W Tarnobrzegu nie będzie miejskiej wigilii i sylwestra. W Sandomierzu przeciwnie

Podobnie jak w ubiegłym, tak i w tym roku władze Tarnobrzega nie zdecydowały się na zorganizowanie miejskiej wigilii oraz sylwestra. Jak wyjaśnia portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM, decyzja taka podjęta została cyt: w z związku z trudną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV 2.

– W tym roku miejska zabawa sylwestrowa nie odbędzie się w związku z trudną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV 2. Z tego samego powodu nie zostanie zorganizowane spotkanie wigilijne, które we wcześniejszych latach odbywało się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, na które zapraszano osoby samotne i te w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Wzorem więc ubiegłego roku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu przygotował dla tych osób i rodzin świąteczne paczki żywnościowe, w których znalazły się najpotrzebniejsze produkty spożywcze – wyjaśnia NW24.pl rzecznik W. Lis.

– Pomoc w tej formie trafi do 420 osób i rodzin z terenu Tarnobrzega, m. in. do osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji. Część produktów do świątecznych paczek przekazał Tarnobrzeski Bank Żywności – dodał.

W SANDOMIERZU BĘDĄ WIGILIA I SYLWESTER

Tymczasem w sąsiednim Sandomierzu, władze zdecydowały się na zorganizowanie zarówno miejskiej wigilii, jak i sylwestra. Spotkanie wigilijne odbędzie się dzisiaj, tj. we wtorek 21 grudnia br., od godziny 15, na Rynku Starego Miasta. W programie :
– powitanie mieszkańców
– inscenizacja przygotowana przez Przedszkole Samorządowe nr 5
– życzenia od Burmistrza Sandomierza i Starosty Sandomierskiego
– wręczanie pakietów świątecznych dla osób potrzebujących i samotnych

Z kolei na wieczór i noc sylwestrową zaplanowane zostały pokazy iluminacji.

Wobec trwającej IV fali epidemii Covid-19, a co za tym idzie ograniczeniami w zakresie zgromadzeń, tegoroczne Powitanie Nowego – 2022 roku odbędzie się w zmienionej i ograniczonej formule.

W związku z tym, podczas wieczoru sylwestrowego we współpracy z Visual Sensation, chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na relaksujące spacery po Rynku Starego Miasta, które zostaną uatrakcyjnione poprzez iluminacje świetlne oraz przestrzenne pokazy laserowe. Tuż przed północą moc życzeń noworocznych przekaże spacerowiczom Pan Marcin Marzec – Burmistrz Sandomierza.

W programie wydarzenia:

– artystyczne iluminacje świetlne kamienic w godzinach od 17.00 w dniu 31 grudnia 2021 r. do godz. 01.00 w dniu 1 stycznia 2022 r.

– 3 laserowe widowiska przestrzenne o godz. 20.00, 22.00 i 24.00

– tuż przed północą noworoczne życzenia od Burmistrza Sandomierza.

Prosimy o respektowanie zasad reżimu sanitarnego i zachowanie dystansu społecznego lub zasłonięcie nosa i ust maseczką ochronną.

Mamy nadzieję, iż zaproponowane atrakcje będą ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu i pozwolą Państwu z optymizmem powitać Nowy Rok! – czytamy na stronie UM Sandomierz.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lupus
1 miesiąc temu

