„Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala” – Urząd Marszałkowski o sytuacji w tarnobrzeskiej placówce

O komentarz do sytuacji w której znalazł się szpital wojewódzki w Tarnobrzegu poprosiliśmy marszałka województwa podkarpackiego. Urząd ten jest organem prowadzącym dla tarnobrzeskiej placówki.

Portal NadWisłą24.pl: Proszę o komentarz marszałka Władysława Ortyla do sytuacji w tarnobrzeskim szpitalu

Monika Konopka/Biuro Prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego: Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala. Działanie Poradni Leczenia Bólu Poradnia Leczenia Bólu zostało czasowo zawieszone z uwagi na absencję chorobową personelu przy jednoczesnej konieczności wykonywania zaplanowanych zabiegów onkologicznych, do których to niezbędny jest personel anestezjologiczny. Oddział chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz oddział chirurgii dziecięcej są czasowo zawieszone. W obu przypadkach kierownictwo szpitala stara się o pozyskanie specjalistów do jak najszybszego wznowienia działalności oddziałów. Rozważa się uruchomienie oddziału chirurgii dzieci w trybie jednego dnia w oparciu o zainteresowanych lekarzy co jest uzasadnione kiedy większość realizowanych zabiegów można wykonać w tym trybie bez hospitalizacji pacjenta. Natomiast od bieżącego miesiąca w tarnobrzeskim szpitalu wykonywane są nowe i do tej pory niedostępne zabiegi okulistyczne u dzieci – operacje zeza. Od stycznia natomiast zostanie wznowiona działalność poradni chirurgii szczękowo-twarzowej.

Portal NadWisłą24.pl: Czy organ prowadzący – czyli urząd marszałkowski, zamierza przedsięwziąć jakieś kroki, żeby zapobiec postępującej degradacji tarnobrzeskiego szpitala?

Monika Konopka/Biuro Prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego: Województwo Podkarpackie jako organ prowadzący od 2011 przekazał szpitalowi w Tarnobrzegu ok. 72 mln zł z budżetu województwa, a w 2018 r. poręczono kredyt dla szpitala w wysokości 37 mln zł. W listopadzie wspólnymi staraniami Zarządu, dyrekcji szpitala i parlamentarzystów udało nam się pozyskać dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa na zakup nowego tomografu komputerowego o wartości 5,6 mln (3 mln zł to budżet państwa, a 2,6 mln zł wkład województwa). Nowy tomograf warunkuje wejście szpitala do sieci onkologicznej, a kierunkiem rozwoju placówki w Tarnobrzegu jest właśnie onkologia. W 2020 r. zakończono realizację 50-milionowego projektu obejmującego rozwój Centrum Onkologicznego poprzez m.in. rozbudowę o ośrodek radioterapii. Celem samorządu i szpitala jest utworzenie satelitarnej placówki onkologicznej na północy województwa, co nie wiąże się ze zmianami w dotychczasowym charakterze jej działalności. Z kolei w projekcie budżetu na przyszły rok zaplanowaliśmy blisko 11 mln zł na inwestycje w oddział neurologii, aby móc rozbudować go o pododdział udarowy i włączyć jako ostatni w województwie do sieci punktów leczenia tego schorzenia.

Portal NadWisłą24.pl: Kiedy zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora tarnobrzeskiej placówki? (jeśli został już ogłoszony, to ile kandydatur wpłynęło i kiedy poznamy nazwisko dyrektora)?

Monika Konopka/Biuro Prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego: Jesteśmy przygotowani do ogłoszenia konkursu na dyrektora szpitala w Tarnobrzegu, jest powołana komisja konkursowa. Obecnie priorytetem jest jednak sytuacja epidemiologiczna i zabezpieczenie leczenia pacjentów z COVID-19 w szpitalu. Procedurę zakończymy po Nowym Roku.

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Real
2 lat temu

Kontakt, rozważania, starania, przygotowania.

