San-Ta ECO przegrało w Krajowej Izbie Odwoławczej. Śmiecie w Tarnobrzegu odbierać będzie FCC

Firma San-Ta ECO przegrała postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej, dotyczące rzekomego naruszenia ustawy o konkurencji przez firmę FCC, do którego miało dojść podczas przetargu na odbiór i wywóz śmieci w Tarnobrzegu. Umowę z konsorcjum firm FCC miasto podpisze jeszcze przed nowym rokiem.

Przypomnijmy, przetarg wygrało konsorcjum firm FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. i FCC Polska Sp. z o.o, zdobywając 100 punktów w ramach postępowania przetargowego. Z kolei druga oferta złożona przez firmę San-Ta EKO, oceniona została na 92,83 punkty. Oprócz nieco wyższej ceny w stosunku do przedstawionej przez FCC, San-Ta ECO otrzymało o pięć punktów mniej od konkurenta, ponieważ nie posiada instalacji komunalnej do odbioru śmieci w granicach administracyjnych miasta. Był to jeden z dodatkowych warunków, po raz pierwszy zamieszczony w ofercie przetargowej przez władze Tarnobrzega. Po rozstrzygnięciu przetargu San-Ta ECO złożyło skargę do Krajowej Izby Odwoławczej twierdząc, że działania FCC miały na celu ograniczenie konkurencji.

– San-Ta ECO zarzuciła, że FCC nie przedstawiło im oferty odbioru śmieci w mieście. Nie dając im możliwości odwożenia odpadów do Tarnobrzega, pozbawiło ich więc możliwości otrzymania maksymalnej liczby punktów – wyjaśniał  w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska w tarnobrzeskim magistracie, Piotr Pawlik. – więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pn. Przetarg dotyczący odbioru i wywozu śmieci w Tarnobrzegu trafił do Krajowej Izby Odwoławczej.

Podczas trwającego ok.5 godzin posiedzenia Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę firmy San-Ta ECO. Decyzja KIO otworzyła drogę władzom miasta do podpisania trzyletniej umowy z konsorcjum firm FCC.  

– San-Ta ECO ma jeszcze drogę sądową, jednak to nie wstrzymuje w żaden sposób realizacji umowy, przetargu itd. – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska w tarnobrzeskim magistracie. – Umowę z FCC podpiszemy 30 lub 31 grudnia br. – dodaje.

Wyłonienie nowego operatora na razie nie wpłynie na zmianę opłat dla mieszkańców za odbiór śmieci. Za odpady segregowane płacić będziemy 26 zł  od osoby, natomiast za zmieszane — dwukrotność tej kwoty.

FCC będzie również prowadziło Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, przy ul. Rusinowskiego 1 (pod grzybem). Punkt ten nie ruszy jednak od nowego roku.

– FCC już złożyło wniosek o prowadzenie PSZOK-u, jednak na jego uruchomienie mają miesiąc od podpisania umowy. Będą chcieli to zrobić szybciej, jednak na pewno PSZOK nie ruszy od 1 stycznia –   wyjaśnia naczelnik Pawlik. – W umowie przetargowej mamy taki warunek, że FCC musi zapewnić odbiór odpadów wielkogabarytowych poza harmonogramem, spod wiat przystankowych – dodaje.

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W ROKU 2022
TARNOBRZEG – zabudowa jednorodzinna i zagrodowa
harmonogram_tarnobrzeg_-_jednorodzinne_2022_ver._3_2

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gubernator
1 rok temu

Brawo, swój to swój. Dość dojenia przez Sw.

Alf
1 rok temu

Jednak myliłem się co do wyniku. Dobrze się stało

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Alf

Umiejętność przyznania się do błędu jest bardzo ważna, więc dziękuję za ten wpis. Ja od początku miałem nadzieję na takie rozstrzygnięcie, gdyż odwołanie San-Ta Eco nie było zasadne. Nawet jeśli otrzymaliby te 5 punktów, to przegraliby przetarg z uwagi na zaproponowaną cenę.

