Pozyskano nawet z zewnątrz fundusze.

To ja się pytam: KIEDY zacznie miasto myśleć o zieleni nad jeziorem. O zasadzeniu drzew (też tam gdzie je wycięto), krzewów?????????????????????

Tygrys północnego podkarpacia
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

skąd się urwałaś? z jakiej grządki? reklama i trolowanie, ile ci płacą?

hekatomba
1 miesiąc temu
Reply to  zosia

tam będzie potrzeba,tam ludzie chorują od tego słynnego amelinum

portier z zamku
1 miesiąc temu

Zdecydowanie lepiej jak Papa Smerf nie pojedzie do Marszałka Ortyla. Siwy Bajerant musi zrozumieć, że nikt się z nim nie liczy, nie ma poparcia politycznego, nie ma poparcia od mieszkańców, których notorycznie oszukuje. W mieście jest nikim – a do województwa jedzie, po co ? Typowy powiatowy nauczyciel – tu apelik, tam świecidełko, małe przyjęcie gdzie ze starymi babkami pogada i coś obieca… Po oddaniu 8 milionów na inwestycje kto z nim będzie rozmawiał jak tak haniebnie obraził swoją decyzją marszałka oraz Pana Webera.

obywatel
1 miesiąc temu

Czyli twierdzisz SIWOBRODY FAŁSZYWY ???
Tu się z tobą zgadzam i jeszcze dodam niech też nikt nie jedzie z miejskiego PIS ( kalineczka, nowaczyk, kapuśniaczek itd) bo też nic w województwie nie znaczą a i opinii dobrej nie mają.

Z apelem to niech ten cwaniak się zwróci do kapuśniaczkowej – czyżby zbawiciel przyjęty do pracy w szpitalu nic nie mógł???

Józiek
1 miesiąc temu

Racja, trzeba wypierpapier Stolarskiego, ale najpierw trzeba zgłosić upadłość i pozbyć się długów, a następnie wprowadzić zarząd komisaryczny, który ma pojęcie o prowadzeniu biznesu.

smile
1 miesiąc temu

Jeśli wejdzie obowiązek szczepień dla medyków….
Zostaną puste gabinety….
Więc po co to zamieszanie?…..

halo tworki
1 miesiąc temu
Reply to  smile

z Tworek nadajesz?

smile
1 miesiąc temu
Reply to  halo tworki

Nie wiesz dlaczego tak wiele lekarzy nie zaszczepiło się tym ,,cudownym eliksirem” ?….żeby nie trafili do Tworek….

A.N.
1 miesiąc temu
Reply to  smile

90% lekarzy jest zaszczepionych i ich dzieci też,wiec nie piardol głupot ciemniaku

smile
1 miesiąc temu
Reply to  A.N.

Jak widać po kulturze wypowiedzi…
Ty pewnie jesteś zaszczepiony…

fach
1 miesiąc temu

Co tam szpital. Ważne są:
> zalew, jezioro i jeszcze raz riwiera,
> obwodnica, zwana też skromnie drogą obwodową,
> kolekcja, wiadomo jaka bo ponoć znana w świecie,
> ścianka wspinaczkowa o wymiarze ok. 650.000 x 3.000.000,
> tereny zielone, a właściwie zielono-betonowe.
Więcej optymizmu i wiary w świetlaną przyszłość naszego cudownego miasta 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach

W sumie to masz rację – turyści do szpitala nie przyjadą a mieszkańcy jeżdżą do pracy do Stalowej, Mielca, Dęby, Sandomierza to i do szpitala też mogą.
Wójt , radni , urzędach bez problemów – jeszcze tereny szkół sprzedadzą a resztę zlikwidują, przedszkola, szkoły przecież są prywatne .

hmhm
1 miesiąc temu

dlaczego ten szpital maw nazwie wojewodzki?

fret
1 miesiąc temu

Cóż za stwierdzenie – W poniedziałek mam nadzieję, że będzie szansa na temat szpitala porozmawiania z władzami województwa. Będę w urzędzie marszałkowskim. Mam nadzieję, że po poniedziałku będę więcej wiedział – wyjaśnił D. Bożek. 
Jak sądzę, Darek zrobi fotkę na tle Urzędu Marszałkowskiego, na portierni na Cieplińskiego podpisze delegację, w drodze powrotnej wymyśli bajkę o tym z kim i na jaki temat rozmawiał, …, a i tak gówno będzie z jego wizyty, bo jak wiadomo Papa Smerf jest nikim w Rzeszowie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fret

I wróci z tym samym z czym pojechał – NICZYM .
Z natury BOŻKI były, są i zostaną fałszywe .
Przecież nie pojedzie po to POWIAT GRODZKI ( wielu Tarnobrzeski) przejął szpital ???
Za co i z czego kasa??
Z MKS, PEC, Mariną nie potrafili zarządzać a ze szpitalem dadzą radę ????
Bez różnicy czy będzie szpital Wojewódzki czy powiatowy , ważne by był dobry , z lekarzami, pielęgniarkami, obsługa techniczna na poziomie ???

Pytający
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„Z natury BOŻKI były, są i zostaną fałszywe .”