Józiek
2 lat temu

Wlewanie pieniędzy do dołka w ziemi nic nie da. Potrzebny jest ktoś kto będzie potrafił zarządzać tymi pieniędzmi.

Juliusz Cezar
2 lat temu
Reply to  Józiek

Będzie wybrany nowy dyrektor, to będzie zarządzał. Na razie to mamy IV falę i z nią się musi mierzyć szpital.

Krysia
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ne zrób se wlew

79802403ff6da330b2f08d647f3e5122.jpg
pielgniarka
2 lat temu

a czy jest praca dla pielęgniarek w szpitalu ?

Juliusz Cezar
2 lat temu
Reply to  pielgniarka

Jeśli jest Pani kompetentna i doświadczona, to na pewno znajdzie Pani miejsce pracy także w naszej palcówce.

jan
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

niestety mylisz się,podanie złozone ponad rok bez odzewu

Rasija
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Potrzeba nam takich ludzi

a8809681b5f29468ce8cb0e1ddb1407d.jpg
medyk
2 lat temu

Ja natomiast wiem z pierwszej reki ze Szpital Wojewodzki w Tarnobrzegu juz w perspektywie nastepnego roku zostanie przekazany gminie Tarnobrzeg i bedzie to Szpital Powiatowy w Tarnobrzegu.Dziekuje za uwagę.Wasze protesty,liściki,krzyki na nic sie tu nie zdadzą.

hmhm
2 lat temu
Reply to  medyk

a gdzie jest powiedziane ze ten szpitol musi nazywac sie wojewodzki ? przecia ta osada nie jest juz wojewodztwem i to juz ponad 20 lat

Juliusz Cezar
2 lat temu
Reply to  hmhm

Szpital Wojewódzki może znajdować się nawet na wsi, a w miastach wojewódzkich są również szpitale miejskie. Chodzi o to, jaki podmiot jest organem prowadzącym daną placówkę.

Zbyszek
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale ty jesteś mądry wszystko wiesz że aż boli twoje IQ=2021

obywatel
2 lat temu
Reply to  medyk

No i będzie co prywatyzować lub zastawiać ?

Mohamed
2 lat temu

Nie widzę problemu

5fd09fed34ba5_o_large.jpg
wola
2 lat temu
Reply to  Mohamed

Tchórzliwa istoto wstydzisz się swojej facjaty tu pokazać?

dariusz nic nie potrafię
2 lat temu

Ponoć Papa Smerf miał być dzisiaj w Rzeszowie i rozmawiać z Marszałkiem Ortylem. Gdzie byłeś Papo Smerfie i co załatwiłeś???

Juliusz Cezar
2 lat temu

Załatwia bardzo dużo, kiedyś po latach zrozumiesz, jak wiele zrobił dla naszego miasta w tych warunkach jakie mamy.

20 tysięcy na miesiąc i całujcie mnie w dupę
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Po latach to się ocenia prawdziwych polityków podejmujących kontrowersyjne w danej chwili decyzje – a nie zaściankowego złośnika i kłamczucha skonfliktowanego z województwem , który z dnia na dzień degraduje Tarnobrzeg.

obywatel
2 lat temu

Ha, ha, ha – jedyny wójt w Polsce który oddał kasę z funduszu rządowego – tylko 8 mln ale to tylko drobne ???? Ha, ha ha

obywatel
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jedyny wójt w Polsce który oddał kasę z funduszu rządowego – 8 mln ale to tylko drobne ???