Pomyłka
1 rok temu
Reply to  Alf

Przyznaje się ze myslalam ze Santa Eko wygra.
Pochylila się nad tym izba odwolawcza i ten wynik jest dla miasta satysfakcjpnujacy.
Tylko co z cena a śmieci.?

szatan
1 rok temu
Reply to  Pomyłka

POZOSTANIE TAKA JAK JEST EWENTUALNIE PODWYŻSZĄ 😉

Tom
1 rok temu

Garść informacji z frontu walki z pandemią z ostatnich kilkunastu godzin: Premier Izraela, Naftali Bennett nie wykluczył wprowadzenia w Izraelu ogólnokrajowego lockdownu w związku ze zbliżającą się „nawałnicą zakażeń na skalę, której dotychczas w Izraelu nie obserwowano”.************** Dania ma obecnie najwyższy wskaźnik zakażeń SARS-CoV2 na świecie. 1 612 przypadków infekcji na 100 000 mieszkańców.***********Anglia zgłosiła 26 grudnia 2021 r. 1 374 nowe przyjęcia do szpitala w związku z COVID-19. To najwyższa dobowa liczba nowych hospitalizacji od 11 lutego 2021 r.*************Po świętach licznik pokazał 505 092 zgony w Polsce w 2021 roku. System opieki zdrowotnej w Polsce istnieje już wyłącznie teoretycznie. Został skalibrowany w taki sposób, że ludzie będą umierać z powodu błahych problemów zdrowotnych, nie otrzymując pomocy. Zupełnie jak w Afryce.***********Australia zgłasza 11 258 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii. Po raz pierwszy powyżej 10 000 przypadków zakażeń w ciągu doby. W Australii dwoma dawkami zaszczepione jest 91,2% populacji powyżej 16 lat.**********Amerykańskie CDC skraca wymagany okres izolacji po zakażeniu SARS-CoV2 z 10 do 5 dni. Zmiana jest „motywowana nauką”.************ Francja skraca okres do podania szczepionki przypominającej przeciw COVID-19 z czterech do trzech miesięcy.********USA zgłasza 512 553 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii. Ustanawia również nowy światowy… Czytaj więcej »

jan
1 rok temu
Reply to  Tom

HALO,HALO TWORKI TU ZIEMIA

Burok
1 rok temu
Reply to  Tom

A H.j To, Kogo Obchodzi.??

Neltah
1 rok temu
Reply to  Tom

No właśnie, Australia jest ciekawym miejscem w tej układance. Bo tam jest teraz.. lato, a wprowadzili pełny lockdown i reżim, a tu takie wyniki. W Polsce latem nie było nic i nic sie nie działo. Wniosek prosty, Australia jak i wskazane państwa jest poligonem doświadczalnym testów na wirusach i szczepionkach, w sposób sztuczny utrzymują ten eksperyment

lol
1 rok temu

no i gdzie obywatel ? dużo bil piany co do wyniku ha ha ha

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  lol

Może jest zajęty szukaniem dobrego prawnika, nie znęcajmy się już nad nim. Ważne, żeby zrozumiał swoje zachowanie i publicznie przeprosił Pana Prezydenta oraz inne znieważane i pomawiane osoby. Miejmy nadzieję, że jego przykład będzie przestrogą dla innych potencjalnych awanturników i skutecznie odstraszy od pisania na forum treści stanowiących czyny zabronione z uwagi na złudne przeświadczenie o anonimowości w sieci.

szatan
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

nadawał byś się na sygnalistę 🙂 aplikuj u siwego

walt
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

ciekawe czy nad Wisłą będzie transmitowało i monitorowało owe sądowe zmagania ? oby 🙂

Bozo
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A po co prawnika ma szukać jak zostanie ułożone z automatu

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ha ha ha .

obywatel
1 rok temu
Reply to  lol

Bez różnicy kto wygra liczy się tylko to ile zapłacą mieszkańcy ( o czym wspominałem) – jak na razie to jeden o ten sam ch…..

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content