Jaś Górny pierwszym tarnobrzeżaninem urodzonym w 2022 roku

Po dosyć ubogiej pod względem urodzeń dzieci końcówce roku 2021 tylko w pierwszych godzinach nowego roku, 1 i 2 stycznia 2022 w tarnobrzeskim szpitalu powitano na świecie siedem maleństw! Pierwszym urodzonym w 2022 roku tarnobrzeżaninem jest Jaś Górny.

Całe 3450 gramów i 56 centymetrów szczęścia mamy Iwony i taty Dawida Górnych z Tarnobrzega. Jaś przyszedł na świat 1 stycznia 2022 roku o godzinie 3.55 i jest pierwszym urodzonym w nowym roku tarnobrzeżaninem. Tradycyjnie od prezydenta Tarnobrzega otrzymał wyprawkę, w której znalazły się najpotrzebniejsze w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka rzeczy.

– Prezent jest przepiękny, dziękujemy w imieniu synka. To bardzo miły gest – mówiła wzruszona mama, Iwona Górna. Wzruszona i nieco zaskoczona. – Termin porodu wyznaczony miałam na 11 stycznia. Obawiałam się, by Jaś nie zechciał wcześniej się z nami przywitać, by nie urodził się na koniec roku. Mówiłam do brzucha, by grzecznie czekał chociaż do urodzin swojego taty, który świętuje 9 stycznia. Nie chciałam na koniec roku, ale też nie przypuszczałam, że urodzi się w pierwszych godzinach nowego, że będzie pierwszym urodzonym w tym roku mieszkańcem naszego miasta. Grzecznie posłuchał, ale też nieco nas zaskoczył – mówi szczęśliwa mama.

Chociaż, jak dodaje, już dwa dni wcześniej były pewne sygnały świadczące o tym, że Jasio jest gotowy, więc bóle porodowe nie zastały pani Iwony na sylwestrowej prywatce. – Byliśmy w domu, na spokojnie zdążyliśmy złożyć sobie wszyscy noworoczne życzenia i ruszyliśmy do szpitala. Jaś jest zdrowym chłopcem, dostał 10 punktów w skali Apgar, wychodzimy do domu, gdzie czeka na niego starszy brat. Cudownie ten rok rozpoczynamy – dodaje.

Takiego też, wspaniałego dla całej rodziny państwa Górnych roku, zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Jasia, pierwszego urodzonego w tym roku tarnobrzeżanina życzył prezydent miasta. Gratulacje, z uwagi na covidowe obostrzenia, włodarz złożył telefonicznie.

– To kolejny już rok, gdy nie mogę osobiście pogratulować szczęśliwym rodzicom. Jednak nawet i przez telefon składane gratulacje i życzenia się liczą. I co najważniejsze, spełniają. Niech to będzie dla nas wszystkich, dla miasta dobry rok. Dobrą prognozą na ten nowy rok jest liczba urodzonych tylko w pierwszych dwóch dniach nowego roku dzieci. W szpitalu w Tarnobrzegu przywitano ich na świecie siedmioro. Szczęśliwa siódemka – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Oprócz Jasia, który na świece pojawił się jako pierwszy i otrzymał tradycyjną wyprawkę, pozostała szóstka maleństw otrzymała od prezydenta drobne upominki. Cała noworoczna siódemka dostała też książeczkę „Baśń o Tarnobrzegu” z dedykacją od włodarza.

– Dla nas to także dobry początek roku – cieszy się Renata Bajcarczyk oddziałowa oddziału położniczego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. – W listopadzie i grudniu ubiegłego roku rodziło się bardzo mało dzieci, ale ten początek nowego roku bardzo dobrze wróży. Obyśmy mieli dużo pracy, niech się dzieci rodzą – dodaje.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
1 rok temu

Niech to będzie dla miasta dobry rok. Rośnijcie zdrowo maleństwa.

Odyseusz
1 rok temu

Matka tuż po narodzinach dziecka w maseczce – przecież to zbrodnia na ludzkim organizmie !

niedotlenienie.jpg
tarnobrzeski
1 rok temu

Tarnobrzeżan ubywa. Liczba mieszkańców w ciągu trzech lat spadłaNa dzień 31 grudnia 2021 r. liczba mieszkańców Tarnobrzega wynosiła 45 089 osób. To około 730 osób mniej niż w 2020 roku, gdy statystyki mówiły o 45 817 mieszkańcach miasta.

https://tyna.info.pl/tarnobrzezan-ubywa-liczebnosc-mieszkancow-w-ciagu-trzech-lat-spadla-statystyk/

i tu…..

https://echodnia.eu/podkarpackie/tarnobrzeg-w-2021-roku-mniej-mieszkancow-i-urodzen-wiecej-zgonow-i-slubow/ar/c1-15980917

Rar ara
1 rok temu
Reply to  tarnobrzeski

Władze nie robią nic, aby było nas więcej, zgarniając wszystko na Covid, chwalą się rejestracjami, dla przykładu RK jest już ponad 69 tys., RP ponad 90 tys, w Tarnobrzegu niecałe 56 tys. rej. RT. Miasto Tarnobrzeg umiera w zastraszającym tempie, jest nas już mniej niż w 1975 roku, po kolei wszystkie władze po 1999 roku do tego się przyczyniły, zamiast rozwoju jest zwijanie i zapaść, wszystkiemu winien Covid, zapominając o braku pracy, dobrych drogach itd.