Hehehe

Damian
1 miesiąc temu
Reply to  Lupus

Co hehe Trzeba oszczędzać na obrazy i na zegar który ma zawisnąć na sciance !!!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Damian
  1. W ogóle trzeba oszczędzać, bo nadchodzą ciężkie czasy, a Tarnobrzeg do bogatych miast nie należy. W 2022 roku wzrosną opłaty za wszystko, więc to nie czas na huczne zabawy, można spędzić sylwestra w domowym zaciszu, z bliskimi, włączyć telewizor, przygotować jedzenie i filmy do oglądania, a o północy wypić lampkę symbolicznego szampana.
  2. Sandomierz ma dużo większy budżet i wpływy z turystyki, my do tego poziomu będziemy dochodzić jeszcze przez dobrych parę lat, jeśli oczywiście nad jeziorem i w okolicach Muzeum będzie więcej inwestycji.
  3. Jak ktoś chce, to może pojechać na zabawę sylwestrową do Sandomierza, daleko nie jest.
  4. Zamiast na sylwestra, Prezydent przeznaczył sporo pieniędzy na paczki świąteczne dla dzieci więc chyba to jest lepsze spożytkowanie środków, przynajmniej część dzieciaków miała fajną niespodziankę.
  5. Ja tam nie narzekam, że nie będzie sylwestra, kto ma czworonożnych przyjaciół ten wie, że petardy są bardzo stresujące dla zwierząt.
  6. Nie zapominajmy, że mamy pandemię, taka impreza masowa mogłaby mieć bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia uczestników, lepiej trzymajmy się obostrzeń (dystans, dezynfekcja i maseczka), to szybciej wyjdziemy z pandemii i wrócimy do normalności.
Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ad 1) Czyli od przyszłego roku nie będzie już premii / nagród / podwyżek w urzędzie? No bo jak bieda to bieda.
Ad 2) Co będzie zastawione pod te inwestycje albo jakie podatki zostaną wprowadzone lub podniesione? No bo z czegoś trzeba będzie sfinansować wkłady własne.
Ad 3) Prawda.
Ad 4) Na paczki przeznaczono taką samą kwotę, jaka byłaby przeznaczona na wigilię i sylwestra? No bo sporo to pojęcie względne.
Ad 5) Prawda.
Ad 6) Czy na różnych wydarzeniach miejskich są wyłącznie osoby w pełni zaszczepione? No bo tam nie widzę strachu przed pandemią.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

1) Koszty stałe były, są i będą, przy takich niskich stawkach jakie mają urzędnicy, to brak premii czy nagród byłby niedopuszczalny. Podwyżki (przynajmniej te inflacyjne) należą się wszystkim pracownikom, ponieważ wynagrodzenia generalnie rosną, natomiast dla najbardziej pracowitych czy efektywnych osób powinny być przyznawane jakieś premie lub nagrody. To wynika z przepisów prawa, więc nie można takich benefitów pozbawiać pracowników. A bieda to jest, ale w sferze prywatnej, po prostu jako gospodarstwa domowe musimy większą część naszych pensji przeznaczać na wydatki i żyć oszczędniej. 2) Jak będą środki unijne lub krajowe, to nie trzeba będzie niczego zastawiać i zdaje się że władze miasta do tego dążą. Przy wyłącznie wkładach własnych z czegoś trzeba finansować inwestycje, ale miasto trochę do zastawienia ma, poza tym zastawienie jest czasowe, później można majątek gminy odzyskać (jeśli sytuacja się poprawi). 3) Dziękuję 4) No nie wiadomo ile by poszło na Wigilię i Sylwestra, ponieważ ich nie będzie – być może tyle samo. Liczy się to, że nie wydajemy pieniędzy na darmo, tylko jak już to możemy przyczynić się do radości na twarzy dzieci. 5) Dziękuję 6) Odpowiedź na to pytanie naruszyłaby RODO, więc naczelnik nie może udzielać takich informacji, poza tym nikt nie weryfikuje czy ktoś… Czytaj więcej »

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skracając i upraszczając: biurokracji należą się pieniądze i władza, a lud ma na to łożyć. Widać, że mentalnie zatrzymałeś się w minionej epoce.

Julek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ad 1) Jak urzędnicy będą dostawać oprócz normalnego wynagrodzenia, nota bene wcale nie takiego niskiego, różne bonusy i podwyżki, to nie będą mieć biedy w sferze prywatnej. Oczywiście o ile nie będą żyć ponad stan.
Ad 2) Dofinansowania nie wynoszą 100%, zawsze są mniejsze lub większe wkłady własne. Pozostaje więc pytanie, co będzie zastawione pod te inwestycje albo jakie podatki zostaną wprowadzone lub podniesione (konkretnie)? Natomiast żeby pozbyć się zadłużenia (w sensie ogólnym), trzeba osiągać zyski, a kolejne inwestycje to kolejne koszty zwiększające to zadłużenie, także inwestowanie w turystykę przy wysokim zadłużeniu stanowi błędne koło. Przykładem jest jezioro.
Ad 3) Proszę.
Ad 4) Wiadomo ile poszło ostatnim razem, więc w tym roku przy tych samych atrakcjach poszłoby nie mniej, ponieważ mamy inflację. Pozostaje więc pytanie, czy na paczki przeznaczono taką samą kwotę, jak minimalna kwota potrzebna na zorganizowanie wigilii i sylwestra?
Ad 5) Proszę.
Ad 6) Skoro na wydarzeniach miejskich nikt nie weryfikuje szczepień i gromadzą się na nich nie raz dziesiątki osób, to niech naczelnik nie neguje innych zgromadzeń.

Ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ad 2)
Aby przyciągnąć turystów, przynajmniej tych na kółkach, należy pomyśleć o trójmieście Sandomierz-Tarnobrzeg-Baranów Sandomierski połączonym porządną drogą rowerową /szlakiem rowerowym asfaltowym, łączącym te miejscowości.
W żadnym wypadku nie może to być szlak przy drodze ruchliwej z Sandomierza do Tarnobrzega, tylko bliżej wału wiślanego w ramach tzw. Wiślanej Trasy Rowerowej (zwanej skrótowo WTR) Gwarantuję, że jeśli taka droga będzie to i zwiększy się ilość przejezdnych rowerzystów.
Pomarzyłem sobie tylko. Marzenia nic nie kosztują.

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  Ten z rowerem

Dokładnie: marzenia. Aktualnie są ogłoszone przetargi na:
– opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowych wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa ciągu dróg na oś. Piastów,
– opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa ciągu dróg na oś. Przywiśle.
Czyli jak zostaną ukończone zadania, dla których już są dokumentacje (ile lat jeszcze upłynie), to następne będą wykonywane w/w. Tak więc następne okienko na trasę wiślaną najwcześniej za 2 kadencje (nie po obecnej, tylko po następnej).

Ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

WTR (Wiślana Trasa Rowerowa), to niekoniecznie budowa w całości szlaków rowerowych wzdłuż Wisły. To korzystanie z już istniejących dróg, ścieżek i dobudowanie brakujących fragmentów. Miasta budują i wyznaczają te szlaki we własnym zakresie, inaczej mówiąc nie ma krajowego/państwowego programu budowy takich tras rowerowych.

W Tbg byli tacy ludkowie co mieli w planie wyznaczenie drogi dojazdowej do szlaku rowerowego Green Velo, który to szlak Tarnobrzeg pomijał. Miał to być szlak niejako łącznikowy z Green Velo (do Sandomierza). Szlak łącznikowy do Green Velo już jest i jest to droga „rowerowa” (pseudo rowerowa) prowadząca do Wielowsi wzdłuż drogi asfaltowej Tarnobrzeg-Sandomierz. Że droga rowerowa Tbg-Wielowieś jest beznadziejna to już inna sprawa. Dalej, od Wielowsi trzeba poruszać się z duszą na ramieniu drogą asfaltową przeznaczoną dla samochodów.

Skoro Tbg leży na Wisłą to już to usytuowanie „wymusza” wyznaczenie i/lub budowę takiego szlaku jak WTR. Tylko kto w tym grajdole się tym zajmie?

Tak tylko głośno marzyłem. Marzenia nic nie kosztują.

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  Ten z rowerem

Tak czy inaczej, następne okienko na trasę wiślaną w Tarnobrzegu najwcześniej za 2 kadencje. Chyba że przekonasz Prezydenta Bożka do wykonania jej w tej kadencji.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty na to, co Julek napisał? Zatkało?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Nie mam czasu na odpisywanie każdemu. Poza tym ostatnio dużo piję…

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Minus poleciał, więc pewnie przeczytane.

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Niewygodne pytania były.

Władek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Człowieku idź się najlepiej schowaj w piwnicy z zapasem makaronu.

Bolek
1 miesiąc temu

Decyzja wydaje się być właściwa

Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Jak ci każą w domu w maseczce chodzić również tak będziesz mówił? W Austrii tak chodzą

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

Nie specjalnie mnie interesuje co gdzie i kto .Moja opinia wynika że tego że miasto zaoszczędzi kilkadziesiąt tys złotych na rezygnacji z tych wydarzeń i nie rozumiem co Cię tak uwierają maseczki bo o tym w ogóle nie wspomniałem

Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Gdyby miasto nic nie robiło wiesz ile by zaoszczędziło? Pieniądze szły by tylko na nagrody, podwyżki i wypłaty dla urzędników. W pierwszym roku urzędowania prezydenta Bożka nie wiele urząd robił gdyż zrezygnował z większości inwestycji aby spłacić ZUS w oświacie. Czyli mają już w tym wprawę. Kadencja minie mu na nic nie robieniu, Dni TBG również nie było i wielu imprez. Prezydent chyba zapomniał, że w mieście jeszcze mieszkają ludzie a może covidianizm go opanował? W Sandomierzu można organizować imprezy zgodnie z obowiązującymi przepisami?

wyborca
1 miesiąc temu

Gdy w Tarnobrzeskim urzędzie nie chce się dupska ruszyć to zwalają winę na srowida. Panie prezydencie Bożek dlaczego jeszcze plac targowy jest otwarty? Tam covida nie ma? Kompromitujesz się pan na kązdym kroku. Jarmarku nie chciało się organizować to również wina kowida. Żenada bo w innych miastach żyją normalnie i imprezy odbywają się normalnie. Lenistwo do potęgi!!!