Kogo masz na myśli i czy nie przesadzasz?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Pytający

Pisze o nowych ” bożkach” np: w tej mieścinie : zalew, kolekcja, świecidełka , nasadzenia, mnóstwo latarni w polach nad zalewem, filmy o nasadzeniach itd…
– wszystko to co jest wychwalane propagandowo na każdym kroku jako sukces, osiągnięcie – a to blichtr, lans, pijar ojców sukcesów , którym wszystko się należy ( podwyżki, premie, nagrody, pochwały) a to wszystko na koszt mieszkańców
– bezmyślne pomniki urzędasów, wójtów , radnych bez odpowiedzialności służącą hobbystom bo na pewno nie biednym mieszkańcom , emerytom, młodym na dorobku ???
Fauszywa ideologia – mieszkańcy b3da ponosić koszty zachcianek ale twórcy tych zachcianek dla ideologii, hobby za darmo pracować nie chcą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Pytający

Jeszcze jedno – nie odpowiada wójt za szpital – a jedzie ???? Po co ???
Niech pojedzie na tym podświetlanym niedźwiedziu ( spod urzędu) może ORTYL zwróci uwagę.
To nowy ” Bożek” – propaganda w urzędzie ( wójt i ten z PO , radny) udajemy że coś robimy w tej sprawie ???
To tylko Akcja propagandowa – nic więcej bo nic nie mogą, na nic w tej sprawie nie mają do powiedzenia, to nie ich sprawa ???

Całe szczęście że młodzi lekarze ( jak i inni młodzi) już nie chcą pracować dla idei tak jak karmiono przez lata stare pokolenia , nie po to młodzi się uczyli a ich starzy kasę wykładali aby pracowali dla idei .
Jakoś Nikt z urzedasów, wójtów, posłów, senatorów, ministrów, radnych itd dla idei ( za darmo lub za małe wynagrodzenie ) nie chce pracować a kwalifikacji nie potrzeba ???

pacjent
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

O młodych lekarzy i innych lekarzy się nie martw. Na początku im ciężko, potem kasę trzepią, że aż miło, od pacjenta, na prywatnych wizytach. Od 120 zł w zwyż. Bieda im nic nie zrobi. Popatrz jakimi furami jeżdżą.

klon
1 miesiąc temu
Reply to  pacjent

kto bronił nie uczyć ?

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  fret

Może jedzie bronić lextvn.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

A po co , jedzie chyba jedynie bronić biuletynów urzędasów( tzw samorządowców) nazywanych mediami lokalnymi które są dodawane z kasy mieszkańców niby tzw lokalna czwarta władza ( które siedzą w kieszeniach lokalnych politykierów)???

NO CHYBA , że jedzie w sprawie szpitala wojewódzkiego a przywiezie powiatowy ????( A póżniej swoi i prywatyzacja ).

Jan
1 miesiąc temu

Stasiak się podpisał?

Neutralny
1 miesiąc temu

Cytat: ” Są przygotowane listy mieszkańców, wyrażających sprzeciw przeciw reorganizacji szpitala im. Zofii z Zamoyskich zmierzającej do likwidacji oddziałów: chirurgii dziecięcej, neurologii, kardiologii, reumatologii i oddziału wewnętrznego ”

Tyle Waszego, że se podpisaliście listy i na tym będzie koniec. Co mają zrobić to i zrobią. Następuje powolna degradacja Tarnobrzega, (czytaj: likwidacja). Kto nie z PiS-em ten przeciwko niemu.

Czego PiS nie „załatwi” w dziedzinie służby zdrowia, to załatwi PO z niejakim Grodzkim vel.Koperta. Po mojemu to już… trup. Niewiele mu życia zostało to może już przygotowywać pacjentów i zabrać za sobą na tamten świat. Amen.

człowiek z czerwonego łona
1 miesiąc temu
Reply to  Neutralny

Tarnobrzeska kardiologia to powinna być zlikwidowana 10 lat temu. Co to za kardiologia co nic nie poradzi na zawał – z zawałem do Stalowej lub Sandomierza. Ta kardiologia to zwykła apteczka z pigułami co nic konkretnego nie może wyleczyć. Zlikwidować kardiologię natychmiast, szkoda kasy i pietra w szpitalu.

pacjent
1 miesiąc temu

Tak, to prawda!

psychiczny
1 miesiąc temu

Nie tylko kardiologia. Po partactwie w Tarnobrzegu poprawiają w Lublinie, Krakowie, Rzeszowie.

GNIADY
1 miesiąc temu
Reply to  Neutralny

Kto nie zKC ten za pisem,kto nie zKC ten za pisem,hop,hop,hop!

TVTwarz
1 miesiąc temu

Podpisujcie listy! Podawajcie swoje dane osobowe!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

Daj link

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

A po co jak radny mówił ” że są przygotowywane ” ???
Chyba wie co mówi ” MAJĄ BYĆ ZBIERANE PODPISY „. – tylko podpisy .
Pewnie już lecę podawać swoje dane osobowe cwaniaczkowi z PO na życzenie , AKURAT ” ???
NIECH ZBIERZE razem z wójtem od turystów ???

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
69
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content