O sytuacji tarnobrzeskiego szpitala w Sejmie

O sytuacji w jakiej znalazł się tarnobrzeski szpital mówiła podczas posiedzenia Sejmu posłanka PO Krystyna Skowrońska. Już wkrótce w placówce działalność dwóch oddziałów – chorób wewnętrznych i gastroenterologii i chirurgii dziecięcej zostanie czasowo zawieszona, z powodu braku lekarzy.

Wnoszę o podjęcie pilnych działań przez rząd, aby nie doszło do tragedii. Nie ma pilniejszej sprawy, niż dbanie o zdrowie obywateli – powiedziała posłanka Skowrońska.

Oświadczenie które posłanka wygłosiła w Sejmie, to tekst artykułu zamieszczonego na łamach Echa Dnia, autorstwa Wioletty Wojtkowiak, o czym Krystyna Skowrońska nie raczyła wspomnieć.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
faktycznie
1 miesiąc temu

Przekazać to do powiatu i niech powiat nim zarządza.Nie ma województwa tarnobrzeskiego wiec nie ma tez szpitala wojewódzkiego .Tarnobrzeg to male powiatowe miasteczko.Wiec i szpital jest powiatowy.

Ty ty ty
1 miesiąc temu
Reply to  faktycznie

Trol że stalowej woli, malomiasteczkowy

hmhm
1 miesiąc temu
Reply to  Ty ty ty

zapytajcie ludzi z polnocy Polski czy wiedza gdzie lezy Tarnobrzeg

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  hmhm

Wszyscy wiedzą – koło Sandomierza, Mielca, Baranowa Sandomierskiego ,????

henio
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

niektorzy tez dodaja ze kolo dzikowa

Dyrygent
1 miesiąc temu
Reply to  hmhm

Wiedzą, natomiast nie wiedzą gdzie Stalowa bo mówią, że koło Niska

Tygrys północy
1 miesiąc temu
Reply to  faktycznie

Pewnie opłacany.

Alf
1 miesiąc temu

No i kto się upomniał PIS ? Inna sprawa ,że według mnie klamka już zapadła i nic to nie da. Tak najpewniej szukali tych lekarzy ,żeby przypadkiem nie znaleźć .Może za 10 lat zostawią tylko onkologię jako szpital specjalistyczny na całe województwo i po sprawie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

To pomóż i sam znajdź a będę cię chwalił.
Młodzi stąd spierd …. do miejsc gdzie można zarobić a tylko młodzi lekarze zostaną???
Może ich w kamasze i pod przymusem , nakazem co ????
Napisz teraz ile to PO wyszkolili i wykształciło lekarzy przez osiem lat – teraz powinien być szczyt i wysyp młodych lekarzy ???

Przecz z PO
1 miesiąc temu

A co ta posłanka w przeszłości zrobiła dla miasta a nic, teraz sobie przypomniała jak mozna krzyczeć.
Nic Platofrma dla Tarnobrzega przez lata nie zrobiła. Pani Posłanka z Mielca to już w ogóle nigdy nic ! kpina tylko. Teraz wielkie troski o Tarnobrzeg

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Przecz z PO

I tu się z tobą zgadzam .

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Przecz z PO

Pani posłanka albo ma problemy z pamięcią albo.ma nas za kompletnych debili z ułomną pamięcią.Przypominam że jej kolega partyjny były minister zdrowia B Arłukowicz w podsłuchanej rozmowie w knajpie U Sowy mówił i likwidacji szpitali i zmniejszeniu finansowania.Kolejny kolega partyjny jak mówi o sobie trzecia osoba w państwie czyli senator Grodzki na Campusie Polska mówił że w PL powinno z około 1000 szpitali zostać ok130.Co tu komentować.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Widzisz jedni mówią drudzy robią. Dalej bronisz polityki nadleśnictwa względem miasta i mieszkańców ?

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  As

Oczywiście że popieram gospodarkę leśną bo dzięki niej mieszkańcy mają drewno na meble ,parkeciki itd,itp nie będę się powtarzał

Tygrys północy
1 miesiąc temu

Czas na Brauna, musi być głośno, to wtedy się przestraszą.

obywatel
1 miesiąc temu

Gębę sobie wyciera propaganda – a gdzie była przez tyle lat.???
Od dawna mówione że braknie lekarzy – wtedy w d….miała to posłanka z PO , brak kasy na staże, na specjalizację dla młodych ???
Teraz znowu na grzbiecie Tarnobrzega którym nigdy się nie interesowała robi za dobrotliwa babcie .

neutralny politycznie
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To całe PełO jest „dobrotliwe”, ale tylko na pokaz i aby uderzyć w PiS.