Lupus
1 miesiąc temu
Reply to  wyborca

Ostatnio jak gazrurkę w urzędzie wymieniano to pracownicy dostali 3 dni wolnego na tę okoliczność.

walt
1 miesiąc temu

też uważam to za decyzję rozsądną.
szkoda na to kasy a i czas zarazy jakby temu nie sprzyjał.

Josh7766
1 miesiąc temu

Tego TVN nie pokazuje? Ciekawe dlaczego? Rozpaczliwe wypowiedzi rodziców po przyjęciu „bezpiecznego i przebadanego” preparatu – szczepionki na covid-19 https://rumble.com/vr2fsb-parents-desperate-statements-after-covid-19-vaccination-people-wake-up.html?fbclid=IwAR21iTeg57tNQ2rxHmtUJPZCBAUvtIDih3AwsS0ogN5_fYCfUlz2uYmIPbg

Szczepan
1 miesiąc temu

Petadów zakazali! A co z dziećmi które czekają cały rok na petardy! Piszą listy do mikołaja, czekają na święta żeby popatrzeć na to. Pewnie rada kobiet napisała pismo, że psy się boją i dlatego to zrobili!! Psy ważniejsze są od dzieci. takie czasy. lewaki zakażą wszystkiego zaraz. Ciekawe czy te psy będą robić na wasze emerytry jak dzieci z miasta uciekną bo żadnych atrakcji tu nie będą mieć.

Tom
1 miesiąc temu

Najnowsze doniesienia o których mainstreamowe media nie mówią bo ludzie stracili by zapał do szczepień. Tak wygląda wolność w Europie zaszczepionej prawie w 90% Dania zgłasza 13 558 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii. W Danii w pełni zaszczepione jest 87 proc. populacji w wieku powyżej 12 lat. W kraju obowiązuje częściowy lockdown dla wszystkich. ************************************************************************ Stała Komisja ds. Szczepień (Stiko) w Niemczech od teraz rekomenduje szczepienie przypominające przeciw COVID-19 trzy miesiące po drugiej dawce. ************************************************************************ Komisji Europejska zdecydowała, że od lutego 2022 r. paszporty szczepionkowe tracą ważność po 9 miesiącach, jeżeli ktoś nie przyjął dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. ************************************************************************ Instytut Roberta Kocha wzywa do maksymalnego ograniczenia kontaktów, czyli wprowadzenia twardego lockdownu w Niemczech z powodu wariantu Omikron koronawirusa. Dziś kanclerz Niemiec ma podjąć decyzję w sprawie kolejnych ogólnokrajowych obostrzeń. ************************************************************************ Katalonia w Hiszpanii wprowadzi obostrzenia od piątku na 15 dni, jeżeli zostaną one zatwierdzone przez sądy. Godzina policyjna od 1.00 do 6.00 rano, limit 10 osób na spotkaniach towarzyskich. Zamknięte kluby nocne. Ograniczenia liczby miejsc w restauracjach do 50%, a w sklepach, siłowniach i teatrach do 70%. Wszystko w związku ze wzrostem liczby zakażeń SARS-CoV2. W Hiszpanii w pełni zaszczepione jest 79,8% całej populacji. ************************************************************************ Dyrektor… Czytaj więcej »

TVTwarz
1 miesiąc temu

Jezioro też zamknęli na cały rok, obiecywali ukończyć prace nad drogami i parkingami w jeden sezon 🙂 Dziś drogi to w połowie parkingi, a tych ostatnich brakuje. Ale kabaret!

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  TVTwarz

Cóż to cena sławy. Nie przejmowałbym się tym zbytnio. Tylko Pani tego podszywacza zachęca. Swoją drogą admin strony powinien takich nygusów banować na 3 miesiące. Łatwo to sprawdzić po adresie. Inaczej według mnie zejdziemy na psy

Odyseusz
1 miesiąc temu

Jak się ie chce robić , na nieróbstwo jedyne rozwiązanie – srovid !

TGF
1 miesiąc temu

Oby oszczędności nie poszły na głupoty!!!!