Zigi
2 lat temu

Presidente jest i tu i tam ?! W Rzeszowie nie zrobili mu fotki ale za to w Dzikowie tak !

realistka
2 lat temu

Przekazać to do powiatu i niech powiat nim zarządza.Nie ma województwa tarnobrzeskiego wiec nie ma tez szpitala wojewódzkiego .Tarnobrzeg to male powiatowe miasteczko.Wiec i szpital jest powiatowy.

aniechto..
2 lat temu

W styczniu zakończy się rozbudowa oddziału udarowego w Stalowej Woli. Po adaptacji pomieszczeń po OIOM-ie obecnie trwa ich wyposażanie. Mówi starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny

https://leliwa.pl/stalowa-wola-kolejne-sale-udarowe-w-szpitalu-beda-gotowe-w-styczniu/

rafi
2 lat temu
Reply to  aniechto..

we du.ie mam stalową wole

henio
2 lat temu
Reply to  rafi

nieladnie bracie sie wyrazasz jakas zawisc?

O tym tvn nie mówi? Dlaczego?
2 lat temu

Tylko z ostatniego tygodnia, miłej lektury, tego w TVN i mainstreamowych mediach nie usłyszycie: Austria wprowadziła obowiązek noszenia maski w domu i oddelegowała generała do walki z COVID-19. Holandia ogłosiła całkowity lockdown, mając zaszczepione 85,8% dorosłej populacji. Włochy będą zawieszać paszport szczepionkowy, jeżeli test wykaże COVID-19. Włochy zgłaszają 28 632 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od listopada 2020 roku. Wielka Brytania zgłasza 93 045 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2, sam Londyn 26 608. Najwięcej od początku pandemii. Premier Francji Jean Castex ogłosił, że od stycznia paszport szczepionkowy będzie przysługiwał wyłącznie osobom w pełni zaszczepionym. Tym samym odrowieńcy oraz osoby z negatywnym testem zostaną pozbawione części obecnych przywilejów. Łaskawy rząd Austrii zmienił przepisy i wydał pozwolenie osobom niezaszczepionym na spotkanie z rodziną w Boże Narodzenie oraz w Sylwestra. Spotkania, gdzie przebywa osoba niezaszczepiona, maksymalnie w gronie 10 osób. Minister zdrowia RPA Joe Phaahla poinformował, że tylko 1,7% osób zakażonych wariantem Omikron koronawiusa wymaga hospitalizacji. Podczas poprzedniej fali napędzanej wariantem Delta koronawirusa hospitalizacji wymagało 19% osób zakażonych. Walia od 27 grudnia 2021 r. zamyka kluby nocne i wprowadza zasadę 2-metrowego dystansu społecznego w biurach. Pierwszy minister Mark Drakeford zaleca spędzać Boże Narodzenie wyłącznie w najbliższym gronie. 72,8% populacji w pełni zaszczepione, 37,5% po… Czytaj więcej »

szatan
2 lat temu

skończ pierdolić

Ola
2 lat temu

To jest ten powrót do normalności po szczepieniach? Naiwniacy dali się zaszczepić i nie chcą wiedzieć jak wygląda „normalność” w krajach zaszczepionych w 90% Raz zabranej wolności długo nie odzyskamy. TVN mocno naciska na rządzących aby ograniczyli prawa ludzi nie zaszczepionych – sqrwys……..ny

Elizabeth Taylor
2 lat temu

Urząd Marszałkowski powinno być my likwidujemy ale”jesteśmy zaniepokojeni zdziwieni oburzeni przygotowaliśmy kredę aby zaprotestować ale spadł śnieg”

5fd09fed34ba5_o_large.jpg
Pustak
2 lat temu

A co na to nadzór budowlany w Tarnobrzegu

szatan
2 lat temu

z tym dyrektorem to raczej trudno być w kontakcie 😉

Josh7766
2 lat temu

Tego TVN nie pokazuje? Ciekawe dlaczego? Rozpaczliwe wypowiedzi rodziców po przyjęciu „bezpiecznego i przebadanego” preparatu – szczepionki na covid-19 https://rumble.com/vr2fsb-parents-desperate-statements-after-covid-19-vaccination-people-wake-up.html?fbclid=IwAR21iTeg57tNQ2rxHmtUJPZCBAUvtIDih3AwsS0ogN5_fYCfUlz2uYmIPbg

