Jakie mleko dla niemowląt?

Najlepszy pokarm dla noworodków i niemowląt w pierwszych miesiącach życia stanowi naturalne mleko mamy. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy karmienie piersią nie jest możliwe lub nie pokrywa w pełni zapotrzebowania małego dziecka. W takich przypadkach mamy sięgają po specjalne mleka dla niemowląt. Są to produkty wyróżniające się unikalnym składem skomponowanym na wzór mleka matki. Czym kierować się przy wyborze mleka dla swojego dziecka? Podpowiadamy w naszym artykule!

Najlepsze mleko dla niemowląt – czyli jakie?

Skład naturalnego mleka mamy zmienia się w zależności od wieku malucha. Jest to niezwykle ważne, ponieważ potrzeby żywieniowe noworodków w pierwszych dniach życia różnią się od potrzeb dziecka w wieku 8, 12 czy 15 miesięcy. Dlatego wybierając odpowiednie mleko, należy przede wszystkim uwzględnić wiek dziecka. Jeśli maluch nie osiągnął jeszcze wieku 6 miesięcy, właściwym wyborem są mleka początkowe. Ich skład został opracowany na podstawie naturalnego pokarmu kobiecego i zawiera składniki dopasowane do potrzeb niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Dla starszych dzieci przeznaczone są mleka następne, określone numeracją od 2 do 5. Mleko dla niemowląt początkowe często wzbogacone jest o składniki, które wspierają korzystną mikroflorę jelitową, np. probiotyki i prebiotyki – bakterie jelitowe, które ułatwiają trawienie mleka. Ważnym składnikiem w mleku początkowym są również oligosacharydy oraz kwasy tłuszczowe z grupy Omega 3.

Wysokiej jakości mleka dla niemowląt i dzieci

Każdy rodzic chce mieć pewność, że dostarcza swojemu dziecku najlepsze składniki wspierające jego zdrowy i dynamiczny rozwój. Jeśli karmienie naturalne nie jest możliwe, alternatywę stanowią wysokiej jakości mleka początkowe. Uznani producenci w kategorii żywienia dzieci i niemowląt dokładają starań, aby w swoich produktach jak najlepszy sposób naśladować mleko kobiece i tym samym dostarczyć niemowlęciu komplet cennych składników dbających o zdrowy rozwój. Wysokiej jakości mleka początkowe są tworzone przy współpracy z ekspertami żywieniowymi, a każdy z ich składników jest dokładnie przebadany. Dlatego jeśli nie możesz karmić naturalnie, wybieraj dla swojego dziecka produkty zaufanych firm, które specjalizują się w zakresie żywienia niemowląt oraz dzieci w pierwszych latach życia. Należy do nich np. Nutricia, produkująca mleko dla niemowląt Bebiko oraz Bebilon, Nestle – producent mlek z linii NAN, a także Mead Johnson, który oferuje mleko Enfamil. Produkty te możesz znaleźć np. w ofercie sklepu internetowego Apteka Dziecka.

Jakie mleko dla niemowląt wybrać w przypadku ulewania?

Ulewanie jest zupełnie naturalnym zjawiskiem u niemowląt. Jego przyczyną jest niedojrzały układ pokarmowy maleństwa. Zdarzają się jednak przypadki, że dziecko nadmiernie ulewa i z tego powodu przyjmuje niewystarczającą ilość pokarmu. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi specjalistyczne mleko dla niemowląt przeciw ulewaniom. Zawiera ono substancje które zagęszczają mleko w żołądku dziecka, tym samym wspomagając procesy trawienia i zapobiegając ulewaniu.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content