GospodarzDomu
1 miesiąc temu

Chóru nie bedzie! Bedzie balet a potem konferencja prasowa i seria zdjęć!

Dyrygent operowy
1 miesiąc temu

Na co pójdą oszczędności? Bo mamy prawo wiedzieć

Paweł
1 miesiąc temu

Z kąd środki w Sandomierzu na takie imprezy jak w kasie jak zwykle bieda z nędzą. Zawsze było pusto i jest nadal. Wszystko się sypie główne drogi dojazdowe psują zawieszenia w samochodach a tu takie trwonienie kasy. Chyba że to jest składka restauratoròw i hotelarzy którzy chcą zbić kokosy na turystach.

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

nie ma cie pewnie schronisk dla psów. i te pieniądze można dać na fajerwerki. u nas psy ważniejsze. schrosniko zarabia miliony i nie ma pieniędzy na fajrewki.

San
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Będzie jeszcze większa bieda z nędzą

mariusz sando
1 miesiąc temu

bo sandomierz to slynne miasto krolewskie nie to co jaki tarnobrzeg o ktorym malo kto slyszal

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  mariusz sando

Pamiętacie jeszcze Kononowicza kandydata na prezydenta Białegostoku? Taki koleś w tureckim sweterku z hasłem wyborczym „Niczego nie będzie” Tam go ludzie nie wybrali a w Tarnobrzegu no i owszem. Tylko sweterka brak 🙂 NIE BĘDZIE NIC? A CO JESZCZE POZOSTAŁO ? Jak o tym pomyśle to mnie trwoga ogarnia i „podziw” dla samorządowców. NO BO JAK MOŻNA W STOSUNKOWO KRÓTKIM CZASIE ROZŁOŻYĆ BYŁE MIASTO WOJEWODZKIE NA ŁOPATKI.

piosenka mlodych wioslarzy
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

chlopaku ta osada wojewodztwem? no prosze cie

Dr lujep
1 miesiąc temu

Weź zważ głowę, bo za lekka i dolej oleju.

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  mariusz sando

Może i słynne, jednak psy z dupy szczekają tam tak samo jak w Tarnobrzegu.

mariusz sando
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

no zdaza sie

Dr lujep
1 miesiąc temu
Reply to  mariusz sando

Dureń nieskończoności i pajac.

Dr lujep
1 miesiąc temu
Reply to  mariusz sando

Debil na usługach

mariusz sando
1 miesiąc temu
Reply to  Dr lujep

hehehehehe dziekuje

jan
29 dni temu
Reply to  mariusz sando

a na zakupy do tbg,bo u wos nawet lydla nima,buhahahha

obywatel
1 miesiąc temu

Wiadomości z kraju; Górnicy z Katowic przywitali (chyba wczoraj) Premiera Morawieckiego : „ Poseł ze Śląska , oszust z Wrocławia”. Premier z godnością przyjął to do wiadomości i opuścił zgromadzenie ze słowami ; „skoro mnie słuchać nie chcecie”. Jako że to to nie odbyło się za pośrednictwem mediach publicznych (TVP) prawdopodobnie Premier Morawiecki nie wniesie oskarżenia o zniesławienie i naruszenie dóbr……???? Wiadomości z Miasta Tarnobrzeg: Dobrodziej Wójt miasta D. Bożek z godnością wniósł pozew przeciwko obywatelowi (mieszkańcowi miasta)za pośrednictwem najlepszej kancelarii w Polsce z Rzeszowa który na forum prywatnego portalu użył sformułowania : „ oszust, kłamca, złodziej” ??? „ Czy woda w Tarnobrzegu podrożała” ????, „ Czy są dopłaty dla mieszkańców za wodę” ???? Uruchomiana została cała machina Państwa : Prokuratura, Policja (albo milicja – to się okaże). Ze Świata Obywatela nurtuje pytanie :„ czy dobrodziej wójt miasta Tarnobrzega D. Bożek ( mieszkaniec z Krosna) będzie składał życzenia Świąteczne mieszkańcowi miasta Tarnobrzeg tzw. „obywatelowi”?????? CDN Dla historyka to proste : Etymologicznie słowo złodziej znaczyło ‘ten, który zło działa’ albo ‘ten, który złość działa’, o czym można się przekonać, zaglądając do Słownika języka polskiego S.B Bogumiła Lindego (Lwów 1860, wyd. II, t. IV część 2, s. 1081), Słownika języka polskiego wydanego staraniem M. Orgelbranda (Wilno 1861, t.… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content