Józiek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel
Prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Tak się ucisza dobrych lekarzy, którzy mają odwagę mówić prawdę i ostrzegać ludzi przed tym eksperymentalnym preparatem. Prawda nas wyzwoli. Niedługo nie będą w stanie ukryć wszystkich NOPów i śmierci i ludzie się połapią, że zrobiono ich w ch.

O tym tvn nie mówi? Dlaczego?
1 miesiąc temu

Tylko z ostatniego tygodnia, miłej lektury, tego w TVN i mainstreamowych mediach nie usłyszycie: Austria wprowadziła obowiązek noszenia maski w domu i oddelegowała generała do walki z COVID-19. Holandia ogłosiła całkowity lockdown, mając zaszczepione 85,8% dorosłej populacji. Włochy będą zawieszać paszport szczepionkowy, jeżeli test wykaże COVID-19. Włochy zgłaszają 28 632 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od listopada 2020 roku. Wielka Brytania zgłasza 93 045 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2, sam Londyn 26 608. Najwięcej od początku pandemii. Premier Francji Jean Castex ogłosił, że od stycznia paszport szczepionkowy będzie przysługiwał wyłącznie osobom w pełni zaszczepionym. Tym samym odrowieńcy oraz osoby z negatywnym testem zostaną pozbawione części obecnych przywilejów. Łaskawy rząd Austrii zmienił przepisy i wydał pozwolenie osobom niezaszczepionym na spotkanie z rodziną w Boże Narodzenie oraz w Sylwestra. Spotkania, gdzie przebywa osoba niezaszczepiona, maksymalnie w gronie 10 osób. Minister zdrowia RPA Joe Phaahla poinformował, że tylko 1,7% osób zakażonych wariantem Omikron koronawiusa wymaga hospitalizacji. Podczas poprzedniej fali napędzanej wariantem Delta koronawirusa hospitalizacji wymagało 19% osób zakażonych. Walia od 27 grudnia 2021 r. zamyka kluby nocne i wprowadza zasadę 2-metrowego dystansu społecznego w biurach. Pierwszy minister Mark Drakeford zaleca spędzać Boże Narodzenie wyłącznie w najbliższym gronie. 72,8% populacji w pełni zaszczepione, 37,5% po… Czytaj więcej »

Omikron wlazł mi w d..pe
1 miesiąc temu

Do tego doprowadziło tworzenie oddziałów covidowych, zajmowanie łóżek przez symulantów bezobjawowych zainicjowane przez propagandę medialną ministra choroby oraz ekspertów srovidowych. Coś musiało wylecieć ,padło na odział dziecięcy. Za kilka lat po tych wszystkich szczepieniach będzie trzeba powiększać oddziały onkologiczne,oraz oddziały chorób krążeniowo-sercowych bo niewątpliwie to idzie w tym kierunku, już sa pierwsze oznaki

fach
1 miesiąc temu

Czy TVN zrobił już materiał o sytuacji w tarnobrzeskim szpitalu? Jeśli nie, to teraz jest na to pora, tym bardziej w obliczu tzw. lex tvn.

faktycznie
1 miesiąc temu
Reply to  fach

TVN to raczej niech zrobi reportaż o szpitalach w Warszawie.Buuuuuu

fach
1 miesiąc temu
Reply to  faktycznie

Jestem za wolnością mediów, więc niech robią materiały o czym chcą, widzowie ocenią. Ale w obliczu tzw. lex tvn sugeruję skupienie się na przyziemnych problemach Polaków, w tym Tarnobrzeżan.

Paweł
1 miesiąc temu

Niech na oddziałach zrobią biedronkę

walt
1 miesiąc temu

„Karetka nie przyjedzie. Co się dzieje w tym kraju? Masakra! Straciłam przytomność i nie mogłam się podnieść. Powiedzieli, żeby samemu przyjechać” – grzmiała poruszona na Instastory.
https://natemat.pl/389373,marianna-schreiber-miala-wypadek-pogotowie-odmowilo-przyjazdu

konsekwencje złodziejskiej polityki pisuaru ponoszą już nawet członkowie rodzin tej klerykalnej grupy przestępczej.

szkoda,że tak bywa ale jak się krzyczało – niech jado ! to czas ponosić konsekwencje tego.