Tom
2 lat temu

Najnowsze doniesienia o których mainstreamowe media nie mówią bo ludzie stracili by zapał do szczepień. Tak wygląda wolność w Europie zaszczepionej prawie w 90% Dania zgłasza 13 558 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii. W Danii w pełni zaszczepione jest 87 proc. populacji w wieku powyżej 12 lat. W kraju obowiązuje częściowy lockdown dla wszystkich. ************************************************************************ Stała Komisja ds. Szczepień (Stiko) w Niemczech od teraz rekomenduje szczepienie przypominające przeciw COVID-19 trzy miesiące po drugiej dawce. ************************************************************************ Komisji Europejska zdecydowała, że od lutego 2022 r. paszporty szczepionkowe tracą ważność po 9 miesiącach, jeżeli ktoś nie przyjął dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. ************************************************************************ Instytut Roberta Kocha wzywa do maksymalnego ograniczenia kontaktów, czyli wprowadzenia twardego lockdownu w Niemczech z powodu wariantu Omikron koronawirusa. Dziś kanclerz Niemiec ma podjąć decyzję w sprawie kolejnych ogólnokrajowych obostrzeń. ************************************************************************ Katalonia w Hiszpanii wprowadzi obostrzenia od piątku na 15 dni, jeżeli zostaną one zatwierdzone przez sądy. Godzina policyjna od 1.00 do 6.00 rano, limit 10 osób na spotkaniach towarzyskich. Zamknięte kluby nocne. Ograniczenia liczby miejsc w restauracjach do 50%, a w sklepach, siłowniach i teatrach do 70%. Wszystko w związku ze wzrostem liczby zakażeń SARS-CoV2. W Hiszpanii w pełni zaszczepione jest 79,8% całej populacji. ************************************************************************ Dyrektor… Czytaj więcej »

jan
2 lat temu
Reply to  Tom

halo ,halo Tworki?

Bolek
2 lat temu
Reply to  jan

Przytacza suche fakty to w czym Janie masz problem

obywatel
2 lat temu

Wiadomości z kraju; Górnicy z Katowic przywitali (chyba wczoraj) Premiera Morawieckiego : „ Poseł ze Śląska , oszust z Wrocławia”. Premier z godnością przyjął to do wiadomości i opuścił zgromadzenie ze słowami ; „skoro mnie słuchać nie chcecie”. Jako że to to nie odbyło się za pośrednictwem mediach publicznych (TVP) prawdopodobnie Premier Morawiecki nie wniesie oskarżenia o zniesławienie i naruszenie dóbr……???? Wiadomości z Miasta Tarnobrzeg: Dobrodziej Wójt miasta D. Bożek z godnością wniósł pozew przeciwko obywatelowi (mieszkańcowi miasta)za pośrednictwem najlepszej kancelarii w Polsce z Rzeszowa który na forum prywatnego portalu użył sformułowania : „ oszust, kłamca, złodziej” ??? „ Czy woda w Tarnobrzegu podrożała” ????, „ Czy są dopłaty dla mieszkańców za wodę” ???? Uruchomiana została cała machina Państwa : Prokuratura, Policja (albo milicja – to się okaże). Pewnie obywatel to górnik ????? Ze Świata Obywatela nurtuje pytanie :„ czy dobrodziej wójt miasta Tarnobrzega D. Bożek ( mieszkaniec z Krosna) będzie składał życzenia Świąteczne mieszkańcowi miasta Tarnobrzeg tzw. „obywatelowi”?????? CDN Dla historyka to proste : Etymologicznie słowo złodziej znaczyło ‘ten, który zło działa’ albo ‘ten, który złość działa’, o czym można się przekonać, zaglądając do Słownika języka polskiego S.B Bogumiła Lindego (Lwów 1860, wyd. II, t. IV część 2, s. 1081), Słownika języka polskiego wydanego staraniem… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content