Ponad 200 osób obejrzało część eksponatów z Kolekcji Dzikowskiej (ZDJĘCIA)

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega Tadeusza  Zycha, niedzielny pokaz części eksponatów z Kolekcji Dzikowskiej obejrzało ponad 200 osób.

Była to pierwsza w Tarnobrzegu publiczna prezentacja części eksponatów z Kolekcji Dzikowskiej, które do tej pory przechowywane były w zamku w Łańcucie.

Z powodu braku miejsca oraz konieczności poddania części eksponatów renowacji, odwiedzający nie mogli zobaczyć całej kolekcji, na którą składa się ponad 1500 dzieł sztuki, mebli, przedmiotów  codziennego użytku i dokumentów. Kolekcję tę, której wartość wyceniono na 32 mln zł, miasto kupiło dzięki ministerialnym pieniądzom za kwotę 4 mln zł.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
20 tysięcy na miesiąc i całujcie mnie w dupę
1 rok temu

Rozumiem, że papa smerf mając 20 tys. na miesiąc pensji z naszych podatków ma potrzebę pooglądać zniszczoną wannę i krany, oraz inne zużyte sprzęty. Przeciętny emeryt mieszkający w Tarnobrzegu ma takie luksusy codziennie, bo droga woda, wysokie podatki i drogie śmieci nie pozwalają mu nic odłożyć.

Bolek
1 rok temu

Powrót orginalnego historycznego wyposażenia tego obiektu niewątpliwie podnosi jego wartość.By to zrozumieć należy wyzbyć się zwykłej złosliwosci .Usprawiedliwieniem jest co najwyżej brak wiedzy w tym temacie ale to zawsze można uzupełnić.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Bolek

Dobrze piszesz, nalałbym Ci piwa 😉 A tymczasem napiję się sam…

Pinda
1 rok temu

Z powodu braku miejsca…
Mądrzy ludzie mówili, że zamczysko jest za małe na prezentację wszystkich widelców. Ale zaraz, przecież mamy nowiutką, nie wykorzystaną z powodu braku zegara ściankę. Nada się powiatowi historycy?

walt
1 rok temu

żałuję,że nie zdążyłem ale na pewno się wybiorę !

Zed
1 rok temu

Mam tylko nadzieję, że pracownicy muzeum jak najszybciej wezmą się za dodanie opisów do poszczególnych dzieł, bo nie chciało mi się szukać po necie wszystkich „anonimowych” eksponatów.

Antoni
1 rok temu
Reply to  Zed

To była prezentacja. Wystarczyło podejść do pracownika na danej sali i wszystkiego można było się dowiedzieć. Ja tak robiłem i jestem zadowolony. Pozdrawiam

szatan
1 rok temu

SIWY BAJERANT MLASKA Z ZACHWYTU

hmhm
1 rok temu

czy to prawda ze niektore z tych w cudzyslowiu arcydziel to podrobki?

Jan
1 rok temu
Reply to  hmhm

Kupowali wszystko co im się spodobało podczas wojaży po XIX wiecznej Europie. Dutków nie brakowało,ściągali z folwarków,browaru i gorzelni,twoj przodek być może miał w tym udział. A podróbki cóż napewno się zdarzały.

Burok
1 rok temu
Reply to  hmhm

Wycena jednego przedmiotu to koszt ok 100zl.Dlatego czesc tych rzekomych,,dziel” to kopie.

Dzikowiak
1 rok temu

Miały być tłumy,a tu tylko 200 osób.Czyżby tarnobrzeżanie mieli inne zdanie niż prezydent miasta? Słowa prezydenta dla którego ta kolekcja w Tarnobrzegu cyt. „To jeden z najważniejszych momentów nie wiem czy prezydentury, a może całego mojego życia”.

obywatel
1 rok temu

Wiadomości z kraju; Górnicy z Katowic przywitali (chyba wczoraj) Premiera Morawieckiego : „ Poseł ze Śląska , oszust z Wrocławia”. Premier z godnością przyjął to do wiadomości i opuścił zgromadzenie ze słowami ; „skoro mnie słuchać nie chcecie”. Jako że to to nie odbyło się za pośrednictwem mediach publicznych (TVP) prawdopodobnie Premier Morawiecki nie wniesie oskarżenia o zniesławienie i naruszenie dóbr……???? Wiadomości z Miasta Tarnobrzeg: Dobrodziej Wójt miasta D. Bożek z godnością wniósł pozew przeciwko obywatelowi (mieszkańcowi miasta)za pośrednictwem najlepszej kancelarii w Polsce z Rzeszowa który na forum prywatnego portalu użył sformułowania : „ oszust, kłamca, złodziej” ??? „ Czy woda w Tarnobrzegu podrożała” ????, „ Czy są dopłaty dla mieszkańców za wodę” ???? Uruchomiana została cała machina Państwa : Prokuratura, Policja (albo milicja – to się okaże). Ze Świata Obywatela nurtuje pytanie :„ czy dobrodziej wójt miasta Tarnobrzega D. Bożek ( mieszkaniec z Krosna) będzie składał życzenia Świąteczne mieszkańcowi miasta Tarnobrzeg tzw. „obywatelowi”?????? CDN Dla historyka to proste : Etymologicznie słowo złodziej znaczyło ‘ten, który zło działa’ albo ‘ten, który złość działa’, o czym można się przekonać, zaglądając do Słownika języka polskiego S.B Bogumiła Lindego (Lwów 1860, wyd. II, t. IV część 2, s. 1081), Słownika języka polskiego wydanego staraniem M. Orgelbranda (Wilno 1861, t.… Czytaj więcej »

Bozo
1 rok temu
Reply to  obywatel

Prawda w oczy kole. Postępowanie z automatu powinno być umorzone

Paweł
1 rok temu

Kiedy Niemcy oddadzą nam ukradzione dzieła narodowe w trakcie 2 wojny światowej?!

Patriota
1 rok temu
Reply to  Paweł

Nigdy. Zdobywają Europe bez ani jednego wystrzału. Przeszkadzają im Węgry, Polska i coraz więcej krajów z UE. Zaczynają sobie otwierać oczy na tę niby Unię Europejska zwanym popularnie kołchozem.

San
1 rok temu
Reply to  Paweł

Dlaczego takiego pytania szanowny Pawle nie stawiasz również w stosunku do Rosjan.Przecież w czasie II WS i po jej zakończeniu ukradli nie mniej niż Niemcy

Zawichost
1 rok temu

Eksponaty bardzo ciekawe – wkrótce zawitam zobaczyć je na żywo.

Neltah
1 rok temu

W tygodniku pięknie opisana historia pożaru zamku. Teraz już wiadomo dlaczego tych eksponatów, dzieł,obrazów jest tak mało i dlaczego dopiero teraz wróciły do zamku. Smutna historia
https://tyna.info.pl/zamek-w-ogniu-reportaz-na-boze-narodzenie/

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content