Szkoda,że ponosimy je też my wszyscy płacący na ten burdel pieniądze czyli podatki.

zabawny mechanizm wyparcia wśród pisowców nie przyjmujących do wiadomości,że szpital rozbiorą im ich ulubieńcy z pisuaru.

no ale zawsze mogą się pomodlić o zdrowie do rydzyka.ament.

Realista
1 miesiąc temu

Da się:

Kilka przykładów:
Mazowsze uruchamia stypendia dla lekarzy
Powiat Przeworski: stypendium dla studentów kierunku lekarskiego
Uwaga studenci medycyny! Atrakcyjne stypendia marszałka dla przyszłych lekarzy
Ludzie kończący studia na innych też są w mieście potrzebni. jakoś w naszym regionie nie widać żadnych zachęt aby powracali w rodzinne strony lub przybywali nowi wykształceni.

Wcale się im nie dziwię, że nie chcą wracać do mało atrakcyjnego powiatowego miasta, które praktycznie ma mało co do zaoferowania.

Tom
1 miesiąc temu

Najnowsze doniesienia o których mainstreamowe media nie mówią bo ludzie stracili by zapał do szczepień. Tak wygląda wolność w Europie zaszczepionej prawie w 90% Dania zgłasza 13 558 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii. W Danii w pełni zaszczepione jest 87 proc. populacji w wieku powyżej 12 lat. W kraju obowiązuje częściowy lockdown dla wszystkich. ************************************************************************ Stała Komisja ds. Szczepień (Stiko) w Niemczech od teraz rekomenduje szczepienie przypominające przeciw COVID-19 trzy miesiące po drugiej dawce. ************************************************************************ Komisji Europejska zdecydowała, że od lutego 2022 r. paszporty szczepionkowe tracą ważność po 9 miesiącach, jeżeli ktoś nie przyjął dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. ************************************************************************ Instytut Roberta Kocha wzywa do maksymalnego ograniczenia kontaktów, czyli wprowadzenia twardego lockdownu w Niemczech z powodu wariantu Omikron koronawirusa. Dziś kanclerz Niemiec ma podjąć decyzję w sprawie kolejnych ogólnokrajowych obostrzeń. ************************************************************************ Katalonia w Hiszpanii wprowadzi obostrzenia od piątku na 15 dni, jeżeli zostaną one zatwierdzone przez sądy. Godzina policyjna od 1.00 do 6.00 rano, limit 10 osób na spotkaniach towarzyskich. Zamknięte kluby nocne. Ograniczenia liczby miejsc w restauracjach do 50%, a w sklepach, siłowniach i teatrach do 70%. Wszystko w związku ze wzrostem liczby zakażeń SARS-CoV2. W Hiszpanii w pełni zaszczepione jest 79,8% całej populacji. ************************************************************************ Dyrektor… Czytaj więcej »

obywatel
1 miesiąc temu

Wiadomości z kraju; Górnicy z Katowic przywitali (chyba wczoraj) Premiera Morawieckiego : „ Poseł ze Śląska , oszust z Wrocławia”. Premier z godnością przyjął to do wiadomości i opuścił zgromadzenie ze słowami ; „skoro mnie słuchać nie chcecie”. Jako że to to nie odbyło się za pośrednictwem mediach publicznych (TVP) prawdopodobnie Premier Morawiecki nie wniesie oskarżenia o zniesławienie i naruszenie dóbr……???? Wiadomości z Miasta Tarnobrzeg: Dobrodziej Wójt miasta D. Bożek z godnością wniósł pozew przeciwko obywatelowi (mieszkańcowi miasta)za pośrednictwem najlepszej kancelarii w Polsce z Rzeszowa który na forum prywatnego portalu użył sformułowania : „ oszust, kłamca, złodziej” ??? Pewnie obywatel to górnik ????? „ Czy woda w Tarnobrzegu podrożała” ????, „ Czy są dopłaty dla mieszkańców za wodę” ???? Uruchomiana została cała machina Państwa : Prokuratura, Policja (albo milicja – to się okaże). Ze Świata Obywatela nurtuje pytanie :„ czy dobrodziej wójt miasta Tarnobrzega D. Bożek ( mieszkaniec z Krosna) będzie składał życzenia Świąteczne mieszkańcowi miasta Tarnobrzeg tzw. „obywatelowi”?????? CDN Dla historyka to proste : Etymologicznie słowo złodziej znaczyło ‘ten, który zło działa’ albo ‘ten, który złość działa’, o czym można się przekonać, zaglądając do Słownika języka polskiego S.B Bogumiła Lindego (Lwów 1860, wyd. II, t. IV część 2, s. 1081), Słownika języka polskiego wydanego staraniem… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content