Rar ara
1 rok temu
Reply to  tarnobrzeski

zarejestrowano więcej podmiotów gospodarczych czy to nie są jednoosobowe działalności? Większość na czas Covidu

obywatel
1 rok temu
Reply to  tarnobrzeski

Widocznie zalew, kolekcja, park to za mało . Ha, ha, ha .
Wójtowi, radnym , politykierów wydaje się że gonią czas pakując kasę w to badziewie a jak wiadomo CZAS to największy złodziej którego prawo nie ściga – najwidoczniej problemem jest u nich kierunek .
Ciekawe czy młody jak dorośnie to tu zostanie ??? – dla witaczy, nasadzeń wzdłuż ulic, świecidełek, kolekcji , zamku, zalewu, parku czy też stąd wy……??? wzorem poprzednich młodych ludzi ???

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  tarnobrzeski

Miasto się wyludnia bo brak pracy lub też pracy godnie opłacanej, bo większość nie po to studiowała by pracować za najniższa krajową na zmiany w krwiożerczych korporacjach. Po drugie ludzie umierają bo są nie leczeni, ilu można byłoby uratować gdyby przychodnie i szpitale były normalnie pootwierane. Pamiętacie sprzed kilku lat aferę „łowców skór ” w Łódzkim gdzie ratownicy medyczni podawali pacjentom pavulon aby uśmiercić i wziąć parę złotych prowizji od zaprzyjaźnionego zakładu pogrzebowego. Z tym samym mamy teraz do czynienia na ogromną skalę gdzie każda choroba to rzekomo covid tylko dlatego że służba(nie)zdrowia dostają z tego tytułu profity. Pamiętajcie konowały kiedyś staniecie przed Trybunałem Stanu z innymi ludobójcami tak samo jak zbrodniarze w Norymberdze !!!

Paweł
1 rok temu

Dalej w tym pseudo szpitalu kobiety rodzące pozostawione są dane sobie?

Wieśniak ze wsi Tarnobzeg
1 rok temu
Reply to  Paweł

Zawieszuno łoddziały dwa w tem szpitalu. Tera pora na nastympne. Pło co we wsi szpitol jak go moze nie być. W żadny wsi ni ma.

Odyseusz
1 rok temu

Oj żal ci dupę ściska skoro podszywasz się pod tarnobrzeżanina;)

Turban
1 rok temu

Mr Stolec z kiszki stolcowej koło Jamnicy

walt
1 rok temu

zdrowia dla młodzieży !

niby ilość mieszkańców spada a ceny mieszkań stale rosną 🙂

szatan
1 rok temu
Reply to  walt

wcale mnie to nie smuci 😉

walt
1 rok temu
Reply to  szatan

mnie też nie smuci 🙂
ale jednak trochę dziwi patrząc na perspektywy naszego miasta.

z drugiej strony już sam fakt,że tu cicho,przytulnie,blisko,kompaktowo i nudno ma swoje spore plusy jeśli się np. oczekuje spokojnej starości czy spokojnego wychowywania dzieci właśnie.

fajnie,że się rodzą ale chyba jak co roku zaliczamy kolejny spadek ilości mieszkańców.no ale skoro sam nie mam dzieci to chyba nie powinienem się temu procesowi dziwić 🙂

Lupus
1 rok temu
Reply to  walt

Wszystkie dzieci nasze są.

walt
1 rok temu
Reply to  Lupus

powiedział dziwisz do wesołowskiego 30 lat temu 🙂

obiektyw
1 rok temu

Galeria galeria galeria.Po chu…a ?Dla kogo? Kto buduje Galerie Handlowa w mieścinie takiej jak Tarnobrzeg.Kto buduje jakieś Castoramy i Leroy Merlin.Mrówka w takich pipidówkach to szczyt marzeń.Ale niektórzy zyja dalej wojewodztwem z czasów Gierka bo do wielkomiejskości zawsze bylo daleko.Pobudka !!!! .Jesteśmy zwykłym malutkim miasteczkiem z GSem w centrum.

2022
1 rok temu
Reply to  obiektyw

Witamy pierwszy post w nowym roku zakompleksieńca pławunio 🙂

rafi
1 rok temu
Reply to  obiektyw

milcz cwelu z cwelowej woli

Turban
1 rok temu
Reply to  obiektyw

Nr Stolec że stolcowej kiszki.

Kierownik linii produkcyjnej
1 rok temu

Produkcja przyszłych bezrobotnych trwa w najlepsze.

Znawca tematu
1 rok temu

Większość dzieci rodzi się z przypadku. Tak po prostu wychodzi po seksualnych manewrach w użeczku, wanience, samochodzie, na podłodze etc.
Narodziny dzieci na zasadzie porozumienia stron (kobiety i mężczyzny) lub na zasadzie „chodź malutka to zrobimy sobie krasnoludka”, to niewielki odsetek narodzin.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content